Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevabınız için çok teşekkür edrim bilgi paylaşınca güzel dişlileri orjinal aldım zaten zincir konusu kaç ustaya danıştı isem orjinal zincir yerine oringli zincir daha iyi dediler.
    yağ konusunu da servise sordum 7100 serisi için 650cc ve üstü makineleri çeviriyor 150 cc makinayı mı çeviriemeyecek dediler. kararsızlıgım sadece zincir. Kararsız kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Hayırlı Cumalar olsun arkadaşlar
    Zincir Oringli mi normal mi olsun .
    Orjinal zincir çok uzun kilometreler boyunca size yetiyor, "O" Ringliye fark vermeye gerek yok. "O" Ring' li zincirler daha yüksek devir daha ani hızlanma ve yüksek hız yapan motosikletlerde yağın hızlıca zincirden tahliye olmasını engellemek ve baklalar arası boşluğu doldurarak sesi azaltmak için tercih edilir. CBF150' de gereklilik değil.

MOTUL 7100 tam sentetik ve gerçekten kaliteli motor yağlarından birisi. Elbette ki kullanabilirsiniz, ancak;
    * Motul 7100 fiyatı > Motul 5100 fiyatı
    * Motosiklet yağ değişim aralığı kullanacağınız motor yağının kalitesi ile uzamaz. Motor yağının teknik özellikleri kadar motorun o yağın niteliklerini tüketeceği kilometre ve zaman da bellidir, ciddi anlamda değişmez. Daha kötü yağ ile süre azalır ancak daha kaliteli ile yükselmez, motor o yağı yine neredeyse aynı zamanda deforme edecektir. Buna göre,
    * Motul 7100 değişimi aralığı = Motul 5100 değişim aralığı
    * Tam sentetik motor yağı sizin motosikletinizin debriyajı için de çok uygun değildir. İstediğiniz debriyaj tepkilerini alamayabilirsiniz.

Bu bilgilerle 7100 kullanmak sizin motosikletiniz için uygun değildir. En uygunu 5100 serisinde 10W-40 ve 15W-50 diyebilirim.
    ercan9145 bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Çok teşekkürler tavsiyelerinize harfiyen uyacağım .

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geçen gün 15 temmuz köprüsüne gelirken bi cbf150 li beni tehlikeye attı yarım metre boşluktan araçla arama girdi halbuki ben aracı geçicektim belkide çarpışıcaktık o gerizekalı burdaysa yüzüne yeterince sövdüm sövmeyede devam ediyorum kuryeciydi belliki adam akıllı kullan şu motoru umarım forumdadır da okur çarpıp düşürücektim bilerek o derece sinir oldum

Motosikleti
    honda cbf 150
    26 bindeki motorumun zinci ve dişli setini değiştim dişli leri 100 tl servisten aldım zinciri did 428-126 olarak aldım bir şey dikkatimi çekti orjinal zincir did zincirden çok kalin böyle olduğunu bilseydim orjinal zincir alirdim did daha kaliteli diye aldım oysa bilginiz olsun.

Motosikleti
    honda cbf 150
    ön grenaj dan acayip bir ''CIZIRTI''geliyor nedendir acep sevgili arkadaşlar.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Kimse yokmu arkadaşlar neredesiniz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön grenaj dan acayip bir ''CIZIRTI''geliyor nedendir acep sevgili arkadaşlar.
    Bende de var o zırıltı. Gösterge ile grenaj arasına bez sokuşturuyorum. Zırıltı kesiliyor.
    ercan9145 bunu beğendi.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    kaliteyi kalınlık mı belirliyo

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müdür hava filtresi ve bujiyi değiştirdim servisden alıp yakıt 2.5 litre ye düştü yani 10.50 litre ile 420 km gittim net hesap.
    Aynı yol aynı kullanım.

https://i.hizliresim.com/86LMMr.jpg
    değerli arkadaşlar bir az yakma stilide 60 sabit hızla gitmektir..ben son 4-5 yıldır 60 ı geçmiyorum uzun yolda uzun rotalarda..bir depo ile 500 km yi görüyorum...15.01.2007 den beri cbf 150 sahibiyim...2015 e kadar tapagaz keyif alırdım..nc 750 aldıktan sonra nedense cbfde sabırla sağa sola bakarak sakin sürüşün keyfine vardım...yani takograf gibi kafamda olayı bitirdim..60 ı asla geçmiyorum ve inanın yol çileye dönüşmüyor...60 süratle İstanbul Bartın...Kırıkkale Kayseriye kadar gittim eve döndüm..en son Ege Turu yaptım...en sağda tın tın emekli hacılar gibi sakin sakin oh mis...55-60 liralık benzinle 450-500 km gidiyorum dostlar...2015 model motorum şu an 47 binde..
    ercan9145 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar bir az yakma stilide 60 sabit hızla gitmektir..ben son 4-5 yıldır 60 ı geçmiyorum uzun yolda uzun rotalarda..bir depo ile 500 km yi görüyorum...15.01.2007 den beri cbf 150 sahibiyim...2015 e kadar tapagaz keyif alırdım..nc 750 aldıktan sonra nedense cbfde sabırla sağa sola bakarak sakin sürüşün keyfine vardım...yani takograf gibi kafamda olayı bitirdim..60 ı asla geçmiyorum ve inanın yol çileye dönüşmüyor...60 süratle İstanbul Bartın...Kırıkkale Kayseriye kadar gittim eve döndüm..en son Ege Turu yaptım...en sağda tın tın emekli hacılar gibi sakin sakin oh mis...55-60 liralık benzinle 450-500 km gidiyorum dostlar...2015 model motorum şu an 47 binde..
    Abi,60km/h sakat..

Tırlar otobusler vb.araçlar sıkıntı yapmiyor mu?

Traktor gibi sağdan yavaş gitmekte akıl işi değil.

Tamam sen sabirlisin ama,diger suruculer sabirli degil.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir BMW 650 gs kullanıcısı olarak sana katılıyorum kardeşim tabiki bunlar şahsi görüşlerdir bende bmw ile giderken ister istemez 100 km üzerine çıkıyorum 130-150 derken gözün sadece yolda yavaş gitmek olmuyor ister istemez ama cbf ile tın tın her yere gidiyorum varsın sollasınlar hızlı gittigin zaman hic bir yeri göremiyorsun parca ucuz bir ariza olsa bmw adam seni yolunacak kaz görüyor cbf abi aynı siftah diyor bunun gibi biçok güzellik uzun lafin kısası cbf iyidir bir depo ile 425 km yedeğe düşüyorum şehir içi bilmem nasıl alalı bir ay oldu

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal zincir çok uzun kilometreler boyunca size yetiyor, "O" Ringliye fark vermeye gerek yok. "O" Ring' li zincirler daha yüksek devir daha ani hızlanma ve yüksek hız yapan motosikletlerde yağın hızlıca zincirden tahliye olmasını engellemek ve baklalar arası boşluğu doldurarak sesi azaltmak için tercih edilir. CBF150' de gereklilik değil.

MOTUL 7100 tam sentetik ve gerçekten kaliteli motor yağlarından birisi. Elbette ki kullanabilirsiniz, ancak;
    * Motul 7100 fiyatı > Motul 5100 fiyatı
    * Motosiklet yağ değişim aralığı kullanacağınız motor yağının kalitesi ile uzamaz. Motor yağının teknik özellikleri kadar motorun o yağın niteliklerini tüketeceği kilometre ve zaman da bellidir, ciddi anlamda değişmez. Daha kötü yağ ile süre azalır ancak daha kaliteli ile yükselmez, motor o yağı yine neredeyse aynı zamanda deforme edecektir. Buna göre,
    * Motul 7100 değişimi aralığı = Motul 5100 değişim aralığı
    * Tam sentetik motor yağı sizin motosikletinizin debriyajı için de çok uygun değildir. İstediğiniz debriyaj tepkilerini alamayabilirsiniz.

Bu bilgilerle 7100 kullanmak sizin motosikletiniz için uygun değildir. En uygunu 5100 serisinde 10W-40 ve 15W-50 diyebilirim.
    TVS Apache servis kitabında mineral yağ kullanırsan 3000km, sentetik yağ kullanırsan 6000km yağ ömrü olduğunu belirtiyor. Dediğinizin tersi durum bu.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Uzun bir aradan sonra Herkese selamlar.Bir çok motora bindimS ama döndüm dolaştım yine cbf e döndüm Ne kadar çok elektronik okadar risk arkadaş! Hem maddi yönü hem nazk olmaları..Cbf nin içini dışını biliyoruz , bakkalda bile Yedek parçası var.Ustası bol flan.Bu yüzden yine yeniden cbf dedim.Dedim ama dün akşam itibariyle bi anda stop etti ve bida çalışmadı deyyus.Sebebi 23. Binde motorun sibobun bitanesi kurum yapmasıymış.Hızli gitmeye , yarışmaya doymuş bir adamım. 6 bin deviri dahi geçmem.Yani illaki kuryeciler gibi abanmakmı gerek??

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache servis kitabında mineral yağ kullanırsan 3000km, sentetik yağ kullanırsan 6000km yağ ömrü olduğunu belirtiyor. Dediğinizin tersi durum bu.
    Kullanıcı talimatı esastır. Eğer bu şeklide belirtilmiş ise talimata uyun. Benim yukarıda yazdıklarım genel kullanım ve CBF150 içindi.
    ...

Motosikleti
    honda cbf 150
    Bir yazı yazayimda forum ölmesin
    Bu hafta adana gaziantep yaptım 470 Km toplam soğuk olmasına rağmen güzeldi otobanı tercih etmedim eski yoldan seyrede seyrede gittim geldim ve şunu anladım motor havası geçmiş onu anladım baharı 4 gözle bekliyorum.

Motosikleti
    ......
    Bir yazı yazayimda forum ölmesin
    Bu hafta adana gaziantep yaptım 470 Km toplam soğuk olmasına rağmen güzeldi otobanı tercih etmedim eski yoldan seyrede seyrede gittim geldim ve şunu anladım motor havası geçmiş onu anladım baharı 4 gözle bekliyorum.
    Yapilir o yol,

Yagmur olmasin,sağlam ekipmanla,elcik ve ruzgar gecirmez dizlikle her turlu yapilir

Adana antep hava sicakligi,iç anadoluya oranla ılık,hee antep geceleri soğuk olur.

Orasi ayri.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapilir o yol,

Yagmur olmasin,sağlam ekipmanla,elcik ve ruzgar gecirmez dizlikle her turlu yapilir

Adana antep hava sicakligi,iç anadoluya oranla ılık,hee antep geceleri soğuk olur.

Orasi ayri.
    Evet akşam kaldığım otelden çarşıya doğru gittim dondum deri ceket kask olduğu hâlde bıçak gibi kesti adana mızın gözünü seveyim yemek kültürünü de pek anlamadım imam çağdaş diye bir yere götürdüler bir patlıcan kebap a 47 tl ödedik hiçte güzel değildi adana da 1 kişilik kebap 24 tl inanın 1 kişilik söylüyoruz iki kişi doyuyoruz pişmiş soğan pişmiş mantar fındık lahmacun 5 çeşit salata süzme yoğurt v.s inanın iki kişi doyuyor üstüne 1 tl den 4 tanede halka datlı bomba antepte 4 dilim baklava 20 tl aldılar yokmu ucuz bir yer dedim yok dediler Allah anteplilere yardım etsin baya zengin bir halkı var demekki iki kişi 105 tl yemek 40 tl datlı evlat acısı gibi oldu valla adana da bu paraya4- 5 kisi rahat doyar ha hakkını yemeyelim 1 fincan kahve ucuzdu kale yanında 7 tl idi o normal Allah için.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Evet akşam kaldığım otelden çarşıya doğru gittim dondum deri ceket kask olduğu hâlde bıçak gibi kesti adana mızın gözünü seveyim yemek kültürünü de pek anlamadım imam çağdaş diye bir yere götürdüler bir patlıcan kebap a 47 tl ödedik hiçte güzel değildi adana da 1 kişilik kebap 24 tl inanın 1 kişilik söylüyoruz iki kişi doyuyoruz pişmiş soğan pişmiş mantar fındık lahmacun 5 çeşit salata süzme yoğurt v.s inanın iki kişi doyuyor üstüne 1 tl den 4 tanede halka datlı bomba antepte 4 dilim baklava 20 tl aldılar yokmu ucuz bir yer dedim yok dediler Allah anteplilere yardım etsin baya zengin bir halkı var demekki iki kişi 105 tl yemek 40 tl datlı evlat acısı gibi oldu valla adana da bu paraya4- 5 kisi rahat doyar ha hakkını yemeyelim 1 fincan kahve ucuzdu kale yanında 7 tl idi o normal Allah için.
    Antep 10 sene oncede ayni pahaliydi,

Ben adanada,kiliste,osmaniyede yedigim kebabi,antepte yiyemedim(bakin parasini gectim)

Adananin canını yiyeyim..

Amma ciğer olayina girersek,diyarbekirle urfa başı çeker..

Gerisi yalan..
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antep 10 sene oncede ayni pahaliydi,

Ben adanada,kiliste,osmaniyede yedigim kebabi,antepte yiyemedim(bakin parasini gectim)

Adananin canını yiyeyim..

Amma ciğer olayina girersek,diyarbekirle urfa başı çeker..

Gerisi yalan..
    Adana daki kazancılar çarşısındaki ciğercileri de hafife alma derim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Bu arada benin akü bitmiş sabah araba ile gittim işe antep gezisinden sonra 4 gün binmemiştim marşa bir bastım boş lambası söndü 2 ye atıp itekledim yok çalışmadı obrus 12w 7 amp bir akü aldım 90 tl ye jel olduğunu sulu aküden iyi olduğunu söylediler iyi olmasa güneş panellerinin aküleri jel olurmu dedi satıcı yoksa orjinal olan yuasa alacaktım 300 tl civarı imiş 1 yıl garanti dedi satıcı hadi ver bakalım dedim akşam taktım maşallah marşa dokunmadan alıyor şimdilik. Bmw 650 gs den sonra sevdim bu motoru çarşı pazar arlardan kayıp gidiyorum.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Yeni akü almıştım orbus jel akü 6 gün motora bimedim marş basmadı bende alarmı söktüm birde böyle deneyeyim bakalım spy 1000 alarm vardı acaba elektrik harcyormu bir bakacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler