Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Ténéré 700 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400

Teknik Özellikler
    Motor tipi sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, DOHC, 2-silindir
    Motor hacmi 689 cm³
    Çap x Strok 80,0 mm x 68,6 mm
    Sıkıştırma oranı 11.5:1
    Maksimum güç 54,0 kW@9000 dev/dak
    Maksimum tork 68,0 Nm@6500 dev/dak
    Yağlama Islak karter
    Debriyaj tipi Islak, Çoklu disk
    Ateşleme sistemi TCI
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman Sıralı, 6 vites
    Son aktarım Zincirli
    Yakıt sistemi Yakıt Enjeksiyon

Şasi Çelik boru şasi, çift kızak
    Ön teker hareketi 210 mm
    Ön süspansiyon Baş aşağı teleskopik çatal
    Arka süspansiyon Salınım kolu, (mafsallı)
    Arka teker hareketi 200 mm
    Ön fren Hidrolik ikili disk, Ø 282 mm
    Arka fren Hidrolik tek disk, Ø 245 mm
    Ön lastik 90/90 R21 M/C 54V M+S - Pirelli Scorpion Rally STR ile ispit tekerlekler
    Arka lastik 150/70 R18 M/C 70V M+S - Pirelli Scorpion Rally STR ile ispit tekerlekler

Toplam uzunluk 2.365 mm
    Toplam genişlik 915 mm
    Toplam yükseklik 1.455mm
    Sele yüksekliği 880mm
    Tekerleklerarası mesafe 1.590mm
    Minimum yerden yükseklik 240mm
    Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil) -
    Yakıt tankı kapasitesi 16 L

instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ağırlık ıslak olarak 204kg olarak açıklandı.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Adventurer Motorcycle Equipment' da yakından görmüş bulundum. Klâsik motorlardan hoşlanan biri olarak beni bile heyecanlandırdı. Boyası malzemesi, heybet filan çok hoşuma gitti.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu motordan şuan almak lazım. Şuan ki fiyatı aşırı uygun seneye rahat 80 e yaklaşır gibi

Motosikleti
    Evet şu an efsane bir lansman fiyatı var, bir de Honda gibi 24 ay sıfır faiz kampanyası yapsa yarın siparişi verirdim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu motorun çok değerleneceğine dair ön görülerim var. Lansman olayı bitince fiyat direk 68-69 civarına fırlayacak çünkü aşırı yoğun bir talep var. 68-69 olduktan sonra da yamahanın her ay yaptığı gibi 1000tl 1000tl her ay arta arta, gelecek senenin sezon başı 80 bin civarına yaklaşır gibime geliyor. Param olsa mutlaka alırdım. Hem 3-5 bin km kullanır tadına bakardım hemde yatırım aracı olarak.
    Daha bu sezon başı mt07 40 bin civarı, mt09 58.400 TL idi şuan mt07 47 mt09 ise tam 63.750 tl. Daha 3-4 ay önce ki fiyat ile arada 6 bin liralar var. Zamlar tüm seneye yayılırsa ve talebi göz önünde bulundurarsak bu motor seneye 80 bin garanti

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Dün özel bir yamaha etkinliğinde kullanma fırsatı buldum, tek kelime ile muhteşem bir motor olmuş, ağırlığını hissettirmiyor, güç zaten tracer kullandığım için tam istediğim gibi, arazi de resmen akıyor, asfaltta da çok rahat, resmen tracer gibi gidiyor, üzerinde gereksiz elektronik yok, gidon genişliği benim kısa gidondan sonra hiç rahatsız etmedi, şehirde ve şehir dışında, asfaltta toprakta her yerde gidecek bir motor, yakıt tüketimini bilemiyorum ama tracer dan daha iyi olacağını ancak büyük bir fark olmayacağını düşünüyorum, 4-4,5 litre uzun yolda, şehir içinde 4.5-5 litre olabilir, fiyat konusu maalesef artık tartışılacak durumda değil, şu an 65 bin ama kasımda 70'i rahat görecektir, 2 sene sonrası için planımda var ama her eşey ekonomiye bakar, imkanım olursa düşünmeden alacağım bir motor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yamaha güzel motor yapmış bi tenere ci olarak tipi felan güzel de
    bence bunun fiyatına çıkan gidip 700 cc motor almaz
    afrika twin 1 yaşında
    tiger 800
    f 800 gs bu seçenekler 2. el olsa da çok yeni km olarak az motor alınır 65000 e hemde üzerinde 8000 10000 aksesuarlı olurlar
    gibi birçok rakibi var şahsen tenere yi satıp bunu almam en az 100 hp bi motor alırım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu tencere700 pek yahşi..

Forumdan Uzaklaştırıldı

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1 yıl geçmiş aradan ve ben 21 ekim 2019 da millete verdiğim tavsiye yi kendim yapmış bulunuyorum 15 ekim de gidip afrika twin aldım
    yıl başında 68000 tl ye sıfır km T7 almadım hiç aksesuar yok diye
    belki hafifliği ile biraz heyecan yaptırabilirdi fakat afrika twin aldığıma hiç pişman değilim
    gücü kuvveti egzoz sesi rüzgar direnci mükemmel

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Nerede lansman fiyatı nerede şu anki fiyat. Çok enteresan. 64500 mü 69500 mü öyle birşeydi. 120lere dayanmış.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet şu an efsane bir lansman fiyatı var, bir de Honda gibi 24 ay sıfır faiz kampanyası yapsa yarın siparişi verirdim.
    sıfır faiz xmax modelinde var tenere700 için yok demişlerdi, o rakama ne yapıp edip almak lazımmış

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Başlığın sinek avlıyor olması kötü. Bende 2 gün önce bir 2021 Tenere 700 sahibi oldum. Ama anlıyorum ki ya site biraz pasife geçmiş, ya Tenere biraz forum dışı, ya da sitede artık 250 cc ve altı kullanıcı yoğunlukta.
    Motoru 750 km den sürerek getirdim. Bu 28. motorum ve enduro olanlar içinde en zevklisi diyebilirim.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    tenere başlığı boş kaldı malum ekonomik nedenler bence ön planda alamayan alamıyor da olan da binemiyor bence

Motosikleti
    Ne olacak bilmiyorum bizdeki bu rally motosiklet aşkı, dakar efsanesi kırmızı beyaz rengini de world raid yapsalarmış güzel olacakmış.

F54 bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığın sinek avlıyor olması kötü. Bende 2 gün önce bir 2021 Tenere 700 sahibi oldum. Ama anlıyorum ki ya site biraz pasife geçmiş, ya Tenere biraz forum dışı, ya da sitede artık 250 cc ve altı kullanıcı yoğunlukta.
    Motoru 750 km den sürerek getirdim. Bu 28. motorum ve enduro olanlar içinde en zevklisi diyebilirim.
    Halen sizde mi? Ben ağır hayranıyım bu modelin. Tenere Tracer diye yaşıyorum. Neler söyleyebilirsiniz? Hem başlığa da bir kan gelir

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Bende Tenere 1200 var. Sesi, duruşu, çevikliği, hafifliği, beni acayip cezbediyor. Ama ST'nin elektronik süspansiyon, hız sabitleme gibi konforundan da vazgeçemiyorum. Keşke çok param olsa da bir tane alsam

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Merhaba, nk250 ve 250 cc ağırlıklı kullanmıştım. Bugün hayatımda ilk kez tenere 7 kullandım. Motor çok yüksek ve sürüş, görünüm değişti haliyle. Garip bir iç hissiyat oldu. Biraz da ürperdiğimi söyleyebilirim. O yüksekte ters rüzgar beni devirir gibi geldi. Eğitim ile çözülecek birşey mi sizce yoksa ilk kez diye mi böyle hissediyorum. Makina da hafif olunca biraz tırstım.

Normal sürüşte neyse ama bugün fsm'den tipi altında köprü geçtim. Haliyle tek ayağım yerdr geçtim köprüyü ve tipi yüzünden hızım 28 kmh'a kadar düştü. Bir ara durmayı bile düşündüm. Söyleyeceğiniz herşeyi dinlemeye hazırım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, nk250 ve 250 cc ağırlıklı kullanmıştım. Bugün hayatımda ilk kez tenere 7 kullandım. Motor çok yüksek ve sürüş, görünüm değişti haliyle. Garip bir iç hissiyat oldu. Biraz da ürperdiğimi söyleyebilirim. O yüksekte ters rüzgar beni devirir gibi geldi. Eğitim ile çözülecek birşey mi sizce yoksa ilk kez diye mi böyle hissediyorum. Makina da hafif olunca biraz tırstım.

Normal sürüşte neyse ama bugün fsm'den tipi altında köprü geçtim. Haliyle tek ayağım yerdr geçtim köprüyü ve tipi yüzünden hızım 28 kmh'a kadar düştü. Bir ara durmayı bile düşündüm. Söyleyeceğiniz herşeyi dinlemeye hazırım.
    Tipi altında ikinci köprüden motorla geçmek zaten büyük risk. Yani hangi motor olsa zorlardı. Böyle havalarda yolu uzatıp avrasya tünelini kullanın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler