Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla üstad senle aynı kafalardayız bende asya motor rx 250 enduro mu yeni sattım... bayadır da yamaha wr 12x i takip edciyordum...

ama artık motora bakış açım da değişti...ucuz olsun, kaliteli marka olsun hem az yaksın,dayanıklı olsun, uzun yolda titreşimi olmasın arkamada arkadaşımı sevgilimi atayım yollara koyulalım yedek parçası düşük olsun vs..bi motor bakıyorum artık..... ve en son honda cbf 150 ye yamaha ybr ye düştüm...malum gönül isterski şöle 20 000 tl lik motorlara binelim ama para yok... honda yeterde artar bile bu şartlarda..boyutlarıda fena değil..
    ybr hondaya göre gerçekten küçük ... 250 lik endurodan sonra geçen bayisine gittim fiyat sordum bisiklet gibi geldi..
    gene en revaçta honda cbf 150 idi onada muazzam zam geldi... napacam bilmiyorum... bu arada ruhswat - plaka 400-450 değildir geçen sordum 650 ydi..
    benim valla ilk vitesli motorum olucak çin malı almak istesem bende çinli bi cross tarzı alırdım ama elimde patlar diye çinlileri kafamdan eledim o yüzden asıl gönlümde crf 250 var ama oda zamlandı çok pahalı artı vites tecrübem olmadığı için acemiyim o yüzden direk crf almam wr 125 x düşünüyorum cbf almaz isem çünkü wr 125 x te kalite akıyor resmen ama parçaları pahalı işte orası ayrı 2 kişi bineceksen cbf gayet iyi ybr 2 kişi zor olur plaka ruhsata çok istemişler o kadar tutmaz plaka . kendin çıkarırsan 400 450 tl tutar en fazla bayilerde çıkartırsan hava parası alıyorlar bu arada asya rx 250 nasıl ? forumlarda okuduğum kadarıyla memnun olmayanlar revaçta sanırım
    rain planet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Arkadaşlar işte size yanıt:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-cbf150-150507305/detay/ benden söylemesi önümüzdeki ay dahada artacak ve hayalleri ertelemek zorunda kalıcaz , bu nedenle benden size öneri değerlendirin.

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim valla ilk vitesli motorum olucak çin malı almak istesem bende çinli bi cross tarzı alırdım ama elimde patlar diye çinlileri kafamdan eledim o yüzden asıl gönlümde crf 250 var ama oda zamlandı çok pahalı artı vites tecrübem olmadığı için acemiyim o yüzden direk crf almam wr 125 x düşünüyorum cbf almaz isem çünkü wr 125 x te kalite akıyor resmen ama parçaları pahalı işte orası ayrı 2 kişi bineceksen cbf gayet iyi ybr 2 kişi zor olur plaka ruhsata çok istemişler o kadar tutmaz plaka . kendin çıkarırsan 400 450 tl tutar en fazla bayilerde çıkartırsan hava parası alıyorlar bu arada asya rx 250 nasıl ? forumlarda okuduğum kadarıyla memnun olmayanlar revaçta sanırım
    rx 250 ye sakın bulaşma... ...

bu arada sahibindende 2. el tertemiz bitane buldum adam 4800 istiyo.. bu cumartesi gidip göreceğim motoru inşallah...

hayatımda hiç 2. el motor almadım... alırsam bu 3. motorum olacak... biraz kuşkularım var 2. elle ilgili sonuçta kullanılmış motor alıyosun.....ama hayırlısı olur inşallah.

cbf 150 güzel motor..
    Ezio41 bunu beğendi.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    bugün motorumu fazer ile takas edecektim herif 8000 km deki 2011 motorumu 3500 e saydı bende vazgeçtim . sıfır motor almak için antalya yamaha bayine gittim herifler motor satmak açmamışlar orayı öyle eğlencelik takılıyorlar bence vitrine bir motor koymuşlar öyle uzaktan izlemelik. bu nasıl iş ya ? 25 milyar para vereceksin adamlar dokundurmuyor. adana bayisi var sahibindende eve teslim ederim diyor görüşecem heriflerle bakalım. antalya bayisi bence doymuş gerek yok satmasına .
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250 ye sakın bulaşma... ...

bu arada sahibindende 2. el tertemiz bitane buldum adam 4800 istiyo.. bu cumartesi gidip göreceğim motoru inşallah...

hayatımda hiç 2. el motor almadım... alırsam bu 3. motorum olacak... biraz kuşkularım var 2. elle ilgili sonuçta kullanılmış motor alıyosun.....ama hayırlısı olur inşallah.

cbf 150 güzel motor..
    arkadaşlar banada hep 2. el diyorlar ama içim hiç sinmiyor 2. ele sonuçta nasıl kullanıldığını bilmiyoruz o yüzden gönlüm hep sıfırda yamaha wr 125 x istiyorum ama onunda parçaları pahalı artı selesi biraz yüksek olduğu için pek için sinmiyor kullanamam diye sanırsam sıfır cbf 150 alıcam bende ama acaba ne zaman alsam martı beklesem mi ki ? martta da bir daha zam gelcek diyor bayii

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    bu gidişle sanırım gene sıfır ybr görünüyor.. kısmet bakalaım..
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    bu gidişle sanırım gene sıfır ybr görünüyor.. kısmet bakalaım..
    4800e zaten plaka ruhsat dahil sıfır ybr alınır 2013 model o değil ben kararsızlıktan kafayı yiycem motor alamıyorum resmen :/ bi ybr bi cbf bi wr 125 x bi mart ayında gelicek olan pajaj pulsar 200 ns bi maxi scooter delirdim resmen 6000 tl limitin var şuan ama alamıyorum motor kararsızlıktan

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    merhaba arkadaşlar..dün motorun zincirini balata temizleme spreyi ile sildim..ardından gaz yağı ile temizdelim..sonrasındada wurth zincir spreyi ile 2 kere yağladım..zincirin hali aşağıda..önce yağlı görünüşü vardı şimdi sanki kuru gibi..yaptığım yanlış birşeymi var..?
    [IMG][/IMG]
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Würth bende kullanmıştım aynen resimdeki gibi kuru gözüküyor.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    sıralamada önce gaz yagı. sonra balata temizlecici sonrada kaliteli yaglayıcıyı tavsiye ederim.
    gaz yagı güzel temizler yagı yumuşatır. gaz yagı ile haşır neşir olan zincirdeki yag daha kolay temizlenir. ama gaz yagından sonra yaglama yaparsanız tam uçmayan ve temizlenemeyen gaz yagı temiz yagınızıda inceltir. gaz yagından sonra balata temizleyici gaz yagından arta kalanıda temizler ve yaglamaya uygun bir zincir elde edersiniz.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Teşekkür ederim..ben sizin dediginizin tam tersini yaptım.. Önce balata sonra gaz yagi :-) neyse öğrenmiş olduk..sağolun..

Motosikleti
    cbf 150 Alacak :)
    Arkadaşlar İlk Önce şunu belirtmeliyimki aranızda yeniyim bi kusur işlersem affola.Konuya girecek olursak motorsiklet alacağım modelede karr verdim ama cok pahalı ikinci el temiz bir cbf arıyorum ama Rize'de yaşadığım için ikinci el pek yok. sıfırı ise maliyeti 6 binliraya yakın eğer varsa bildiğiniz ikinci el temiz cbf 150 benimle paylaşırsanız sevinirim saygılarımla...

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar kararımı verdim sıfır honda cbf 150 alacağım...

yanlız saçma gelebilir ama sıfır hondalarda yan ayaklık yok diye bir muhabbet var doğrumu...

alırken onudamı paraya ilave ediyorlar..

hiç de dikkat etmedim mağzada

kafama takıldıda
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.

yanlız saçma gelebilir ama sıfır hondalarda yan ayaklık yok diye bir muhabbet var doğrumu...

kafama takıldıda
    Yok yok. Öyle birşey yok. Eğer mağazada yan ayak + orta sehpa da bizden derlerse hiç itimat etme. Aksi bir durumun olması kadar saçma birşey olmazdı herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Arkadaşlar bilmeyenler olabilir düşüncesi ile yazıyorum.

Şubat sonundaki fuara gitmek isteyenler "motoron" dergisi alabilirler. Dergi davetiyeyi hediye ediyor. Derginin fiyatı 8.75. Bedava bilet bulamazsanız fuat alanında 20 liraya satıyorlarmış galiba. Bu durumda dergiyi almak iyi bir seçim. Hem dergi de fena dergi değil.

Motosikleti

kafama takıldıda
    yan ayaklığa 30küsür tl istiyorlar . full koruma demirleri ile birlikte toplam 300 tl para alırlar diyim sıfır alıcaksan 6000 tl yi gözden çıkarman lazım alırsan eğer deneyimlerini burdan paylaşırsın bende cbf alırım olmadı

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    @Ezio41'in mesajını okuduktan sonra bir ekleme daha yapma ihtiyacı duydum.

1.si Maltepe Konşuk motor, 2.si Ümraniye D&B motor olmak üzere 2 CBF aldım sıfır. İkisinde de ayak veya sehpaya ilişkin bir muhabbetimiz geçmedi. Konşuktan ilk motoru alırken özellikle ben sormuştum hatta, "onlar zaten var canııım" gibi bir cevap vermişti.

Gerisini artık bilemeyeceğim.
    Ezio41 ve rain planet bunu beğendiler.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    cbf in üstünde yan ayakla gelmez. cbf düşünen arkadaşlarda düşünmeden alabilir sonra bana dua edersiniz. yağ konusuna gelince ben wd 40 la yıkayıp peçeteyle siliyorum sonra dayanabildiğim kadar 20 / 50 veya kalın bir yağla yağlıyorum hareket ettirmiyorum bir gün yatıyor fazlası süzülüp gidiyor yağ daha dayanıklı oluyor.zaten yağsız bir cbf in sesi 1km den duyulur şangır şungur.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr ile cbf arasında kafam gidip gidip geliyor bir türlü karar veremedim :/

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F

Temizlik İmandan gelir Zincir temizliği yapıldıktan sonra ki hali. Gaz yağı ile detaylı şekilde temizlendi , zincir yağı spreyi ile yağlandı ve yarım gün civarı bekletildi. Ortalama 40 km sürüşten sonra ki hali fena sayılmaz
    vabisciler ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ile cbf arasında kafam gidip gidip geliyor bir türlü karar veremedim :/
    valla üstad dün akşam arkadaşla kritğini yaptık

650 cc apriliasını sattı arkadaş biraz eski ve hastalanmış bir motordu... kurtuldu..

artık sade, az yakan,pratik, daha ekonomik bir motor istiyo... dedim ona ya cbf yada ybr..

eski ybr kullanıcı olarak diyebilirm ki..kalite, sağlamlık ve konfor açısından ybr 10 numara...

ybr nin negatif yönü ve eksisi ne diye sorarsanız... bir tek ufak tıfıl boyutu ve gücü ..başkada bir negatif yönü yok..

bu sefer cbf denemek istiyorum..boyutları biraz daha kalıplı ve gücü hızı ufakda olsa daha iyi..

hayırlısı diyelim önümüzdeki hafta içi mağzaya uğrayıp satın alma işlemlerine başlicam inşallah.
    Ezio41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler