Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Devir göstergesi Türkiye dışındaki modellerde mevcut .2007 modellerde bizdede olucağını tahmin ediyorum.Ve yukardada bahsedildiği gibi eksoz değişikliği hoş olabilir hem ses hem görüntü için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesi Türkiye dışındaki modellerde mevcut .2007 modellerde bizdede olucağını tahmin ediyorum.Ve yukardada bahsedildiği gibi eksoz değişikliği hoş olabilir hem ses hem görüntü için.
    Oğuzcum Allah kaza bela vermesi sanada hayırlı bayramlar hayırlı seneler...deli dana gibi geziyosundur valla...havada güzel şanslısın...

cuneyt hoca benim teorilerime göre devir olayının olmamasının nedeni şu...ani olayın teknik boyutunu boşverelim...bir strateji diyelim...şimdi ürün yeni piyasaya çıktı ve giriş modeli 2006 olarak tescillendi diyelim...ilk alanlar 2006 model olarak biniyorlar...son 1 ay içinde alanların ruhsatlarına 2007 olarak geçsede...sonuçta 2006 model ...

şimdi bunlar ilk çıkan kasa ve özellikler dersek...ellerindeki stoklar bittiğinde yeni partiler geldiğinde bakın görünyan ayaklıkda olacak devir saatide...yanlışım yoksa...bunlarda 2007 model diye yutturacaklar bize...nedeni çok basit...çünkü Hondanın acelesi bayilerin sıkıştırmasıyla ybrnn piyasaya hakim olmasıyla bu modelin getirilmesi icap oldu...Birazda strateji hatasıyla tabi...yani yanlış zamanda gelmesi nedeniyle böyle küçük detaylarla uğraşarak devirli ve yan ayaklı motora 2007 diyeceğiz ve şu anki 150 ciler gerçek anlamda mağdur olacak...

çünkü 2007 de motorda ciddi bir değişiklik yapılamayacak...bu nedenle yeni ürün bak 2007 bu şekilde geldi diye salakça bir pazarlama tekniği kullanıcaklar...

yanlış anlamayında usta sürücüye devir saati gerekmez...artık hisseder vitesi motordaki titremeyi...ne zaman nerede atacağını bilir ama madem bu motor başlangıc motoruysa yeni başlayanlar için devir saati olmalıydı...ama onun yerine yarıotomatiklerdeki gibi vites göstergesi tabi daha mükemmel olur yeni kullanıcıya kaçta olduğunu bilmesi daha kolay...

önceden öğretirken bile zorlanırdık ya...bilmem ne devirde şu vites diye...ulan adam kafayı yerdi...ama bu detayların çok çok önemi yok sonraları...zamanla alışıyorsun...ilk vitesli motorum 92 model yamaha dt 125 te ulan ne stres yaşadım be...aman devirindemi değilmi...motor sürmekten tad alamadım birkaç ay...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    arkadaşlar bişi sorucam. benim motorda jigle'yi açtığım zaman motor hemen stop edio :( nasıl iş anlamadım

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    ginger anlatımın için teşekkür ederim ama benim problemim de tam olarak şöyle; jigleyi açıp motora gaz veriyorum 2-3 dk ama gazı bırakır bırakmaz motor stop ediyor. gaz kesmediğim sürece problem yok ama gazı bırakınca tırt oluo :( onu anlayamıyorum. bayramdan sonra servisine götürücem :(

Motosikleti
    abi ben devir için yazmıştım...devir göstergesi olmaması bilen için dezavantaj değil demek istemiştim...yani vites göstergeside mantıklı ve hoş duruyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Emeğine sağlık, güzel bir çalışma olmuş. YBR konusuna gelince : CBF150 teknolojik olarak biraz daha üstün ama 2007 YBR leri bekleyip görmek gerek derim. YBR'nin klasikliği ise tartışılmaz.

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    150cc yamaha mevcut (gladiator 150) arkadaşlar ve oldukça güzel bi alet ama boşa ümitlenmeyelim bence Türkiyeye gelmiycek en azından bu sene.1-2 sene sonra model diğer ülkelerde eskiyince ve cbf 150 nin piyasaya etkisine göre getirirler.Tabi muhtemelen orjinal hali diil sadeleşmiş,çirkinleştirilmiş ve kurye-tüpcü motoru olarak uyarlanmış şekilde (tabi yamaha hondanın hatasını tekrarlamayabilir ve bizede 1.sınıf müşteri muamelesi yapabilir)

Ayrıca nasıl bi politika bu 2007 modeller hala ortada yok.reklamlar 3 ay önce başlıyo,3 ay sonra hala motor yok,1-2 ay sonra gelicek deniyo bayiden sonundada ya fiyattan yada tipten hayal kırıklığı !

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    hocam çok iimiş yamahada gelcekmi acaba buraya ayrıca tespitin de doğru gelse bile kesin bi deişiklik olur motorda ama bu hali çok iiymiş

Motosikleti
    gınger fotolarda çok seksi duruyor la...

rodajla alakalı görüşlerim...

Honda Resmi bayisi PAZARBAŞI motodan Engin PAZARBAŞI der ki...(küçük hacimler için...cbf 150..innova)

"motorunuzu 1000 km ye kadar 80 in üzerine çıkarmayın...1-2 kere 100 e çıkın yeterlidir...ve sürekli 80 le gitmeyin...yani hızı düşürün yükseltin...sık sık vites değiştirin...sabit hızdan kaçının...2 kişi kesinlikle binmeyin..."

yani anlatılan bana buydu...ayrıca..

"1000 km dişinizi sıkın basmayın sonra kaça vuruyosanız vurun...ibreyi zorlayın bu Honda'dır istesende patlatamazsın motoru..."

dedi...

yani arkadaşlar olay bakalım kaç basıcak olayı değildir...Engin Beyle biraz ahbaplığımız vardır...Ama sen son telefonda hatırlayamadı beni... kafa 1500 adamda tabi...ginger kardeşime bi cbf indirimi yaptırayım dedim bayağı ağladı yani...çaresiz bi işe yaramadık...neyse Engin abiden duyduklarım ve benim görüşlerim şöyle ...

arkadaşlar bu motorla 120 görürsünüz ama hemen değil...motor birden 120 ye asla çıkmaz...sekmanlar piston bi kendinib bulsun yatakta yerlerini benimsesin olay budur...yani açılma denen olay...zamanla...aman basmayın fazla...bi deneme yapak diyosan ilerleyen aylardaki performansına etki edersin...bazı tipler var piyasada...der ki...motoru aldığın gibi köklemeye başla kökle ki alışsın...taam kökle ama 6 ay sonra bütün parçalar 2 yıllık aşınma yaşar...

önemli olan rodaj devresinde...parçaların kaynaşması...size şimdi mynet adresimdekiyamahadan Nihat abinin bana attığı maili yazacağım...buyrun bakın...yani bunlar masa bşında olan şeyler değil...motorunuzu ömrü için bunlaarı uygulayın...birazdan aynen yazarım...Yamaha ile de irtibatımız var...biraz beklerseniz...

YBR125'in azami yük taşıma kapasitesi 150 kg dır. Çıkabildiği maksimum hız ise 120 km/saat tir.
    Motosikletin rodajında ise aşağıdaki gibi davranmak gerekmektedir;
    0 - 150 km arası; motorun devrinin 4000 civarında uzun süre durmasından kaçının, bir saat çalışma sonrasında motorun soğuması için 5 - 10 dakika motoru durdurun. Sürüş esnasında sık sık vites değiştirin. Motoru sabit gaz pozisyonunda uzun süre kullanmayın.
    150 - 500 km arası; çalışma sırasında motorun devri 5000'i aşmamalıdır. Sürüş esnasında gazı sonuna kadar açmayın.
    500 - 1000 km arası; motor devrinin 6000'in üzerine çıkmasından kaçının.
    1000 km üzeri; Sürüş sırasında hızı değiştirin, motor devrinin 8500'ün üzerine çıkmasından kaçının.

Saygılarımızla,

Nihat Çadırcı

Yamahadan bir rodaj açıklaması...ister uyarsınız ister uymazsınız...ama bu motoru en az 2-3 yıl kullanıcam derseniz bunlara uyacaksınız...şu an 110 yapan motor inanın 3-4 ay sonra 120-125 e son gaz olarak rahat çıkacaktır...

ben şahsen 2000-2500 den sonra 120 ye vurmaya çalışırdım...ve ybrmi verdiğim herif ağzı açık kaldı motora...turladıktan sonra ula bu modifiyemi dedi...bu ybr olamaz dedi... yok baba dedim temiz rodaj durumu var dedim...şaştı kaldı...İnnovadada öyle yaptım...yamaha dt 125imide alan arkadaş bu kadar tok sese şaşırdı...yani hırpalanmamaış motorun hali başka olur...motordan anlayan adam gelir motoruna bakar sesini dinler ve pazarlık yapmadan verirsin...olay budur...

ben agresif kullanırım bazen trafikte...zikzak şeklinde...onun dışında İstanbul dışında mecburen hızın 100 ün üzerinde olmalı...onun dışında pek 100 ü bulmam İstanbul trafiğinde...Ama 2 kişi 120 yaptım rüzgarlı TEM yolunda...artçımda ağırdı...olunca oluyor işte...rüzgarda bana karşıydı...demekki motorumda 130-135 lik nefes varmış...

bunuda hissetirdi bana ybr...innovamla rahat 125 yapıyordum...Benle geçen sene geziye katılan arkadaşlar bile şaşırıyordu...115 kilo olmama rağmen düşünün yani...2000-2500 den sonra acımam motora...benim kişisel kanaatim...

Bunu bana öğretende Adanalı motorcu ustam...bir mobilet yapardı toplama...kaç basıyordu tahmin edin...150 diyeceğim inanmayacaksınız...bildiğin 105 lik moped beyler...gelde inan şimdi demi...Şimdi gitti Adanaya gitti yalan oldu...Adanalı ustalar varsa çevrenizde onlara güvenin...işlerini bilirler...tabi servis olayı hariç ...mutlaka bir Adanalı ustayla ahbaplığınız olsun...Anlamadıkları şey yoktur onların...size bir önerileri olacaktır...

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    ginger sen baya geziosun motorun 1000 km yi geçmiştir km kaçta bide artık nasıl bi sürüş sergiliosun

Motosikleti
    şimdi kafa kafayamı kanka...nası yane anlamadım...aynı mı gidiyon twısterla...

Motosikleti
    ginger kardeşim ne kadar hassassın ben bir iki ay içinde cbf150 alıcam ama bi başka motor içinde fotosuna bakıp iimiş kötüymüş derim sen mi üretip satıosun bu hondayı annamadım ben bu derece hassasiyet neden ayrıca foto koyup oraya buraya gittim demiorum ama benimde motorum var ve biniyorum yannış annama yasılarını sürekli takip ediyorum ve zevkle okuyorum paylaştıkların içinde teşekkürler ama o şekilde yasmana kırıldım tabiki parayı varicek herkes son ana kadar araştırıcak kırılmassın umarım yasdıklarım için saygılar sevgiler herkese

Motosikleti
    arkadaşım bak beni yannış anlıyorsun nası biri olduun beni ilgilendirmiyor ben zaten gezilerini ve paylaşımlarını beğendiimi söledim dikkatli okursan bunlara laf sölemedim sen demişsin motoru olmayan ark.lar yorum yapmasın çıksın gitsin die buna sen karar veremessin ben bu lafına karşılık söledim benimde motorum var ve biniyorum die senin yazınıda ark.ın koyduu yamaha fotosuna iiymiş dediğim için üzerime alındım bana karşılık yasmış olduunu düşündüm ve cevap yasdım bi daha polemik yaşamamak dileğiyle saygılar sonuçta burası cbf 150 forumu dier ark.ların bunları okumak istemediini biliyorum ve herkesten özür diliyorum

drburka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat vardı :(
    Arkadaşlar bu gün(03/01/2007)honda.com.tr'ye girdim cbf 150 için 7.920 ytl yazıyor şok oldum.Doğrumu acaba.

bu arada honda beatimi satmayı düşünüyordum cbf 150 almak için

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    ben bi karar verdim arkadaslar bu motosikleti şimdi alsam bahara kadar kullanma fırsatım pek olmicak ... hem ozamana kadar fikirlerim değişebilir tabiki
    ama su anki fikrim cb150 ...xl200... zaten topiği sayenizde takip ediorum izlenimler ve resimlerin devamını dilerim saygılar

doktor_oni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    bugün cbf 150 'ye bakmaya Efe Honda Plaza^ya gittim. Fiyatı 3499 ytl plaka ruhsat dahil... hariç olursa 3299 ytl diyorlar. hatta pazarlıkla tam 50 ytl!!! evet yanlış duymadınız 50 ytl indirim de yapıyorlar... tam takım mont eldiven dizlik kask ön koruma barı ve çantasını alayım dedim toplamda 200 ytl indirime gittiler saolsunlar. düşünüyorum bakalım. çok yakışıklı motor bence... egzosu bilen...
    bu arada yakın zamanda fiyat arttıracaklarını söyledi oradaki eleman. dedik zam gelirse bize bu fiyattan ver bikaç hafta içinde alırsak.. peki dedi... öyle işte.

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    yaw zaten 1.000 ytl rahat vergi ödüyoruz motora!
    motora zam gelirse satmaz gider millet tvs apache alir hemde daha hoş motor

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada söylemeyi unuttum hemen hemen yakın gittim twistere.YBR olsa ufukta bir noktacık olarak görürdüm twisteri.

İmza : Eski YBR ci.
    üstat yapma be twister başka alet 24 hp abartısız 140 rahat yapar ki çevremde o motor ile kadranın sonuna görenler var cbf 150 ile twisterı yakalayamazsın

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    hocam cbf 250 mi twister mı arada fark var yanlız cbf 250 li bambaşka sen ybr ile cbf 150 yi karşılaştırmaya devam et

gezgin bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125 bi de modenas
    arkadaşlar bu cbf 150 nin süratini deneyen olmuş mu, sanırım göstergesi 100'den sonra kırmızıya geçiyor. bende mondial var 125'lik, çekiş ve sürat hacmine göre inanılmaz, ama motorun titreşimi de inanılmaz, belli bir devirden sonra yoldaki herşeyi iki tane görmeye başlıyorum o yüzden cbf 150 alıcam eğer 100 km/s te zorlanmıyor ve süreklilik sağlıyorsa...
    Bir daha hangi ana doğurur bizi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler