Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Yeni Yamaha Ybr 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı maksimumhiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı hondanınkine yakın olur gibi geliyor bana hala beldeyama açıklamamış fiyatını, eğer hondanınkinden düşükse ben balıklama atlamayı düşünüyorum
    Bence honda cbf150 ile piyasayı nasıl kızıştırdıysa yamahada ybr250 ile piyasayı kavuracak cbf250 den ucuz olacagı muhtemel bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    cbf 250 den ucuz olması beklenemez.. ölüsü 9,000 L olucak bu motorun. injeksiyon farkı var ki şu anda injeksiyonlu bir 2. el düşünücek olsaanız ( en az 500 cc dir oda ) 10,000 L ( kabaca). bence olay budur....

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125

fiyatıı

bu makinanın fiyatını bi bayiye sormuştum. 7 000 ytl ile 10 000 ytl. arası olacakmış. ama bu makinaya fiyat verirken.hondayla rekabet etsin diye.. kesin cbf 250 'nin fiyatına yakın bi rakam belirliceklerdir.. honda cbf 250'nin liste fiyatı 7.920 YTL. bu makina bence 8 000 ytl civarı olur. yine de güzel motor yapılmış... yırlı olsun yamahaya..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    arkadaşlar yamaha ya mail atmıştım edindiğim bilgiye göre nısanda geliyormuş ,
    fıyat belli değil ama honda cbf 250 den ucuz olcakmış tahmını 6000 ytl
    hoş makine ama

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    beldeyama nın sit3esi bir garip geldi bana
    siz de bir göz atsanıza
    ybr 250 nin resmi falan ne böyle yaw???
    http://www.beldeyama.com.tr/www/engl...ler.php?k_id=8
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beldeyama nın sit3esi bir garip geldi bana
    siz de bir göz atsanıza
    ybr 250 nin resmi falan ne böyle yaw???
    http://www.beldeyama.com.tr/www/engl...ler.php?k_id=8
    bune abi yaa 20sene önceki motorlarmı bunlar yanlıs site ama anlayamadıgım 2 site var birinde ayrı birinde ayrı cıkıyor.

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Yamaha'nın türkiye sitesinin ingilizce sayfası olsa gerek bu.Yalnız sanki yaklaşık bi 5-6 yıldır güncellenmemiş gibi Gerçekten komik. rx-135 ler falan satışta görünüyor

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar her ülkede ayrı satış polikaları izliyor yamaha .Ona bakarsanız sizin burda ybr250 diye tartıştıgınız motor avrupada fazer 250 diye satılıyor
    http://www.beldeyama.com.tr
    bUrda hata war bu türkiye sitesi degil bence :S

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Bu işte bir gariplik var. http://www.beldeyama.com.tr adresinden ingilizce menüyü seçiyorum. Sonra motorcycle yazan bölüme tıkladığımda doğrudan türkçe menüye geçiyor ve motosiklet başlığı altında türkçe sayfa açılıyor İlginç

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    arkadaşlar size kötü bir haberim var ybr 250 nin fiyatını çanakkale yamaha baş bayiinden öğrendim 9 milyar civarında bi fiyat söledi bana siz hesap edin artık ayrıca cbf250 den tek artısı enjeksyon.başka hiç bir artısı yok aynı tas aynı hamam..hyosung 250 segmentinin lideri türkiyede şu an.hyosung gt250r-gt250 ve gvb650 kullandım bambaşka bir makina...
    [I]Özgürlük alıp başını gidebilmektir..Bir an bile durmaksızın..[/I]

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf250 den tek artısı enjeksyon.

sadece enjeksiyon degıl emo..

1-cogu arkadas topıc te hava sogutmalı demıs fakat bu motor yağ sogutmalı
    2-aşınmayı ve dayanıklılıgı arttırmak ıcın ''forget'' pıston kullanılmıs.

bunlar ybr 250 yı, cbf 250 nın cok daha onune gecırebılecek detaylar..

bırde bılındıgı gıbı enjeksıyonlu..

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    bunların ilkcıkıcak dendihi zamanlar su sohutmalı diye tanıtılmamışmıydı hani sohutma sistemi***

yamahanın ybr 125 ı bıle hava sogutmadır ve şişme diye tabir ettığimiz sıkısıklıgı asla goremezsınız benım ybr em sıstı gıtmez oldu kenara cektım 15 dakıka motoru dınlendırdım dıyen 1 kısı bıle bulamazsınız o yusden hava sogutmaymıs su sogutmaymıs yag sogutmaymıs yamaha alırken bunları dert etmeyın adamlar sıkısacak olsa zaten koyarlardı herhalde.125cc lıgınde bıle olmayan sısme problemı ybr 250 de de asla goremeyecegınız bır sorundur.bu motorları çinlilerle karıstırmayın

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamahanın ybr 125 ı bıle hava sogutmadır ve şişme diye tabir ettığimiz sıkısıklıgı asla goremezsınız benım ybr em sıstı gıtmez oldu kenara cektım 15 dakıka motoru dınlendırdım dıyen 1 kısı bıle bulamazsınız o yusden hava sogutmaymıs su sogutmaymıs yag sogutmaymıs yamaha alırken bunları dert etmeyın adamlar sıkısacak olsa zaten koyarlardı herhalde.125cc lıgınde bıle olmayan sısme problemı ybr 250 de de asla goremeyecegınız bır sorundur.bu motorları çinlilerle karıstırmayın
    Dogru söylüyorsun arkadaşim ''istisnalar kaideyi bozmaz'' derler ya işte bu...
    fiyat biraz yüksek

kalıte ıstıyosan paraya kıyacaksınız beyler tıtresım olmayan frenlerı gayet ıyı olan mekanık olarak tek bır sorun bıle cıkartmayan motor alıyorsanız parada ona gore olacaktır honda cbf 250 ye kımse pahalı demıyo ybr 250 daha ustun bır motor ve fıyat olarak hondaya cok yakın olacak. super motor kategorısınde bıle yamaha r1 en basta gelır. yabancı kanallarda super spor arabalarla yarıslar duzenlenıyor ve motor araba karsılastırmalarında r1 den baska motor yok nıye bı dusunun bakalım.neyse ben yamahanın kalıtesını vurgulamak ıcın soledım zaten tabı renkler ve zevkler tartısılmaz

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Merhaba arkadaşlar, bu motoru uzun süredir takip ediyorum hatta bu konuda türk motor kullanıcılarının maddi koşullarını anlatan bayağı detaylı bir mail yazdım, sağolsun cevapladılar da kendileri. Kendi fikrimi belirtmek istersem 250cc sınıfında şu an piyasadaki ürünler bize hiç de uygun değil. cbf250 gerçektren şık asil ve güvenilir ama şuda gerçekki o para ona çok be çoook fazla. hyosung'a gelince spor tarzı ve agresif görünüşü tek kelimeyle hasta edici ama bizim için önce güvenilirlik önemliyken daha az güvenilir bir markaya daha çok parayı neden ödeyelim? ybr250 iyi bir seçenek gibi görünüyor şu an.. birkaç bayi ile konuştum. sıkı durun 10 bin ytl olur diyen bayi bile çıktı. en söyleyeni ise 7-8bin ytl dedi. her halikarda bu fiyata getirirseler gerçekten bu motorlarıda alıp münasip bir vitrine koyup bakar bakar iç geçirirler bizim yerimize. son iki aydır fiyat araştırması yaptım yurt dışındaki siteleri inceledim model kıyaslamaları yaptım ama adamlar ser verip sır vermiyor. yamahacılar bu alanda hondayı devirmek istiyorsa ybr125 le yaptıklarını yine yapmak zorunda. ve bu motor 5-5,5bin ytl yi aşmayan bir fiyatla piyasaya sürülmek zorunda. - ki avrupa şartlarında sürecek olurlarsa 4bin ytl civarında, ülkemizdeki vergilerle bu fiyat 5bin ytl üzerine çıkmamalı- eğer aşıyosa inanın daha önce hondanın yaptığı gibi yamaha da bizi kazıklamaya kalkıyor demektir. Ben kendi adıma marta kadar beklemeyi uygun gördüm; yoksa ikinci el güzel bişi alacağım, ne cc derdi yapacağım nede vay efendim bu paraya 250 alınırmı derdi yapacağım. lütfen sizde iyi düşünün. sonuçta tüm bu gerçekleri gözönünde bulundurup yine bu motorlara değerinden fazla parayı verirseniz her türlü aldatılmayı da hakediyorsunuz demektir. sonuçta motorunu değiştirmeyi düşünen bir sürü arkadaşımız ve yine birsürü temiz motor var dışarda.. başınızı ağrıtmadım umarım. teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu modelin 125'liğini kullandım hiç bir sorun yaşatmadı.Ne akla hizmetse sattım güzelim motosikletimi pr: Şimdi bir arkadaşımın( ) f650'sini kullanıyorum.Eğer ikna edebilirsem alırım çünkü kullanıp bildiğim bir mtsklt.Olmazsa ne sorun çıkaracağını bilmeyeceğim ikinci el 600/650cc motosiklete 7/8 bin papel vermektense,6bin papele 0 km bir yamaha ybr250 alırım.(Beldeyamanın müşterilerine yolunacak kaz gözüyle bakmak gibi bir pazarlama hatasına düşmeyeceğini farzediyorum) Performans olarak abilerine kıyasla çok iyi olmayabilir.Fakat 250cc bir japon'dan ne istediğini bilen birisi için tatminkar olacağını düşünüyorum.Beldeyama'dan bir yetkiliyle uzun bir telefon görüşmesi yaptım.Bu model için test sürüşü imkanı vereceklerini söylediler..Fiyat hakkında hiçbir meblağdan bahsetmiyorlar.Ancak benim izlenimim;bu model için bir müşteri profili düzenledikleri ve istatistiksel veriler kullanarak,genel piyasa beklentilerinin %18ile %22 oranında üstünde bir fiyatla sunacaklarını tahmin ediyorum.Nedense bir dönem tr'ye getirilip,sonra arkası kesilen modelleri anımsadım görüşme esnasında.Umarım fiyat politikalarını reel şekilde ayarlayıp makul ölçülerde tutarlar ve honda gibi fırsatçılık yapmazlar..ve umarım bizleride bu fiyata 250cc mi alsam yoksa 2.el 600/650'likmi alsam ikileminde bırakmayacak bir fiyattan sunulur piyasaya. Herkese iyi akşamlar diliyorum.

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    1 depo benzinle kaç km yapar acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklet 19.2 lt depoya sahip.Tahmini söylüyorum;elektronik yakıt enjeksiyonlu olmasıda göz önünde tutulduğunda 100km'de 2.5/3 lt sarfiyatı geçeceğini sanmam.İyimser bir tahmin ve ful bir depoyla ortalama 650km ile 770km arasında bir menzile sahip olacaktır.

Motosikleti
    Honda Beat
    fiyatı önemli değil arkadaslar siz ilk görüşte aşk nedir bilirmisiniz antalyaya geldiği gün alıcam nihohahaha
    motorcuyum, geçilmezim:bounce:

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler