Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarladiktan sonra hava ayarini da gozden gecirmek iyi olur. Subap ayarini motor tamamen sogukken yapiyosunuzdur zaten, ayardan sora motoru iyice isitip bide hava ayari çekerseniz sorun çözülür insallah, servisle ugrasmazsiniz
    hava ayarınıda yaptık.2 1/4 tur açtım ayar vidasını.onda da sorun gözükmüyor.patlama gaz yememe gibi sorun yok.sibop ayarında muhtemelen yanlış bir şey yaptık.pistonun konumunda mı yanlış yaptık bilmiyorum.ayardan sonra hemen motorun sesinden anladım .yüke bindiğinde pırrrrr diye gidiyor.o cbf in akıcı sesi yok.anlamadım bir türlü yarın tekrar sökeceğim mecburen.zaten fazla yakıyordu meret .serviste ne kadara ayar yaparlar acaba
    engin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    bu gün tekrar üst kapağı söküp subap ayarlarına baktım.emme biraz sıkı olmuş.0,06 gibi .0,08 e tekrar ayarladım .buji yi kontrol edip temizledim.hava filtresini değiştirdim.zincir temizliği ve yağlaması ayarı v.s derken koca gün uğraştım.çok şükür çekiş düzeldi.ve o tırtlama sesi düzeldi.subap ayarı demekki çok hassas 0.02 mm bile çok etken .yarın kısmetse afyon tarafına yola çıkacağım bursadan .umarım yalkıtta düşer.4 lt nin altına düşmüyordu çünki.eski ayarlar olması gerekenin iki katı açıklığında idi.yakıt işini de çözebildiysem daha da servisin kazık fiyatlarına gebe kalmayız inşallah

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün tekrar üst kapağı söküp subap ayarlarına baktım.emme biraz sıkı olmuş.0,06 gibi .0,08 e tekrar ayarladım .buji yi kontrol edip temizledim.hava filtresini değiştirdim.zincir temizliği ve yağlaması ayarı v.s derken koca gün uğraştım.çok şükür çekiş düzeldi.ve o tırtlama sesi düzeldi.subap ayarı demekki çok hassas 0.02 mm bile çok etken .yarın kısmetse afyon tarafına yola çıkacağım bursadan .umarım yalkıtta düşer.4 lt nin altına düşmüyordu çünki.eski ayarlar olması gerekenin iki katı açıklığında idi.yakıt işini de çözebildiysem daha da servisin kazık fiyatlarına gebe kalmayız inşallah
    en sert sıkıştırmam da 3.3 yaktım 4 litre çokmuş,istanbulda olsanız d&b motora baktırmanızı önerirdim ama dediğinize göre sizin servis herşeye para alıyor...sibop ayarıda buna büyük etken demekki 4 binde bir yapılan sibop ayarı çok gerekliymiş...

Cbf 150'mi istemeyerek de olsa satıyorum, motosiklete bir süre ara veriyorum. Ama anlamadığım nokta ilan vereli yaklaşık 10 gün olmasına rağmen satamadım habire takas teklifleri almaktan sıkıldım. Sanırım izmir piyasası bu sıralar durgun.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ilk-sahibinden-2010-model-garaj-motoru-132609058/detay/

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    merhaba arkadarlar..oncelikle herkesin ramazan bayramini kutlarim..motorum 1300 km oldu..benim bir sorunum war..motor 52 tl ile 315 km gitti..bu iki olcumdur ayni..yani 0.165 tl km.de..bana baya fazla geldi..motoru zorlamiyorumda anlamadm..allah kimseye kaza bela vermesin..

Motosikleti
    cbf 150
    Motorun yakıtı gayet normal,1300 km de, daha motor açılmamış,yakıt çok güzel benim motor 9500 km oldu , bende okadar yakıyorum, sakin kullanım.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadarlar..oncelikle herkesin ramazan bayramini kutlarim..motorum 1300 km oldu..benim bir sorunum war..motor 52 tl ile 315 km gitti..bu iki olcumdur ayni..yani 0.165 tl km.de..bana baya fazla geldi..motoru zorlamiyorumda anlamadm..allah kimseye kaza bela vermesin..
    Birazcık fazla, 2010 model cbf varken gırtlağa kadar dolu depo ile 400 km.de yedeğe düşüyordum. 2013 modelde 385 km.de yedeğe düşüyor. Tamamı trafikte sakin kullanım. Bu arada 2013 lerde sanırım yağ yakma tamamen çözülmüş herhalde 1.000 km de ölçüm yaptım nerdeyse koyulan yağın tamamı geri çıktı. Bir dahaki 1.000 km.de tekrar ölçüm yapınca yakıp yakmadığı netleşir herhalde.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yakıtı gayet normal,1300 km de, daha motor açılmamış,yakıt çok güzel benim motor 9500 km oldu , bende okadar yakıyorum, sakin kullanım.
    Sakin kullanımla 315 km bence hiç normal değil. Zira ben 1000km'ye kadar sakin kullanımda 345'in altına hiç düşmedim. İlk depom da 360km'de yedeğe geçti. Oldu ki, daha fazla yapanlarda vardır.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    afyona selamlar olsun bayramdan sonra bende gideceğim güzel memleketime
    engindmn ve blueway2 bunu beğendiler.
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Merhaba arkadaşlar.
    İyi bayramlar.
    Benim Cbf'in gösterge lambaları ile kısa far yanmıyor. Motor 8500 km'de ve garantisi devam ediyor.
    Servis bu işlemi garanti kapsamında yapar mı acaba?
    Bilen daha önce yaptıran arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    İyi bayramlar.
    Benim Cbf'in gösterge lambaları ile kısa far yanmıyor. Motor 8500 km'de ve garantisi devam ediyor.
    Servis çok kıl değilse %90 yaptırır.
    Benim 3.değiştirişim.
    FermanogLu bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Merhaba arkadaşlar.
    İyi bayramlar.
    bakıma gittiğinde bunlarıda söylersen yaparlar,gösterge ampulleri değiştirmek için motorun ön grenaj komple sökülüyor en sinir olduğum şey...

maliyeti gösterge ampulleri için 6 tl yazmışlar faturaya ampul için 5 tl sanırım...
    FermanogLu bunu beğendi.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis çok kıl değilse %90 yaptırır.
    Benim 3.değiştirişim.

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakıma gittiğinde bunlarıda söylersen yaparlar,gösterge ampulleri değiştirmek için motorun ön grenaj komple sökülüyor en sinir olduğum şey...

maliyeti gösterge ampulleri için 6 tl yazmışlar faturaya ampul için 5 tl sanırım...

Ücret talep edilior mu bunun için?
    B RH +

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Hayır.Ama bakımda yaptırmanı tavsiye ederim.
    Kafa grenajını söktükleri için biraz uğraştırıyor.
    FermanogLu bunu beğendi.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır.Ama bakımda yaptırmanı tavsiye ederim.
    Kafa grenajını söktükleri için biraz uğraştırıyor.
    8 bin bakımını yaptırdım,10 bin de yağı kendim degiştireceğim,12 bin de servis düşünüyorum.
    Bu arada benim ön koruma demiri yok sanırım sökülmeyi kolaylaştıracak.
    B RH +

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Ücret talep edilior mu bunun için?
    parça parsanı alıyorlar garantideki motora,eğer sadece ampulleri değiştirmek için gidersen artı işcilik ücreti talep ediliyor...bende 12 bin bakımında değiştirmiştim ve göstergeler için 6 tl aldılar,önemli bir husus var;gösterge ampullerini led takarsalar daha uzun ömürlü oluyor aksi taktirde kısa sürede yine patlayabiliyor...

ön koruma demiri çokta sorun değil,önemli olan ön grenajın sökülüp takılması,ben gereksiz yere sök tak işini sevmiyorum keşke bi ampul için motorun ön tarafını komple dağıtmasalar,bu motoru böyle tasarlayan arkadaşa rahmet okuyorum
    FermanogLu bunu beğendi.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça parsanı alıyorlar garantideki motora,eğer sadece ampulleri değiştirmek için gidersen artı işcilik ücreti talep ediliyor...bende 12 bin bakımında değiştirmiştim ve göstergeler için 6 tl aldılar,önemli bir husus var;gösterge ampullerini led takarsalar daha uzun ömürlü oluyor aksi taktirde kısa sürede yine patlayabiliyor...

ön koruma demiri çokta sorun değil,önemli olan ön grenajın sökülüp takılması,ben gereksiz yere sök tak işini sevmiyorum keşke bi ampul için motorun ön tarafını komple dağıtmasalar,bu motoru böyle tasarlayan arkadaşa rahmet okuyorum
    Teşekkürler.
    Bu arada kafama takılan bir şey var, uzun'da bir sorun yok sadece kısa far yanmıyor. Ampul patlaksa uzun nasıl yanıyor anlamadım.
    B RH +

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Teşekkürler.
    Bu arada kafama takılan bir şey var, uzun'da bir sorun yok sadece kısa far yanmıyor. Ampul patlaksa uzun nasıl yanıyor anlamadım.
    rica ederim..
    uzun kısa iki tel var bizim armut ampulde sadece kısa tel kopmuştur
    FermanogLu bunu beğendi.

fatihkrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanunu Seyhan 150 şuan :HONDA CBF 150, fz6 Fazer
    Arkadaslar cbf 8 bin bakiminda neler yapiyorlar.fiyati nedir.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Bu ara aşağıdakiyle idare ediyordum. O da gitti. Kaldım yine dımdızlak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler