Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline sağlık, bence de bu başlık altında takip etmek daha iyi olacak. Kış sonu almayı düşündüğüm bir motor cbf 150. Pek çok kez kararsızlık yaşadım, ama sonunda yeni başlayacak bir acemi olarak Honda oluşu ve 150cc oluşu benim için ideal geldi. Satın alıp kullanan arkadaşları bu başlıkta takip edeceğim. Hadi hayırlısı.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu makine 100.000 km'leri anahtar değmeden devirir.
    9/1 kompresyon rahat ve yumuşak çalışma demek.
    Metal yorgunluğuna sebep olmayacak bir çalışma karakteri demek.
    Arka fren de disk olsaydı keşke,
    Çünkü kampana fren de balata tozları zamanla göbek rulmanına kaçıp bozabiliyor.
    wampaa bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Bende CBF150yi test ettim ve çok beğendim. Devir göstergesinin olmayışı, motor bölümünün cılız görünüşü ve çirkin egsozu dışında herşey 10 numara. Özellikle şehir içi kullanımda karakteristiği çok güzel. Çekişini, benzin deposu ile kuyruğunun şeklini ve yakıt tüketimini çok beğendim. Giriş fiyatıda çok uygun. (3190YTL)
    YBR125, CG125 gibi alternatiflerini düşününce CBF150 fiyat/performans olarak gönlümü kazanıyor.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    soba borusu gıbı egsozu dısında
    dıs gorunusu gusel bugun mototalda dısardan baktım kendısıne
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    ylmzzz guzel fotograf cekmısın ozelıkle sıyahını merak edıyordum sanada bu yakısır guzel baslık olmus

beyler bır sorum olcak bunun aynasını degıstırsek cbr ınkınden taksak daha guzel olmazmı

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yorumlara bakılırsa teknik olarak iyi motor. Keşke daha yakışıklı olsaymış, Çinlilerden pek bir farkı yok

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    arkadaşlar motoru incelemeye gittiğimde boyutu beklediğimden büyük geldi. bir motoru resimden tanıyamıyorsunuz fakat üstüne oturduğunuzda ve kullandığınızda çok farklı geliyor insana.

bence tipi sınıfına göre ki bana göre commuter değil ufak enduro turing. honda bayisi de aynen cbf600 ün kardeşi sanki dedi.

tipi görünüşü göreceli bir kavram benim hoşuma gitti. motorun 150cc oluşuna bakarsanız boyutları büyük bile. zaten boyutları cbf250 den daha büyük.

arkadaşların dediği gibi siyahını çok sevdim. bordo rengi (kırmızı değil) de çok şık duruyor. honda bayisinin ilk sözleri parça fiyatları hakkında oldu. motordan çok gelecek olduğu için parça stokları şimdiden başlar.

cbf150 nin parçaları cbf250 ve cbr125 e göre neredeyse 10 kat daha ucuz. belki cbr1000rr a binen kişi pek takmaz ama parça fiyatları yakıt tüketimi... kısacası motorun masrafları çok önemli benim için.

150cc ye göre gücü az diyenler bence beygir ve tork olayına baksın derim. beygiri normal fakat torku 150cc ye göre güzel.

13 lt yakıt kapasitesine bakılırsa bu motorun 600-650km yi bir depoyla gidebileceği görülür. (tabi kullanıcıya göre değişebilir)

eğer bir depoyla gerçekten 600km civarı giderse menzili gerçekten çok yüksek.
    ekzozunu sevmeyenler var. tipinden çok işlevsellik ön plana çıkmış. parlak kısım ekzoz koruması. bence önemli.

sevmediğim yönleri de devir saatinin olmayışı ve arka frenin kampana olması. aslında cbf250 nin de kampana olduğunu düşünürsek hiç de şaşırmadım.

her motorun farklı kullanıcılara göre eksi ve artı yönleri vardır. fakat genel olarak fiyat-kalite oranı bana süper geldi. 150cc çin malı cruiserler 2500ytl den fazla.

merak ettikleriniz varsa bayiye sorabilir ya da yakından birebir inceleyebilirim. ben de almayı düşünüyorum. aslında cbf250 2.el arıyordum. fakat 2.el neresinde ne olduğunu bilmediğiniz bir motoru en az 5000 ytl ye almaktansa sıfır alırım rahat ederim. geçenlerde bir twister bulduk dışı çok temizdi fakat krankında çatlak olduğunu ustaya gösterince anladık. ya usta görmeseydi ne olacaktı???

fiyat dengelemesine birkaç örnek verirsek bu fiyata bu motoru alan pişman olmayacaktır. (farklı tip motorlarla beraber yazalım)

honda cbf250 7920 ytl
    honda cbr125 5150 ytl
    keeway Superlight 150 4099 ytl
    yamaha ybr125 3299ytl

farklı motorlar olabilir fakat almayı düşünenlerin aklından geçen motorlar bunlar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

sahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs 400 silverwing
    cbf 150 bence 125 ve 250 cc arasındaki boşluğu doldurdu ve piyasaya iddialı bir giriş yaptı aslına bakılırsa fiyatıyla yamahaya restini çekti şimdi yamahanın yapacağı üç şey var ya fiyatı aşağı çekecek ya kampanya yapacak ya da 150 lik bir ara sınıf motor getirecektir işin güzel tarafı bu söylediklerimin her üçü de biz motorculara yarayacaktır o yüzden yamahanın hamlesini beklemekte fayda var...ama gel de bunu gidon tutmak isteyen ellere anlat

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    evet evet bu motor iyi biraz büyük ama olsun (benim boyutlarıma göre tabi)1,68boy 60kg

aslına bakarsanız yeni motor alıcak biri olarak en son şu motoru gördüm Hyosung Karion (RT125)

yeni baslıcaklara buda tavisye edlebilir.Görüntü 4 *4lük

gerçektende ilgi çekmiyormu sizcede?

sanki bir cooper cross karışımı bir alet halini almış.Seçenekleriniz arasında bulunması gereken bir motor
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Al benisi çok olan bir motor. Anımsarsak CBR125R ile ne uzun yollar deviren arkadaşlar var. Bu motor hem daha üstün bir teknoloji hem daha yüksek performans hem fiyatı ucuz. Hani derler ya almayanı döverler
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Hakikaten cbf150 bu fiyatla ve özellikleri itibariyle almayanı döverler modunda görünüyor. Umarım biz alana kadar, daha önceden yaşadığımız hayal kırıklıkları gibi, zam üstüne zam görmez ve de sorun çıkartmaz. Alıp da kullananları burada görmeye bir başlayalım hele.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    arkadaşlar bence başlangıç motoru budur. Çok iyi olmuş.

CBF 500 almadığınız sürece 250 lik bile altınızda ince duruyor bence. CBF e 8 milyar verip 1 sen sonra satmaya çalışmak yerine cbf150 den cbf 500 e atlamak daha mantıklı olabilir.

Yanlış bir olay var hala anlayamadım

Hem honda
    Hem ucuz
    Hem mantıklı
    Hem yedek parçası uygun
    Hem benzin az tüketiyor

Bir yerde bir şekilde patlayacak ama hadi hayırlsıı. Her şey iyi olmaz ki bir motorda

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    erdo2002 arkadaşım görüşlerine saygı duyarım fakat. honda cbf150 bana göre çok daha avantajlı. yeni başlayanlar için de çok uygun çünkü dik sürüş pozisyonu kolay sürüş sağlıyor.

ayrıca 4900 ytl ye hyosung rt125 çok pahalı geliyor

Alıntı denden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir olay var hala anlayamadım

Hem honda
    Hem ucuz
    Hem mantıklı
    Hem yedek parçası uygun
    Hem benzin az tüketiyor

Bir yerde bir şekilde patlayacak ama hadi hayırlsıı. Her şey iyi olmaz ki bir motorda

O patlama nasıl olur biliyo musun bak:
    Şimdi heyecanlı birileri bu naçizane aleti alacak ve ondan bir racing performansı bekleyecek ve asılacak gaza, videolar çekecek, diycek bakın efendim 120 vurdu yok 140 vurdu. Sonra düzgün rodaj yapmadan yüklenecek alete ve kısa süre sonra da başlayacak bu motordan bişey olmaz, şunu alsanız daha iyiydi diye veryansın etmeye.
    Nerden mi biliyorum, açın bu klasman motorların topiclerini bakın. Bizler sanırım satın aldığımız mütevazı aletlerden çok fazla şey beleklediğimiz için, yani beklentiyi aşırı yüksek tuttuğumuz için sonrasında çok çabuk hayal kırıklığı yaşıyoruz. Reşat "DD" Arbaş "Motosiklet Teorisi" kitabında güzel bir söz ediyor, diyor ki "125 ve 250cc bir motor sizin başlangıç motorunuz olsa da hayat boyu kullanılabilecek ve işinizi görecek aletlerdir". Buradan bakınca ve beklentinizi bir rasyonaliteye oturtunca bu aletten de YBR'den de diğer benzerlerinden de istediğinizi alacaksınız emin olun.

Benim gibi pek çok arkadaş bu motoru başlangıç için düşünüyor ve çok da haklılar, 150cc bir Honda'dan daha iyi başlangıç motoru bulmak zor gibi. Fiyat da ortada, performans demiyorum, zira benim için ilk motorumun aşırı bir performans göstermesine gerek yok, benim henüz motorda kişisel performansım ne ki aletten yüksek performans bekliyim. Ama alıp bir kaç yıl uzun mesafeler kullanırım tecrübemi edinirim (ki anladığım bu işin tecrübe sınırı yok), arkasında Honda olduğunu bilerek (Tıpkı ybr'nin Yamaha olduğu gibi) gönül rahatlığıyla tecrübe ederim, acemiliği azaltırım. Böyle düşünenler için ideal bu motor bence.

Bir motorda (ya da bir malda) herşey iyi olur, ama sizin beklentileriniz, bakış açınız ve kullanımınız da bu iyi oluşta etkilidir.
    wampaa bunu beğendi.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdo2002 arkadaşım görüşlerine saygı duyarım fakat. honda cbf150 bana göre çok daha avantajlı. yeni başlayanlar için de çok uygun çünkü dik sürüş pozisyonu kolay sürüş sağlıyor.

ayrıca 4900 ytl ye hyosung rt125 çok pahalı geliyor
    fiyat konusunda haklısın bayağı bir fark var. Oturma pozisyonu açısındanda dediklerin doğru olabilir.

Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O patlama nasıl olur biliyo musun bak:
    Şimdi heyecanlı birileri bu naçizane aleti alacak ve ondan bir racing performansı bekleyecek ve asılacak gaza, videolar çekecek, diycek bakın efendim 120 vurdu yok 140 vurdu. Sonra düzgün rodaj yapmadan yüklenecek alete ve kısa süre sonra da başlayacak bu motordan bişey olmaz, şunu alsanız daha iyiydi diye veryansın etmeye.
    Nerden mi biliyorum, açın bu klasman motorların topiclerini bakın. Bizler sanırım satın aldığımız mütevazı aletlerden çok fazla şey beleklediğimiz için, yani beklentiyi aşırı yüksek tuttuğumuz için sonrasında çok çabuk hayal kırıklığı yaşıyoruz. Reşat "DD" Arbaş "Motosiklet Teorisi" kitabında güzel bir söz ediyor, diyor ki "125 ve 250cc bir motor sizin başlangıç motorunuz olsa da hayat boyu kullanılabilecek ve işinizi görecek aletlerdir". Buradan bakınca ve beklentinizi bir rasyonaliteye oturtunca bu aletten de YBR'den de diğer benzerlerinden de istediğinizi alacaksınız emin olun.

Benim gibi pek çok arkadaş bu motoru başlangıç için düşünüyor ve çok da haklılar, 150cc bir Honda'dan daha iyi başlangıç motoru bulmak zor gibi. Fiyat da ortada, performans demiyorum, zira benim için ilk motorumun aşırı bir performans göstermesine gerek yok, benim henüz motorda kişisel performansım ne ki aletten yüksek performans bekliyim. Ama alıp bir kaç yıl uzun mesafeler kullanırım tecrübemi edinirim (ki anladığım bu işin tecrübe sınırı yok), arkasında Honda olduğunu bilerek (Tıpkı ybr'nin Yamaha olduğu gibi) gönül rahatlığıyla tecrübe ederim, acemiliği azaltırım. Böyle düşünenler için ideal bu motor bence.

Bir motorda (ya da bir malda) herşey iyi olur, ama sizin beklentileriniz, bakış açınız ve kullanımınız da bu iyi oluşta etkilidir.
    evet ister istemez ilk motordan insan beklentisini yüksek tutacaklar ve performansını beyenmeyenler çok olacak.Halbuki gezi amaçlı kulanmak için bu fiyata daha bir motor yok bence ve bu markanın.Gerek hız olsun gerekse ara hızlanmaları yüksek beklenti olanlar bu motoru almaları doğru olmaz benimde beklentim biraz yüksek ne yapsam bilmiyorumkş
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ybr ile karşılaştırdıgımda ozelliklerini boyutca büyük olacagını tahmin etmiştim
    her defasında soyluyordum ybr yi almadan once bu motor gelseydi onu alırdım sırf fiyatından ama yanlış alınmasın ybr ayrı bi tutkudur

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    hyosung rt125 daha küçük bir motor zannediyordum ama gt250 nin yanında görünce küçük olmadığını farkettim.Çok hoş bir motor ama burası onun başlığı deil sapmayalım...Cbf150 ha geldi ha gelecek derken geldi ve son noktayı koydu sanırım.Şimdi bu motora bir dünya eleştiri gelecek yok tipi yok burnu yok eksozu yok lastikleri vs. vs. vs.Benim ilk önerim onlara canlı olarak görmeleri.Ayrıca siyahı büyük ihtimal çok mükemmel gözükecektir onlara.Ben de en kısa zamanda bu motoru incelemeye gideceğim.Kafamın bir köşesine koydum bunu eğer istediğim motoru alamazsam alacağım sanırım bu olacak...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    zaten CBF150 yi eleştirenlerin bazıları amaçsız. cbf250 iyi motor fakat pahalı diyorlardı. ybr125 çin malı fakat kaliteli yamaha diyorlardı. bu motorun bence hiç bir kötü yanı yok. cbf250 nin 2.elini bulamazsam ben de bundan alırım heralde.

yani bir kere de motorları beğenin be kardeşim.

ybr125 i severim fakat cbf150 nin heryönden artısı çok fazla.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yakından gercektende gusel gozukuyor motor..
    ama egsoz:(
    gercekten de kötü
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ylmzz başlık çok güzel olmuş eline sağlık. forumun en popüler başlığı olacağı kanaatindeyim.

egsoz konusuna bende katılıyorum biraz görünümü bozmuş ancak kim ne derse desin bu fiyata bu motor dört dörtlük olmuş. kaçırılmaması gerek diye düşünüyorum. ybr almamış olsaydım bu motoru alırdım bende. yinede biraz beklemekte fayda olduğu kanaatindeyim. insanlar biraz kullansın bakalım ona göre karar verelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler