Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    merhaba arkadaslar platinin onundeki kam milini temizleyicinin demiri kam miline temas edecekmi normalda iki demir arasindaki kece temizlik gorevini goruyor
    birde bu mz lerde motor calisirken akuyu cikarttildiginda benimkisi stop ediyor normalmidir selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Kullandığı sisteme göre kimisi istop etmiyor. Çoğu stop eder. Elektrik üretiminde mıknatıs ve sabit sargı varsa stop etmez. Bu durumda bir arıza ola bilir. Ama elektrik üretimin çift sargı. Yani sabit sargı ve kranka bağlı kömürleri olan ikinci bir sargın varsa. Bunda stop etmesi normal.

Motosikleti
    1992 mz etz 251,1990 etz 150,2011motoran furia 125
    merhaba arkadaslar bende 1990 model etz 150 var sorunum şu şekilde yolda giderken motor birden boğulup stop ediyor ve birdaha çok zor geri çalısıyor bu sorun 2 haftadır devam ediyor ve sorundan önce çok iyi çeken motor bu sorunla beraber çekişten baya dustu tamirciye goturdum depoda pislik var dır dedi depoyu temizledik ama sorun devam ediyor motorda mekanik olarak bir sorun gozukmuyor mz lerden anlayan birisi yardımcı olursa cok sevinirim bulundugum ilde doru durust ustasıda yok zaten

Motosikleti
    arkadaşlar yokmu bi anlayan bu sorundan

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Alıntı OldHammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yokmu bi anlayan bu sorundan
    Sorunun benzinin yanma odasına sağlıklı gelmemesiyle ilgili gibi duruyor. Bazen depodaki küf o kadar çok oluyor ki temizlesen bile musluğu çabuk tikiyor. Bu bir ihtimal deponu kumla iyice çalkala ve karbüratörü bir gece sentetik tinerde beklet. Çünkü motorun birden yığılması bunu gösteriyor. Zamanında bende yaşamıştım aynı derdi.

Motosikleti
    insallah oyledir depoyu temizledim ama daha vakit bulup takamadım bata bi kuf cıktı depodan insallah tekrarlamaz

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    iyi sürüşler arkadaşlar.
    arkadaşlar sık sık elektrik problemiyle karşılaştığım motorucuğum gelinciğin elektrik ve ateşleme tesisatını manyetolu diye anılan cdi ateşlemeye çeviriyorum.
    anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum. cdi li mz modellerinin elektrik şemasını bulamadım misal, bilen olan varsa buradan paylaşırmış.
    sargıdan gelen iki siyah kabloyu konjektorde ki iki siyah kablo ile eleştirdim.
    sargıdan gelen sarı, kırmızı, kahverengiyi bobinde ki aynı renklerle eşleştirdim.
    sargının kablo gurubundaki mavi kabloyu boş müşürüne bağladım.
    kalan kaplolar bobinde acık mavi üzrinde beyaz çizgili kalın söketli kablo.
    konjektördeki tek yeşil kablo. bunlar nereye baglanacak. birde kontak anahtarın alt gurubundaki kablolar.
    ben bu işe girişirken elektrik şeması gelecek diye güveniyordum. ama malesef gelmeyince kaldık baş başa.
    bilenlerin yardımlar peşin peşin kabul edilir. duası tarafımdan jet hızıyla yapılır. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    arkadaslar benim makınanın devir ne km saati bozuldu sıfır orjinali cok pahalı oyuzden elinde çıkması olan veya çıkma satan yer bilenvarsa yardımcı olabilirmi veya baska hangi motorsikletlerin göstergelerini takabilirim.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Adana da saatçi ecevit vardı yıllar önce gitmiştim bizim km ve devir saatini revizyona .. Elinde full mz göstergeleri, cennete düştüm sanırsın.. Hafta sonu gidip bakayım alım numarasını, buradan yazarım..Öldümü kaldımı bilmiyorum ama.. 88 model orjinal bir Mz i vardı hatta.. Kazasız belasız

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Uzun aradan sonra merhaba değerli mz severler; benim gaz yememe sorunu buji başlığından çıktı buji başlığını çıkardım direk bağladım ve motor tam gaz yedi daha önce bildiğiniz üzere kesik kesik yiyordu. Şimdi buji başlığını değiştireceğim ayardan sonra ilk çalıştırmada düzelir inşallah. yani karbüratörden değilmiş sökmeme gerek kalmadı.
    yamyamaha bunu beğendi.
    ZEMHERİ!

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    mz şanzıman tamiri motor yarma ile ilgili 1.5 saatlik bir video. birilerine faydası olur umarım.

Merakta soruyorum, bu yaratığın tüm parçaları tamamen ve SIFIR olarak varmıdır? şasiden komple motor bloğuna ? çelik /alaşım jantına el değmemiş şekilde?

Motosikleti
    evet var istanbulda yeşilyurt motorda tüm parcaların sıfırı bulunuyor
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    mz-251 1991
    Sayın;Alp Tunay sizlerin mz tecrubelerinizden forum sayesinde istifade etmekteyim.Benimde bir mz251 1991'de ufak bir sorun gözüküyor. Şöyle ki;viteste olan motorum debriyajı sıkıp fren yaptığımda motor stop ediyor artı vitesteyken debriyajı sıktığım halde gaz verince motor halaa gitmekte.Bunu arka tekeri askıya alarak ta denedim aynı(balata mı?-yoksa debriyaj ayarı mı çözemedim)senin debriajla ilgili önerilerini takip ediyorum saygılar...

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar iyi günler dilerim hepinize kazasız belasız sürüşler.
    kredi kartı borcumu ödeyemiyorum mevcut motorumu satıp borcumu ödeyeceğim ve kalan paranın üstüne biraz ekleyip 1000 tl ye mz 251, 93 model; motor ve şanzımanı sağlam dış görünüşü sağı solu gayet düzgün tel jantlı, muayenesi yapılıp teslim edilecek bir mz almayı düşünüyorum.
    Bilmediklerim ve öğrenmek istediklerim şunlar :
    - nekadar yakar
    -2t yağı nasıl koyarız ?
    - sıkıntılı bir model midir ?
    - olası bir arızada parçaları buluna bilinir mi ve pahallımıdır ?
    - nasıl sorunlar çıkarır. motor ve şanzıman harici ?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    arkadaşım 251 mz 18-22 km de ortalama 1 lt benzin yakar 2 t yagı yag deposu var oraya koyacaksın o kendisi karıstırıyor eger pompada falan bi arza var sa 1 lt benzine 40 gram yag karıstıracaksın bildiğim kadarıyla 93 model mz ler sıkıntılı bir model değil hatta en sağlamları 93 e kadar olanlarıdır çünki 93 ten sonrası orjinal alman değil olası bir arızada istanbulda yeşilyurt motorda tüm parcaları var internettende satış yapıyorlar mzparçaları.com üzerinden ayrıca parçalarıda pahalı değil bazı çin motorlarından daha bile ucuz diyebilirim bazı parçalar fakat kötü bir tarafı var usta bulmak sıkıntı biraz cogu usta mz motorlara bakmak istemiyor ben bu sorunu motoru soke taka arastırarak ogrendim sende öğrenebilirsin zaten mz okadar karmaşık bir motor değil ayrıca ustayada pek iş düşürmüyor uzun seneler arızasız kullanabilirsin temiz kullanırsan tabi
    leokaplann bunu beğendi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cevap için teşekür ederim normalde de motoru sakin kullanırım. motorun bakımlarını kendim yapmaya çalışırım. Mz leride çocukluğumdan beri severim verdiğiniz bilgiler içimi rahatlattı. tekrar teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler diliyorum

Motosikleti
    herkeze merhaba arkadaslar benim motorun karbüratörünü değiştirdim ama bir türlü ayarını yapamadım motor çalısıyor ama yerinden kalkışta stop ediyor nasıl ayarlayabilirim bunu rolantide seside iyi ama kalkışta gidiyor makina

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

sorunu cözdüm arkadaslar yeni karburatörun memesi kücük oldugundan kaynaklıymış

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Selam mz sever dostlar; motorumun bujisini değiştim ve sente ayarından sonra motor çok güzel çalışıp gaz yemeye başladı bu seferde son gazda karbüratör iğnesini tutan segman çıkmış ve silindire gitmiş şimdi silindiri sökeyim diyorum egsoz dan söktüm karbüratör manifoldundan söktüm baktım ama nafile birşey görünmüyor için açmak gerekecek neden çıkmış olabilir devamlı bu segman çıkıyormu karbüratörüm eski model başına gelen varmı acil yardım. yoksa hiç açmayayıp segman takıp devam mı edeyim?
    karbüratör iğnesini tutan segmandan bahsediyorum

Motosikleti
    bu olay bikere benimde basıma geldi silindiri soktum bulamadım sonradan karburatorun içinden cıkmıstı bence seninkide aynıdır silindire gitse belli olur silindiri veya pistona zarar verir sesinden bile anlasılır bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler