Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz-251 1991
    atomhamdi: cevabın için çok teşekürler babamda eski bir jawa kullanıcısı oda aynı şeyi söylüyor.Ancak işin kötü tarafı tekirdağ sarayda ikametim ve bu aletten anlayanı bılmak zor o,yüzden arkadaşlardan ricam ufak bir tarif yapabilen çıkarmı acaba yoksa bir mz ustası aramaya devam edecez.saygı ve selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

merhaba mz kullanıcıları Kırklareli SARAY LÜLEBURGAZ ÇERKEZKÖY ÇORLU civarında tecrubeli mz ustası bilen varsa yardımınıza ihtiyacım var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV 650 Haojue 150-9 Mz 301
    o zaman en önömli kısım yağ pompasına dikkat et ara sıra motoru çalıştırıp yağ pompasının horumundan yağın hareket ettiğnden emin ol yakıtı normal kullanımda 5 lt olmalı maksimum

Motosikleti
    MZ FUN 301
    Foruma yeni katıldım herkeze saygılar 21 Yaşındayım 1998 model MZ FUN 301'im var daha 13binde İlk motorum babadan kalma daha doğrusu Çok memnunum ufak tefek parca değiştirmem lazm o kadar onda da mzparcalarım sitesi var ama ne kadar güvenilir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim parca konusunda sıfır şimdiden teşekkür ederım

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Selam Kardeşim,

ilgi ve alakan için teşekkür ederim, benim işyeri dudulluda, yakın sayılırız müsait bir zamanda görüşelim, ben motoru A dan Z ye yenileyeceğim dolayısı ile iyi bir usta şart
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    .....
    Herkese selamlar. Mz ile cafe racer projesi yapmayı düşünüyorum arkadaşlar aslında ilk düşündüğüm motor jawa idi ama olumsuz çok şey söylendi yedek parça,vites,debriyaj falan o yüzden mz e karar vermek zorunda kaldım. Gelelim soruma cafe racer yada brat tarzı bir motor yapmayı planlıyorum alacağım mz de nelere bakmalıyım yani şase kesilecek,göstergeler çıkacak,lastikler değişecek ve daha işlemler yapılacak. Yani aslında motoru sağlam olan bi mz beni kurtarır gibi Ama genede neresinden ne çıkacağı belli olmaz diye bir danışayım dedim. Bide mersinde oturuyorum parça sıkıntısı yaşarmıyım acaba. Şimdiden sağolun.

egnkhrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 1990
    Arkadaslar etz251 90 madel motorumu satiyorum ilgilenen varsa 535 798 95 55 ulasa bilirsiniz

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    mrb ark arka dislinin bilyalarini nasil cikarabilirim zormu?

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Merhabalar mz severler, debriyaj balatası nasıl değişilir değiştiren varmı? Alp bey siz değiştirdinizmi? Detaylı olursa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Marş koluda sökülecek mi gerek yok mu?
    birde sökerken pistona bi aparat takılıyordu hareketi engellemek için?
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Hyosung GV 650 Haojue 150-9 Mz 301
    marş kolu mecburen sökülüyor pistonunun hareketini de üst ölü noktada da sabitlemen gerekiyor sonra çektirmede gerekiyor balataları içerisinde tutan şeti sökmek için öle çocuk oyuncağı falan değil motorun pistonunu değiştirmek daha kolay ona göre birde youtube da bir sürü servis videosu oradan önce izleyip sonra daha kolay sökebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

CAFE RACER cı arkadaş motoru sağlam mz 1. viteste yavaş yavaş giderken gazı birden köklediğinde debreyajı hiç kullanmadan önü kaldırır.
    motor rolantide çalışırken egzozu tıkadığında rulman sesi duyulmaz tek marşta soğukken bile çalışır vites geçişleri çok rahattır
    yakıtı azdır 4-5 lt arası yakar 3.5 lt leride görebilir sabit 80 km hızla

Herkese selamlar.

Arkadaşlar cahilliğime verin ama kanuni mz ler var. Mz sayılır mı? Aynı dayanıklılık ve performans beklenir mi?

Motosikleti
    yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
    kanuni mz dediğin 125 lik mi 251 mi 301 mi?.. eğer 125 lik se bir işe yaramaz. 251 veya 301 ise temizini bulursan iyi motordur kolay kolay yolda bırakmaz sağlamdır çok güçlüdür. fakat dayanıklılık ta avrupa mz ler bir tık öndedir. performansta pek büyük bi değişim olmaz ama tabiki avrupa mz lerin her zman artı bir değeri vardır. bence alınacak tek motor mz dir. al bas git sür banamısın demez. mz in en kötüsü şimdiki motorların en iyisine bedeldir.
    tuna_tour bunu beğendi.

Alıntı mzhastası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni mz dediğin 125 lik mi 251 mi 301 mi?.. eğer 125 lik se bir işe yaramaz. 251 veya 301 ise temizini bulursan iyi motordur kolay kolay yolda bırakmaz sağlamdır çok güçlüdür. fakat dayanıklılık ta avrupa mz ler bir tık öndedir. performansta pek büyük bi değişim olmaz ama tabiki avrupa mz lerin her zman artı bir değeri vardır. bence alınacak tek motor mz dir. al bas git sür banamısın demez. mz in en kötüsü şimdiki motorların en iyisine bedeldir.
    Avrupa mz leri tavsiye ediyorsunuz. Peki parçası ustası nasıldır? Şu an mondial 250 mct kullanıyorum. Serviste benden çok kalıyor.

Bu arada 301 düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa mz leri tavsiye ediyorsunuz. Peki parçası ustası nasıldır? Şu an mondial 250 mct kullanıyorum. Serviste benden çok kalıyor.

Bu arada 301 düşünüyorum.
    Ben istanbulda yesilirmak motora gidiyorum yedek parca sikintisi yok usta mukemmel, motoru a dan z ye komple yeniliyorum, omur boyu da satmayi dusunmuyorum

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir proje için evrak problemi olmayan 251 yada 301 MZ arıyorum. Satmayı düşünen arkadaşlara ilanen duyrulur

egnkhrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 1990
    Lucas bende etz 251 var illgilenirsen ararsin ustte numaram yaziyo !

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egnkhrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lucas bende etz 251 var illgilenirsen ararsin ustte numaram yaziyo !
    Fiyatını söylerseniz ilgilenip ilgilenmediğimi telefonda konuşabiliriz
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Mzci arkadaşlar kış geldi Mzleri garajlara tikistirdiniz herhalde kimsenin sesi soluğu çıkmıyor))

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Olsada tıksak

Motosikleti
    Alıntı mz_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mzci arkadaşlar kış geldi Mzleri garajlara tikistirdiniz herhalde kimsenin sesi soluğu çıkmıyor))
    valla ben hergün biniyorum
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    olsada binsek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler