Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Selami aleykum benim cbf im 57 bn klomtreye geldi on arka disliyi ve oringli zincir taktircagm bide hava filtesini yenilemem lazm neyse bu benm motorum viteslerde calismiyor neyden kaynaklaniyor ne yaptirmam lazm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gece eve dogru gelirken yolda benzin bitmeye başladı e 5 te 70 80 e yakin gidiyordum orta seritte . Motor teklemeye basladi hemen elimle motor bir yandan gidiyor yedek depoya aldim ve trip metreye baktigimda km 421 idi 53 tl ye doldurmustum 10.5 litre benzini yarin gidip yine fullerim artık benim motorum suan rodajda km 890 a geldi . Vitesleri hep 5 6 bin devirde kullanip 5 6 bin devirde suruyorum . 5 bin devirde 5. Viteste çeyrek gaz ile 65 km hiz yapiyor suan . Ort. 60 70 gidiyorum hep . Bazende 6 bin devirde 80 de gittigimde oluyor . Hep tek biniyorum .hatta diyorum keske full depoyla en azindan bi 500 km yapsak iyi olcak ybr 125 full depo ile 520 km falan yapiyor çünkü rodajdan sonra belki ort. 450 km yakicak gibi görünüyor tapa gaz gezmezisek bakalim zaman gösterecek
    walla hocam ozmn benim motorda sıkıntı var..ben rodajda iken 240 felan görüyordum..bende 6 bin devirde vites değiştirdim 80 i geçmedim 338 de yedeğe geçtim..tekrar fulledim depo 54 e doldu..bende sürekli tek kullanıyorum motoru..sizden ricam şimdiki fullediğinizde kaç tl ve litre aldığını söyleyebilirmisiniz..ben bi karbiratör ayarı yaptırsam iyi olacak görünüyor..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani seninki değiyormu,farklı çeşitlerimi var ben anlayamadım şimdi halbuki kargoyla aldım ben gidip görmüşlüğümde olmadı.

Öyle valla abi. Motoru teslim almaya gittiğim zaman, bayide taktırmıştım.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla hocam ozmn benim motorda sıkıntı var..ben rodajda iken 240 felan görüyordum..bende 6 bin devirde vites değiştirdim 80 i geçmedim 338 de yedeğe geçtim..tekrar fulledim depo 54 e doldu..bende sürekli tek kullanıyorum motoru..sizden ricam şimdiki fullediğinizde kaç tl ve litre aldığını söyleyebilirmisiniz..ben bi karbiratör ayarı yaptırsam iyi olacak görünüyor..
    Sizin motorda muhtemelen karbiratör ayarı olmayabilir o yüzden fazla yakıyordur . Henüz benzinciye gidemedim havalar şu an muhtemelen yarın çıkartırım motoru artık fullediğim zaman yazarım burdan ama 2. depoyu fullediğimde 53 tl ye fullemiştim yine aynı fiyattan fullerim yüzde 99

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Dayanamadım gittim motoru fulledim 50 tl ye 10.80 litre benzin aldım
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Sizin motorda muhtemelen karbiratör ayarı olmayabilir o yüzden fazla yakıyordur . Henüz benzinciye gidemedim havalar şu an muhtemelen yarın çıkartırım motoru artık fullediğim zaman yazarım burdan ama 2. depoyu fullediğimde 53 tl ye fullemiştim yine aynı fiyattan fullerim yüzde 99

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Dayanamadım gittim motoru fulledim 50 tl ye 10.80 litre benzin aldım
    kaç km gitti şuan hocam..??galiba benim acilen karbiratör ayarı yaptırmam lazım..servise gitsem ücret alırlarmıki..??daha garantisi devam ediyor..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    kaç km gitti şuan hocam..??galiba benim acilen karbiratör ayarı yaptırmam lazım..servise gitsem ücret alırlarmıki..??daha garantisi devam ediyor..
    Şuan derken hangi km ? Benzin doldurduktan sonra ki km mi ? Servise sorman lazim karburator ayari için bi sıkıntı olabilir yada rolanti ayarlari yüksek olabilir . Lastiklerin havasi tam olmaya bilir . En iyisi servise götür baksınlar . Normal degil çünkü senin motor fazla yakıyor benim motora göre . Trip metreyi sifirladim bakalim benzin bitince yine yazarim

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Şuan derken hangi km ? Benzin doldurduktan sonra ki km mi ? Servise sorman lazim karburator ayari için bi sıkıntı olabilir yada rolanti ayarlari yüksek olabilir . Lastiklerin havasi tam olmaya bilir . En iyisi servise götür baksınlar . Normal degil çünkü senin motor fazla yakıyor benim motora göre . Trip metreyi sifirladim bakalim benzin bitince yine yazarim
    Yani depoyu fullediginde km kacti..?en kisa zamanda gidip soracagim..

Motosikleti
    Motoru aldığımdan beri 2 defa çok heycanlandım. Birincisi motoru ilk kullandığım zaman. 2.si ise dün gerçekleşti.

Dün istanbula ani olarak sağnak yağmur yağdı. Gündüz güneşliydi diye motorla 18km uzağımdaki kadıköy'e gitmiştim. Dönüşte mecbur olarak motora bindim. 18km boyunca aralıksız ıslandım. Yolda yanlaya yanlaya bir hal oldu zaten. Lastikler "Duro" olunca yanlamamak mümkün değil.

Çok muhteşem bir deneyimdi. Mutlaka deneyin sizde.

Motosikleti
    Yani depoyu fullediginde km kacti..?en kisa zamanda gidip soracagim..
    897 km idi

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığımdan beri 2 defa çok heycanlandım. Birincisi motoru ilk kullandığım zaman. 2.si ise dün gerçekleşti.

Dün istanbula ani olarak sağnak yağmur yağdı. Gündüz güneşliydi diye motorla 18km uzağımdaki kadıköy'e gitmiştim. Dönüşte mecbur olarak motora bindim. 18km boyunca aralıksız ıslandım. Yolda yanlaya yanlaya bir hal oldu zaten. Lastikler "Duro" olunca yanlamamak mümkün değil.

Çok muhteşem bir deneyimdi. Mutlaka deneyin sizde.
    Aman dikkat edin derim..ben motor 3 günlükken neredeyse düşüyordum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

897 km idi
    Trip km sini kast etmiştim :-)
    gitaryolcusu bunu beğendi.

Motosikleti
    Trip km sini kast etmiştim :-)[/QUOTE]

421 de yedeğe aldım 429 da da benzinciye gittim sıfırladım tekrar

Motosikleti
    2013 honda cbf 150

421 de yedeğe aldım 429 da da benzinciye gittim sıfırladım tekrar
    Teşekkürler..yani sizin motor 0.116 krs yakıyor gayet basarili,
    Ezio41 bunu beğendi.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba biliyorsunuz 10 gün önce bi kaza yaptım motoru servise verdim dün aldım motoru 1310 tl masraf çıkmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Neyse illaki bi problem çıkar ya bendeki problemler şöyle
    Gidon hafif yamuk yani düz yolda giderken gidon hafif sağa bakıyor 2. Xenon yanmıyor yanmıyor derken açıyorum xenon ampulüne bakıyorum ampulün içindeki tel Hafif 1 saniye kadar parlıyor garip bi ses ile beraber sonra sönüyor servisi aradım Pazartesi gel halledelim dedi siz ne dersiniz motorda hiç sevmediğim arıza bu Gidonun yamuk olmasıdır kaza yapmadan önce ne güzeldi be :( ok gibiydi gidon inşallah serviste düzelir bana kalırsa gidondaki büyük civata gevşetilip tekrar düzeltilerek sıkılması lazım işte ya canım sıkkkın bu şekilde kullanmıyorum motoru Pazartesi"ye kadar dursun :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Ne yazıkki şimdi farkına vardım gidon değişmemiş bide sağ levye değişmiş gözüküyor fakat oda değişmemiş Pazartesi servisle bi kavga edicez bakalım şerefsizler ulan bi işini düzgün yapan adama rastlayamıcazmı

Motosikleti
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba biliyorsunuz 10 gün önce bi kaza yaptım motoru servise verdim dün aldım motoru 1310 tl masraf çıkmış
    http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/89/eb2h.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

http://imagizer.imageshack.us/v2/150...0/856/st0b.jpg Neyse illaki bi problem çıkar ya bendeki problemler şöyle
    Gidon hafif yamuk yani düz yolda giderken gidon hafif sağa bakıyor 2. Xenon yanmıyor yanmıyor derken açıyorum xenon ampulüne bakıyorum ampulün içindeki tel Hafif 1 saniye kadar parlıyor garip bi ses ile beraber sonra sönüyor servisi aradım Pazartesi gel halledelim dedi siz ne dersiniz motorda hiç sevmediğim arıza bu Gidonun yamuk olmasıdır kaza yapmadan önce ne güzeldi be :( ok gibiydi gidon inşallah serviste düzelir bana kalırsa gidondaki büyük civata gevşetilip tekrar düzeltilerek sıkılması lazım işte ya canım sıkkkın bu şekilde kullanmıyorum motoru Pazartesi"ye kadar dursun :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Ne yazıkki şimdi farkına vardım gidon değişmemiş bide sağ levye değişmiş gözüküyor fakat oda değişmemiş Pazartesi servisle bi kavga edicez bakalım şerefsizler ulan bi işini düzgün yapan adama rastlayamıcazmı
    Masallah iyi de fiyat çıkmış. Hatalı bulunan kim oldu kazada. Daha doğrusu sigorta kimin zararlarını kim yaptırdı ?
    Tekrardan geçmiş olsun.

Motosikleti

http://imagizer.imageshack.us/v2/150...0/856/st0b.jpg Neyse illaki bi problem çıkar ya bendeki problemler şöyle

Bi ön çamurluk sadece 138 lira mı ? yuhh honda iyi geçiriyor valla ...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012

hocam bende önümdeki ani fren yapan jipe arkadan girdiğim zaman gidon yamulmuştu. bide gidon öne doğru eğilmişti.
    servise götürdüm. usta uzun bir boruyla düzeltti. gene olmadı. gene götürdüm. bu sefer usta motorun ön tekerini ağaca yasladı. sonra ters yönde 2 kişi gidona abanıp düzelttiler
    biraz cerrahi müdahele istiyor yani gidon düzeltme. şu an gidon kaza yapmadan öncekinden çok daha iyi 10 tl para verdim bende okadar. kırılan karenajları japonla yapıştırdım. ben 10 tl ye kurtardım
    ama jipin tampon çöktü içeri. neyseki jipii kullanan çocuğunn ehliyeti yokmuş. kaçtı gitti.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Selamlar cbf 150 kullanıcıları 10 ay önce 2000 km de aldığım 2012 model cbf im 35000 km oldu.İlk izlenimlerimi anlatayım

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar cbf 150 kullanıcıları 10 ay önce 2000 km de aldığım 2012 model cbf im 35000 km oldu.İlk izlenimlerimi anlatayım
    heyecanla bekliyoruz
    motosikletle 12 ayda anca 20.000km yapan biri olarak, 10 ayda 33.000km yapan birine saygım sonsuz
    sarıdev bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masallah iyi de fiyat çıkmış. Hatalı bulunan kim oldu kazada. Daha doğrusu sigorta kimin zararlarını kim yaptırdı ?
    Tekrardan geçmiş olsun.
    Sağol %100 karşı taraf suçlu çıktı faturayı sigorta ödedi Allah'tan ) daha doğrusu ben ödedim sigorta hesaba yatıracakmış.
    sarıdev bunu beğendi.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Sağol %100 karşı taraf suçlu çıktı faturayı sigorta ödedi Allah'tan ) daha doğrusu ben ödedim sigorta hesaba yatıracakmış.
    İşte bu ıslatılır önder haber bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heyecanla bekliyoruz
    motosikletle 12 ayda anca 20.000km yapan biri olarak, 10 ayda 33.000km yapan birine saygım sonsuz
    cbf i anlatmaya gerek yok zaten herkes nasıl motosiklet olduğunu biliyor amma velakin 12000 km de taktırdığım mıchelın pılot street lastikler o kadar dayanıklı çıktı ki söylemeden geçemeyeceğim.Sporty kadar güzel olmasada bu lastikler cidden uzun ömürlü ve çivi vida vs toplamıyor.

Not:en uzun ömürlü spoty lastiğim 16000 km dayanmıştı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler