Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Valla hocam 20 binde buldum bi tane.2009 model. Yeni kazaların ne farkı var ki ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar yan çanta demirine her marka çanta takılabiliyor mu? Yoksa her markanın demiri ayrı mı?

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı yankee_52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam 20 binde buldum bi tane.2009 model. Yeni kazaların ne farkı var ki ??
    Asıl mesele yeni veya eski kasada değil. Bunların arasında vites göstergesi ve devir saati farkı var.
    Sorun şu 6 yaşında bir motor 20bin km de olamaz. hemen hemen küçük büyük farketmiyor bütün motorlarda km geri alınıyor, CBF km sayacı analog hiçbir şekilde geri alındığı anlaşılamaz, Bir yolu var tramer kaydı ve servis kaydı, Servis bakımlı ise az çok belli olur.
    Elektronik sayaç olsa cihaza bağlanır asıl km belli olur. Ben inanmıyorum 4-5 yaşından büyük olupda 15-20 bin km de olan motorlara.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    göstrge panelinin aydınlatma ışığı bugün söndü sökmeside çok zahmetliymiş okuğuma göre.. varmıdır başına gelen, söküp değiştirmeye değermi?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göstrge panelinin aydınlatma ışığı bugün söndü sökmeside çok zahmetliymiş okuğuma göre.. varmıdır başına gelen, söküp değiştirmeye değermi?
    Cbf'lerin ortak hastalığından bir tanesi de far ampülünü çabuk kesmesidir . Kimisinde 5 binde , kimisinde 15 binde keser . Bende de cbf varken 2 binde plaka aydınlatması kesti , 12 binlerde de km saatinin ışığı kesmişti . Komple kafa karenajının ve km saatinin sökülmesi lazım . Servise götürün yaparlar . Takabiliyorsanız eğer led ampül taktırın . Daha uzun ömürlü olur . Ayrıca ön far park ampülü ve arka plakalık aydınlatmasıda kesebilir haberiniz olsun .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf'lerin ortak hastalığından bir tanesi de far ampülünü çabuk kesmesidir . Kimisinde 5 binde , kimisinde 15 binde keser . Bende de cbf varken 2 binde plaka aydınlatması kesti , 12 binlerde de km saatinin ışığı kesmişti . Komple kafa karenajının ve km saatinin sökülmesi lazım . Servise götürün yaparlar . Takabiliyorsanız eğer led ampül taktırın . Daha uzun ömürlü olur . Ayrıca ön far park ampülü ve arka plakalık aydınlatmasıda kesebilir haberiniz olsun .
    motor şu anda tam olarak 12.032 km de ben ustaya gittiğimde hem sis lambası takılsın hemde bu gösterge ampulü led bir aydınlatmayla değiştirilsin o zaman.. ama bir süre böyle takılıcam
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    motor şu anda tam olarak 12.032 km de ben ustaya gittiğimde hem sis lambası takılsın hemde bu gösterge ampulü led bir aydınlatmayla değiştirilsin o zaman.. ama bir süre böyle takılıcam
    Ahaha seninde demek 12 binde kesti . Gece giderken biraz tuhaf oluyor ışık olmadığı için .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Gösterge ampulunun sadece bir tanesini değiştirince gösterge paneli tuhaf gözüküyor. Diğerini de değiştirmelisiniz.

Ben led taktım ama sonra beyaz ışığı beğenmedim ve eski tip ampullerden takıp kullanıyorum halen. Keyif işi

Sökmesi çok zahmetli değildir. Serviste de çabucak yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Arkadaşlar kimi zamanlarda yan ayağı açık unutuyorum.

Eski çapırımda da unuturdum. Fakat cbf de daha tehlikeli oluyor sanki... Birdir bir oynar gibi motor sehpanın üzerinden atlıyor giderken.

Basit bir şekilde bunu halletmenin bir yolu var mıdır? Sensör falan taktıran var mı acaba?

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Bugün motorumun 4000km bakımını yaptırdım. Yağı ve hava filtresi değiştirildi ve 94tl para alındı. Sizce bu fiyat normal mi? Yoksa bizim servistemi bir anormallik var ? (Honda Duran Kardeşler/Bursa)

Motosikleti
    Yağ Castrol koyulmuş olsa litresi 25 tl, hava filtreside 15 tl.. gerisi işçilik 54 tl yapıyor. servis standartları için fazla gelmedi bana.. bütün servisler böyledir

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Yağ Castrol koyulmuş olsa litresi 25 tl, hava filtreside 15 tl.. gerisi işçilik 54 tl yapıyor. servis standartları için fazla gelmedi bana.. bütün servisler böyledir
    Castrol koymadı Honda nın yağı dedi Eneos gibi birşey yaziyodu üstünde.

Motosikleti
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol koymadı Honda nın yağı dedi Eneos gibi birşey yaziyodu üstünde.
    geçen forumda muhabbeti geçti, enoes iyi bir yağ markasıymış.. fakat motorunuzun garantisi yoksa kendiniz yapın bakımı boşuna servislere para vermeye gerek yok..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motorumu bugün teslim aldım yalnız rolantisi yüksek geldi bana 2000 devir civarında çalışıyor normalde ne kadar olması gerek ?

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Merhaba arkadaşlar; 2011 modellerde sorun var midir? 11000 km de bi motor buldum ama kararsiz kaldim yardimci olursaniz araniza katılacağım inşallah.

Motosikleti
    Alıntı Alper.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu bugün teslim aldım yalnız rolantisi yüksek geldi bana 2000 devir civarında çalışıyor normalde ne kadar olması gerek ?
    Motorun sağ kapağının arkasında rölanti ayar vidası var. Rölanti motor sicakken 1400-1500 devir civarında olmasi lazim

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motorun sağ kapağının arkasında rölanti ayar vidası var. Rölanti motor sicakken 1400-1500 devir civarında olmasi lazim
    İlk çalıştırdığım zaman 1500 civarlarında motor ısındıktan sonra trafikte filan zaman geçirdikten sonra 2,300 lere kadar çıkıyor rolanti

bir de arada vites 1 e geçmiyor 2 de kalıyor 1 e geçti diye kaldırırken stop ediyor daha sonra düzeliyor.Motoru ileri yapınca yada kavrama noktasında basınca geçiyor neden oluyor acaba bu normal mi ki

Motosikleti
    Bir Allahin kulu cevap vermez mi beya

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Alıntı Alper.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk çalıştırdığım zaman 1500 civarlarında motor ısındıktan sonra trafikte filan zaman geçirdikten sonra 2,300 lere kadar çıkıyor rolanti

bir de arada vites 1 e geçmiyor 2 de kalıyor 1 e geçti diye kaldırırken stop ediyor daha sonra düzeliyor.Motoru ileri yapınca yada kavrama noktasında basınca geçiyor neden oluyor acaba bu normal mi ki
    Sanırım rölanti devri yüksek olduğu için vites geçişleri dururken 1 de sorun oluyor. rölantiyi düşürürseniz sorun kalmaz. Motor sıcakken 1500,motor soğukken 1000 devir olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; 2011 modellerde sorun var midir? 11000 km de bi motor buldum ama kararsiz kaldim yardimci olursaniz araniza katılacağım inşallah.
    Arkadaşım,modele bağlı kronik bir sorun yok bildiğim kadarıyla... Sen motoru beğendiysen bir ustaya baktırıp olurunu alırsın. O da olur derse güle güle kullanırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Bu arada motoruna trafik sigortası yaptıracak olanlar ziraat ve halk bankalarından fiyat alsalar iyi olur. İstanbul da 500 TL den aşağı sigorta yapan acente bulamadım. Ancak bu bankaların şubeleri 250-260 arası fiyat veriyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı capoverde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım rölanti devri yüksek olduğu için vites geçişleri dururken 1 de sorun oluyor. rölantiyi düşürürseniz sorun kalmaz. Motor sıcakken 1500,motor soğukken 1000 devir olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Arkadaşım,modele bağlı kronik bir sorun yok bildiğim kadarıyla... Sen motoru beğendiysen bir ustaya baktırıp olurunu alırsın. O da olur derse güle güle kullanırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Bu arada motoruna trafik sigortası yaptıracak olanlar ziraat ve halk bankalarından fiyat alsalar iyi olur. İstanbul da 500 TL den aşağı sigorta yapan acente bulamadım. Ancak bu bankaların şubeleri 250-260 arası fiyat veriyor.
    Ben Eskişehirde ilk motorum olmasına rağmen Demir sigortadan 150 liraya yaptırdım.İstanbul içinde uygun çıkabilir.

Bir kaç arkadaşa sordum da rodajda olduğu için normal vs. dendi o yüzden kurcalamadım bir yerini bozarım sonra sıkıntı olması diye 1000 kmde bakıma götürcem hala düzelmez ise artık çaresine sonra bakarız.200 km oldu bile 2 3 günde :D

Motosikleti
    Tesekkurler cvp için. Aldım 2011 model 11000 de ve binince dedim motor budur adamlar yapmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler