Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sporstar...
    iyi de farkı ne?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de farkı ne?
    bi farkı yok şekil
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi farkı yok şekil
    anladım

bana mz lazııııııııııııııııııııııııııııııımmm
    ama devri olan yok, var ise de uçuk fiyat....

Motosikleti
    mz 251 1997 siyah
    anladım

bana mz lazııııııııııııııııııııııııııııııımmm
    ama devri olan yok, var ise de uçuk fiyat....

sen ne kadar olsun istiyorsun onuda yazman lazım
    ayrıca sana şu kadarını söylim uçuk fiyat diyorsun ama dandik çin malı bile 1500 den başlarsa mz sence kaç olur allah aşkına söyle çin malı az yakar diyorlar ama benim mz 400 km yi şuanki fiyatla 60 tl yakıyor sen hesap et hem hızı olsun hem konforu hele bir sesi var offff offff anladın sen demek istediğimi

Motosikleti
    Alıntı a_celik_esk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ne kadar olsun istiyorsun onuda yazman lazım
    ayrıca sana şu kadarını söylim uçuk fiyat diyorsun ama dandik çin malı bile 1500 den başlarsa mz sence kaç olur allah aşkına söyle çin malı az yakar diyorlar ama benim mz 400 km yi şuanki fiyatla 60 tl yakıyor sen hesap et hem hızı olsun hem konforu hele bir sesi var offff offff anladın sen demek istediğimi
    uçuk fiyat dediğim konu şudur, ben mz motosikleti alıp komple rektefe etmek istiyorum. yapılmışları var ama ben tekrar elden geçirip hem yüksek fiyat verip hem de tekrar elden geçrip fazla masraf yapmak istemiyorum.

deposu yamuk da olsa
    selesi yırtık da olsa
    yantı paslı da olsa
    temiz kağıdı, rauhsatı, muayenesi olsun
    kazasız ve şasesi temiz olsun

fiyat olaral 300-400 düşünüyorum.

yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    mz 251 1997 siyah
    uçuk fiyat dediğim konu şudur, ben mz motosikleti alıp komple rektefe etmek istiyorum. yapılmışları var ama ben tekrar elden geçirip hem yüksek fiyat verip hem de tekrar elden geçrip fazla masraf yapmak istemiyorum.

deposu yamuk da olsa
    selesi yırtık da olsa
    yantı paslı da olsa
    temiz kağıdı, rauhsatı, muayenesi olsun
    kazasız ve şasesi temiz olsun

fiyat olaral 300-400 düşünüyorum.

yardımlarınızı bekliyorum
    300-400 tl ye temzi motor bulmak zor an az 800 den başlar
    çok zor senin bulman 300-400 tl ye pejo satıyorlar mz in ölüsü bile para
    sen kırık dökük diyorsun ama onlar ayrı masraf sen gidip sağlam hemde temizini hesapla al derim yoksa çok uğraşırsın malzeme bulmak çok zor parça sıkıntısı var
    hala olsun ben temiz ama ölü isterim dersen trafik otoparkına git ihale günlerini öğren açık arttırmaya katıl orada istemediğin kadar mz vardır sen ordan ihale sonucu aldığın için sana sıfır evrak çıkartırlar

Motosikleti
    Alıntı a_celik_esk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300-400 tl ye temzi motor bulmak zor an az 800 den başlar
    çok zor senin bulman 300-400 tl ye pejo satıyorlar mz in ölüsü bile para
    sen kırık dökük diyorsun ama onlar ayrı masraf sen gidip sağlam hemde temizini hesapla al derim yoksa çok uğraşırsın malzeme bulmak çok zor parça sıkıntısı var
    hala olsun ben temiz ama ölü isterim dersen trafik otoparkına git ihale günlerini öğren açık arttırmaya katıl orada istemediğin kadar mz vardır sen ordan ihale sonucu aldığın için sana sıfır evrak çıkartırlar
    haklısın ama 800 tl ye bile uyuz makinalar var...

Motosikleti
    mz 251 1997 siyah
    internetten dediğin gibi makina çok hatta sana adresi vereyim ordanda bak sahibinden.com
    istemediğin kadar mz mevcut ben oraya baktım alırken hatta o sitenin sayesinde buldum herkes eksiğini gediğini yazıyor resimleri mevcut oluyor şu anda kardeşimede bir mz alıcam allahıın izniyle önümüzdeki hafta içinde bütün evrakları tam hatta sahibi üniversitede hocaymış sağlam yani önümüzdeki hafta kütahya yolcusuyum
    darısı alamayan arkadaşların yada almaya gücü olupda bulamayan arkadaşların başına

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Vites milinin dibinden gelen yağ olayını çözdüm bu hafta sonu.Orada sadece 10 kuruşa satın aldığım küçük bir oring varmış.Oda ince bir maket bıçağının ucuyla pıt diye çıktı.Jawa arkadaşımın dediği kadar üstüne civata sıkıp penseyle çekilecek bir durum yok.Sol kapağı söküp takmak 10 kuruşluk oringe birz fazla ama ne yaparsın?

Motosikleti
    97 mz251,2005 jinlun 150,2003 seyhan 251
    merhaba arkadaşlar.orjinal bing marka 2003 seyhan251 karbüratörü arıyorum.istanbulda nerde bulurum bilen varmı acaba.servise sordum tayvan malı var diyo.

Motosikleti
    mz 251 1997 siyah
    Alıntı sabrigul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.orjinal bing marka 2003 seyhan251 karbüratörü arıyorum.istanbulda nerde bulurum bilen varmı acaba.servise sordum tayvan malı var diyo.
    kardeşim benim bildiğim kadarıyla artık üretimi yok eğer bulursan çıkma bulursun oda senın işine gelmez ama yine de kötü durumda ise geçici süre çin malını kullan derim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:42 ----------

arkadaşlar benim akü sulu akülerlerden daha 1.5 ay oldu sarj ettireli ama yine zayıfladı motor olmayacak yerde istop erder oldu elimi gazdan çekemez oldum ayrıca aküyede baktırdım sapasağlam sorun ne olabilir tamirci bana kömüründede problem olmadığını söyledi gayet iyi sarj ediyormus ama çözemedim kalkıpda kuru aküde almak istemiyorum

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konjektörde de sorun olabilir..

Motosikleti
    mz 251
    arkadaşlar sökmem gereken mz 251 şanzımanı var resimde görüldüğü gibi civatayla karşı karşyayım ve sökülmüyor,kalan tüm vidaları söktüm. Yardım lütfen.Mz ime binmeliyim.

Motosikleti
    Birinci vitese tak.Motorun üstüne bin arka frene iyice bas.O somunu sola çevirerek çıkar.Bir zaman oda dönecektir.yarım yarım boşluğu alarak döndür çıkar sonunda.Da şanzumandan kastın sol kapakmı ?Yoksa motor inmeden şanzumanı sökmek pek akıllıca değil.Veya yapmak istediğin nedir?Ayrıca marş kolunu çıkarmışsın anladığım kadarıyla ,ellemeseydin keşke,içindeki yayı tekrar kurmak oldukça zor.attıysa tabi.Atmadıysa kolu kapağı çıkarmadan yerine tak tekrar.

Motosikleti
    mz 251
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinci vitese tak.Motorun üstüne bin arka frene iyice bas.O somunu sola çevirerek çıkar.Bir zaman oda dönecektir.yarım yarım boşluğu alarak döndür çıkar sonunda.Da şanzumandan kastın sol kapakmı ?Yoksa motor inmeden şanzumanı sökmek pek akıllıca değil.Veya yapmak istediğin nedir?
    dostum ilgilendiğin için teşekkür ederim,sökmekteki amacım,ayakla çalıştıran mekanizma,aşağıya basıldıktan sonra yerine kalkmıyor,kalkmayıncada cırrrrrr diye ses geliyor,motor gidiyor ama sağlıklı değil sanırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:17 ----------

sorunun çözümünü söylemişsin sanırım marş kolundaki yay doğrumu.

Motosikleti
    Ha tamam ozaman isabet olmuş.İçindeki büyük yayı bir uygun şekilde kurman gerek.Bu arada yağ pompası hortumlarını ve telini de sök kapağı asılırken gerdirecek yoksa.Bende vites milinin dibinden gelen yağdan dolayı ordaki oringi değiştirmiştim.Tavsiye ederim kapağı açmışken değiştir sende 10 kuruşluk malzeme bela olmasın başına tekrar.

Motosikleti
    mz 251
    teşekkür ederim,önce somunu sökmem gerekecek tabiiki.

Motosikleti
    Evet sorunun çözümü o yay.Şunu önce kapağı sökmeden bir dene :mar milinin ortasındaki yarıktan büyük bir tornavida veya onun yerini tutacak sağlam bir metal ile dndürerek marş kolunu takmaya çalış yani yayı böyle kurmayı dene olmazsa sökeceksin.Kolay gelsin...

Motosikleti
    mz 251
    mz781 arkadaşım kapağı söktüm fakat ayağımı koyduğum demire deydi ve çıkmıyor depoyu indirip demiri kesecem zannedersem , galiba parmaklarımla hissedebildiğim kadarıyla da yay kırılmış

Motosikleti
    Ayağını koyduğun demiri yine ayağınla esnet,aynı anda kapağı sağa sola oynat biraz, hani ucun kıyı deriz ya öyle çıkıyor o meret.yayın kırılma ihtimali zor ama kırıldıysada sanayilerde muhhakkak yay yapan tornacılar bulunur.O şekliye eskisini götür yaparlar.Ayaklık demirini kesme sakın.Kapak vites mili yuvasının iç kısmndan dolayı çıkmıyor.Çapraz yukarı doğru çevirerek çıkarmaya çalış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler