Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal HAVA FİLTRESİ kaç lira?
    Hocam 2 ay kadar önce 12 yada 14 tl ye almıştım. Tam hatırlayamadım ama 15 değildi. Eminim. Zamlandıysa falan belki 15 tl olmuş olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 2 ay kadar önce 12 yada 14 tl ye almıştım. Tam hatırlayamadım ama 15 değildi. Eminim. Zamlandıysa falan belki 15 tl olmuş olabilir.
    Düzce'de 20 isteyen mi dersin, 25 lira galiba diyen mi. Şüphelenmekte haklıymışım.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar.Benim şu son 3 aydır..Ön frene bastığım zaman Ön fren diskinden zızzzz diye ses geliyor.Bende aldırış etmedim.Bir sorayım dedi yine.
    Birde camın sol üst kısmından ses geliyor.cam titriyor.oda elimle tuttuğum zaman ses kesiliyor.20-30 lu hızlarda ses geliyor.Sonra kesliliyor.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.Benim şu son 3 aydır..Ön frene bastığım zaman Ön fren diskinden zızzzz diye ses geliyor.Bende aldırış etmedim.Bir sorayım dedi yine.
    Birde camın sol üst kısmından ses geliyor.cam titriyor.oda elimle tuttuğum zaman ses kesiliyor.20-30 lu hızlarda ses geliyor.Sonra kesliliyor.
    balata spreyi ile ön tekeri döndürüp balataya sıkarsan, üzerini temizlemiş olursun, sanırım ses kesilir. ön camın sesinide camı söküp altına 2 parça sağa sola deri parçası gibi birşey koyarak camı taktığında ses kesilicektir

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rahmi motorun çok güzel olmuş.Yan sanayi demesen fark edilmez.Ama şu honda amblemi çok Kötü olmuş.Bence onları çıkar.
    rahmi34 bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balata spreyi ile ön tekeri döndürüp balataya sıkarsan, üzerini temizlemiş olursun, sanırım ses kesilir. ön camın sesinide camı söküp altına 2 parça sağa sola deri parçası gibi birşey koyarak camı taktığında ses kesilicektir
    Eyvallah.Kendi parçası gibi bir şey var.O da yerinde çıkmadı ama.Olsun ben yine bir çıkarıp bakayım.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmi motorun çok güzel olmuş.Yan sanayi demesen fark edilmez.Ama şu honda amblemi çok Kötü olmuş.Bence onları çıkar.
    sağolasın, fakat yakından bakınca anlaşılıyor yan sanayi malı . arka grenajlarda ki stickerlar da çizik felan var, belki komple tüm stickları söküp komple gümüş kalmasını sağlayabilirim motorumun, yılan gibi olur

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzce'de 20 isteyen mi dersin, 25 lira galiba diyen mi. Şüphelenmekte haklıymışım.
    Hocam Ümraniye Db motordan kargoyla isteyin, tek hava filtresi alırsanız kargo dahil maliyet yine 20 tl yi falan bulabilir ama yağ buji falanda aynı anda alırsanız veya motorunuzun ihtiyacı olan başka bi parçayı, kargo arada görünmeyecektir. Birde kesinlikle yan sanayi hava filtresi kullanmayın. Düzce de fiyat aldığınız servisin yetkili servis olduğunu umuyorum, piyasada x servislerde fazlaca yan sanayi hava filtresi bulunmakta, bu filtreler filtre yuvasına zor oturmakla birlikte, hava geçişi zayıf daha sıkı bi mamülden üretildiklerinden çekişide hissedilir derecede düşürüyorlar. Db den alırsanız tüm parçaların ucuz ve orjinal olduğuna emin olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Size verecekleri hesap numarasına satın almak istediğiniz ürün veye ürünlerin kargo bedelini yatırdığınızda aynı gün adresinize kargo çıkartıyorlar. Tel: 0216 461 06 06
    sereye bunu beğendi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    guzel olmuş rahmi toplamıssın motoru , kaça maloldu sana
    rahmi34 bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Ethem, teşekkürler.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel olmuş rahmi toplamıssın motoru , kaça maloldu sana
    sağolasın, şuan yaptığım masraf 300tl sadece parça. belki daha parça değiştirebilirim ileride, şimdilik idare eder
    mondial50tt bunu beğendi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    300 tl ile yürür durumda dimi , Nasipli insanmissin cana mala pek zarar vermemiş . Allah beterinden korusun
    rahmi34 bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 tl ile yürür durumda dimi , Nasipli insanmissin cana mala pek zarar vermemiş . Allah beterinden korusun
    aynen herşey çalışır yürür durumda dengesinde de herhangi bir sıkıntı yok, gidonu bırakınca gidiyo dümdüz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar, başıma şöyle bi arıza hadisesi geldi, dün gece çarşıya gidicem, motora bindim, kontağı açtım, haydaa, panelde hiç aydınlanmadı, sanki kontağı açmamışım. Farları açıyorum, yanmıyor. (On off anahtarı yaptırmıştım), parklar yanmıyor (parklardada anantar var). Arka kırmızı park lambası ve stop lambası, plakalık ta tık yok, tek çalışan elektrikli aksam, boş ışığı yanıyordu, korna çalışıyor, sinyaller ve sonradan takmış olduğum dörtlüler yanıyordu. Ver marş basıyordu neyse ki. Tahmin ettim, sele altındaki sigortalardan biri atmıştır. Ama sonradan biraz tırstım, sigorta durup dururken neden atar. Ya bi kısa devre var, şase var, kopuk veya kopmak üzere olan kablo var veya bi elektrikli malzemede arıza var, haricen sigorta kolay kolay atamaz diye düşünerek baya bi korktum, ertesi sabah bakarım dedim bu sabah için. Neyse baktım, Allah Allah, tüm sigortalar sağlam. Takıyorum çıkarıyorum, tık yok, endişelendiğim tarz da bi arıza ise bulmam çok zor, napacaz eyvah, sonra bi alıcı göz ile bakayım dedim sigorta başlarına ve sigorta yuvasına. Sigorta yuvasının bir tarafında ve ve o sigorta yuvasına takılan sigortanın aynı tarafında paslanma gördüm. İçine bir şekilde su girmiş,ve ilgili kısımları paslandırarak iletkenliği kesmiş. Sorunlu yeri güzel zımparaladım, sorunlu paslı sigortayı da değiştirdim, birde öyle bi izole ettim ki, motoru suya atsan artık o sigortalar ıslanmaz. Bu günlerde çok sağnakta gezdim. Bide son 3 ayda falan basınçlı yıkamayla 4-5 kez yıkandı. Sağnak yağıştan olmayabilir ama, yani bu ihtimali pek kuvvetli bulmuyorum fakat basınçlı yıkamayla komple motor yıkandığında sele altına kesinlikle su giriyor ve mutlaka seleyi kaldırarak kurulama ihtiyacı oluşuyor. Sigortaların suya karşı izolesi de açıkça söylemek gerekirse bu pek başarılı değil. Senede bir veya 2 senede bir sigorta ve sigorta yuvalarını elden geçirmekte, deformasyon paslanma var mı kontrol etmekte fayda var. Aynı veya benzer bi sıkıntının, motorun marş basmasını sağlayan ana sigorta kaynaklı oluşması halinde yolda kalmak bile söz konusu olabilir.
    Ethemcim galiba (göz kararıma göre) yeni kasalarda sele açıklı çok fazla...yanı dikkatini çekiyosa yan grenajların tırnak boşlukları bile görünüyor dikkatli baktığında...yani basınclı suyu dayamışsan bir su teması illaki olmuştur diye düşünüyorum...

http://www.kivrakmotor.com/motorresi...1301855748.jpg

basınclı makinası olanlar bu yıkama işini hep abartırlar...gereksiz basınca motoru maruz bırakırlar...inanın bizim makinaların elektrik tesisatları parçaları hassas ve o kadar da sağlam değiller...

birde bizim plakalıkların uc kısmı yeni kasada dahamı bir uzun sanki önceden arkama çamur sıçrardı şimdi daha az diyebilirim...

Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen herşey çalışır yürür durumda dengesinde de herhangi bir sıkıntı yok, gidonu bırakınca gidiyo dümdüz

kuryeliği bırakmanda iyi olmuş...

fatih545 birader sanada geçmiş olsun nası uçtun bi anlatsana...

aman eldivensiz motor kullanmayın...bilirsiniz yerle ilk temas genelde refleks gereği ellerimiz oluyor orayı en azından en az tahrişle kurtarmaya bakalım...

..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Haklısın mete eldiven takmayi ihmal etmeyelim bilirsin mete ben takmiyordum bazen ama şimdi takiyorum artık

Yahu havalar soğudu motora binemiyoruz artık şaka maka 1 ay dır binemiyoruz yahu :((

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Uploaded with ImageShack.us
    rahmi34 ve ethemm76 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    PİYANİST İRFAN EMRE ÇABUŞ VARYA DUR MESAJI KOPYALA YAPIŞTIR YAPAYIM Emre Çabuş
    5 saat önce, mobil ile ·

Acil.. yılbaşı icin deneyimli baterist ve klavyeci aranıyor. Kuşadası limon beach'de sahne alınacak. Detaylar icin özelden konuşabiliriz.FACEDEN ULAŞ !!!
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    cümletten selamlar. ben tekirdağ çorludan Mehmet. yakın zamanda CBF150 düşünüyorum uzun yol tecrubesı olan varmıdır?

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar cbf 150 de yağ yakma oranı nedir.. ne değildir. bir iki konuda rastladım. yorumlarsanız cok sevınırım. cok cok yakın zamanda cbf almayı düşünüyorum

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 150 de yağ yakma oranı nedir.. ne değildir. bir iki konuda rastladım. yorumlarsanız cok sevınırım. cok cok yakın zamanda cbf almayı düşünüyorum
    merhaba arkadaşım hayırlı akşamlar bu motorla forumun geçmiş sayfalarını ve gezi fotoğrafları bölümünü okursan istanbul-gürcistan bile yapan var yani uzun yol yapılır

ben kendi tecrübem istanbul kefken yaptım 3-4 kere 135km gidiş 135 geliş ya su soğutmalı bir motor kadar tabiki verimli olamyacak ancak şahsi kanaatim uzun yolda en verimli gidiş süresi şu 100km de bir 10-15dk mola ve max 100km hızla gitmek gerek (2 kişi olarak düşünürsek)

yağ yakma tamamen şansın ama bunu sorun etme

ben sıfır aldım yağ yakma yok ama benle aynı gün teslim alan diğer motorlarda olabilir yani şans ancak eğer aşırı yakıyorsa garantiden komple motor değiştiriyorlar ama çok yakmıyorsada ekleme yaparak bi olumsuzluk olmadan yıllarca binersin ki bakımlı kullanırsan 50 kmde bir 100 km de bir bi yağına bakarsan zincirini 500km de bir yağlayıp 1000 kmde bir temizler yağlarsan yıllarca bineceğin motordur ancak 150cc kullandığının bilincinde olursan bu motorla 135 km hızla gidende var ama bu işin birde duruşu var

bu motorla tek kişi en çok 100-110 la gitmelisin motoruna zarar vermemen için
    ama sürekli devir ibren 8000-9000de giderse yağıda yakar yatakta sarar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler