Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Benzin ucuz havalar güzelken dün Köfteci Yusuf,bugünde Yalova/Termal-Çınarcık derken ufak ufak geziler yaptım. Yalova Marina'da bir adaçayı molası verdim. Yolu bu taraflara düşecek olan var ise ya da yakın şehirlerde olanlar var ise bir ekinlik yapalım derim..

Marina'da çekilmiş bir iki fotoğraf atayım

http://i.hizliresim.com/PYGy45.jpg

http://i.hizliresim.com/2YPDQE.jpg

Cbf'e alıştınız mı nasıl aranız motorla ?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf'e alıştınız mı nasıl aranız motorla ?
    Okuldan samimi bir arkadaşım Cbf kullanıcısı bende cross olduğu zamanlar ara ara motorları değişirdik,dolayısıyla aşırı yabancısı olduğum bir motosiklet değildi kendileri. Tabi ki cross motosikletten baya bir konforlu ve güvenli seyahat ediyorum,bu mutluluk verici Bugünde benzin alırken BP'den 2 kutu Castrol Power1 Racing 10w-50yağ aldım. Etiket fiyatı 25TL.
    XV

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Okuldan samimi bir arkadaşım Cbf kullanıcısı bende cross olduğu zamanlar ara ara motorları değişirdik,dolayısıyla aşırı yabancısı olduğum bir motosiklet değildi kendileri. Tabi ki cross motosikletten baya bir konforlu ve güvenli seyahat ediyorum,bu mutluluk verici Bugünde benzin alırken BP'den 2 kutu Castrol Power1 Racing 10w-50yağ aldım. Etiket fiyatı 25TL.
    Özgürcüm, mutlu mesut, büyük bir keyifle gezdiğine şahit olduğum için çok mutlu oluyorum.

Bu arada yağ değişim km. ni burada..okuluna dönmeden tamamlarsan, gel bana, sana verdiğim tapa jontası ve yağını getir, yağ değişimini ben yaparım.
    ozgranl bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgürcüm, mutlu mesut, büyük bir keyifle gezdiğine şahit olduğum için çok mutlu oluyorum.

Bu arada yağ değişim km. ni burada..okuluna dönmeden tamamlarsan, gel bana, sana verdiğim tapa jontası ve yağını getir, yağ değişimini ben yaparım.
    Olur abi neden olmasın sende evlatla özlem giderirsin Ben bugün bir kaç yere tapa sordum fakat bulamadım yana yakıla tapa arıyorum desem yeridir,Şile'ye dönmeden bulurum diye ümit ediyorum..
    XV

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı yagiz456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün motoru yıkarken alt kısmında birşey farkettim 6 ay sonra :D. nedir bu boru tarzı şeyler sormak istedim...

http://i57.tinypic.com/1zwhxrt.jpg
    Hocam, bu hortumların üçünün ne işe yaradıklarını biliyorum, yazayım, diğerleride bilen ark.lar yazarlar. Ağzı tapa ile kapalı olan hortum..kötü..yağışlı hava koşullarında uzun süre sürüş yapıldığında..bir miktar kirli su ile doluyor. Benim Özgür ark..ıma satmış olduğum motorda o tapayı çıkartarak sadece 1 kez içini boşaltmam gerekmişti. Yani yağmur çamur gezmiyorsanız zaten çok seyrek dolar. Yada hiç te dolmayabilir. Yinede arada bakmakta fayda var. Bu bilgi klavuzda da yazar. Bu hortum kötü yağışlı hava koşullarında uzun süre sürüş yapıldığında..içinde kirli su görülebilir. Tapayı çıkartıp boşaltınız. Kötü hava koşullarında sürüş yapılıyorsa daha sık kontrol ediniz der klavuz. Muhtemelen bu hortum..şiddetli yağmur esnasında sela altına giren ve hava filtresi emiş ağzından.emilen suyun biriktiği hortum...

İkinci hortum ise benzin deposu tahliyesi. Yada sürüş anında yağmura yakalandınız.. Motoru park eettiğinizde moorun altındaki hortumların birinden bişey damlıyor. O depo kapağı yamlarından deponun çeperine sızan sudur. Diyelim deponuz fazla doldu. Depo kapak değiliğinin çevresindeki kısımada benzin taşması oldu. Burada bir delik var. Depo kapak değiliğinin içinde. Fazla benzin buradan akar..ve aşağıdaki hortumların birinden süzülerek gider.

Yeni kasalarda..(Eski kasalarda varmıydı.şimdi hatırlayamadım. Karbratör üzerinde normal düz tornavida ile gevşetilebilen bir vida var. Bu vidayı gevşettiğinizde alttaki hortumların birinden benzin akışı oluyor. Sıktığınızda kesiliyor. Yani karbratörün içinden benzin akıtmış oluyorsunuz. Ve karbratör akan benzinle kısmen temizlenmiş oluyor. Servisler..özel bir problem olmadığı sürece periyodik bakımlarda karbratör temizliği yapmadıklarını söylüyorlar ve ..kullanıcı olarak bu şekilde temizleyebileceğinizi ekliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Olur abi neden olmasın sende evlatla özlem giderirsin Ben bugün bir kaç yere tapa sordum fakat bulamadım yana yakıla tapa arıyorum desem yeridir,Şile'ye dönmeden bulurum diye ümit ediyorum..
    Burda bi yer var.. genelde elinde oluyor, geldiğinde uğrar sorarız. Sadece tapa jontanı getirmeyi unutma.
    yagiz456 ve motörcü bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Tamamdır abi,bu hafta içerisinde yağını bir kontrol edeceğim eksiltme var mıdır,yok mudur duruma göre seni haberdar eder contamı yağımı kapar gelirim
    ethemm76 bunu beğendi.
    XV

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    http://www.motostaravcilar.com/urun/...kilifi218.html

Selamin aleykum arkadaslar .. motora depo kilifi almayi dusunuyorum linkteki urunu begendim ama bi turlu bizim motora uyduramadim sekil olarak .. acaba karenaj sokerek filan mi takilir yoksa yanlis mi yazilmis bakabilir misiniz??

Ayrica elcik koruma , ayna ve koruma demiri de bakiyorum .. Iyi aksamlar

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motostaravcilar.com/urun/...kilifi218.html

Selamin aleykum arkadaslar .. motora depo kilifi almayi dusunuyorum linkteki urunu begendim ama bi turlu bizim motora uyduramadim sekil olarak .. acaba karenaj sokerek filan mi takilir yoksa yanlis mi yazilmis bakabilir misiniz??

Ayrica elcik koruma , ayna ve koruma demiri de bakiyorum .. Iyi aksamlar

İlanda yer alan ürün Ezio41 nickli arkadaşımızın kullandığı ürünün aynısına benziyor. İki sayfa geride(1816'da)motosikletinin resimleri mevcut oradan fikir sahibi olabilirsiniz. Benim motosiklette de depo kılıfı takılı ama kendim takmadığım için nasıl takılır bilemiyorum. Fakat fikir yürütmek gerekirse yanlarda yer alan (sağ ve sol tarafta) gri renk plastik parçalar çıkartılıp depoya saracak şekilde kılıf yerleştiriliyor gibi geldi bana. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi arkadaşları dinlemekte fayda var. Ek olarak elcik koruma için takipteyim.
    mustbe ve Ezio41 bunu beğendiler.
    XV

Motosikleti
    cbf 150
    forumda geriye gittim de ezio hocam o konuda bonkördür bolca fotoğraf koyar... ama linkler ölmüş :/
    Ezio41 bunu beğendi.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Bu depo kılıfı farklı garenajları sokmeniz gerekebilir,eski standart olanlar kolay takılıyo koltuğu ve yan kapakları sokmeniz yeterli.

Motosikleti
    forumda geriye gittim de ezio hocam o konuda bonkördür bolca fotoğraf koyar... ama linkler ölmüş :/

Hocam ben depo kılıfını kurye bir arkadaş vasıtası ile Honda Konşuk motordan aldırmıştım 35 tl'ye .

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Mertcan39, mustbe ve mboran8 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    depo kılıfı çok hoşuma gitti

Motosikleti
    cbf 150
    [/COLOR] :Tesekkurler hocam kullanan var midir ki onu ya? siteyi arayip sorayim bari yanlis mi yazildi isim yoksa uygulamasi nasil diyim .. benim motor kirmizi , bu standart kiliflarin kirmizi rengi cok hos durmuyor gibi.. diger urunler de denk geldikce arastirmaya devam

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kılıfı çok hoşuma gitti
    Benim pek hoşuma gitmiyor , sırf çizilmesin diye takıyorum .

[/COLOR] :Tesekkurler hocam kullanan var midir ki onu ya? siteyi arayip sorayim bari yanlis mi yazildi isim yoksa uygulamasi nasil diyim .. benim motor kirmizi , bu standart kiliflarin kirmizi rengi cok hos durmuyor gibi.. diger urunler de denk geldikce arastirmaya devam

Hocam direk buradan bakın , benim kullandığım kılıfın aynısı .

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...67386172/detay
    mustbe bunu beğendi.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    arkadaşlar merhaba..uzun zamandır giremiyordum iş yoğunluğundan..sizlere bir sorum olacak..bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..ben motorumu satıp pcx 125 almayı planlıyorum..pcx deneyimi olan arkadaş varmıdır acaba..? cbf gibi konforu varmıdır..??şimdiden teşekkürler..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    CBF 150
    Dostlar, Mayıs ayında almış olduğumu motosikletimi acil nakit ihtiyacı sebebiyle satışa çıkardım. Buradan da siz dostlara ilan vereyim istedim. Malum siteden ilan verdim zaten ancak aletin hedef kitlesi burada bulunuyor. Buradan isteyen olursa 3000 TL fiyatı var. Sitede farklı fiyat... Fotolar ve bilgi ilanda mevcut. Hayırlı günler dostlar. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acil-satilik-tertemiz-full-cbf-150-kurye-cikmasi-degil-183773575/detay/

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    hocam çantaları ve bağlama demirini ayrı satmak istersen talibim..

Motosikleti
    CBF 150
    Parçalamayı düşünmüyorum biraderim.
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.
    Omuzlarımda hayatın yükü,
    Boynuma asılı ağır vebal,
    Bunca yoklukta çıldırmıyorsam, bana helal...

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..uzun zamandır giremiyordum iş yoğunluğundan..sizlere bir sorum olacak..bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..ben motorumu satıp pcx 125 almayı planlıyorum..pcx deneyimi olan arkadaş varmıdır acaba..? cbf gibi konforu varmıdır..??şimdiden teşekkürler..
    Merhaba,
    Yaklaşık 60-70 km'lik bir Pcx 125 deneyimim oldu,arkadaşımın motosikleti olması nedeniyle kullanma fırsatı bulmuştum.
    Öncelikle selesi bana sert geldi,yani Cbf'deki sele konforu Pcx'de mevcut değil.
    Tümseklerde Cbf'ye oranla daha dikkatli davranmanız gerekli.
    Pcx'in ışıklar da durduğumuzda ya da duraklama yaptığımızda kendini belli bir süre sonra stop etmesinden(start-stop özelliği) hoşlanmadım her ne kadar yakıt tasarrufu sağladığı söylense de bu durum benim hoşuma gitmedi.

Bunlara nazaran,
    Pcx ciddi anlamda çok çok iyi gidiyor.Rampalarda herhangi bir bayılma ya da zorlanma mevcut değil,artçı olduğu halde bana mısın demeden tırmanıyor.
    Frenleme sistemi muazzam. Gerçi arkadaşım Michelin marka lastik takmıştı onunda etkisi büyüktür,ama ne olursa olsun ben fren tepkilerine hayran kaldım.
    Koltuk altı bagajı olması bana kalırsa çok büyük bir avantaj,arka çantaya gerek duymadan yolunuza devam edebilirsiniz.(Uzun yol düşünürseniz topcase şart)
    Pcx'in gösterge paneli bence çok iyi,göstergeye baktığınızda ciddi anlamda kaliteli bir motosiklet kullandığınızı anlıyorsunuz.
    Ek olarak arkadaşım motorun neredeyse hiç yakmadığını söylüyordu yakıt tüketiminden çok memnundu.

Diyebileceklerim bu kadar,hayırlısı olsun
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.
    XV

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    yorumunuz için teşekkürler..
    yani sizin deneyiminize göre sadece sele sertliği var..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler