Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MZ 251
    Alıntı Şahin__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner NGK buji kullanmanı tavsiye ederim
    Şahin yedek bujim NGK çok süper inan çekişi bile değişiyor motorun ama ömrü dolmüş tırnağı çok incelmiş onu sadece yedek olarak bulunduruyorum buranın sanayisi küçük birkaç parçacı var onlardada bosch ve champion var champiyon aldım kesti bocsh aldım kesti şimdi çıkma renault bujisi var iyi gidiyor bakalım ama dediğin gibi NGK almak isyiyorum kalite her zaman önde gider..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Selamun aleyküm mzciler
    Bende mz istiyorum cok beğeniyorum ancak param yok telefonumu satıp alabilirim şuanki durumumda.Skuterim var ama sıkıldım artık babam sattirmiyor çünkü o aldı nadiren oda kullaniyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70517368/detay

Böyle bi ilan var 301 251 ikisinden birini alabilirim telefonumu satip yada hic uğraşmadan takas ederim kabul ederse

Motorlarin safti kaymis benim için gitmesi durması yeter öğrenmek amaçlı kullanicam arada birde gazlarim benzine acimadigim zamanlarda

Yakitta sıkıntı yapmazsa hurda belgeli kullanimda sorun olmazsa bakimliyip sürekli kullanabilirim

Son olarak hurda belgeli kullanimda çevirme olursa ne gibi sıkıntı yaşarim
    Sıkıntı yasarsamda trafiğe kapali alanda kullanicam şimdiden cok tesekkurler[COLOR="Silver"]

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NGK buji kullanacaksanız B8HS
    Motork08 bunu beğendi.

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Alıntı MZ'Cİ SONER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bizim burada bu motordan anlayan yok motorcu var ama 2 zamanlıdan çakmıyorlar şansıma anlayan tek kişi buldum oda işinin ehli benim karbüratör ısınınca sapıtıyor artık ömrü tükenmiş dedim ya ilk karbüratörü daha denemek te fayda var denemeden karbüratör almak istemiyorum seninki 251 e olursa ben sana kargo parasını havale yapar adresi veririm istersen inan bende senin gibi hurdalıkta jawa-mz gördüğüm zaman özellikle internette içim gidiyor bu aralar binemiyorum motora 1 litre uzun yolda ne kadar gittiğini ölçüp paylaşacağım bakalım ne olacak karbüratörü ayarlarsak sevinirim kardeşim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

mzcı kardeş 1 ltreyle 35 kilometre gidiyorsa öpte başının üstüne koy bizim mz inde ilk sahibiyiz rektefeden başka bişey görmedi ama platinli olduğu için mi yakıt fazla bilemedik 35 kilometreyi saaatte kaç km ile gidiyorsunuz düşük devirlermi yoksa yüksek devirdemi gidiyorsunuz.
    hacım İstanbulda bi tane motorcu var, orada 2 tane mzin fabrikasında son kontrolleri yapıp satışa çıkartan ustası var. mz olayından çok iyi anlıyorlar. yesilirmak motor firmanın adı. Bir sor istersen, telefonla yardımcı olmaya çalışıyorum. Sana arızasını falan söyler sende ona göre ustana yaptırırsın.

Motosikleti
    MZ 251
    Alıntı Çok Asi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım İstanbulda bi tane motorcu var, orada 2 tane mzin fabrikasında son kontrolleri yapıp satışa çıkartan ustası var. mz olayından çok iyi anlıyorlar. yesilirmak motor firmanın adı. Bir sor istersen, telefonla yardımcı olmaya çalışıyorum. Sana arızasını falan söyler sende ona göre ustana yaptırırsın.
    kardeş sağol yeşilırmağı duymuştum zaten mz in parça sitesi var ona ait ama bazı parçalar aşırı pahalı sordum neden bu kadar pahalı diye yurtdışından temin ediyoruz yoksa parçayı yaptırmaya çalışıyoruz dediler kardeş bu saatten sonra hiç birşeyi ile uğraşmayacağım nasip olursa yıl sonu askere gideceğim geldiğimde satıp geçerim ben artık bunun yakıtı ile uğraşacak değilim motosiklett tutkum var ama bendeki merakı bitirecek neredeyse 100 lük yada 125 cclik yakıtsız kanuni leri düşünüyorum ne yaparsak yapalım bunun yakıtı düşmez düşerse motor gitmez binecek olan yakıta katlanacak oolay bitmiştir kardeşlerim hepinize saygılarr bol iki tekerlerrr.......

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    MZ Cİ SONER arkadaşım aynı problemleri bende yaşadım ama gerçekten karbüratörün orjinalini ara istersen. para da zaman da harcamaya değer bence. ben yaklaşık 2 ay uğraştım ama şu anda km de 15 kuruş yakıyor. 1 lt benzinle 35-38 km arası gidiyor. üstelik bastığım halde yani süratim 80 den aşağı düşmüyor. sen bilirsin ama bence dene.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Herkese merhaba.. Akü alacağım usta mutlu golden aküyü önerdi.. Sizlerin önereceği başka akü marka - modeli varmı ? Birde ön fren hidrolik damlatıyor keçe hep değişti fakat bir türlü randıman tutmadı.. Ona da bu çin malı cg motorların ön fren tertibatını önerdi.. Tabii orjinalci olduğum için pek düşünmüyorum açıkcası.. Adana da camgöz var fakat onda da orjinal yok.. Neyse bakalım artık bir çaresine geçici yapabiliriz, 25 liraymış zaten komplesi.. ilerde bulursam orjinal alır takarız..

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Bayramınız mübarek olsun arkadaşlar...
    Aka, alp_tunay ve 585858 bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Herkesin bayramı kutlu olsun...
    585858 ve Asil.KurT bunu beğendiler.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Benim motor saplama sorunumu hallettim motor kısmını tutan 2 saplamadan biri gevşemişti bende yalama sannettim fakat motor bloğunu hafif oynattım karşıdaki somunu tuttu bende sıktım şimdilik bir sorun yok şükür yoksa uğraştıracaktı.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    Merhaba arkadaşlar sonunda iyi kötü hayalimi gerçekleştirip 125 lik MZ imle 1300 km yol yaptım. Gittiğim rota Eğirdir-Konya-Aksaray-Nevşehir-Yozgat. Hiçbir sorun çıkmadı çok şükür. İlk uzun yolculuğum olmasına ve yalnız%

baran900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 97 etz 251 mz'im var. arka lastik klasik mz lastiği. ayni5 tip kaliteli ıslak zeminde kaymayan bi lastiğe ihtiyacım var. lastik ıslak zeminde aşırı kayiyor link atarsaniz sevinirim.

Onun dışında mz'imin çalışması gidişi çekişi harika. yakit 1 litre ile 25 km.

sahibindende Zonguldak Ereğli mz ilani tıklayın mz imi görürsunuz 01 F 1982 plakası

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Pulsarımızı aldık ve kısmetse bugünlerde ETZ 251 imizin cenaze işleri ile ilgileceğim..
    Muayene cezası yüzünden kullanmam artık imkansız trafikte.Vergi borcuda yok şükür.Borcu yok kağıdını alıp plaka ruhsatla doğru trafiğe gidip hurdaya ayıracağım.Aslında vedası zor.Bir debriyaj aynası birde 2. vites dişlisi değişecek birde gaz debriyaj teli ve bakım.Şimdi başlasam 2-3 gün içinde tıkır tıkır çalışır ama içimden gelmiyor çünki saklarım o zaman elimde kalabalık durur.
    Şimdi beni alan tek dert bunu parçalayıp birçok parçalarını satışa çıkarsammı yoksa değmez deyip komple hurdayıca demir fiyatındanmı satsam bilemedim? yani parçalardan 5-6 tanesini satsam hurdadan gelecek paranın 2 katını kazanırım biliyorum.Hayırlısı bakalım.
    Motork08 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bildiğim kadarıyla torba yasasında muayene gecikmelerine kolaylık gelecek gelirse çok güzel olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

301 ile 251 in hangi parçaları farklı?
    ZEMHERİ!

Merhaba arkadaşlar. Ben İzmir'den Hüseyin. 1991 model etz 251 Motosikletim var. Üye olmadan buradaki bilgilerden çok faydalandım ve şimdi aranıza katıldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Buda benim MZ'im.. Siteden özellikle alp_tunay beyle iletişime geçmek istiyorum. Bende İzmir deyim ve onun bilgilerine ihtiyacım var....

Motosikleti
    cbf1000
    Her zaman olmasada bu başlığa bakıyorum...
    Hoşgeldin....
    Motorun oldukça temiz...
    Ben gaziemirdeyim... İşallah bir gün yakından görürüm motorunu...
    Çünkü Mz aşkı başka...
    Görmek bile yetiyor...

Ne zaman isterseniz görmenizi sağlayabilirim.Sizin bilgilerinize ihtiyacım var.. Bende bornovadayım. Sizinle görüşmek isterim...

Motosikleti
    Alp tunay bey bu sayfranın değerli ve kadim bir üyesi, ne zaman soru sorsam cevapladı; tabi diğer arkadaşlardanda Allah razı olsun.
    hsynglsy bunu beğendi.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    mz etz251
    slm arkadaşlar 1991 model mz etz251 motorum var motorum sadece piston kolundan ses yapıyordu ve geçengün yolda giderken ışıklarda durdum istop etti ve hala çalışmıyor ve kırmızı şarz lambası yonmıyor sizce arızası ne olabilir

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı burhan 1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 1991 model mz etz251 motorum var motorum sadece piston kolundan ses yapıyordu ve geçengün yolda giderken ışıklarda durdum istop etti ve hala çalışmıyor ve kırmızı şarz lambası yonmıyor sizce arızası ne olabilir
    Akünün kutup başı çıkmış ya da gevşemiş...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler