Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    derra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r repsol
    arkadaşlar hondanın sitesinde yayınlandı fiyatı 3,250 duyurulur..
    :mrgreen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    Alıntı derra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hondanın sitesinde yayınlandı fiyatı 3,250 duyurulur..
    istersen http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=22974 bu başlığı tekip et daha detaylı bilgi ve kullanıcı görüşlerine ulaşabilirsin

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada ki en iyi çin liye her yön den 100 çeker 780km yaptım daha tık demedi bas çalışsın ver gazı gitsin bas fren e dursun canavar gibi motor alanlara hayırlı olsun güle güle kullansınlar .
    Çin malı motorlar dan ne çektiğimi bir ben bir de Allah bilir.
    Honda bu Honda...

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    780 km sorunsuz maşallah aslan motorsikletime

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de kışın kullanacağım ama kuru havalarda.
    Bu arada motorun fiyatı muhtemelen yılbaşında artacaktır, durumu müsait olanlar bence hemen alsın. Şu an zaten 3.450ytl.
    Ayrıca bir Honda için 500'lü, 600'lü km'lerde sorun çıkmadı demek de komik gibi ama milletin Çin markalarından ağzı öyle bir yanmış ki, şimdi biz de burada 600km yaptım sorun yok falan diyoruz. Dün BMW kullanan bir arkadaşıma 560km oldu sorun yok deyince, güldü. Yahu Honda'da da 500km'de sorun çıkarsa yuh artık dedi.
    Motor sınıfına göre iyi motor arkadaşlar, özellikle benim gibi yeni başlayacaksanız, ilaç gibi motor gerçekten de. 560km oldu ve bana hiiç zorluk yaşatmadı.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdo bana honda pazarbaşından satışçı bir arkadaş yazın en az iki katı olur bu motor şimdi kampanya fiyatı dedi belkide sallıyordur.

ruby evet haklısın güzel fikirlerin için saol.ben motor kışın kullanmak istemiyorum hatta kışın kullanılmış bir motor satın almıştım tüm vidaları paslı iğrenç durumdaydı ondan soğudum karda yagmurda motor kullanmaktan.Aralıkı bekle demişssin hatta mart fuarını beklesem çok daha süper olur.Yada temiz bir twsiter düşürürsem kapar alırım 5 milyar civarı olursa.Aklımda ya ybr 250 var ya cbf150 artık temiz düşeş olursa twister alırım.
    Ginger bende aynen senin gibi düşünüyorum.aklımdaki modellerin hepsi sendede var honda cbf 250 temiz bulunsa 5milyara bende çok isterim 2006 şöyle yamahanın modeli yrb 250 biraz pahalı olur.Hemde sıfır olduğundan enaz 7-8milyar civarı tahminimce.cbf 250 bile 7milyar olduğuna göre(sıfırı).Fuarı beklemek doğrumu olur bilemiyorum Ozaman saklama sorunundan kurtulmuş oluyorsun ve yeni modelleri görmüş oluyorsun fakat motorların fiyatlarında artış olacaktır. Cbf 150 4milyardan aşşağı olmıyacaktır.Bunu da gözönüne alarak karar ver Doğrusunu bilsem onu önericem ama bende bilmiyorum Birazdaha uzun soluklu bir motorum olun deniyorsa bencede 250cc bir motora bakılmalı.Cbf 250 veya Yrb 250 olabilir.Tabi fiyatlarıda sana uygunsa Olmazsa sende istanbuldaymışsın beraber araştıralım belki aklımıza yatan bişeyler buluruz
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150
    Cbf 150 nin farkı Hint fakirlerine göre üretilmiş olmasıbiliyosunuz hindistanda honda unicorn olarak bayadır piyasada.O yüzden az yakıp çok yol gidiyo ve bakımı az sağlam ucuz,bütün hint motorları gibi(Bajaj,TVS vs..)

Evet az yakıyor ve bu da harika bir duygu, yedeğe düşmeden hem de daha rodajı tamamlamadan bir depo ile 430 km yol yapan bir motor aldığım için çok memnunum, Hint Fakiri, Türk Fakiri bilmem ama, bu alet çok ekonomik, çok da rahat.
    Bu arada kışın almayalım saklama sorunu var diyen arkadaşlar, her yazın sonunda kış gelecek, sadece yazın kullanıp satacak mısınız ki motorlarınızı.
    Donald Duck'ın sözünü bir kez daha hatırlatırım: "125 ve 250cc bir motor sadece başlangıç motoru değil, ömür boyu kullanabileceğiniz bir alettir." Ömür boyu 150cc kullanın demiyorum ama istenirse her cc motor uzun soluklu kullanılır. Daha önce de yazmıştım, bu motoru alacak olan arkadaşların bir motosikletten beklentisi de önemli bence. Özellikle ilk motor için insan uzun süre kararsızlığa düşüyor, ben tüm bu kararsızlıklar içinde çok da planlamadığım bir dönemde aldım motorumu, şimdi iyi ki almışım diyorum.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

cbf150 ile 4 km

sevgili kardeşlerim 6 gündür yatan cbf150mile buguun sabah 1 saatte 4 km yaptım.Ama motora alışma çabası içinde yaptığım bu 4 km bana 400 km gibi geldi izlenimlerşm herşey çok güzel insanı yormuo arada bir acil stop düğmesini off konumunda unutup marşa basmam dışında alıştım sayılır aynalar rı tam ayarlayamadım boyumdan kaynaklanıo bılmıom ama arkayı tam göremiom ve acı bir gerçek şu ki cbf düşündüğüm kadar sessiz diilmis ya bilmiom rodajdan sonra biraz düşer inşalah şimdilik bu kadar saygılar...
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    caberli o ses rodajdan sonra daha da artabilir ama bence sesli olması daha iyi çünkü kask giydiginde motorun sesi duyulursa daha iyi olur hani cbf nin devir göstergesi yok ya o sese sonra muhtaç olacaksın ona göre hadi cabuk alış ehliyet oluncaya kadar bize geleceksin daha motorla

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    sen birde ybrnin sesini dinle bakalım memnunmu kalıyorsun motorundan yoksa pişmanmı oluyorsun
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sakın kaza falan yapıp parça arayışlarına da girmeyin....Sorun bakalım yan granaj la deposu türkiyede varmıymış....Derler ya ucuz etin yahnisi böyle olur...

Sorun sorun çekinmeyin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    YBR 125-CBF 150
    Arkadaşlar honda cbf 150 ile 280 km yaptım şuanda gerçi kullandıgım yollar otoban ama çok güzel gidiyor rüzgarlardan fazla etkilenmiyor. yeni olmasına 90 km/hıza cıktım ve titreme inanin yoktu ama ybr ile 90 km/hız yaptım gercekten korktum titreşimden ve bıraktım ama ybr kötü bir motor kesinlikle degil o da çok güzel bir makina ve atak.
    Cbf 150 trafikte ilk kilometrelerde kırmızı ışıkta ilk kalkış esnasında taksiler benden daha hızlıydı ama 100 km den sonra yavaş yavaş acıldı ve kalkışı cok seri oldu gerçi 1. vitesi cok kısa ama 2. ve 3. viteste 70 km/hıza cıkıyor belki daha fazla cıkar ama yeni oldugu icin denemedim ybr de güzel cbf de ama yeni bir model honda cıkardıgı icin hondayı tercih ettim.

Motosikleti
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ben keweey sp lt 150 kullanmıştım 850 kmde mi ne sattım bir haltı yoktu abartmayın hondada ne sorun olacak 300lü 500lğ km lerde.

Arkadaşlar ben usandım sıkıldım artık ybrdede öleydi.Azcık güçlü bir alet arıyorum o köprü yoluna girdimi anadolu yakasından ooff tam işkence 5den 4de yokusun tepesine doğru 3e sağdan sağdan gitt oooff ne eziyor yavaş makinen oldumu trafiktede tehlikedesen 500-600cclik makine ile trafikte her türlü oynuoyorum geçiyorum en sola benden hızlısı yok birde arkadan baktımı 2 karış lastiği gören arabada sana şekil yapamıyor.Ufak makine oldumu benzinci bile doğru dürüst muhattap olmuyor senle.Bende NX250 varken arkadaşın sitesine gitmiştim misafirliğe adam ne getirdiniz dedi "kendimi" dedim.Kurye sanıyorlar uyuz oluyorum.Ufak motorun her açıdan biraz derdi var.Ve ben sıkıldım 2,5 senedir bu işlerden.Artık olmazsa en kötü yine cbf150 alıcam bütçeler ayarlarnamazsa.Şu an beklemedeyim zaten hava deli gibi soğuk.

ilk kış yatmasın bari tadını ala ala zevkle rodaj yapalım
    Peki cbf 150 yokuşda hızı çok düşermi 3.vitese kadar düşerse işimiz var demektir senin kullandığın sl 150 li de 150cc aralarında pek fark olacağını sanmıyorum.Eğer sl150de yokuşlarda bayığılıyorsa motor bundada aynı şey kaçınılmaz:( ama cbf 250 böyle olacağını pek sanmıyorum 20bg nede olsa..

derra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r repsol
    yeni kurya motoru diyebiliriz bence cbf 150ye
    :mrgreen:

Parça fiyatı verildi bana, parçalar da gelecek dendi ama bir kaç haftadır aramadım, yarın arıycam. Honda getirdiği motoru parçasız bırakmaz, şimdiden çok sayıda sattı, herhalde imajını lekelemez değil mi?
    Yokuşlarda yokuşun derecesine göre bayılma yapıyor, her küçük cc motor gibi.
    Benim motor son 100km'dir (Şu an 680km'de) kalkışlarda acaip serileşti.
    Daha önce de demiştim, bugün yine 4. viteste 100'ü gördü, 5. viteste 110 gördüm ve zorlamadan yavaşladım.
    İyi gaz yemeye başladığı için, aniden hızlanabiliyor, benim gibi acemiyseniz dikkat derim.
    Caberli aman diyim dikkatli kullan kardeş, ehliyeti de al bir an evvel.
    Erdo2002, kardeş çok kararsız görüyorum seni, eğer ilk motorun olacaksa bence performansı değil arkasındaki markayı düşün. Ama bana göre performansı da fena değil sınıfına göre.

Bende CBF 150 hakkındaki kendi görüşlerimi anlatayım. Bayramdan bir önceki hafta ilk motorum olarak kırmızısını aldım ve şu ana kadar kullanımından ve performansından oldukça memnunum. Su anda 1800 km deyim ve herhangi bir sorun yok. En son bu pazar küçük bir gezi diye çıktığım solomda döndüğümde 600 km kesintisiz yol yapmışım maşallah banamısın demedi ama ben akşama kaldığımdan epey üşüdüm.

CBF150 nin performansına gelirsek, benim ağırlığım yaklaşık 97 kg olmasına rağmen düz yolda 110 sabit hızla gidebiliyor. 120 ye kadar çıktım ama daha üzerini henüz görmedim. Motorda ağırlık olarak bana ilaveten topcase koruma demiri ve full giyim kuşam dahil. İlk kalkışları arkadaşların da dediği gibi mükemmel, oldukça seri bir şekilde kalkış yapılabiliyor. Yokuş performansınıda çok başarılı buluyorum. En sonki gezimde Dilovası yokuşunu bile 4.vitesin altına düşmeden 80-90 km/h hızla çıktım. Bu hafta bol virajlı gezi yaptım ve performans mükemmeldi. Sadece tek olarak arka freni pek kullanmamanızı öneririm. Belli bir kademeden sonra arka teker biraz kaçırıyor. Belki diğer motorlar içinde aynı şey geçerlidir ama benim bu lastiklerle izlenimim bu şekilde.

Yakıt meselesine gelirsek ortalama bir depo ile 450-500 km arası yol yapıyorum. Bununla ilgili incelemelerim hala devam ediyor. En uygun benzini belirlediğimde onda karar kılacağım. Mesela geçen aldığım total exelium 97 ile sehiriçi kullanım 480 km yol yaptım. En son aldığım PO' nun 97 si ile 110 ortalama ile uzun yolda 400 km yol yaptım. Benzinden mi yoksa istasyondan mı kaynaklandı henüz anlamadım sebebini. Belkide uzun yolda 110 la gitmek bu motor için fazla sarfiyata sebep oluyor. Biraz daha kullanım sonrası daha bir netleştiririm. Benden şimdilik bu kadar...

Motosikleti
    teşekkür ederim clint.Motoru aslında beyeniyorum ve aklımdaki motor bu fakat koyucak yer problemi ve kışa giriyor olmamız biraz moralimi bozuyor.Siz yer sorununu nasıl çözdünüz?Ben sitede oturuyorum 1 kat. acaba penceremin önüne koysam motoru çalınırmı? Koyucak yerniz olmadan motor almak bilmem ne derece doğru Yoksa motoru al! koyacak yer nasılsa bulursunmu diyorsunuz? Pencerenin önünde dursa buna nasıl bir koruma önerirsiniz? O dükanları kitledikleri kilitleri çok kolay levye ile kırdıklarını uydum Yakınımızda bir oto yıkamacı var 24 saat açık.Oraya bazı kişiler arabalarını koyuyorlar acaba bende motoru orayamı emanet etsem Ama açık alanda ve devamlı nemli bir bölge oda kafama pek yatmıyor.

ginger:
    cbf 250 yi 1 sene sonra satıcaksan cbf 150 sana 3 ay falan gider ozaman 2.el cbf 250 nin fiyatı sıfır cbf150ye bile yakın değil :( husong 250r onlar var bence birazda o markayı incele derim.Hemde 30bg gibi bir güçleri var.Eğer tipi hoşuna gidiyorsa alınabilir.ama 5.5 milyara 200km de twister bulduysan bence çok iyinerde nerde taksitle ben alıyım yahu sende istanbuldasın bana bir el ayak olsana

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

önce bir yer bulun

kesinlikle önce yer bulmanızı tavsiye ederim çünkü ben bi akrabamızla anlaşmıştım koyuyodum oraya dün ben motorla gezinirken evden kaçmış gitmiş kaldım ortada insan ne yapacağını şaşırıyor valla ama sonradan bir arkadaşın evine koydum gerçekten bir yer bulup ona göre motor almanızı şiddetle tavsiye ederim
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Valla bence de yeri ayarlamak lazım, benim şu an evime bir iki sokak ötede 24 saat açık otoparkta duruyor, en azından 10 - 12 motor daha var orda, branda ve kilit de var tabii ama ay sonuna doğru (biraz uzakta olsa da) bir arkadaşımın garajına koyacam, yazın yine otopark. Ben de olsam evimin önünde güvenemezdim, üstelik karda kışta açıkta bırakmak da zararlı deniyor. Ama siteniz güvenli bir yer ise çadır tarzı kapalı tenteler satılıyor, o şekilde bir garaj yapabilirsiniz evinize. Benim ev site içinde olsaydı direkt tente, alarm falan yapardım. Erdo, oto yıkamacıyla uygun bir paraya anlaşabilirsin ama açık bir yerse karda falan sakat tabii. Otopark falan ayarlamaya çalış ya da yakın biri varsa onun garaja.

Bu arada bugün Honda Türkiye'den cevap geldi stoklarında yedek parçaların olduğunu söylediler, aybaşında benim kafa granajı ve km saati değişecek. Honda bu, parçasız motor satar mı yahu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler