Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar merhaba. Babamın CBF ini haftasonu Antalya'ya götüreceğim. Baskı balata takımını Honda Servise mi götüreyim yoksa tavsiye edeceğiniz bir takım var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam çakmaklık için serviste verilen ceavaba göre dönüş yaparsan sevinirim

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Babamın CBF ini haftasonu Antalya'ya götüreceğim. Baskı balata takımını Honda Servise mi götüreyim yoksa tavsiye edeceğiniz bir takım var mı?
    Kullandıkları parçalara göre değişir. Honda servisi dışında yaptırdığında kaliteli malzeme kullanıyolarsa ve fiyat uygunsa dışarda yapılabilir. Motorun garanti durumuna göre de değişir tabi. Garanti yoksa istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı Cthax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çakmaklık için serviste verilen ceavaba göre dönüş yaparsan sevinirim
    Mutlaka yazarım hocam. Çünkü sürekli powerbank taşımak zor. Şarj etmek için de. Hep sırt çantası da olmayacak yanımızda. O yüzden bi sormam lazım ama ne zaman olur bilemiyorum.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yarın sabahtan Sakarya-Bursa gezisine çıkacağım. Totalde 450 km lik yol yapacağım.
    Kocayayla 8. yoldan çık etkiliğinde olacağım. Gelenlere kapımız açık çay kahve ısmarlarız ;)
    Bakalım 1 depo benzin ile 500 km gidiliyor mu ? 70-100 km hız aralığı benzin hep 350 km ler de bitti.
    Bu sefer emekli dedeler gibi 50-70 km aralığında düşük devirlerde yol bana ızdırap olacak şekilde süreceğim.
    şu efsane 100 km de 2 lt yakmayı geçmeyi planlıyorum. geçemezsem çamur atacam :D :D :D
    Herkese hayırlı sürüşler, bol keyifler, tekeriniz düz bassın.
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    @hokahey Dediğiniz gibi herkes birşey der pek takmıyorum ama olsun

@Tolga Can Kazasız belasız. Rüzgarlıktaki honda sticker çok güzelmiş, nereden temin ettiniz?

50 liralık benzin aldım, 9.7 Litre benzin etti. 327 k yol yaptım. 100 km de 2,96 litre etti. Km de 15 kuruş civarı. Kullanım olarak sert kullanım diyebilirim çünkü 80 km üstüne çıkınca yüksek devirlere gelmiş sayılıyoruz zaten 😅 Küçük not: Top speed 125 yokuş aşağı

Motosiklet oyuncak gibi yani trafikte çok eğlenceli oluyor her deliğe giriyor, ama boş ve uzun yolda çok sıkıntı... Ah bi 3-4 beygir daha kuvvetli olaymış

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın sabahtan Sakarya-Bursa gezisine çıkacağım. Totalde 450 km lik yol yapacağım.
    Kocayayla 8. yoldan çık etkiliğinde olacağım. Gelenlere kapımız açık çay kahve ısmarlarız ;)
    Bakalım 1 depo benzin ile 500 km gidiliyor mu ? 70-100 km hız aralığı benzin hep 350 km ler de bitti.
    Bu sefer emekli dedeler gibi 50-70 km aralığında düşük devirlerde yol bana ızdırap olacak şekilde süreceğim.
    şu efsane 100 km de 2 lt yakmayı geçmeyi planlıyorum. geçemezsem çamur atacam :D :D :D
    Herkese hayırlı sürüşler, bol keyifler, tekeriniz düz bassın.
    http://<a href="https://hizliresim.c...5D.jpg</a></a>http://<a href="https://hizliresim.c...9y.jpg</a></a>http://<a href="https://hizliresim.c...A1.jpg</a></a>
    Eğer bu hızlarda giderseniz gerçekten çok ekonomik motor. 500 görürsünüz gibi geliyor. Ki ben 443 gidebildim :D Muhtemelen 2. depoda servise girerim diye tahmin ediyorum.

Bugün yollar sakin olur diye motosikletle geldim işe özlemişim keratayı 1.5 haftadır yatıyordu. Sabah tek marşta çalıştı. Hazırlan kılık kıyafeti giy derken ısındı da makine. 18 km geldik. Deneyim dedim birqz hızlandım güzel de gidiyor. Daha da bir seviyorum motoru.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Arkadaşlar sa bende 3 senedir motorin cbs150 balancer var ve satıp sıfır cbf150 almayı düşünüyorum sizce değer mi motorum şu anda 2500 tl sıfır cbf150 çok pahalı ama çok kaliteli gördüğüm kadarıyla genel olarak tavsiye eder misiniz ?

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sa bende 3 senedir motorin cbs150 balancer var ve satıp sıfır cbf150 almayı düşünüyorum sizce değer mi motorum şu anda 2500 tl sıfır cbf150 çok pahalı ama çok kaliteli gördüğüm kadarıyla genel olarak tavsiye eder misiniz ?
    kesinlikle tavsiye ederim.ben 2.nci el aldım cbf i.maşallahı var.sürücüsünü hiç yormayan bir makine rahat bir kullanımı var.şehir içi şehirler arası farketmez. uzun yol yap istersen.motora nasıl binersen öyle iniyosun.katettiğin yolu hiç umursamazsın bile.titreşim sıfır. konfor mükemmel.istersen yolda cbf görürsen bir kere kullanmayı rica et sahibinden yada tanıdığın birinden .en azından görmüş ve kıyaslamış olursun.
    ilker_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalite konusunda kesinlikle kıyaslama yapamam çünkü ilk tecrübem benim CBF ile başladı. Senin motor tü kaka CBF iyi diyemem o yüzden ama tanıdığın birisi falan varsa bir iki tur atmak için rica et.

Konforlu mu. Evet konforlu makine. YBR ile karşılaştırdığımda konforlu. Şehir içinde ortalama 100 km yol yaptıktan sonra indiğimde sorun yoktu bende. Kollarda uyuşma bacaklarda uyuşma yoktu. Titreşim var mı var tabi 150lik makineden titreşimsizlik beklemek pek mantıklı değil ama öyle zangır zangır titreme hissetmedim ben.

Az mı yakar? Evet çok az yakar. Kendimden bahsedecek olursam eğer henüz rodajda motor o yüzden fazla basamıyorum ama ilk depo ile 443 km gittim ve ne olur ne olmaz diye benzin aldım. 2 litre falan yakmış oluyo ortalama. Bunu da 50 60 gibi süratlerle yaktı. Hızlı gidince belki 2.5 yakacak orasını görecez yakında.

Aksesuar konusunda zaten sıkıntı yaşamazsın. Heryerde aksesuarını bulursun bunun.

İkinci el temizini de buldun mu tadından yenmez.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum.Hayalim kısmetse bayiden sıfır kırmızı renk bi tane çıkarmak.Açıkcası şu anda kullanmış olduğum motoran cbs150 balancer den de çok memnunum honda cb125e nin 1 e 1 aynısı diyebilirim.Bİ süre önce karbüratörü değişti 200 cc karbüratörü taktık şu anda 20 kuruş yakıyor bu beni rahatsız ediyor ben senede 10 ay hafta içi hafta sonu hergün mesai ye gitmek için motor kullanıyorum günlük 25 KM ortalama yol yapıyorum kısmetse alacağım kararımı verdim tekrar dan teşekkür ediyorum.

Arkadaşalar dün kaza yaptım. Bene hayatımda ilk defa kaza yaptım şimdi motor sağa yatıp bir 25 metre sürüklendi tabi motorun sağ tarafındaki tüm grenaj, manet ,fren pedalı ve gidon hasarlı birde shad sh40 topcase pert oldu.
    Şimdi ekspertiz bana (yarın Trafik kaza raporu çıkacakmış)bu motor perte çıkmaya gerek yok tamirle hallolur derse ben ne yapacağım.Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu büyüklükteki bir tamirattan sonra motorun denge problemi olacaktır.
    Bu yüzden ekspertiz bunu perte çıkarmaz ise ne yapmalıyım

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Cthax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar dün kaza yaptım. Bene hayatımda ilk defa kaza yaptım şimdi motor sağa yatıp bir 25 metre sürüklendi tabi motorun sağ tarafındaki tüm grenaj, manet ,fren pedalı ve gidon hasarlı birde shad sh40 topcase pert oldu.
    Şimdi ekspertiz bana (yarın Trafik kaza raporu çıkacakmış)bu motor perte çıkmaya gerek yok tamirle hallolur derse ben ne yapacağım.Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu büyüklükteki bir tamirattan sonra motorun denge problemi olacaktır.
    Bu yüzden ekspertiz bunu perte çıkarmaz ise ne yapmalıyım
    Sürüklendi diye niye denge problemi olsun ki? Değiştirirler, devam edersiniz abartmayın bu kadar.
    motörcü bunu beğendi.

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüklendi diye niye denge problemi olsun ki? Değiştirirler, devam edersiniz abartmayın bu kadar.
    Maşa yamulduğunda benim bildiğim motorun balansı kaçıyor,yanlışsam düzeltin

Motosikleti
    Honda CBF150
    Geçmiş olsun. Ön maşa yamulduysa yenisiyle serviste değiştirirler düzelir ama araç bedelinin belli bir yüzdesi üstünde hasar varsa perte çıkartılır.

interstate60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    IRON883
    merhabalar, cbf için takabileceğim en iyi ayna nedir ?

Motosikleti
    Honda CBF150
    Yukarda veya bir iki sayfa öncesinde bende sormuştum bir iki sayfa geriye dönüp bakabilirsin.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    geçmiş olsun kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

honda cbf 150 kullanıcı arkadaşlarım bende bugün cbf 150 kullandım arkadaşımın motorunu gerçekten hayran kaldım yol tutuşu çok güzel ve harikaydı biraz yavaş motor ama olsun dert değil arkaşımda benim mr 150 aldı 10 kilometreye yakın gezdik hiç üzerinden inesim yoktu çok başarılı makina yapmış japonlar.2011 modeldi bu modelden sonra çinlilere devrettiler o yüzden bende bu motoru kullandıktan sonra mondial mr 150 yerine honda cbf 150 almak istiyorum mr 150 yi sıfır aldım biraz titreşim var ama cbf 150 de hiç titreşim yok hayran kaldım doğrusu motorumu satıp veya kilometresi düşük 150 cbf yle takas yapmayı düşünüyorum.iki teker sevdalısı kardeşlerime kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

honda cbf 150 kullanıcı arkadaşlarım bende bugün cbf 150 kullandım arkadaşımın motorunu gerçekten hayran kaldım yol tutuşu çok güzel ve harikaydı biraz yavaş motor ama olsun dert değil arkaşımda benim mr 150 aldı 10 kilometreye yakın gezdik hiç üzerinden inesim yoktu çok başarılı makina yapmış japonlar.2011 modeldi bu modelden sonra çinlilere devrettiler o yüzden bende bu motoru kullandıktan sonra mondial mr 150 yerine honda cbf 150 almak istiyorum mr 150 yi sıfır aldım biraz titreşim var ama cbf 150 de hiç titreşim yok hayran kaldım doğrusu motorumu satıp veya kilometresi düşük 150 cbf yle takas yapmayı düşünüyorum.iki teker sevdalısı kardeşlerime kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

herkese selamlar,arkadaşlar motoru kullanmadığınız zamanlarda yakıt musluğunu hangi konumda bırakıyorsunuz?ben bir yıldır her park ettiğimde kapalı konuma getiriyordum,galiba gereksiz bişey bu,bir iki haftadır motoru park edip yakıt musluğunu açık bırakıyorum yani yukarı konumda duruyor,yanlış mı oluyor acaba?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,arkadaşlar motoru kullanmadığınız zamanlarda yakıt musluğunu hangi konumda bırakıyorsunuz?ben bir yıldır her park ettiğimde kapalı konuma getiriyordum,galiba gereksiz bişey bu,bir iki haftadır motoru park edip yakıt musluğunu açık bırakıyorum yani yukarı konumda duruyor,yanlış mı oluyor acaba?
    yakıt musluğunu her parkta açıp kapatmana gerek yok. sadece yedeğe düşünce yedeğe alıyorsun, benzin doldurunca geri çeviriyorsun. bu kadar.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt musluğunu her parkta açıp kapatmana gerek yok. sadece yedeğe düşünce yedeğe alıyorsun, benzin doldurunca geri çeviriyorsun. bu kadar.
    cevabınız için teşekkürler,peki şimdi motor bir hafta yatacak hiç çalışmayacak diyelim yinede açık konumda kalsa olur mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler