Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim bugün serviste subab ayarı yapıldı motorum 23500 de ayar yapıldıktan sonra motor tıs tıs oldu hiç ses yok ve hızlanması cok güzel bir çırpıda 80 km/h çıkabiliyor 4. viteste fakat 5. vitese attığımda 100 km/h zor çıkmaya başladı ustaya sorduğumda ayarı yazın yaptığı için böyle yaptığını eğer biraz daha sıkarsa motorun çekişten düşeceğini ama hızının artacağını söyledi şu anda ise motorun rahat çalıştığını yaz sıcağında bayılmadan gideceğini söyledi doğruluk payı var mıdır yoksa kavgaya mı gideyim
    60 bin km dir cbf 150 kullanıyorum, hiç bir sübap ayarı deneyimimde böyle bi sorunla veya bilgiyle karşılaşmadım. Peki sübap ayarı yapımadan önce 100-km/h ın çok çok üstlerine kolaylıkla çıkabiliyormuydu ve şimdi ivmelenmen iyileşti fakat artık çıkamıyormu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Yahu dünkü buluşmadan 3-5 tane fotoğraftan başka bişey atmadınız. hiç mi fotoğraf çekmediniz siz.

Çantayı da yeni taktım. motora bi renk geldi yahu. Siparişini verdim; muhtemelen yarın depo kılıfı ve tur cam da geliyor. Baya bi uzun süre bişey almam heralde.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu dünkü buluşmadan 3-5 tane fotoğraftan başka bişey atmadınız. hiç mi fotoğraf çekmediniz siz.

Çantayı da yeni taktım. motora bi renk geldi yahu. Siparişini verdim; muhtemelen yarın depo kılıfı ve tur cam da geliyor. Baya bi uzun süre bişey almam heralde.
    http://i.imgur.com/bfwVwj0.jpg
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-fotolari.html
    gitaryolcusu bunu beğendi.
    birGarip..

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 bin km dir cbf 150 kullanıyorum, hiç bir sübap ayarı deneyimimde böyle bi sorunla veya bilgiyle karşılaşmadım. Peki sübap ayarı yapımadan önce 100-km/h ın çok çok üstlerine kolaylıkla çıkabiliyormuydu ve şimdi ivmelenmen iyileşti fakat artık çıkamıyormu ?
    sorunum düzeldi ethem abi motor ısındıktan sonra gayet güzel gidiyor sağol ilgilendiğin için bi allahın kulu sorduğumuz soruya cevap vermiyor illaki yeni konu açmak lazım..
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    İznik gezisinde olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Salim arkadaş; SYM testi için motorcuda biraz oyalanınca arkandan yetişemedim. O polis durdurmasına ben de denk geldim, senin 5 - 10 dak. önce çıktığını söylediler. Zaten birlikte gidemezdik, ben o depoyu deneme amacındaydım ve 50 - 80 aralığında yol alıyordum. Yıldırım motorun önünden geçerken bakındım, ama motorunu göremedim.
    rahmi34 bunu beğendi.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arkadaşlar , bebekten sonra artık bir arabaya ihtiyacım olduğundan motorumu satıyorum, dosta gidecek güzel bir motordur. Ciddi düşünenler beni cep numaramdan arasınlar.
    Saygılar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bankacidan-temiz-honda-cbf-150-125217743/detay/

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunum düzeldi ethem abi motor ısındıktan sonra gayet güzel gidiyor sağol ilgilendiğin için bi allahın kulu sorduğumuz soruya cevap vermiyor illaki yeni konu açmak lazım..
    Aslında yaptıgınız birşey varsa, nasıl düzeldiğine dair paylaşımda bulunsanız ne de güzel olur yahu. Motor çaylakları için bilgi bilgidir. Hani olur da, yarın bir gün başımıza gelirse benzeri birşey alternatifler arasına alırız.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yaptıgınız birşey varsa, nasıl düzeldiğine dair paylaşımda bulunsanız ne de güzel olur yahu. Motor çaylakları için bilgi bilgidir. Hani olur da, yarın bir gün başımıza gelirse benzeri birşey alternatifler arasına alırız.
    ilk aklıma gelen yağ oldu malum serviste açık yağ kullanıyorlar dışında repsol yazıyor ama içinde ne olduğu belirsiz gittim castrol 20w 50 yağ aldım koydum sonra bi yarım saat turladım ısındı güzelce sonra denedim 110 yaptı düzde mutlu oldum
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    çpufumu özledim.

bu çok yakıyo

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Evren takasa girerim benim cubuf la

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar merhaba. Cbf 150'mi farklı projede kullanmaya karar verdim ve söktüğüm ''ön kafa grenajı, depo yan kapakları, depo, ön cam, arka grenajlar komple, km saati ön çamurluk'' parçaları satıcam. Kim alır, nasıl satılır bilen var mı?

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İznik gezisinde olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Salim arkadaş; SYM testi için motorcuda biraz oyalanınca arkandan yetişemedim. O polis durdurmasına ben de denk geldim, senin 5 - 10 dak. önce çıktığını söylediler. Zaten birlikte gidemezdik, ben o depoyu deneme amacındaydım ve 50 - 80 aralığında yol alıyordum. Yıldırım motorun önünden geçerken bakındım, ama motorunu göremedim.
    Sezai Hocam öncelikle buluşamadığımız için özürümü kabul et.Akabinde buluşsaydıkta belki beraber gitme şansımız olmayacaktı çünkü ben yolda mecburen gaz bastım.Geç saate kalmayayım diye Yıldırım motora attım kendimi.Ben aşağıda servisteydim sen belki o ara geçtin oradan.Ama servis bölümü bodrumda olduğu için görme şansın yoktu.Neyse ki aküden başka bir sorun yokmuş zaten. 2 saat kadar şarja bağladık ama, usta gene aynısını yaparsa aküyü değiştirmen lazım dedi.

Bu arada şansım çok yaver gidiyor.Önce YBR 125, sonra CBF 150 en sonundada bugün F 650 yi verdim.Bunlar 1 ay içinde gerçekleşti.Allah bereket versin.
    Şu anda motorsuz kaldım.Ya nasip araştırmadayım.

Toplantı yaptığımız gün yemekte konuşurken 1 cümlen kafamda yer yapmış.Orada sıcağı sıcağına aslında biraz fikirlerini almak isterdim ama kalabalık olduğumuzdan detaya girmedim.Şimdi merak ediyorsun ne dedim diye.

"Neden F 650 ?" soru bu.Bende kısaca cevap olarak eskiden beri çok hevesim vardı bu hevesimi gerçekleştirdim dedim.
    Ben bu sorunun altında yatan senin gibi bir tebrübeli birinin bir bildikleri var gibi sezinlediğimden bu soru kafamda çok yer etti.
    Şu anda motorsuz da oluşum dolayısıyla yeni bir motor almadan önce fikirlerini almak isterim.
    Ben önce benim beklentilerimi yazmam gerekirki sizde ona göre yorum yapın.
    1-Alacağım motoru asfaltta kullanacam.Araziyle işim yok.
    2-Yakıtı ve yedek parçası beni üzmeyecek.
    3-Uzun yol gezilerine gelebilecek.(Ortalama 500 km lik geziler)
    4-Uzun mesafe gezilerde şehirler arası yollarda 120 km hızla seyredebileceğim
    5-Çanta takılmaya müsait.(ve bununla ilgili donanımın bulunabilirliği)
    6-Son süratlerde titreşimin en az olanı.(Titreşim deyince F650 de 140 dan sonra asfalt ikiye ayrılıyor sanki) vb.

Bu konuda görüşlerini bekliyorum.
    sereye bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezai Hocam öncelikle buluşamadığımız için özürümü kabul et.Akabinde buluşsaydıkta belki beraber gitme şansımız olmayacaktı çünkü ben yolda mecburen gaz bastım.Geç saate kalmayayım diye Yıldırım motora attım kendimi.Ben aşağıda servisteydim sen belki o ara geçtin oradan.Ama servis bölümü bodrumda olduğu için görme şansın yoktu.Neyse ki aküden başka bir sorun yokmuş zaten. 2 saat kadar şarja bağladık ama, usta gene aynısını yaparsa aküyü değiştirmen lazım dedi.

Bu arada şansım çok yaver gidiyor.Önce YBR 125, sonra CBF 150 en sonundada bugün F 650 yi verdim.Bunlar 1 ay içinde gerçekleşti.Allah bereket versin.
    Şu anda motorsuz kaldım.Ya nasip araştırmadayım.

Toplantı yaptığımız gün yemekte konuşurken 1 cümlen kafamda yer yapmış.Orada sıcağı sıcağına aslında biraz fikirlerini almak isterdim ama kalabalık olduğumuzdan detaya girmedim.Şimdi merak ediyorsun ne dedim diye.

"Neden F 650 ?" soru bu.Bende kısaca cevap olarak eskiden beri çok hevesim vardı bu hevesimi gerçekleştirdim dedim.
    Ben bu sorunun altında yatan senin gibi bir tebrübeli birinin bir bildikleri var gibi sezinlediğimden bu soru kafamda çok yer etti.
    Şu anda motorsuz da oluşum dolayısıyla yeni bir motor almadan önce fikirlerini almak isterim.
    Ben önce benim beklentilerimi yazmam gerekirki sizde ona göre yorum yapın.
    1-Alacağım motoru asfaltta kullanacam.Araziyle işim yok.
    2-Yakıtı ve yedek parçası beni üzmeyecek.
    3-Uzun yol gezilerine gelebilecek.(Ortalama 500 km lik geziler)
    4-Uzun mesafe gezilerde şehirler arası yollarda 120 km hızla seyredebileceğim
    5-Çanta takılmaya müsait.(ve bununla ilgili donanımın bulunabilirliği)
    6-Son süratlerde titreşimin en az olanı.(Titreşim deyince F650 de 140 dan sonra asfalt ikiye ayrılıyor sanki) vb.

Bu konuda görüşlerini bekliyorum.

Hocam hayırlı olsun..ne ara sattınız.. zararına satmasaydınız bari. akü olayı mı soğuttu yoksa sizi motordan

hocam size uygun bir motor biliyorum ama istemezsiniz... Scooter sevmiyorsunuz
    birGarip..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çpufumu özledim.

bu çok yakıyo
    En yakın zamanda sen cubufuna bizde sana kavuşuruz umarım
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çpufumu özledim.

bu çok yakıyo
    cbf aşıklarına selam olsun

cubuf az yakıyor ama gitmiyor buda beni rahatsız ediyor yinede ona bakınca işte benim motorum diyorum

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun..ne ara sattınız.. zararına satmasaydınız bari. akü olayı mı soğuttu yoksa sizi motordan

hocam size uygun bir motor biliyorum ama istemezsiniz... Scooter sevmiyorsunuz
    Zararına satmadım Ramazan zaten geziye geldiğimizden 1 hafta öncesi Karabükten biriyle irtibat halindeydim.Paralarını denkleştirmeye çalışıyorlardı.Bugün sabah saat 10 da telefon geldi.Biz paramızı hazırladık geliyoruz diye.Geldiler aldılar gittiler.Olay çok güzel gelişti.Akü olayını bişekilde çözdüm.Bana ekonomik olarak yük olmadı.

Yeni motor arayışıma gelince,Scooter gerçekten sevmiyorum.Bu şunun gibi bir duygu.Otomatik vitesli arabaları nasıl sevmiyorsam motordada aynı.Yani araba olsun motor olsun vitesli olacak.(Benim kontrolümde olacak gibi bişey) Birde scooter lerin bakım ve tamirlerinde işçilik daha çok dolayısıyla maliyetede yansıyor.
    mücahit_89 bunu beğendi.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar sanırım yarın 0km bi cbf 150 alacağım. 250ccye bkarken bütçemi fazla aşmamak ve ekipmana / akseuara rahat para ayırmak amacıyla hem de boyumun 190 kilomun 100 olması ve uzun yol da istemem sebebiyle (cümleye bak) CBF 150 almaya karar verdim..

Sabah almaya gideceğim Efe Honda, bir kaç sorum olacak sizlere?

Renk olarak ne öneririsiniz, bordonun bakımı daha kolaydır değil mi?

Lastikleri hemen değiştireyim mi, değiştirirsem ne alayım? Fiyat aralığı ve nereden alabileceğimi de yazarsanız sevinirim.

Aksesuar olarak yan yumuşak çanta kötü mü durur? Motor koruma demirine gerek duymalı mıyım?

Başka önerileri olanları da dinlemeye hazırım. Sevgilerimle
    Garip ve cd0345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Ramazan biraz araştırdıktan sonra kararımı verecem.Büyük ihtimalle sıfır alacam.2.el kumar oluyor.Rus ruleti gibi.Kafamdan geçen marka ve modelleri yazayım.
    1-SYM Wolf 250 İ %70 Beyaz
    2-HONDA NC 700 X %50 Beyaz
    3-HONDA CBF 150 %99 Siyah
    4-SUZUKİ V Strom 650 %40 Gri
    5-YAMAHA YBR 250 %30 Mavi
    6-YAMAHA YBR 125 %20 Mavi
    7-HONDA CBR 250 %50 Siyah

Sıralama böyle, yüzdelerinide, renk tercihlerimide verdim.Araştırmalarımı yapayım tek tek eleyecem.Bu hafta sonu sonuçlanır.
    blueway2 ve cd0345 bunu beğendiler.

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar merhaba. Cbf 150'mi farklı projede kullanmaya karar verdim ve söktüğüm ''ön kafa grenajı, depo yan kapakları, depo, ön cam, arka grenajlar komple, km saati ön çamurluk'' parçaları satıcam. Kim alır, nasıl satılır bilen var mı?
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanırım yarın 0km bi cbf 150 alacağım. 250ccye bkarken bütçemi fazla aşmamak ve ekipmana / akseuara rahat para ayırmak amacıyla hem de boyumun 190 kilomun 100 olması ve uzun yol da istemem sebebiyle (cümleye bak) CBF 150 almaya karar verdim..

Sabah almaya gideceğim Efe Honda, bir kaç sorum olacak sizlere?

Renk olarak ne öneririsiniz, bordonun bakımı daha kolaydır değil mi?

Lastikleri hemen değiştireyim mi, değiştirirsem ne alayım? Fiyat aralığı ve nereden alabileceğimi de yazarsanız sevinirim.

Aksesuar olarak yan yumuşak çanta kötü mü durur? Motor koruma demirine gerek duymalı mıyım?

Başka önerileri olanları da dinlemeye hazırım. Sevgilerimle

hayırlı olsun diyeyim ilk önce..kararınızı vermişsiniz

renk konusu tamami ile zevktir. elbette siyah kiri daha belli eder tamami ile tercih sizin..sıkı bir pazarlık yapın

lastik konusunda michlin derim..225 tl ye takım alabilirsiniz araştırırsanız

motor koruma demiri şart. olur da devirirsin faln çok işe yaradığına emin olabilirsin..

bir de uzun tur camı tavsiye ederim. rüzgara karşı çok iyi koruyor ve motora ayrı bir hava katıyor. bizimmotor.com da kargo dahil 30-35 tl falan.takması çok basit.

bende boy 1.96 kilo 105 di. hemen hemen aynı.. motorun ufak görünmemesi için arka çanta şart diyorum. güzel bir çanta almalısın..marka model sana kalmış..ve bütçene

Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com da satmayı dene..ama kimse yaklaşmayacaktır kanımca. nedeni çalıntı olmasını düşünmeleri. şahsen ben öyle bir ilan görsem çalmış satıyor derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan biraz araştırdıktan sonra kararımı verecem.Büyük ihtimalle sıfır alacam.2.el kumar oluyor.Rus ruleti gibi.Kafamdan geçen marka ve modelleri yazayım.
    1-SYM Wolf 250 İ %70 Beyaz
    2-HONDA NC 700 X %50 Beyaz
    3-HONDA CBF 150 %99 Siyah
    4-SUZUKİ V Strom 650 %40 Gri
    5-YAMAHA YBR 250 %30 Mavi
    6-YAMAHA YBR 125 %20 Mavi
    7-HONDA CBR 250 %50 Siyah

Sıralama böyle, yüzdelerinide, renk tercihlerimide verdim.Araştırmalarımı yapayım tek tek eleyecem.Bu hafta sonu sonuçlanır.

abicim süper bir sıralama.. tamami ile kullancıların yorumlarını okumalısın üşenmeden.. madem sıfır alacaksın yeter artık değiştirme. güzelim motorları satıyorsun ( en azından cbf ini incelemiştim süper druyordu. ) cbf 250 sana gitmez diye düşünüyorum. Cbf de alma derim maddi sıkıntın yok ise çünkü uzun yol yapıyorsun..ama cbf i şehir içi düşünürsen hatta 2 motor düşünürsen Sereye hocam gibi kesinlikle al derim bi cbf..

ben sana öncelikle honda nc 700 x al derim. geçen inceledim mükemmel motor. hem sana da gider. neden böyle diyorum belki de seni büyük motor üstünde gördüğüm ve daha çok yakıştırdığım içindir. sym yi 2. plana al derim.. ki bu tamamen maddiyatla ilgili.

tavsiyem
    1- nc 700 x
    2- sym wolf 250
    3- tabiki cbf

saygılarımla
    birGarip..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler