Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar yağmurlu havada motor ıslak kaldığı zaman egsozu sararıp paslanır mı zamanla ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Ya yukluyorum, resim yuklenirken bi hata olustu diyor, uyuz oldum abi..

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yağmurlu havada motor ıslak kaldığı zaman egsozu sararıp paslanır mı zamanla ?
    Sadece egzoz değil başka yerleri de korozyona uğrayabilir. Motor gece de dahil devamlı dışarıda kalıyorsa akşamları brandayla örtmeni tavsiye ederim.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    arkadaşlar yeni motorda stop etme oluyor..

rain planet kardeşim çok bilgim olmamakla birlikte tahmin ederek söylüyorum o benzin gibi kokan damla ya eksozun altındaki yerden cikti yada motor boğuldu veyahut zorlandi ise orta sehpanin bağlantı yerinde 3 adet boru var oradanda gelmiş olabilir..bu borulardan birisi benzin kapaginin oradaki küçük deliğe baglidir..yani oraya akan benzinin ve suyun tahliyesini yapar..

necatmurat kardeş hızlı resime fotoyu yükle orada çikan pencerede forum için link veriyor onu direk yapistir tamamdır..

herkese kazasiz surusler..tekeriniz düz bassin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

arkadaşlar bugün motorumun yağını değiştirdim..yeni yağım castrol power 15w50..içindeki yağ 1000 bakımında konulmuş olup(ipone yağ) motorda 1650 km kaldı..bu süreç içerisinde motordan 800gr yağ çıktı..yani 200 gr yağ eksiltmiş..bana bayağı bir çok geldi..antalya ataberk motoru aradım getirin bakalım diyor..bu adamlar ne yapabilirki motora..?yağ değişti..anca 4000 bakımındaki çıkan yağa bakarlar gibi geliyor..
    rain planet bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni motorda stop etme oluyor..

rain planet kardeşim çok bilgim olmamakla birlikte tahmin ederek söylüyorum o benzin gibi kokan damla ya eksozun altındaki yerden cikti yada motor boğuldu veyahut zorlandi ise orta sehpanin bağlantı yerinde 3 adet boru var oradanda gelmiş olabilir..bu borulardan birisi benzin kapaginin oradaki küçük deliğe baglidir..yani oraya akan benzinin ve suyun tahliyesini yapar..

necatmurat kardeş hızlı resime fotoyu yükle orada çikan pencerede forum için link veriyor onu direk yapistir tamamdır..

herkese kazasiz surusler..tekeriniz düz bassin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

arkadaşlar bugün motorumun yağını değiştirdim..yeni yağım castrol power 15w50..içindeki yağ 1000 bakımında konulmuş olup(ipone yağ) motorda 1650 km kaldı..bu süreç içerisinde motordan 800gr yağ çıktı..yani 200 gr yağ eksiltmiş..bana bayağı bir çok geldi..antalya ataberk motoru aradım getirin bakalım diyor..bu adamlar ne yapabilirki motora..?yağ değişti..anca 4000 bakımındaki çıkan yağa bakarlar gibi geliyor..
    Garantiden silindiri değiştirme ihtimalleri var diye düşünüyorum. Daha önce bunu duymuştum. Benim iki tane Cbf150 kullandım ve ikisinde de aynı şekilde yağ eksiltiyordu. Ben çok sallamadım ve düzenli olarak yağını kontrol edip değiştirdim ve bir sorun yaşamadım.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    bende okumuştum öyle bir durumu..bende sizin gibi yaparim büyük ihtimal ama yinede servisin bilgisi olsun eksiltmeden...

Motosikleti
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende okumuştum öyle bir durumu..bende sizin gibi yaparim büyük ihtimal ama yinede servisin bilgisi olsun eksiltmeden...
    Bence de götürün bilgileri olsun bu durumdan.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr , parça kalitesi olarak hondadan daha sağlam bu kesin ama honda da limuzin gibi motor ... bugün nerden baksan 100 km yapmışım...darıca hayvanat bahçesine gittim geldim pendikden gezdim falan :D

60-70 i geçmiyorum motor rodajda....bi ara kamyonu sollarken 80 e dayanmıştı ibre sonra hemen yavaşlayıp 60 a indim...:D

bir önceki motorum 250 cc olunca insan unutup gidiyo fazla hız yapmaması gerektiğini rodajda

ama bu akşamki motorun akıntısını çözemedim.... sanırım karbüratörün tahliye hortumundan benzin aktı yere...ilerleyen günlerde daha rahat anlicam..
    Eğer depoyu full ağzına kadar doldurduysanız, birde orta sehpaya almıyorsanız yan ayaktaysa yakıt direk boğaz seviyesine kadar boşalır fazla yakıtı tahliyeden atar gördüğünüz büyük ihtimalle bu eğer diğilse motorun altına eğilip karter tapasında herhangibir sızıntı varmı kontrol edin iyi sıkılmamış olabilir.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Arkadaşlar herkese merhaba kısmetse 0 cbf 150 almayı düşünüyorum. Kocaelinde 0 siyah bulabilirsem yarın alıcam. aksesuarsız alıp sonradan kendim doldurmayı planlıyorum. çünkü alırken aksesuardan baya yüklüce bir para istiyorlar. Yan ayak, motor ve kafa karenajlı koruma demiri, yan ve arka çanta demiri birde uzun tur camı. başlangıçta bunları alıcam. bunlar için daha önce alış veriş yapıp memnun kaldıgınız siteler var mı önerebileceğiniz nereden alıp bakmamı önerirsiniz...

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer depoyu full ağzına kadar doldurduysanız, birde orta sehpaya almıyorsanız yan ayaktaysa yakıt direk boğaz seviyesine kadar boşalır fazla yakıtı tahliyeden atar gördüğünüz büyük ihtimalle bu eğer diğilse motorun altına eğilip karter tapasında herhangibir sızıntı varmı kontrol edin iyi sıkılmamış olabilir.
    eyvallah arkadaşlar .. orta sehpaya almıyorum..daha çok yan ayaklık..motoru ilk aldığım gün 40 tl lik benzin koydurmuştum..(8 lt kadar)...motoru aldığım 2. gün biraz uzun bi geziye çıktım...akşamına garaja koyduğumda motorun hemen altında akıntıyı gördüm .. ki benzindi ..benzin gibi kokuyordu...
    motoru elbetteki zorlamadım kullanırken...malum motorda yeni rodajda olduğu için 60-70 i geçmedim...şu anki cbf sıfır aldığım 3. motorum zaten...hepsinin rodajlarını dikkatlice yapmışımdır..
    bu akşamda bi 30 kmlik geziye çıktım..garaja koydum altında bişey yoktu...dedikleriniz olabileceği gibi...motorun alt kısmındaki karbüratörün tahliye borusundaki civata gevşemişde olabilir... ...
    onu motoru ilk servise götürdüğümde söyleyeceğim... normal bişeyse zaten kafaya takılacak bişey yok...çünkü motorlarda bi sebepten dolayı karbüratördeki fazla benzin kontak kapatıldımı dışarı atılır... 2.motorum resmen dışkılıyodu benzini her gece garajda .altında avu. içi kadar hep birikinti akıntı vardı...ama onun karbüratöründe zaten sıkıntı vardı... cvp için çok saolun arkadaşlar... ilerki günlerde daha iyi anlayacağım..birde motorun rodajının bitmesini iple çekiyorum... biraz performanslı kullanmak istiyorum

ha bu arada arkadaşlar motorum 2013 model.... pendik honda güngör motordan toplamda 5600 tl ye aldım...
    fiyat da ; motor + plaka/ruhsat + alt üst koruma demiri + yan ayaklık var...sanırım 2013 model elinde kalmış... ki halen depoda motorları var... honda cbf 150 yi eğer biraz ucuza almak isteyenler için halen güzel alternatif...plaka ruhsatsız 4800 e kadar iniyor..
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba kısmetse 0 cbf 150 almayı düşünüyorum. Kocaelinde 0 siyah bulabilirsem yarın alıcam. aksesuarsız alıp sonradan kendim doldurmayı planlıyorum. çünkü alırken aksesuardan baya yüklüce bir para istiyorlar. Yan ayak, motor ve kafa karenajlı koruma demiri, yan ve arka çanta demiri birde uzun tur camı. başlangıçta bunları alıcam. bunlar için daha önce alış veriş yapıp memnun kaldıgınız siteler var mı önerebileceğiniz nereden alıp bakmamı önerirsiniz...
    Bende kocaeli Haldızlar Honda'dan aldım 1 tane ellerinde siyah var şuan ordan almanı tavsiye ederim artı bedava honda güvenli sürüş eğitimi veriyorlar artı bugün gittim honda bayine bedava 2 kişilik yarınki motorsiklet fuarına bilet aldım adamlar müşteriyi memnun etmeyi biliyorlar ama yan ayaklık koruma demirleri falan biraz tuzlu haberin olsun

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Bende kocaeli Haldızlar Honda'dan aldım 1 tane ellerinde siyah var şuan ordan almanı tavsiye ederim artı bedava honda güvenli sürüş eğitimi veriyorlar artı bugün gittim honda bayine bedava 2 kişilik yarınki motorsiklet fuarına bilet aldım adamlar müşteriyi memnun etmeyi biliyorlar ama yan ayaklık koruma demirleri falan biraz tuzlu haberin olsun
    o son siyahı alan senmiydin vay arkadaş adam yeni satıldı elimde siyah kalmadı dedi. alamadım ordan o yüzden Ben boş alıcam hocam eksikleri sonradan tamamlıycam. bir tek kırmızı kalmış ellerinde yoksa bu akşam alıyordum ama malesef artık sağdan soldan bakıcaz. Haldız ın müşteri ile ilgilenmesi benimde çok hoşuma gitti ordan alamasamda bakımlarını kesin oraya yaptırırım...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    İyi geceler beyler.Fuar fiyatları belli olmuş.
    Cbf 150: 5.390...
    http://attapirati.com/blog/honda-2014-fuar-fiyat-listesi-ve-sergilenecek-modeller/

Motosikleti
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o son siyahı alan senmiydin vay arkadaş adam yeni satıldı elimde siyah kalmadı dedi. alamadım ordan o yüzden Ben boş alıcam hocam eksikleri sonradan tamamlıycam. bir tek kırmızı kalmış ellerinde yoksa bu akşam alıyordum ama malesef artık sağdan soldan bakıcaz. Haldız ın müşteri ile ilgilenmesi benimde çok hoşuma gitti ordan alamasamda bakımlarını kesin oraya yaptırırım...
    5 gün önce satın aldım ben ama 1 tane daha siyah vardı demekki başkası almış diğerini

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler beyler.Fuar fiyatları belli olmuş.
    Cbf 150: 5.390...
    http://attapirati.com/blog/honda-2014-fuar-fiyat-listesi-ve-sergilenecek-modeller/
    Bizim motor altından fazla değer kazanıyor mubarek

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    5 gün önce satın aldım ben ama 1 tane daha siyah vardı demekki başkası almış diğerini [COLOR="Silver"]

Bizim motor altından fazla değer kazanıyor mubarek
    Alacak karşılığı olarak 2012 model 6500 km de ikinci CBF'yi aldığım iyi oldu o zaman. Evin önünde 2 tane aynı marka ve model motosikleti görenler sorup duruyor

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Burası Riva.
    Altın Elbiseli Adam'ın, Megelli 250R'ı tanıttığı nokta.

Burası da, bizim oralar. Beykoz/Kavacık

Bilgisayarınızın kontrastını biraz düşürmenizi tavsiye ederim. Tekeriniz düz bassın dostlar.
    mustbe bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Benzinin litresiyle kapışıyor diyeceğim ama amann hükümet duymasın.Cbf daha pahalı
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Eğitim olayı süpermiş. Sıfır almayı düşünen arkdaşlar bayiye bu eğitim olayını sorsunlar bence.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    2014 model Cbf150 fuar da 5390 tl.
    hunter84 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150 Alacak :)
    Kasada Bi Değişiklik Varmı Acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler