Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 500 culerr!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    BEnde cok yakında cbf 500 alacak olan biriyim.Sizin deneyimlerinizi,motorunuzun sorunlarını,motorla yasadıgınız iyi-kotu olayları,modifikasyonlarınızı kısacası motor hakkındaki herseyi burda paylasabilirsiniz.BUrda toplanabilme umuduyla...:D
    iyi gunler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    çok iyi seçim yapıyorsun kardeşim sana şimdiden hayırlı olsun derim
    4.5-6.5litre tüketiyor 100kmde kullanışa bağlı 5sn civarında yüze çıkıyor
    benim yaptığım son hız 190km/h virajlarda süper dengeli bir motor

Motosikleti
    vfr 800
    Tesekkur ederim.BEnde bu haziranda ehliyetimle beraber motoruma kawusacagım.Sizinde bu topic altında ki sohbetleriniz sayesinde de motoru tanıma imkanı bulacagım .

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    berk topigi ben acsam daha ii olurdu herhalde
    hayırlı olsun

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    berk dosdum hızısın baya direk cbf500
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    motor hakkinda hersey demisin sifir olarak 12.900 YTL ye gereksiz pahali oldugunu burda belirtme ihtiyaci hissettim
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    vfr 800
    Saolun arkadaslar... RAyjay wallahi baya bi arastırdım ,lk motor derken daha once runner kullandım...ama vites tecrubem yok bu motoru baya bir owduler daha iyi fikirlerin warsa onerilerine acıgım ama CBF 500 baya bi guzel duruyor bence ...

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Ben CBF500ü uzunca test ettim.
    Motorun tork karakteristiği şehir içi kullanıma uygun değil. Evet torku yüksek ama 8000 devirde yüksek! 7-8000 devire gelmeden motorun torku (çekişi) çok düşük. Şehir içi kullanımda düşük devirlerde seside çekişide ufak motorlar gibi. 6-7bin devirden itibaren çıldırıyor, bir anda çok yüksek bir çekişe sahip oluyor.
    Kompresyonu çok fazla, efendi kullansanız bile gazı bıraktığınızda çok sert öne doğru kapanıyor motor, artçınız sırtınıza çıkıyor. Pek konforlu değil.
    Kısaca, yüksek devirlerde deli performanslı gidiyor, 2 silindir olmasına rağmen 8-10bin devirde 4 silindir racing gibi ses çıkarıyor. Fakat düşük devirlerde torku çok düşük ve düşük devirlerde seside 150cc gibi çıkıyor. Yani kullanım karakteristiği racing gibi olan naked makina. Kollarınıza çok yük biniyor. Motor yavaşlarken artçınızı sırtınızda taşıyorsunuz. Ama yinede tavsiye edeceğim bir motor. Sürekli 9-10bin devir civarında kullanırsanız oldukça performanslı. Denediğimde 5 saniye civarında 100e çıktı göstergede 180e rahat geldi.
    Karizma olarak derseniz malesef sokaktaki motordan anlamayan insan CBF500ü naked olduğu için büyük commutermiş gibi görüyor. Yani YBR'den falan ayıramıyor anlamayanlar. 500cc bir cruiser çok daha fazla dikkat çekiyor.
    Sadece düşük devirde torkunun çok az olduğunu bilin. Düz tork karakteristiği olan motorlar her devirde çeker, eğri tork karakteristiği olan motorlar belli devirlerde çok iyi çeker ama diğer devirlerde çok sağırdır bu sebeple şehir içi kullanımı daha kötüdür ve tüketim yüksektir.

Tork ile ilgili bilgi almak için:
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14066

Motosikleti
    vfr 800
    saol memin1857 yazını okudm eline saglık

CBF 500 kullanan bu kadar az mı ????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler