Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar motorum sağa çekme yaptığı için bugün bi motosiklet ve bisiklet tamirciliği yapan bi dükkana girdim ve motoru gösterdim. Dükkandaki arkadaş bindi ve bi tur attı geldi. Ön takımında problem yok dedi gidonunda yamukluk var dedi. Yenisi takılması lazım dedi. Dedim düzeltme falan olmuyormu. Olur dedi. Ama orjinali gibi olmaz dedi. Boru anahtarıyla çektirmeyle düzeltiliyo dedi. Orjinalindeki gibi ip gibi gitmez dedi. Gidonlarda kalite farkı varmıdır gidip servistenmi alayım yoksa parçacıdan alsamda aynımıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum sağa çekme yaptığı için bugün bi motosiklet ve bisiklet tamirciliği yapan bi dükkana girdim ve motoru gösterdim. Dükkandaki arkadaş bindi ve bi tur attı geldi. Ön takımında problem yok dedi gidonunda yamukluk var dedi. Yenisi takılması lazım dedi. Dedim düzeltme falan olmuyormu. Olur dedi. Ama orjinali gibi olmaz dedi. Boru anahtarıyla çektirmeyle düzeltiliyo dedi. Orjinalindeki gibi ip gibi gitmez dedi. Gidonlarda kalite farkı varmıdır gidip servistenmi alayım yoksa parçacıdan alsamda aynımıdır.
    Yetkili servisi aradım ve fiyat bilgisi aldım. 121tl gidon fiyatı 100tl de işçilik fiyat ı verdiler nasıldır sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Selamlar model yilini bilmediğim 2012-2013 olabilir, 36 k da bir honda buldum 6,5 k fiyati var tavsiye eder misiniz? Bayadir piyasada degildim son durumlari takip edemedim, teşekkür ederim

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar model yilini bilmediğim 2012-2013 olabilir, 36 k da bir honda buldum 6,5 k fiyati var tavsiye eder misiniz? Bayadir piyasada degildim son durumlari takip edemedim, teşekkür ederim
    Ilanda değil sanırım. Yoksa sen yazana kadar anında satılırdı.

Kaçırma. Temizse doğru ise kaçırma.
    birGarip..

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be 17 modelini sıfır almıştım o paraya. Nerdeeeeeeeeeen nereye!
    Weak are prey

Merhaba 2017 model cbf, 14 bin km de ön arka dişli ve zinciri oringli ile değiştirmek istiyorum. 2 tane farklı siteye baktığımda 15T/42T ve 15T/43T şeklinde satılıyor. Orjinal dişli boyutu nedir? Hangisi iyi olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Eski kasalarda 42,yeni kasalarda 43.

Sizinkisi 43 olmalı.

15/43 alabilirsiniz.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ölmez arkadaşlar. ölen motosiklet.net
    Biz de ölmedik

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bir senedir yatan 95.000 km'lerdeki Cbf'i bugün uyandırdık.

Önce muayeneden geçti,sonra yağını değiştirdik.

500 ml yağ kalmış içinde

Ardından bi deniz,bi dağ havası alıp kendine getirdik.

Keşke euro 5 standartlarına göre ufak revizyonlarla tekrar satılsa.

crxforever bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir senedir yatan 95.000 km'lerdeki Cbf'i bugün uyandırdık.

Önce muayeneden geçti,sonra yağını değiştirdik.

500 ml yağ kalmış içinde

Ardından bi deniz,bi dağ havası alıp kendine getirdik.

Keşke euro 5 standartlarına göre ufak revizyonlarla tekrar satılsa.

https://i.resimyukle.xyz/9ecayO.jpg

https://i.resimyukle.xyz/5d8f2z.jpg
    keşke 200lük yağ soğutmalı ve aynı kasada gelseydi de bajaj benelli cf moto gibi motorlar ile uğraşmasa ortadirek motorcu.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Selamlar.
    Resimde gördüğünüz arka fren balatasını kalyoncu motor internet sitesinden satın aldım.
    Fakat emin olamadım ve sizlere sormak istedim.
    Bu balata orjinal honda yedek parçası mı?
    Bildiğim kadarıyla üzerinde yayları takılı gelmesi lazım.
    Bunda yay yok bile.
    Honda orjinal parça yazmasına ve bandrollü olmasına rağmen emin olamadım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Orjinal diye aldım çünkü. Yan sanayi ise iade edeceğim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke 200lük yağ soğutmalı ve aynı kasada gelseydi de bajaj benelli cf moto gibi motorlar ile uğraşmasa ortadirek motorcu.
    Ortadirek motorcunun şu şartlarda alabileceği en makul motosikletler bence hala ybr ve cbf. En kötü perti çıkmış bi tane alınır 4-5 liraya çiçek gibi baştan aşağı toplanır. Parça deseniz ucuz,yakıt minimal,piyasası deseniz var.

100.000'e yaklaşmış cbf ile 60.000'e yaklaşmış ybryi dere tepe,dağ bayır hala kullanıyoruz.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Cebimde 10 bin lira bu aralar motor bakıyorum ancak Cbf - ybr- tvs üçlüsü hayal olmuş bu fiyatlara hep yüksek km cbfler var onlarada güven olmuyor belki o km saatini 2 -3 kez çevirdi bilemiyorsun ki. Napıcaz ne edicez bilemedim..

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Tabiki orjinal honda değil. Honda karton kutuda etiketli olarak gelir parçaları böyle plasik bir ambalajda gelmez.
    Ancak şöyle bir durum var..
    Malesef yetkili servislerin bir çoğu cbf 150 gibi orta direk motorlarda hondadan almak yerine piyasadan alıp orjinal adı altında satabiliyor.

3 sene önce hondadanın bir şubesinden aldım. geçen ay değiştirmek için söktüğümde şirinevlerden 3/1 i parasına aldığımla aynı marka olduğunu gördüm.
    Ya hondada ask'dan alıyor. yada bilemedim.
    sonuç olarak ask marka serviste 120-130 küsür lira piyasada 50-70tl...

yani aldığınız malzeme gayet iyi işinizi görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Ortadirek motorcunun şu şartlarda alabileceği en makul motosikletler bence hala ybr ve cbf. En kötü perti çıkmış bi tane alınır 4-5 liraya çiçek gibi baştan aşağı toplanır. Parça deseniz ucuz,yakıt minimal,piyasası deseniz var.

100.000'e yaklaşmış cbf ile 60.000'e yaklaşmış ybryi dere tepe,dağ bayır hala kullanıyoruz.
    Uzun zamandır duyduğum en mantıklı tanımlama.
    Keşke herkes bunu anlayabilse. En kötü cbf en iyi çinden yüzlerce kat daha iyidir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Tvs apache modelide listeye eklenebilir.

Bu grupta en köklü motor ybr125 uretim yili anlaminda.honda titan 125 de ayni şekilde.

Cbf150 ve tvs apache 150 ikiside 2006 yilinda üretime başlandi.kisaca tvs de memnun eder,gerek saglamlik,gerek yedek parca olarak.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs apache modelide listeye eklenebilir.

Bu grupta en köklü motor ybr125 uretim yili anlaminda.honda titan 125 de ayni şekilde.

Cbf150 ve tvs apache 150 ikiside 2006 yilinda üretime başlandi.kisaca tvs de memnun eder,gerek saglamlik,gerek yedek parca olarak.
    Abi tvs'nin yedek parça piyasasına çok hakim değilim ama listeye eklenebilir dediğiniz gibi.

Tvs uzun yolda cbf ve ybr'ye göre daha ciğerli ve atak. Rüzgar yoksa 200 cc keyfi veriyor neredeyse.

Sıfır çinli almaktansa bu motorların hurdasını alıp,revize edip senelerce binme fikri bana hala çok mantıklı geliyor.

Zamanında üç motosikleti de çok zorlamadan top speed denemelerim olmuştu,tvs burada hala favorim

levend84 bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Abi tvs'nin yedek parça piyasasına çok hakim değilim ama listeye eklenebilir dediğiniz gibi.

Tvs uzun yolda cbf ve ybr'ye göre daha ciğerli ve atak. Rüzgar yoksa 200 cc keyfi veriyor neredeyse.

Sıfır çinli almaktansa bu motorların hurdasını alıp,revize edip senelerce binme fikri bana hala çok mantıklı geliyor.

Zamanında üç motosikleti de çok zorlamadan top speed denemelerim olmuştu,tvs burada hala favorim

https://www.youtube.com/watch?v=Ui_ZxYxDPcw
    +1

tvs apache de biraz titreşim var. fakat yakıtı çok iyi. parçaları yeteri kadar kaliteli ve bol bulunuyor. kaporta hariç farklı motorların parçaları ile de uyumlu.

örn: debriyaj balatası: cbf 150, ön fren arka fren balatası cbf 150 gibi.

40-50bin km civarı inceden yağ yakmaya başlıyor. rektefecide 0.25 genişletilip yeni piston takılarak sorun çözülebilir.

apache'den pulsar'a geçtim. parçası bakkalda bile satılıyor neredeyse fakat yakıyor. 100km/4lt civarı yakabiliyor. ama performansı iyi.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

tvs apache de biraz titreşim var. fakat yakıtı çok iyi. parçaları yeteri kadar kaliteli ve bol bulunuyor. kaporta hariç farklı motorların parçaları ile de uyumlu.

40-50bin km civarı inceden yağ yakmaya başlıyor. rektefecide 0.25 genişletilip yeni piston takılarak sorun çözülebilir.

apache'den pulsar'a geçtim. parçası bakkalda bile satılıyor neredeyse fakat yakıyor. 100km/4lt civarı yakabiliyor. ama performansı iyi.
    Rtr180 arka disk fren oldugu icin,honda crf250 balatasi uyuyor.

On arka dişli ybr ile birebir uyumlu.

Yag filtresi suzuki burgman 200

Ön fren alt merkezi cbf150

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=Ui_ZxYxDPcw
    Uğur dostum,

180 lik apache den örnek vereyim,

Gundial in 180 cc bir motoru zongshen alt makinali.

Ayni şekilde diğer çinçonlarinda

Amma velakin ne hiz ne tork ne saglamlik anlaminda rtr180 ile alakalari yok.

Ya cc dalaverasi var ya da beygirler sütçu beygiri..

Daha öncede yazdim,

1.5 yil xmax 250 kullandim 20hp bir makina,emin ol rtr180 den aldigim atakligi xmax ta bulamadim,hee agirlik faktorude var aktarma faktorude.

Rtr serisi her türlu japon alt cc klasmaninda masaya vurur.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Rtr180 arka disk fren oldugu icin,honda crf250 balatasi uyuyor.

On arka dişli ybr ile birebir uyumlu.

Yag filtresi suzuki burgman 200

Ön fren alt merkezi cbf150

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Uğur dostum,

Daha öncede yazdim,

1.5 yil xmax 250 kullandim 20hp bir makina,emin ol rtr180 den aldigim atakligi xmax ta bulamadim,hee agirlik faktorude var aktarma faktorude.

egzantrik zinciri pulsar 200 ve cbf 150 ile de aynı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Pulsarı hiç sürmedim ama Hero'nun Karima 200 modelini bi müddet kullanmıştım. O da çok keyifli bi aletti. Hava filtreli,karbüratörlü,ayak marşlı kara düzen bi motor. 130 stabil gidip,140'ta kesiciye çok rahat giriyordu. Ucuzken almak lazımdı bi tane

Tvs,bu commuter segmentinde en performanslı motordur benim gözümde. Distribütör yüzünden markanın yüzü biraz unutuldu ama efsanedir hala bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Uğur dostum,

Daha öncede yazdim,

Abi,nakit para varsa çinli bence alınmaz. Ha,bütçe azdır,karta taksitle,senetle falan alınacaktır o zaman sıfır çinli tabi ki alınabilir. Hiç yoktan iyidir. Hor kullanmadan,tatlı tatlı sürünce drift,wolf,lifanın bazı modelleri çok güzel iş görür. Ama biraz zorla hemen su koyar. Çirkin ama tripli sevgili gibiler kısacası

Ama ybr-cbf-tvs kullanırken canına okurdum aletlerin tık demezlerdi. Adamlar gerçekten güzel yapmışlar. Şimdi bizim ihtiyar ybr ile devam ediyorum. Zinciri-debriyaj balatasını değiştirince stabil rüzgarsız yolda 120'yi tık diye görüyor. Çalındı,bulundu,canına okundu hala yıkılmadı ayakta.

Bu 2014'ten Tvs ile.

2013'ten Ybr

İhtiyarın son hali;

Not: Benim gibi yarım yamalak,sadece kaskla montla sürmeyin.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler