Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş fotoyu benmi göremedim yoksa fotodami sıkıntı var..cepten giriyorym belki ondanda olabilir..
    foto da sıkıntı yok ümit gördü..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

siyah renk te mevcut muş ben sonradan öğrendin yoksa siyah takardım...
    papazkemal, NiGHTMaRe07 ve rahmi34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbf150
    Aşkın ben İst.da Yıldız tic. ten aldım 40 liraya
    kendim taktım, memnunum.

kardeş depo kilifi nasil memnunmusun? kaça aldin ve tam oturuyormu? bende almayi planliyorum..
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşkın ben İst.da Yıldız tic. ten aldım 40 liraya
    kendim taktım, memnunum.
    teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirme için..

peki takma olayi kolaymi zormu kemal?

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    merhaba arkadaşlar yeni motoru mu aldım çanta demiri vs için

https://www.motoavm.com/

bu siteyi düşünüyorum daha önce alış veriş yapan var mı?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

[IMG][/IMG]

Buda motorum :D
    rain planet, Ezio41 ve papazkemal bunu beğendiler.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="http://hizliresim.co...0X.jpg</a></a>

Öncelikle hayırlı olsun , kazasız belasız sürüşler nasip olur inşallah...

https://www.motoavm.com

Güvenilir ve sorunsuz bir firmadır.

CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    selamlar arkadaşlar. siteye üyeyim fakat devamlı bir şekilde girmiyorum. 3 yıla yakındır cbf 150 kullanıyorum ve motorumun zincir değişme zamanı geldi. İstanbul'dayım ve o ringli zincir taktırmak istiyorum fakat bulamadım Honda servislerinde bulup takabileceğim bir yer varmı acillll lütfennnn

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar. siteye üyeyim fakat devamlı bir şekilde girmiyorum. 3 yıla yakındır cbf 150 kullanıyorum ve motorumun zincir değişme zamanı geldi. İstanbul'dayım ve o ringli zincir taktırmak istiyorum fakat bulamadım Honda servislerinde bulup takabileceğim bir yer varmı acillll lütfennnn
    Honda servislerinde orjinal zincir bulunur genelde... Zincir değişiminde dişli setini de değiştirmeyi ihmal etmeyin sakın. Firmadan link vereyim sipariş verip değişimini herhangi bir motosiklet servisine yaptırabilirsin.

Oringli zincir - dişli set.
    İTHAL MS9522 - ZİNCİR+DİŞLİ (ÖN-ARKA) SETİ CBF 150

Orjinal zincir - dişli set.
    ORJİNAL MS9486 - ÖN-ARKA DİŞLİ+ZİNCİR SETİ CBF 150
    dockerengin bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Hayırlı olsun kardeşim Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin Bende kocaelindeyim haberin olsun
    soa bunu beğendi.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150

Allah kaza bela vermesin..tekerin düz bassın..imkanın varsa lastiğini değiştir hemen..
    soa bunu beğendi.
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    http://www.youtube.com/watch?v=5pb5Fz6nE6M JAPON CBF 150

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=vFtqJ0HFzzc , http://www.youtube.com/watch?v=qCsNHNrpUXE

KOLOMBİYALI CBF 150

HER YIL YENİ KASA GELECEK Mİ DİYE SORU SORANLAR OLUR YA.. KOLOMBİYADAKİ BU YENİ KASA GELECEKSE GELMESİN... BENİİMKİ DAHA GÜZEL

Motosikleti
    Honda CBF 500
    sağolun hocam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Eyvallah kardeşim kocaelinin neresinden. biz değirmendere deyiz bizde sitede üye UğurAK var oda d.dereden hoculuşalım uygun olduğunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun , kazasız belasız sürüşler nasip olur inşallah...

https://www.motoavm.com

Güvenilir ve sorunsuz bir firmadır.
    Eyvallah hocam sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin Bende kocaelindeyim haberin olsun
    Eyvallah kardeşim kocaelinin neresinden. biz değirmendere deyiz bizde sitede üye UğurAK var oda d.dereden hoculuşalım uygun olduğunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Allah kaza bela vermesin..tekerin düz bassın..imkanın varsa lastiğini değiştir hemen..
    eyvallah hocam sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

tüm parçaları aldım bir tek ön cam kaldı uzun tur camı acık renk koyu siyah değilde füme gibi olandan nerden alabilirim onu

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    [/COLOR]Eyvallah kardeşim kocaelinin neresinden. biz değirmendere deyiz bizde sitede üye UğurAK var oda d.dereden hoculuşalım uygun olduğunda.[COLOR="Silver"]

Bende Derince'deyim kardeşim uygun bi zamanda inş. toplanıp tanışır gezeriz

cbfsalih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 kırmızı
    iyi akşamlar cbf kullanıcaları benim aklıma takılan bir konu vardı.. cbf in gidonunu fazer'daki gibi bi gidonla değiştirmeyi deneyen oldumu sürüş keyfi nasıl acaba veya cbf in orjınalinden bıraz daha alcak bi gıdonla deneyenlerin fikirlerini alabilirmiyim

Motosikleti
    Cbf150
    Aşkın ben kolay takmıştım, beş dakkada

yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirme için..

peki takma olayi kolaymi zormu kemal?
    okey
    depo ile grenaj arasına torna vida ile iteklemiştim
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaşlar motosikletimi satıyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6519118/detay/

SAHİNİNDEN.COM İLAN NO 156519118

zilecef2676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletimi satıyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6519118/detay/

SAHİNİNDEN.COM İLAN NO 156519118

serdar motoru neden satıyorsun.
    serdar37100 bunu beğendi.
    Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu
    pişmanlık getirir...

Motosikleti
    Honda CBF 500
    herkese tekrardan merhaba arkadaşlar bugün aksesuarlarım geldi. Motoavm.com dan demirler, motomax ten top case aldım 2 siteden de sıkıntısın alışveriş yaptım. Motorum artık yola çıkmaya hazır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim.. bende Kocaeli..Karamürsel denim.. selam. Şu anda 2008 den beri cbf 150 kullanıyorum.. Şu anki cbf imde sıfır olarak sahip olduğum 2. cbf 150. Allah kaza bela vermesin..Herbizimize.. çok şükür memnunum. Fakat sana şiddetle sıfır almamanı..2. ele yönelmeni tavsiye ediyorum. Bu gün sıfır cbf alıp aksesuarlarını kaliteli bilinen markalar ile tamamlasan.. sana 6000-6500 tl aralığına gelir. Ve sen o motoru iki sene sonra satmaya kalksan 4000 tl ye satamazsın. Ben bu akılsızlığı iki kere yaptım. Şu anda 40 bin km deki motorumu satmaya kalksam.. ne kadar bakımlı ve temiz olursa olsun..şu anda gideri 3300-3500 gibi. Satsam motordan olduğumla kalacağım. Bir daha aynı paraya satmış olduğum motor kadar temizini asla bulamayacağım. Yani km yükseldikçe inanılmaz değer kaybediyor. Cbf 150 altın gibi kıymetlidir.. al..gez gez..zarar etmeden satarsın... gibi söylemlere sakın kanma.. çin malıda..Honda da .. sıfır alıp satmaya niyetlendiğinde..aynı oranda değer kaybediyor. Ben sıfır cibf aldığım dönemlerde 3500-3800 seviyelerinde idi .. Hadi yine belki çok zararım olmayacak kendi açımdan düşününce..ama artık sıfır aksesuarsız fiyatı plaka ruhsat hariç 5.250 tl. oldu. Yazık etme..ikinci el 10 bin km altında ki motorlara bak derim. Heleki ilk motorun olacaksa.. zaten kesinlikle ikinci el ile başlamalısın.

Bu arada soruna da cevap vereyim. Saydığın ve motoruna almak istediğin aksesuarlar..montaj esnasında motor üzerinde işçilik gerektiren uygulamalar. Dolayısıyla..bunları sen alıpta takmaya çalışma.. Yan ve arka çanta demirlerinin montajı için matkapla çalışılşması da gerekebiliyor. Kafa ve motor koruma demirlerini takarken bi işçilik var. Yanlış bi şey yaparsın vb.. Bence hiç sen uğraşma. Bu aksesuarların hepsini alabileceğin en iyi yer..Ya Pendik Güngör motora git. Yada Ümraniye Db motora git. Kocaeli serviste..istediğin aksesuarları görebileceğini pek sanmıyorum. Bu bahsetmiş olduğum servislere gidersen daha bol çeşit te görebilirsin. İstediğin ürünü satın alıp serviste taktırırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:03 ----------

Bu sebepler bence cbf 150 yi satmak için asla geçerli olamaz. Bence bi hareket istemişsin.

40 bin km deki cbf 150 motoruma sadece 2 kez sübap ayarı yapıldı. biri 2000 küsürlü km lerdeydi ..tam hatırlamıyorum.. ikincisi ise 22 bin km de yapıldı. Arada da hiç sübap sesi oluşmadı. Şu anda da yok. 3. sübap ayarını da 50 bin de servis bakımına götürdüğümde düşünüyorum. Cbf 150 nin her serviste sübap ayarı yapılma ihtiyacı bence kesinlikle yok. Bence ya motoru çok sert..devirli kullanıyorsun.. eğer çok sık sübap ayarı kaçırıyorsa.. yada servisin sübap ayarı yaparken sente çakısı kullanmıyor..el yordamına güveniyor. yada sente çakısı kullansada...kitapçıkta belirtilen gibi ayarlamıyor sübap ayarını..65 bin km kullandım cbf 150. Çok kere yazdım..yine yazayım..El ayarına güvenen..sente çakısı kullanmadan..sözde sübap ayarı yapabildiğini söyleyen ustaların uygulamalarına itmat etmeyin. Ya ayar zaten tutmaz.. daha kötü bile olabilir.. yada çok kısa sürede tekrar bozulabilir.

Karter tapa jontası..buradaki bi oto yedek parçadıdan alıyorum toptan..tanesini 15 krş a alıyorum. Elinde zaten baya var. Bakır tapa kullanıyorum.. sorun yok ve her yağ değişiminde karter tapasını değiştiriyorum.. Bu bence kesinlikle zahmet sayılmaz. Maliyetini konuşmaya gerek dahi yok.

Çok sık patlayan far ampulü hakkında deneyinmlerimi yazayım.. orjinalmiş gibi görünen yan sanayi far ampulleri kesinlikle çok kısa ömürlü oluyorlar.. asla tavsiye etmiyorum.. hatta kontrol düğmesi uzun modunda iken kısa..kısalar açıkken ..uzunlar yanıyor falan.. böyle dengesiz işler oluyor yan sanayilerde.. fiyatları 2-3 tl. Kesinlikle almayın. Şuna da dikkat edin derim.. piyasada.. Orginal Osram yada Philips far ampulu kutularının içinde yan sanayi far ampulleri var piyasada..Başıma geldi..Böyle bi far ampulu kakaladılar.. Far ampulu satın alırken..kutudan far ampulunu çıkartarak..duyun metal kısmı üzerinde mutlaka markasının yazılı olduğunu görün. Orjinal far ampulunun duyunun metal kısmı üzerinde philips yada osram mutlaka yazmalı. Hiç bir şey yazmıyorsa almayın..yan sanayidir.. 1 ay bile gitmez.. Olur olmaz yerde gece patlayacağı tutar.. Ayrıca aydınlatma performansları da zayıftır çakma ampullerin.. Orj. gibi değil..Orj..philips far ampulünü şu anda belki 1 sene yi aşkın süredir kullanmaktayım.Bu arada..eski kasa cbf kullandıysan geçmişte, far aydınlatması direk aküye bağlı olmadığından dolayı..motore devrine ve dinamonun ürettiği akıma göre kısılıp yandığından bence far ampulü ömrü yeni kasalara göre biraz daha kısa. Eski kasada kullandım.. eski kasada yer yer..devamlı orj..kullandığım halde far ampulu değiştirdiğim oluyordu. Ayrıca..devamlı kullandığın yollar..stabilize..motorun sarsıntıya fazlaca maruz kaldığı tarzda yollarsa..far ampulu ömründe bununla birlikte kısalabilecektir.

Yağ yakmayıda şöyle yorumlayayım. 40 bindeyim.. motorum yağ yakıyor..evet..ama şöyle..bayiden sıfır alındığı gün..ne kadar yakıyorsa..şu anda da o oranda yakıyor.. yani kesinlikle artma yok. Dolayısıyla motor durumu çok çok iyi. Benim motorumun yağ yakma eğilimine göre yorumlayayım.
    Bende 700-800 km de bir yağ seviyemi kontrol edip. gerektiği kadar..bazen 100..bazen 200 gram yağ ilavesi yapıyorum. Bunu..kullanımda zahmet olarak mı düşünüyorsun. Bu sence bi zahmet mi..ve ybr yi sen bu yuzden mi tercih ettin. Yani sadece bunu yapmamak için mi ybr ye biniyorsun. Ben ise..asla bi zahmet olarak düşünmüyorum ve her yağ kontrolümde.. motorumla ilgildiğim duygusunu bir kez daha yaşayıp mutlu olabiliyorum. Bir çok arkadaşım tarafından olumsuzluk..yada kullanımı zahmetli kıldığı düşünülen cbf in yağ eksiltme eğilimi..şahsen..asla emsal yada rakip başka bir markaya geçmem konusunda beni teşvik etmez. Bu asla bi olumsuzluk değil ve cbf ten vazgeçmeye asla yetmez. Yani bunun için cbf ten inipte ybr ye ben şahsen asla binmem. cc yükseltirsin ..tarz değitirirsin vb. anlarım ama cbf ten sonra ybr.. bence inanılmaz gereksiz bir hareket.

Arkadaşlar birde şöyle bir gözlemim var. 5-6 ay önce..çarşıdayım..Çarşıda işimi gördüm ve park yerine motorumun yanına ulaştım. kask vb hazırlanıyorum.. yola çıkmak üzereyim. Yola çıkmadan kısa bir süre önce ben hareket etmeden..yanıma bir cbf 150 geldi.. belli ki sıfır almış..sahibi baktım ki..şekil şemalden de belli.. eski motorcu abilerden.. daha önce titanı varmış..250 bin km kullanmış satmış..Muhabbet cbf ten açıldı..yağ yakma muhabbetine geldi konu.. biraz konuştuk.. bana şöyle dedi.. (Bu motoru devirsiz kullanmayacaksın.. motoru bayıltmayacaksın.. redline seviyelerine de pek yaklaşma ama motoru boğma kullanıken..senelerce ekmeğini yersin ) dedi..Bence aman motoru üzmeyeyim yormayayım..az benzin yaksın vb.. fazla devir yaptırmam.. 60-70 arası 5 e takardım..70 ide genelde görmezdim.. Neyse..bu abinin sohbetinden öğüdünden sonra.. ben motoru biraz devirli kullanmaya başladım..Çarşı pazar küçük viteslerde gezerken 2000-3000 devirde gezmeleri bıraktım..biraz daha devirli kullanmaya başladım her koşulda..redline olmayacak şekilde.. baktım motor gerçekten biraz daha canlandı.. Sonra beni gerçekten şaşırtan gözlemim şu oldu. 700-800 km de ir yağ seviye kontrolü yaparım. 800 km kadar olmuştu. yağını kontrol edeyim dedim. Hatta evdne inerken yağımı..hunimi falan almıştım yanıma. Yani kesin yakmıştır.. eklemem gerekecek diye düşüyorum. Bu beklenti ile yağ çubuğunu söktüm..yağa bir baktım..Allah Allah.. hiç eksilme yok.. nasıl olur. Çok şaşırdım. Arkadaşlar.. devirsiz..düşük devirli kullanım.. yağ pompasının yeterli performansta çalışmasına engel olarak.. yağlamanın zayıf olmasını kaynaklı..bununla birlikte yağ tüketiminin oluşmasına sebep oluyor olabilir mi ? Yani aynı sıcaklıkta çalışan ama daha az yağlanan pistonun yağı yakması daha kolay olacaktır mantığı ile düşünürsek..acaba kimimiz yağ yakmıyor..kimiz çok..kimimiz az yakıyor.. sürüş karakterlerimizin farklı olması kaynaklı olabilirmi bu değişiklik.. Çünki çok ilginçtir.. Aynı bayiden yan yana duran..aynı seri.. iki cbf 150 yi satın alın.. Biri yağ yakıyor.. biri yakmıyor yada çok az yakıyor. Peki..her şey aynı..ok de.. ne farklı sizce ? Kullanıcılar farklı Ne dersiniz..Olabilir mi =?
    Hocam yazınızı yeni gördüm. Kusura bakmayın ilgilenmemiş gibi oldum. Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum. 0 konusunda dediklerinizde haklısınız ama elimde birikmiş para olmadığından bu yola gitmeye mecburdum. şuan herşeyi ile motor bana 6200 liraya geldi. ama nakit 400 lira harcadım sadece geri kalan kredi kartına taksitle. o yüzden biraz mecburiyetten aldım 0 ama pişmanda değilim. Türkiye şartlarında motorlara ne kadar bakıldığı ortada heleki bu tarz küçük cc motorlara o yüzden dışı en temiz görünen çil çil olan motordan bile neler çıkıyor. en azından bu şekilde bindiğim kadar kafam rahat olacak. Sonucta edeceğimiz zararı da motor üzerinde geçirdiğimiz mutlu günlerin bedeli sayacağız.
    papazkemal bunu beğendi.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    cafer usta ya cc büüyüteceğim yada araba alacağım büyük ihtimal araba alacam bu sezon motorsuzum seneye mutlaka ölmezde eresek eğer 600lük ile devam edeceğim
    Cadde34 Motosiklet Tutkunlari

Cadde34MT

zilecef2676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cafer usta ya cc büüyüteceğim yada araba alacağım büyük ihtimal araba alacam bu sezon motorsuzum seneye mutlaka ölmezde eresek eğer 600lük ile devam edeceğim

Hayırlısı neyse o olsun. Bende cbf 250 almayı düşünüyorum bu aralar temiz bulursam alacam.
    Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu
    pişmanlık getirir...

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    bende yamaha fz6 veya gsr 600 düşünüyorum ama cbfden sonra bi ara motor gerekli mi tam karar veremedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler