Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Etz 251-301 alıp zamanla kendimce restore etme niyetim var şu an masrafı olmamalı satmak isteyen arkdşlrla görüşülür muayeneden geçmiş plakası ruhsatı satışı olanlar tercihim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı OldHammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olay bikere benimde basıma geldi silindiri soktum bulamadım sonradan karburatorun içinden cıkmıstı bence seninkide aynıdır silindire gitse belli olur silindiri veya pistona zarar verir sesinden bile anlasılır bence
    Aynen dediğiniz gibi olmuş çok şükür parçayı taktım, şimdi bir marşta alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etz 251-301 alıp zamanla kendimce restore etme niyetim var şu an masrafı olmamalı satmak isteyen arkdşlrla görüşülür muayeneden geçmiş plakası ruhsatı satışı olanlar tercihim
    Elimde 251 mz etz var 1989 model orjinal Alman; egsozu, şanzıman havalandırması aliminyum rengi silindiri, arka metal çamurluğu, herşeyi orjinal.
    Geçtiğimiz güz her evraklarını temizledim; muayenesi, vergisi herşeyi tam satışa hazır.
    Bakımları yapıldı tek marşta çalışır durumda.
    İhtiyacından dolayı satıyorum ilgilenirseniz.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Var
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğiniz gibi olmuş çok şükür parçayı taktım, şimdi bir marşta alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Elimde 251 mz etz var 1989 model orjinal Alman; egsozu, şanzıman havalandırması aliminyum rengi silindiri, arka metal çamurluğu, herşeyi orjinal.
    Geçtiğimiz güz her evraklarını temizledim; muayenesi, vergisi herşeyi tam satışa hazır.
    Bakımları yapıldı tek marşta çalışır durumda.
    İhtiyacından dolayı satıyorum ilgilenirseniz.
    Fiyatı varsa motorun resimlerinede bakabilirsek daha iyi olur ,

Motosikleti
    Fiyatı varsa motorun resimlerinede bakabilirsek daha iyi olur ,
    özelden yazdım
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Var
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özelden yazdım
    Özel mesaj yok alıntı bildirimi var özel mesajı bir daha göndrin

Motosikleti
    Özel mesaj yok alıntı bildirimi var özel mesajı bir daha göndrin
    Yeniden yolladım bu sefer tamamdır.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

http://i.hizliresim.com/GYzWE6.jpg
    http://i.hizliresim.com/PqM2qN.jpg
    http://i.hizliresim.com/OqM8A4.jpg
    http://i.hizliresim.com/WnY804.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

http://i.hizliresim.com/b5bZ6G.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

[![image](http://i.hizliresim.com/b5bZ6G.jpg)](http://hizliresim.com/b5bZ6G)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Benim mz inde fotoları bunlar linklerede tıklayın farklı resimler var. Oynanmamış Alman. MZ i pek kullanmıyorum hondam var onuda hafta sonları kullanıyorum.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Var
    Hayırlı satışlar siyah renk düşünüyorum kısmet değilmiş ,

Motosikleti
    1992 mz etz 251,1990 etz 150,2011motoran furia 125
    kardeşim bence renge takılma motor temiz gözüküyor
    585858 bunu beğendi.

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    585858 özel mesaj kutunu kontrol eder misin.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ne fiyat düşünüyorsun motora ?...

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne fiyat düşünüyorsun motora ?...
    Özelden yolladım.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    Merhaba sevgili dostlar, son 1 aydır yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum. motor özellikle kasisli yollarda sanki boşuna dönüyor gibiydi. devir 5000 i geçince motor bağırıyor ama gitmiyordu. bende artık debriyaj balatasını değiştirmenin vakti geldi diye düşündüm. Ara sacları ve balatayı orjinalleriyle (mzparcalari.com dan) değiştirdim. Hazır yağı boşaltmışken onu da değiştiriyim dedim ve yeni yağ koydum. ama sorun hala devam ediyor. daha önce bu gibi bir problem yaşayanlardan veya ustalardan yardım bekliyorum. Motor bu şekilde sadece 4000 devire kadar normal gidiyor. Özellikle yokuşlarda daha önce çıktığım vitesden 1 vites daha düşüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı MuZip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili dostlar, son 1 aydır yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum. motor özellikle kasisli yollarda sanki boşuna dönüyor gibiydi. devir 5000 i geçince motor bağırıyor ama gitmiyordu. bende artık debriyaj balatasını değiştirmenin vakti geldi diye düşündüm. Ara sacları ve balatayı orjinalleriyle (mzparcalari.com dan) değiştirdim. Hazır yağı boşaltmışken onu da değiştiriyim dedim ve yeni yağ koydum. ama sorun hala devam ediyor. daha önce bu gibi bir problem yaşayanlardan veya ustalardan yardım bekliyorum. Motor bu şekilde sadece 4000 devire kadar normal gidiyor. Özellikle yokuşlarda daha önce çıktığım vitesden 1 vites daha düşüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
    senin derdin zanedersem sol taraftaki debryajın üstündeki salyangoz var telin çektiği onun ayarını yapan üç uzun delikli pul var sol küçük kapaan altında ordandır yani onu n ayarı tutmuyo ki yüksek devirde kaçırıyo debryaj yarım sıkılmış gibi oluyo.
    bi diyer bişeyse debryaj yayları iyi basmıyodur başka da bişey gelmiyo aklıma.
    MZ ye binmeyeli yillar oluyo ama arada bir buraya giriyom ki nostalji olsun
    umarım yardımcı olabilmişimdir..
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    Bu arada motorum 1992 model mz etz 125.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Yeniden merhaba arkadaşlar, bugün yukarıda bahsettiğim sorunu çözmüş bulunuyorum. Sorun, eski balata ara sacları kalın olduğu için baskı sacı yeterince sıkıştıramamasından kaynaklanıyormuş(sonradan taktığım ara sacları daha ince). orjinal pul (üçgen şeklinde olandan) bulamadım ama 3 vidanın hepsine de birer tane pul koydum topladım. sorun kalmadı şimdilik. herkese teşekkürler.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Arkadaşlar herkese merhaba iyi kandiller.. Motosikletimizi satıyoruz, kaç yıldır birlikteyiz onu bile bilmiyorum çok uzun zaman oldu ama ayrılma vakti geldi.. İlan bile vermedim önce burada paylaşmak istedim.. İsteyen olursa bilgi verilir.. Sağlıcakla kazasız keyifli sürüşler

Motosikleti
    mz etz 251
    Cümleten S.A hayırlı kandiller bende mz 251 var çok iyi birşey değil ama idare eder ateşlemeyle ilgili bi sıkıntım var yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacım var

Motosikleti
    sıkıntıyı daha ayrıntılı yazarsan yardımcı olmaya calısırız dostum

Motosikleti
    mz etz 251
    Hocam elektrikten çok az anlarım fakat ne yaptıysam ateşleme yok farklı bobin denedim platini temizledim falan ama bağlantıda bi sıkıntı var gibi ben şöyle bi soru sorayım ateşlemenin olması için akü + bobin + platin + meksefe başka bir şeye ihtiyaç varmı?

Motosikleti
    baska birseye ihtiyaç yok ama kablo bağlatılarını ve bujiyi kontrol et bir eger akü ve bobin saglamsa

Motosikleti
    mz etz 251
    Hocam baglantilari yazayim o zaman hata varsa uyarin beni... Bobinin + kutbuna kontaktan gelen kablo - kutbuna platinden gelen kablo kontaktan gelen ve konjektorun + kutbu akunun + kutbuna ..şase ön farin icinde üst üste tek noktadan baglanmis kahverengi kablo

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Platin ayarsiz oldugu zaman atesleme yanlis zamandami olur yoksa hicmi olmaz .. Birde Meksefe arizali olursa atesleme olurmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler