Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Güncel tutalım MZ'cileeeerr
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bişey sorcam MZ ile JAWA nn yakıt problemi aynımı yoksa mz daha mı az yakıyo jawaya göre?_?_?_?_?_

Motosikleti
    mz 251
    bende hem mz hemde jawa olduguna ğöre yakıtını en iyi ben bilirim galiba mz 1 lt 32 km jawa ise bir litleyle 20 km ğidiyor jawanın çift silindirli oluşu yakıtını cok etkiliyor

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tmm abi saolasın jawada 2 silindir oluşu daha fazla yakmasını sağlıyo doru

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hem mz hemde jawa olduguna ğöre yakıtını en iyi ben bilirim galiba mz 1 lt 32 km jawa ise bir litleyle 20 km ğidiyor jawanın çift silindirli oluşu yakıtını cok etkiliyor
    nasıl yhaa 1 lt. ile 32 km yol gidiyor ve benim bunda haberim yoh
    Abi karbüratör memesi kaçlık senin ve motorunun max. hızı kaç o kadar yakıtta?..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de bir yanlışlık var... Dediğin verilere göre mobiletle aynı yakıyor olması lazım.. 50 cc nerde 250 cc nerde?...

Jawa zaten 1 lt yle 20 km gitmez... Çift silindirlisini geçtim teki bile 250 lik 20 km gitmez....

Bende de hem jawa hemde mz vardı...En ekonomik ayarları olduğu halde verdiğin verilere yaklaşmazdı bile...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de bir yanlışlık var... Dediğin verilere göre mobiletle aynı yakıyor olması lazım.. 50 cc nerde 250 cc nerde?...

Jawa zaten 1 lt yle 20 km gitmez... Çift silindirlisini geçtim teki bile 250 lik 20 km gitmez....

Bende de hem jawa hemde mz vardı...En ekonomik ayarları olduğu halde verdiğin verilere yaklaşmazdı bile...
    yok abi benim KocaKurt 1 litre ile zorlamazsan 20 km gidebiliyor.insan gibi kullanırsamama basarsam:....hüfüüüüüüüüpp dedimi zınk depo yedeğe geçiyor.o yüzden sordum memeler kaçlık diye

Motosikleti
    mz 251
    yok abi benim KocaKurt 1 litre ile zorlamazsan 20 km gidebiliyor.insan gibi kullanırsamama basarsam:....hüfüüüüüüüüpp dedimi zınk depo yedeğe geçiyor.o yüzden sordum memeler kaçlık diye
    sevğili head hunter kaclık meme var bilmiyorum ama inanki bir litreyle tam 32 km ğidiyor cok defa denedim ama makina tamamen orjinal değişeni hiç 98 model ve orjinal km 8000 de fabrikadan cıktıgı ğünkü ğibi duruyor ve iki kişiyle zorlanmadan 170 e kadar cıktı ve bu söylediklerimde samimiyim

sevğili alp tunay abi dediğim rakamlar dogru cünkü ben benzini gram la alabiliyorum ve her zamanda ölçüyorum cok defa da denedim ve bu rakamlar her zaman tutuyor

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    mz motorlarda iki cesit karburator var benimki 93 model 90 model karburator taksam olurmu

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz motorlarda iki cesit karburator var benimki 93 model 90 model karburator taksam olurmu
    MZ'lerin 93 Yılına kadar olanları Alman yapımıdır.Büyük ihtimalle uyacaktır birbirine.Ayrıca o karbüratörle diğer karbüratör arasında fazla olmasa da farkedilebilecek şekilde değişiklikler uyup uymayacağı konusunda bi kaç çağrışım uyandıracaktır diye düşünüyorum Kolay gele şimdiden

Mete_handros abiiii,çayın hazır abi geliyor musun

Nerde bizim MZ ciler yha

Motosikleti
    mz 251
    arkadaslar size bir kaç sorum olcak
    1.mz ler hakkında kimileri az çok fazla yakar kimileride normalldir dior bunu bi ortalaması yok mu yani bir depo benzin ile kaç km gider? deposu 18 lt ?
    2.mz almayı düşünüyorsak hangi modeller daha iyidir (yıl olarak)
    3.mz durmadan en fazla kaç km gidebiliyor
    yardımcı olursanız sevinirim bende baska bi arkadasa yardımcı olacagım sizin cevaplarınızla simdiden tesekkürler

Motosikleti
    mz etz 1992
    arkadaslar benim mz calistirmak icin mars koluna basiyorum calismiyor eksoz tabanca gibi patliyor bujiye baktim yaglama falan yapmiyor birde sok dugmesi var ne ise yariyor eloktronik ateslememi iyi yoksa normal platinlimi iyi eloktronik atesleme nedir bilgisi olan arkadas varmi selamlar

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avans ayarından olabilir
    25 karakteeeeeeeeeeeeeeeeeeeer

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı kaplan01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar size bir kaç sorum olcak
    1.mz ler hakkında kimileri az çok fazla yakar kimileride normalldir dior bunu bi ortalaması yok mu yani bir depo benzin ile kaç km gider? deposu 18 lt ?
    2.mz almayı düşünüyorsak hangi modeller daha iyidir (yıl olarak)
    3.mz durmadan en fazla kaç km gidebiliyor
    yardımcı olursanız sevinirim bende baska bi arkadasa yardımcı olacagım sizin cevaplarınızla simdiden tesekkürler
    *abi basarsan yakmayan motor yoktur.Normal devirde 1 lt. 20 km yol gider.Bir depo benzin işini 18x20dersek eder 360 km.Tabi kullanıcıya göre çok büyük olmasa da farklılıklar görülebilir

*93 modeller dahil Alman yapımıdır.Ve tavsiye edebileceğim modellerdir.Sebep: çünkü diğerlerine göre o yaşlarda hala ayakta ve sağlamdırlar.Benim ki 90 modelMaaşallah kaya gibi

*Hiç durmadan kaç km gider bilmiyorum ama jawacılar MZ şişer yolda kalır der genelde ama Ben hiç bi MZ'cinin motor derdiyle yolda kaldığını görmüş değilim

Al bi MZ,Dünyayı gez

arkadaslar benim mz calistirmak icin mars koluna basiyorum calismiyor eksoz tabanca gibi patliyor bujiye baktim yaglama falan yapmiyor birde sok dugmesi var ne ise yariyor eloktronik ateslememi iyi yoksa normal platinlimi iyi eloktronik atesleme nedir bilgisi olan arkadas varmi selamlar
    Abi motorun boğuktur senin o patlama olayı motor boğulup avans ayarı kaçtığında meydana gelebilir.yapacağın işlem:
    *bujiyi ateşe maruz bırak adam akıllı ısınsın hatta kızarsın o ateşte ısınırken motorun marş koluna bas(pompalama işlemi yani)Baya bi pompala tabi benzin kapalı olsun bu arada.Sonra bujiyi takacağın zaman silindire yukarıdan bi miktar benzin dök fazla değil ama bi şırınga kullanabilirsin.sonra hemen bujiyi tak benzini aç max 5 kere pompala bas çalıştı çalıştı,çalışmazsa avans ayarına baktır.Eğer ki avansı az biraz sağlamsa mutlaka çalışır. Şimdiden kolay gelsin abi

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Akün zayıf kalıyor.... Değiştir sorunun hallolur..... 12 volt 15 amper kuru akü tak....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    mz etz 1992
    hunter kardes dedigin dogru 93 modellerde karburatorlerde ufak vida hava ayari oluyor buyuk vida rolenta ayari oluyor motoru calistidigimda gecen gunler hava kis oldugu icin rolanta ayarini biraz yukseltmistim avans ayarini kendim ayarlayabilirmiyim acaba hava vidasini ceviriyorum motor calisir vaziyette iken birsey olmuyor

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Arkadaşlar. Aranızda 301 FUN kullanan var mı?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mz etz 1992
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Aranızda 301 FUN kullanan var mı?
    kardes benim civarlarda fun kullanan yok ama tavsiyem 92/ 93 model mz lere bak

Motosikleti
    mz 251
    headhunter kardesim tesekkür ederim

gecesahini137 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    merhaba arkadaşlar bende mz tutkunuyum artık aranızdayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler