Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak burda minderim belli oluyor

http://www.youtube.com/watch?v=89SsOU1j-us
    eveet abi gördüm işe yarıyorsa güzel baya ince geldi bana sanki
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    kendimce böyle bir çözüm buldum yanlardanda bagaj lastiğiyle sabitleyince işe yarıyor tavsiye olunur.

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimce böyle bir çözüm buldum yanlardanda bagaj lastiğiyle sabitleyince işe yarıyor tavsiye olunur.
    http://imgim.com/resim282.jpg
    abi içinde sünger mi var yoksa başka bir malzeme mi
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beş para etmez görüntüye aldanma halis mulis çin.Atv düşünüyorsan tek tavsiye edeceğim marka vitesli 250 lik yamaha başka tanımam.
    Şehir içindede kullanacaksan On Road modelini alacaksın.
    abi ben yamahayı alacak para nerede =) ya ben yazdan yaza kullanmaya öyle arada bi dağa tepeye çıkmaya birşey arıyorum 3-4 bin e çinli bi 150 lik alsam yeter sanırım =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

o zaman diktircez hüseyin mecbur..

bulursun sen bi yol ramazan abi =)

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    http://imgim.com/resim282.jpg
    arkadaşlar seleyi rahat hale getirip yazında terlemek istemiyosanız koyun-keçi postu serin seleye 10 numara rahat ediceksiniz uzun yollarda
    S.Orhan ve blueway2 bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    bende de aynı kardeş..minder koyuyorum..

ama yine de uyuşturuyor .... ları
    Sizin o .... (noktalı yazdığın) yerlerde bir problem olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

[QUOTE=cd0345;3027260]abi ben yamahayı alacak para nerede =) ya ben yazdan yaza kullanmaya öyle arada bi dağa tepeye çıkmaya birşey arıyorum 3-4 bin e çinli bi 150 lik alsam yeter sanırım =)[COLOR="Silver"]

3-4 bine sıfırını alırsın Küba markasının sitesini araştır.Ucuz yollu 150 lik ler 4-5 bin civarı sanırım.ATV nin ikinci eline bulaşma başın çok ağrır.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    [QUOTE=S.Orhan;3027516]Sizin o .... (noktalı yazdığın) yerlerde bir problem olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben yamahayı alacak para nerede =) ya ben yazdan yaza kullanmaya öyle arada bi dağa tepeye çıkmaya birşey arıyorum 3-4 bin e çinli bi 150 lik alsam yeter sanırım =)[COLOR="Silver"]

3-4 bine sıfırını alırsın Küba markasının sitesini araştır.Ucuz yollu 150 lik ler 4-5 bin civarı sanırım.ATV nin ikinci eline bulaşma başın çok ağrır.
    sağol abi değerlendireceğim =)

arakdaşlar arka dişliyi değiştirmek ve bu uzun camlardan almak istiyorum anadolu yakasında uyguna alabileceğim biyer varmı yada uygun bi site ?

rialli nasıldır genelde alışveriş yapanlar memnun 25 tl uzun cam fiyatı 15 tl 40 arka dişli nasıldır?

bide ben bu iki ürüne ayrı kargomu öderim birmi ? kargo ne kadar burada ücretsizmi yazmıyor bulamadım =)

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi içinde sünger mi var yoksa başka bir malzeme mi
    eski eşyaları karıştırırken çıktı kardeş
    içinde ne olduğunu tam olarak kestiremedim ama büyük ihtimal yün olması lazım terleme falan yapmıyor 100 km falan rahat götürüyor. [IMG][/IMG]

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

bende de aynı kardeş..minder koyuyorum..

ama yine de uyuşturuyor .... ları
    aynen hatta minderi koymadan önce ben bazen yoklardım takımlar yerindemi diye
    varlığına alışınca yokluğu anlık paniğe neden oluyodu hemen iyi ki 3-5 dakika dinlenince sonra yerine geliyodu
    Garip ve telmessos bunu beğendiler.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    [QUOTE=cd0345;3027558]

arakdaşlar arka dişliyi değiştirmek ve bu uzun camlardan almak istiyorum anadolu yakasında uyguna alabileceğim biyer varmı yada uygun bi site ?

rialli nasıldır genelde alışveriş yapanlar memnun 25 tl uzun cam fiyatı 15 tl 40 arka dişli nasıldır?

bide ben bu iki ürüne ayrı kargomu öderim birmi ? kargo ne kadar burada ücretsizmi yazmıyor bulamadım =)
    Ben sadece ön dişliyi değişmiştim.Orjinali 15 ben 16 ile değiştirip denedim.Tat vermedi.Orjinaline döndüm.Bana sorsrsan CBF den tat almak istiyorsan orjinal dişlilerine dokunma.Torku bariz şekilde düşüyor.(Japon mühendisleri salak değil herhalde)

Her ürüne ayrı kargo olmaz.Sonuçta tek paket yapıp göndercekler.Kargo ücretine gelince bazı siteler kampanyalı mallarda kargo ücreti bizden diyor.Onu araştırman lazım.Daha olmadı siteden bir yetkiliyle görüş kargo bedelini öğren.Zaten onların ucuz olması açısından kargo şirketleriyle anlaşması vardır.Bedelini sorabilirsin.

Motosikleti
    NC750X
    [QUOTE=cd0345;3027558]

rialliden geçen hafta bir arkadaş aldı uzun camdan ama benim motordaki tur camı ile alakası yoktu kesimi ve şekli çok tuhaf dümdüz, basit, pleksiden kesilmiş basit bişeydi bana kalırsa orjinalden şaşma, o yukarıya doğru olan eğim bile çok farkettiriyo.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    [QUOTE=mbuyuk;3027578]
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rialliden geçen hafta bir arkadaş aldı uzun camdan ama benim motordaki tur camı ile alakası yoktu kesimi ve şekli çok tuhaf dümdüz, basit, pleksiden kesilmiş basit bişeydi bana kalırsa orjinalden şaşma, o yukarıya doğru olan eğim bile çok farkettiriyo.
    Orjinal dediğin servislerdemi satılıyor piyasadada varmı.

Motosikleti
    NC750X
    [QUOTE=S.Orhan;3027590]

Orjinal dediğin servislerdemi satılıyor piyasadada varmı.
    şu anda benim motordaki bu camdan http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8616678/detay/
    zannedersem orjinali bu ama fiyatı daha uygun olan yerler olabilir, inanın riallideki 25 tl olan camın bununla hiç alakası yok. bak aşağıdaki ilanda daha detaylı görünüyor eğim açısı http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6929824/detay/

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    [QUOTE=mbuyuk;3027605]

şu anda benim motordaki bu camdan http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8616678/detay/
    zannedersem orjinali bu ama fiyatı daha uygun olan yerler olabilir, inanın riallideki 25 tl olan camın bununla hiç alakası yok.
    Evet senin cam +1

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    zeus motorun sahibinden sitesine baktım da adamlar baya yapıyor bu cam işini acaba benim kaskın çizilen güneş vizörünü yapabilirler mi hiç bir yerde bulamıyorum(agv longway 2)

adem ind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150'11
    sevgili arkadaşlar, abilerim hepinize saygılar.
    lastiklerim bitti diye tamircinin yolunu tuttum.sadece fiyat alacağım, 2-3 bin daha binerim diye düşünüyorum tabi. pirelli dura traction almayı düşünüyorum bu arada. 170 tl dedi tamam dedim şimdi almayacağım 2-3-ay sonra alacağım filan dedim. çıktım ordan eve geldim her şey yolunda. neyse sabah oldu motoru indirdim orta sehpadan bi gıcırtı sesi. tabii olarak lastik patlamış.akıllı vida girmiş. zaten bizde şans olsa... şişirdim lastiği birazda vidalı binelim dedim. o halde binince tabi vidanın başı sürtünmeden yok olmaya başladı . 2 gün önce birisi arkadan yanaştı kardeş lastiğin inmiş dedi. bi baktım harbiden baya inmiş. yine şansıma tüküriyim pompayı yanıma almamışım. (ilk defa almadım. kısa bi işim vardı). benzin istasyonuna kadar ahlaya vahlaya gittim. sonrada motorcuya. abi bana hemen lastik ver. vereyim ama dedi atölyede temizlik var. cumartesi ya...bir kez daha şansıma sevgilerimi ilettim. tamam yarın takalım. yok hacı bu pazar açmayacağız dükkanı... galiba ben bu lastiği değiştiremeyeceğim. neyse bugün inşallah değiştirebilirm.

birde bizim motorcuda bi cbf de ayna gördüm. pek işe yarayacağını zannetmiyorum ama motoru çok ama çok güzel gösteriyo. üstüne oturduğumda koltuk altından doğru arka taraf gözüküyo. çok değil ama. ümit abideki gibi kör açı aynası bulursam almayı düşünüyorum. tabi bu aynadan da bulursam alırım. ne kadar bi işe yaramasa bile çok yakışıklı gösteriyo motoru

lastiği değiştirirken elimdeki 40 dişliyide taktıracağım.hem bi daha sök tak olmasın hemde ben yapınca her yerim yağ oluyo . bakalım nasıl bi şey olacak
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Arkadaşlar merhaba.. Size yakıt ile ilgili durumumu açıklayacam

daha önceden tekleme sorunum vardı.. dolayısı ile çok yüksek devir kullanıyordum. EŞimle gezdiğimde oluyordu kendim de ( 110 kg ) 7000 devirlerde vites değiştiriyordum, ortalama 7000-7500 lerde kullanıyordum. çünkü tekliyordu teklemesin diye gaz veriyordum. hava hortumu delinmiş, değiştirildi. sonra depomu fulledim.

6000 5500 devirlerde de kullanılabiliniyormuş bizim motor..bunun farkına vardım.. çok hafif teklese de zevkli yavaş gitmek..titreşim hiç yok denecek kadar azdı, şimdi bana sanki hiç açlışmıyormuş gibi geliyor..rüzgarın da etkisiyle hiç hissetmiyorum motoru.

depomu fulledim.. çok nadir de olsa yüksek hızlarda toplam 30-50 km kullandım diyebiliriz..diğer zamnalar 6000-7000 devirde kullandık mehmet ile. 3 kere ölçtüğümü hatırlıyorum yedeğe ne zaman geçtiğimi

1. hatırladığım 345 km
    2. hatırladığım 357 km
    3. hatırladığım 365 km

Evet arkadaşlar.. dün itibari ile 402 km deyim..hala yedeğe geçmedim ve tahminim bi 10 km daha giderim..cünkü var hala benzin.(kırmızıda tam ) bu inanılmaz birşey benim için hem bizim motor 6000-7000 devir arası çok zevkli oluyormuş bunu da anladım ( tabi uyku da getiriyor )

-------------

orjinal cam ile ilgili.

arkadaşlar kanmayın bence hondanın orjinal ön camı yok.. boşa para vermeyin.hepsi yan sanayi..ama şu var, yan sanayi kalitesi de farklıdır evet.mesela honda yazılı olanlar var.. adam yazar, orjinal diye satar.. kimse bilemez.. bence almayın..25 tl yaa, 25 tl nerde 70 nerde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Aynı şekilde benim de lastiğime . 2 günlüklen akıllı vide girdi tam da aynı yerden. Yaöa yaptırdım Ve o gün de Ankara'ya gidecektik. Sabah 5te bi indik lastik fıss. Mehmet yama hatalı imiş. Tekrar yama yaptı sağlam bir şekilde. Sorunsuz 7000-8000 km yaptım.
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Hidrolik Yağı değişimi.

Evet arkadaşlar, Hafta sonu hava da kapalıydı motora binemeyince bari hidrolik yağını değiştireyim dedim. Eczaneden bir infüzyon kiti (hortumunu kullanmak için) bir de 60cc büyük şırınga aldım toplam 2.5 tl. Elimde Bosch marka Alman üretimi Dot4 hidrolik yağı vardı yarım kutu, önceden artmıştı. 8mm yıldız anahtar ve yıldız tornavida ile garaja indim. Yanıma biraz temiz bez ve bir de yağı boşaltacağım bir kap aldım. Bir de yağ değişimlerinde kullandığım plastik bir kabım var. Önce hidrolik deposunun vidalarını söküp içini dikkatlice açtım. Hidrolik damlamasın diye etrafına bez sardım. Silip kabıma koydum.

Sonra hidrolik kabının içindeki eski hidroliği şırıngayla çekip içini kuruladım, yerine yeni yağdan en üst seviyeye kadar doldurdum. Fren kaliperinde hidrolik boşaltma vidasına 8mm yıldız anahtarı takıp hortumu bağladım. Ucunu yağ kabına uzattım. Freni sıkıp vidayı açınca yağ çıkıyor. Hortumdan gelen yağın rengi değişene kadar freni sıkıp vidayı açıyoruz, vidayı kapatıp freni pompalıyoruz, sertleşince yeniden açıyoruz. Bu arada yağ kabının seviyesine dikkat edip tamamlayın, sisteme hava girmemesi lazım. Tüm hidroliğin temizlendiğinden emin olduktan sonra daha önceki seviyesine kadar taze hidrolik doldurup kapağını kapatıyoruz. Tam doldurmadım çünkü fren balatasının değişiminin geldiğini hidroliğin seviyesinin düşmesinden anlayabiliyoruz. Tabi çok eksilmesini beklemeyin hava yapar. İşlem tamam Damlatmadan güzelce kuruluyor ve kaçak kontrolü yapıyoruz. Damlayan yer var ise bol suyla yıkayın. Basit bir işlem kendiniz yapabilirsiniz. Her 2 senede bir yağı değiştirmekte fayda var. Bir teneke hidrolikle rahat 3 motorun yağı değişir.

İşlemden sonra kaçak kontrolü yapın, frene sıkıca basarak tabi. Benden bu günlük bu kadar.
    Garip, NiGHTMaRe07, mbuyuk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Arkadaşlar merhaba.. Size yakıt ile ilgili durumumu açıklayacam

daha önceden tekleme sorunum vardı.. dolayısı ile çok yüksek devir kullanıyordum. EŞimle gezdiğimde oluyordu kendim de ( 110 kg ) 7000 devirlerde vites değiştiriyordum, ortalama 7000-7500 lerde kullanıyordum. çünkü tekliyordu teklemesin diye gaz veriyordum. hava hortumu delinmiş, değiştirildi. sonra depomu fulledim.

6000 5500 devirlerde de kullanılabiliniyormuş bizim motor..bunun farkına vardım.. çok hafif teklese de zevkli yavaş gitmek..titreşim hiç yok denecek kadar azdı, şimdi bana sanki hiç açlışmıyormuş gibi geliyor..rüzgarın da etkisiyle hiç hissetmiyorum motoru.

depomu fulledim.. çok nadir de olsa yüksek hızlarda toplam 30-50 km kullandım diyebiliriz..diğer zamnalar 6000-7000 devirde kullandık mehmet ile. 3 kere ölçtüğümü hatırlıyorum yedeğe ne zaman geçtiğimi

1. hatırladığım 345 km
    2. hatırladığım 357 km
    3. hatırladığım 365 km

Evet arkadaşlar.. dün itibari ile 402 km deyim..hala yedeğe geçmedim ve tahminim bi 10 km daha giderim..cünkü var hala benzin.(kırmızıda tam ) bu inanılmaz birşey benim için hem bizim motor 6000-7000 devir arası çok zevkli oluyormuş bunu da anladım ( tabi uyku da getiriyor )

http://imageshack.us/photo/photo/703/imagehyw.jpg/

http://imageshack.us/photo/photo/834/imagefbut.jpg/

-------------

orjinal cam ile ilgili.

arkadaşlar kanmayın bence hondanın orjinal ön camı yok.. boşa para vermeyin.hepsi yan sanayi..ama şu var, yan sanayi kalitesi de farklıdır evet.mesela honda yazılı olanlar var.. adam yazar, orjinal diye satar.. kimse bilemez.. bence almayın..25 tl yaa, 25 tl nerde 70 nerde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

http://imageshack.us/scaled/landing/834/imagefbut.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

http://imageshack.us/scaled/landing/703/imagehyw.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Aynı şekilde benim de lastiğime . 2 günlüklen akıllı vide girdi tam da aynı yerden. Yaöa yaptırdım Ve o gün de Ankara'ya gidecektik. Sabah 5te bi indik lastik fıss. Mehmet yama hatalı imiş. Tekrar yama yaptı sağlam bir şekilde. Sorunsuz 7000-8000 km yaptım.

Düşük devir düşük yakıt tüketimi özellikle 5000-6000 devir arası , birde akaryakıt fiyatları az da olsa düşük 2-3 ay oncesine gore

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Cbf 150'ye uygun Ebc'nin Debriyaj balatası var mıdır ?
    Arka kampanayı değiştireceğim.Marka olarak iyi olan önerebileceğiniz Arka fren balata markası var mı ?
    Orjinal Hondanınkiler pahalı biraz.
    Bir de bu debriyaj balatası dediğim zaman o sacları,yayları fln varmış.Onlarda içine dahil mi ?Ayrı mı almak gerekiyor.
    Ya bende de şöyle bir olay var yakıt konusunda.
    Fullediğim zaman atıyorum 400 gidiyorsam 30 tllik koyduğum zaman sanki 280-320 arası gidiyorum yani full depoya yakın seyrediyorum.
    Fullediğim zaman 30 tl aldığım zamandan çok çabuk daha bitiyor depo hissi var hep.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler