Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Ooo güzel

Hocam ben istanbulu bilmiyorum ama motorumda navigasyon olacak

Benim geleceğim yer Beşiktaş diye bildiğim İTÜ makina mühendisliği fakültesi
    Saat 13:00
    Mehmetle görüşemedim daha misafirlikreyim arayacak durumum yok

Saygılar inşallah görüşürüz yarın
    Permatiq59 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem ind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150'11
    abi ben 13:25'de itüde olacağım inşallah. seni ararım görüşürüz

Motosikleti
    PCX 125
    Hüseyin işin yoksa sende gel
    cd0345 bunu beğendi.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    motor 325km oldu depoyu fulledım 100km 2.8 litre yaktı motor sızce nasıl daha rodajda ama fikrinizi almak istedim
    cd0345 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Bence çok iyi. Güvenli sürüşler

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ki biraz dost işi oldu sadece nikelaja para verdim ama bence en çok uğraştıran kısım zımpara benim boyayı yapan arkadaş çok titizdi sabah 9 dan akşam üstü 4 de kadar zımparalattı bana 2 jantı boya işi basit bi oto kaportacı araya sıkıştırıp çok güzel şekilde akmadan kokmadan yapabilir en önemli kısım zımparaymış bu işlerde inşallah yaparsın benimde aklımda mat siyah vardı aklımı çeldiler parlak siyah boyadık fenada olmadı mat siyah hala içimde ama 250 cc ye takılma hepimizin hayali daha büyük cc ler ama şu anda benim motorum bu ve ben onu en güzel şekilde görmek ve binmek istiyorum
    kesinlikle hepimiz öyle istiyordur imkanlar el verdiği sürece birşeyler yapmaya çalışıyorum motoruma =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hüseyin işin yoksa sende gel
    inşallah abi bende isterim ancak pazartesi şu tezi vereceğim 1 hafta uzatma aldım ama hala bitmedi onunla ilgileniyorum malum pazar günü yuvacık var yarın evden çıkabileceğimi sanmıyorum ancak işler yolunda giderde erken biterse numaran var ararım abi
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150'11
    uzun zamandır gaz yağı arayışları içindeydim. ve sonunda buldum ve az önce test ettim gayet başarılı. jantlara sadece bezi sürttüm ve tertemiz oldu. motor uzun zamandır böyle temiz olmamıştı. ön dişli korumasını ve zincir muhafazasını dışarıda yıkama gibi bi olanağım olmadığından banyo biraz(!) kirlendi.
    Öncesi

Sonrası

Öncesi

Sonrası

Öncesi

Sonrası

zinciri önce diş fırçasıyla sonra ise bezle sildim. %100 çıkmasada daha sonraki temizlememde daha iyi olacağını düşünüyorum.

Garip bunu beğendi.

cort724 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Cb600 F Hornet
    baya pislenmiş,yağlanmış hocam eii etmişin gaz yağı almakla

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    dün aksamki 380km cik minik turla birlekte 4170 km doldurduk arkadaslar.. aslında yarım saatlik bir yolda biseyler içip dönecektik. şarköy. erikli keşan tekirdağ derken. bakım km gecti. 4000bakımı güncel fiyatı nedir. ne değişir dostlar ?

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün aksamki 380km cik minik turla birlekte 4170 km doldurduk arkadaslar.. aslında yarım saatlik bir yolda biseyler içip dönecektik. şarköy. erikli keşan tekirdağ derken. bakım km gecti. 4000bakımı güncel fiyatı nedir. ne değişir dostlar ?
    Tahminime göre , buji yag değişir eklenirse birde hava filtresi değişir , fiyat olarak da 100-115 arası tutar

Motosikleti
    PCX 125
    Kardeş sorun çıkacağını sanmıyorum
    Ben 70 civarı tutar diyorum. Yağ değişimi + 56 tl servis ücreti

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Selam arkadaşlar bugün istanbula gittik bi abimle

Trafik bizi mahvetti istanbuldakilere Allah sabır versin. Bikaç kro ile kavga ettik el kol bağrışma haraketi. Motorlara değer 0 ... Bu sinir edici bir şey

Adam kardeşim yanımıza geldi pek gezemedik konuşamadık. Ama bunu saymıyorum kesinlikle inşallah birdahakine daha uzun oturur konuşuruz

İşte bugünden bir resim

.
    cd0345 bunu beğendi.
    birGarip..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    yağ değişip hava filtresi temizleniyor diyebiliyorum ama ben direk değiştirtmiştim bide supap ayarı yapılmıştı 40-50 gibi birşey tutmuştu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sorun çıkacağını sanmıyorum
    Ben 70 civarı tutar diyorum. Yağ değişimi + 56 tl servis ücreti

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Selam arkadaşlar bugün istanbula gittik bi abimle

Trafik bizi mahvetti istanbuldakilere Allah sabır versin. Bikaç kro ile kavga ettik el kol bağrışma haraketi. Motorlara değer 0 ... Bu sinir edici bir şey

Adam kardeşim yanımıza geldi pek gezemedik konuşamadık. Ama bunu saymıyorum kesinlikle inşallah birdahakine daha uzun oturur konuşuruz

İşte bugünden bir resim

http://l1305.hizliresim.com/19/l/n6jub.jpg

.
    valla ramazan abi asıl ben saymıyorum =) geliyorsun buralara kadar bizi görmeden gidiyorsun gel bi çayımı kahvemi iç bi misafir edeyim seni kal bi gün en azından =)

ben gelsem tekirdağa seni görmeden gitmem galiba =)
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150'11
    yazın görüşürüz abi inşallah bol bol.hatta cbf 150 grubu olarak toplanırız. çok da güzel olur. abi yanında çok küçük kalmışım insan az bi şey eğilir.
    bende dönerken çok trafik vardı. zaten güneş tepede. iyice dikkatim dağıldı aralardan giderken . jipin aynaya giydirdim durdum geri geri geldim. özür diledim. bi şey oldu mu diye sordum yok dedi . adam bir sürü bi şeyler anlattı ama hiçbir şey duymadım sonra yanındaki kadın aralardan dikkatli geçin filan dedi. bende tamam dedim. tekrar özür diledim. sonrasında da e5 e geçtim.
    Garip bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar. servis kitapcığında kesinlikle hava filtresine hava tutmayın değiştirin yazıyor. sibap ayarı ve bujiye kafam takıldı 4000de buji varmıydı ?

Motosikleti
    PCX 125
    Buji 8000 de kardeş hava filtresini taktır iyi olur tabi

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    İyi geceler hepinize arkadaşlar, abiler size bir şey sormak istiyorum 2007 model cbf tüm grenajları değişiyor ve komple motor yapılıyor 2750 fiyat istendi sizce fiyat normal midir ?

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Merhaba arkadaşlar,bildiginiz gibi motorumun 6 bin yağ degişimini ben kendim yapmıştım ve castrol 10w50 tam sentetik (30tl) yağ kullanmıştım. Bugün de 8 bin bakımı için aynı yağı 25 tl ye aldım. Motorumun daha 1 sene garantisi var. Ramazan beyin servisten memnuniyetsizligi ve pahalı oluşundan 8 bin bakımıda serviste yaptırmamayı düşünüyorm. Tanıdıgım iyi bir motor ustası var ona yaptıracam. Şimdi ben 8 bin bakımı için yağı aldım, buji filtre de almayı düşünüyorum. Servisten temin edecem fiyat konusunda bilginiz var mı acaba?

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    benim 4000 bakımında değişmişti ama normalde değişmiyomuş sanırım, birde yağın fiyatı servis fiyatını etkiler, 25 tl lik yağ ve buji değişmezse, 35 işçilik 25 yağ 5 tl tapa pulu15 tl hava filtresi buji 25 tl hangileri değişirse fiyat ona göre çıkar, ben motul 15-50 aldım dışardan 30 tl serviste aynı yağa daha fazla öderdim muhtemelen
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler hepinize arkadaşlar, abiler size bir şey sormak istiyorum 2007 model cbf tüm grenajları değişiyor ve komple motor yapılıyor 2750 fiyat istendi sizce fiyat normal midir ?
    Hocam, bahsetmiş olduğun bakım unsurlarının yanında, diğer bakım unsurları, periyodik bakımlarda kontrol edilip eskiyenin, yenisiyle değiştirildiği parçalar diyelim. (lastikler,zincir dişli, fren balataları, deb. balatası, eg..zinciri vb çoğaltılabilir..) bakım unsurları da iyi durumdaysa, sana yakın gelecekte, en az 4000-5000 km bu saydığım unsurlar da masraf açmayacaksa, alınır. Ama sen motoru komple sıfırlanmış diye, bir sonraki periyodik bakımında 300-400 tl masraf edeceksen düşünmek lazım, motorun diğer bakım unsurlarınıda sorgula derim. Ayrıca komple sıfırlanma tabiri, krank değişiminin de yapıldığını düşündürüyor bana. Umarım böyledir. Km hayli yüksek se ve eski sahipleri tarafından motor devirli kullanıldıysa, umarım krank ta değişiyordur. Değiştirilmiyorsa, sıfır motorun (silindir piston segman) üçlüsünün keyfini süremeden krankla ilgili bi problemle karşılaşma ihtimalinde söz konusu olabilir ki krank pahalı bi parçadır. Komple motor sıfırlama yapılıyor derken krankından değişip değiştirilmediğini sorgulamalısın. Haricen bi problem göremiyorum. Saydığım unsurların hepsi okey ise, hayırlı uğurlu olsun. Motorunu iyi günlerde kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,bildiginiz gibi motorumun 6 bin yağ degişimini ben kendim yapmıştım ve castrol 10w50 tam sentetik (30tl) yağ kullanmıştım. Bugün de 8 bin bakımı için aynı yağı 25 tl ye aldım. Motorumun daha 1 sene garantisi var. Ramazan beyin servisten memnuniyetsizligi ve pahalı oluşundan 8 bin bakımıda serviste yaptırmamayı düşünüyorm. Tanıdıgım iyi bir motor ustası var ona yaptıracam. Şimdi ben 8 bin bakımı için yağı aldım, buji filtre de almayı düşünüyorum. Servisten temin edecem fiyat konusunda bilginiz var mı acaba?
    Bir ay önce yapmış olduğum periyodik bakım için Ümraniye Db motordan Bujiyi: 15.25 tl ye, hava filtresini ise..10.5 tl ye almıştım.
    Bende değişmemesi gerekli ama yetkili servisler arasında bile parça fiyatları değişiyor. Ben Db motordan bu konuda çok memnunum, orj
    nal parçaları en ucuz satan servis olduğunu söyleyebilirim. Devamlı kargoyla istetir, işimi görürüm. Ama sen sanırım Bursa' da sın. Orada hava filtresine 13-15 tl falan, bujiyede hadi 20 tl isteseler.. En fazla 35 tl ye hava filt. ve bujini alırsın diye düşünüyorum.

CBF 150 rölanti devri ne olmalı. ilk çalıştırdığımda 1300 devir civarı. ısındıktan sonra 1500 devirde oluyor. bu normal mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler