Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dazzer in yapısı bence cbf in kaslı yapısından oldukça uzak ve çelimsiz duruyor. Veya en azından fotoda verdiği izlenim öyle. Eğer bi gün cbf i satarsam 250 cc grubundan bi motora binmek isterim. Cbf i satıp ta, gelmiş olsa bile dazzer, cb 125 e, tvs, veya ybr ye binmek pek akıllıca olmaz gibime geliyor. Bence cbf satılıpta dazzere geçiş, çok amaçsız olur, gereksiz olur, durduk yere masraf olur, terfi niteliği taşımaz. Ama ilk vitesli motor olarak tercih edilebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dazzer in yapısı bence cbf in kaslı yapısından oldukça uzak ve çelimsiz duruyor. Veya en azından fotoda verdiği izlenim öyle. Eğer bi gün cbf i satarsam 250 cc grubundan bi motora binmek isterim. Cbf i satıp ta, gelmiş olsa bile dazzer, cb 125 e, tvs, veya ybr ye binmek pek akıllıca olmaz gibime geliyor. Bence cbf satılıpta dazzere geçiş, çok amaçsız olur, gereksiz olur, durduk yere masraf olur, terfi niteliği taşımaz. Ama ilk vitesli motor olarak tercih edilebilir.
    Kesinlikle katılıyorum...

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000liraya motor satıyolar neden kaldırsınlar ki? ozaman meydan yamahaya kalır tvs satıslarıda artar. Tamam cb125e de 125cc ybr de ancak alıcak olsam gider ybr alırım cb125e ile ybr yi aynı kefeye koymamak lazım. Üretimden kaldırılması bence kötü olur honda için ama yeni bir kaç şeyi güncelleyip tekrar zamla satabilirler 2013 kasa falan diye enjeksiyon koyabilirler göstergeleride hem devir saati hem vites göstergesi koyup 6000 diyip bize satarlar gibime de geliyor.
    Konuyla alakasız olacak chemical kardeşim lakin sen ön fren diskini neden değiştirdin?
    AS 150 T, Pars, 100 UKH, Ybr, Cbf150, Fazer, 600F, CB125F, Nmax 155

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Selam beyler, yeni gt250 aldım ama daha 1 ay olmadan CBF i arar oldum arka amortisoru patladı valla CBF in kıymetinibilin 38.000 km kullandım yağ filtre değişiminden başka birsey yapmadım. Uzun yol hayaliniz yoksa sehir içi kullanacaksanız sakin ha CBF iniz değişmeyin...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız olacak chemical kardeşim lakin sen ön fren diskini neden değiştirdin?
    Hocam benim ön fren diskim hafif yamukmuş ben farketmedim ethem abi söyledi banada sonra garantideki elemanda hafif yamukluk var ama sorun teşkil etmez dedi benim içimede sinmedi değiştirin dedim. Garantiden değiştiririz dediler ancak izmitten istanbula git gel benzin parası zaten disk parasına denk gelir birde form falan uğraşmıyım diye ücretini ben verdim değiştirdim. Motoru daha önce kullanmış bir arkadaşınıza yada tanıdığa arada bindirmek sesini gidişini kontrol ettirmek lazım
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Merhaba ne zamandır foruma giremiyorum. Sınav dönemleri epey yoğun geçiyor. Bu arada motorumu satmaya karar verdim çok memnunum ama binmeye fırsatım olmuyor. Çok fazla km yapmadım. Motorum temiz. Forumdan bilen arkadaşlar var. Eğer düşünen olursa fiyatta da yardımcı olmaya çalışıcam. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6370843/detay/
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm arkadaşlar dün başıma bir olay geldi. artçıkmla beraber kısa mesafeli bir yere gittim geldim . malumdur ikimiz bir cbf için gerçekten ağırız. ön freni sert asıldığımda ön disk manete tık tık vuruntu yapıyordu normal kullanımda öyle bişey yok . başına böyle bir durum gelen varmı. ? saygılar.
    bu efe mut'lu

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler, yeni gt250 aldım ama daha 1 ay olmadan CBF i arar oldum arka amortisoru patladı valla CBF in kıymetinibilin 38.000 km kullandım yağ filtre değişiminden başka birsey yapmadım. Uzun yol hayaliniz yoksa sehir içi kullanacaksanız sakin ha CBF iniz değişmeyin...
    Selam Sabit, sıfır mı aldın gt250yi, bu arada gt250 comet değil mi. Amortisörü bir kenara bırakırsak sana göre artıları (kullanımda) ve eksileri neler. Paylaşırsan cbf150 üstüne GT250 almak isteyenler için güzel bir bilgi olacak.

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar dün başıma bir olay geldi. artçıkmla beraber kısa mesafeli bir yere gittim geldim . malumdur ikimiz bir cbf için gerçekten ağırız. ön freni sert asıldığımda ön disk manete tık tık vuruntu yapıyordu normal kullanımda öyle bişey yok . başına böyle bir durum gelen varmı. ? saygılar.
    Amortisörlerle ilgili olabilir mi bu ses. Çünkü ön frene sert asıldığında sizin ağırlığınız ile ön amortisör dibine kadar sıkışır. Bazı koruma demirleri de ön çamurluğa vurabiliyor.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Babalar benim cbf şu sıralar biraz fazla yakmaya başladı , bi kaç ay öncesine kadar bir depoyla en az 390 400 küsür giderken şu sıralar 350 de 360 ta bitmeye başladı ( yedek hariç ) sebepleri neler olabilir? Kullanış tarzım aynı eskiden de genelde 80 le gider arada 100 90 yapardım .
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    honda cbf150
    Bakımlarını yaptınız mı? bujı'nin yakıttı etkilen bir parça olduğunu duymuştum.
    [COLOR="#FF0000"]Güvenli sür, keyfini sür ![/COLOR]:cat:

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Yılda 4 motor değiştirdim....
    4.motorum 2012 CBF.Şuana kadar kullandığım denediğim commuter tarzı motorlarla vakit kaybetmişim resmen.
    CC yükseltmeyi düşünmediğim müddetçe cbf ile devam edeceğim.Rahat,konforlu,sorunsuz,ekonomik,modifiye ye-ekstralara açık ve ayrıca honda.
    Devam edebilmek içinde tabiki bazı değişiklikler ve eklemeler yapmak gerekiyor.Duro lastiklerin acilen michelinle değişmesi gerekiyor,yağışlı havada ha kaydı ha kayacak endişesi yaratıyor,gerçekten ağır usulda viraja girilse ön lastik alıyor başını gidiyor resmen.
    Depo kılıfı takılmalı,aynaların acilen değişmesi gerekiyor,arkayı hiç göstermiyor desem yeridir.Ön rüzgarlık cam takılması lazım,kaliteli topcase,ön koruma demiri takımı takılmalı..Aydınlatma berbat,güzel bir zenon far takılmalı,arka dişilinin acilen 42 yapılması gerekir.

Bu bahsettiğim ekstraları yapan kişide bu motoru satmaz uzun yıllar ekmeğini yer..Benim bu bahsettiğim ekstralardan bir kaç eksiğim kaldı çoğunu tamamladım gibi.Darısı cbf li dostların başına.
    ethemm76 bunu beğendi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babalar benim cbf şu sıralar biraz fazla yakmaya başladı , bi kaç ay öncesine kadar bir depoyla en az 390 400 küsür giderken şu sıralar 350 de 360 ta bitmeye başladı ( yedek hariç ) sebepleri neler olabilir? Kullanış tarzım aynı eskiden de genelde 80 le gider arada 100 90 yapardım .
    Şehit içi - şehirler arası kullanım dağılım farkı, yolculu - yolcusuz kullanım dağılım farkı, daha iyi kilometre yapılabildiğin zamanlara nazaran, düşük km ler yaptığın zamanlarda lastik hava basınçları uzun bi süredir kontrol edilmediyse 5-6 şar barlık elle anlaşılamayacak seviyede inik olmaları. Arka lastiğin dişlerinin eskisine nazaran kaybolmaya başlamış olması veya kabak seviyelerine yakın dişsiz olması, hava filtresinin eskisine nazaran daha dolu olması, bujinin daha eski olması vb farklar, tüketimde buna benzer farklılıkların görünmesine sebep olabilir. Bence bi sorun yok. Ve bu farklılıklardan kaynaklanabilecek tüketim farkları yaşıyorsun. 350-360 km seviyeleride fena sayılmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatma berbat,güzel bir zenon far takılmalı,arka dişilinin acilen 42 yapılması gerekir.
    42 t hayırlı olsun, bence yeni kasayı 43 t arka dişli ile kullanan arkadaşlar motorlarına zulüm etmesinler ve acilen arka dişlilerini 43 t ile değiştirsinler.

Orjinal farlar gerçekten kötü fakat, eski kasaların daha da kötü olduğunu bilmelisin. Bu iyileştirilmiş hali Yalnız şunu tavsiye ederim. Ben 2 motorumda da yaptım ve faydasını gördüm. Fabrikasyon far yükseklik ayarı oldukça yukarıda yani kısa gereğinden fazla uzağı göstermeye çalışıyor ve dağılıyor, hiç bişey göstermiyor. Uzunlar ise havayı gösteriyor desem yalan olmaz. Farın ön altında ufak bi somun var. Bu somunu biraz gevşet ve far tasını hafif aşağıya doğru ey. Yani biraz daha önüne baksın. Far performansında ufakta olsa bi iyileşme oluyor. Tavsiye ederim. Kısalar dağılmadan önünü daha yoğun bi şekilde gösterirken uzunlarda gerçekten havada dağılmıyor ve uzun far işlevini daha iyi yerine getirebiliyor. Bu ayarı tüm yeni motor almış ark..lara tavsiye ederim. Tabiki eski cbf kullanıcılarıda bu iyileştirmeyi daha önce yapmadılarsa yapabilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Trafik sigortam 10 gün önce bitmiş, haberim yok İyi ki çevirmediler son 10 gün, çarpılacakmışız bilmeden neredeyse. Koşa koşa sigortacıya gittim. 47 tl ye yenilettim. Kocaeli - Karamürsel ilçesi. Bilgi olsun.
    Ahmet N. bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900

Trafik sigortam 10 gün önce bitmiş, haberim yok İyi ki çevirmediler son 10 gün, çarpılacakmışız bilmeden neredeyse. Koşa koşa sigortacıya gittim. 47 tl ye yenilettim. Kocaeli - Karamürsel ilçesi. Bilgi olsun.
    Valla bedava ethem biz istanbuldayiz sigortamin bittiği tarihi düşünemiyorum. :( bayaa bi para veririz herhalde...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Bu bahsettiğim ekstraları yapan kişide bu motoru satmaz uzun yıllar ekmeğini yer..Benim bu bahsettiğim ekstralardan bir kaç eksiğim kaldı çoğunu tamamladım gibi.Darısı cbf li dostların başına.
    Ahmet bu ekstralar derken lastikleri hallettinmi bende lastik alacam ama hala alamadım bu arada etheme katılıyorum bence xenon a gerek yok aga farlar gayet makul sen çanta almıştım demi k35 mi aldın arada bi foto at bi görelim senin motoru en son karamürselre gördüğümde çıplaktı

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bedava ethem biz istanbuldayiz sigortamin bittiği tarihi düşünemiyorum. :( bayaa bi para veririz herhalde...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Ahmet bu ekstralar derken lastikleri hallettinmi bende lastik alacam ama hala alamadım bu arada etheme katılıyorum bence xenon a gerek yok aga farlar gayet makul sen çanta almıştım demi k35 mi aldın arada bi foto at bi görelim senin motoru en son karamürselre gördüğümde çıplaktı
    Lastikleri önümüzdeki ay değiştireceğim,malum motoru alırken biraz borç yaptık...Depo kılıfı ve rüzgarlık cam siparişi verdim,topcase ve demirleride geçen haftalarda halletmiştim,42t dişliyide irfanla değiştik,performansı süper oldu,yağ gibi akıyor motor yolda..Şuan eksiğim güzel bir ayna ve yan çanta seti.Onlarıda hallettikmi değme keyfime
    Topcaseyi kappa 35 lt aldım,gayet şık ve kullanışlı oldu...Bütçen yetiyorsa 42lt ve üzerini öneririm.2 kask mont,dizlik ne varsa doldurursun içine

[/COLOR]Trafik sigortam 10 gün önce bitmiş, haberim yok İyi ki çevirmediler son 10 gün, çarpılacakmışız bilmeden neredeyse. Koşa koşa sigortacıya gittim. 47 tl ye yenilettim. Kocaeli - Karamürsel ilçesi. Bilgi olsun.
    Valla iyi farketmişsin ethem,çevirmeye falan denk gelmemeişsin,gerçi polisler tam koruma motorcuları pek durdurmuyorlar ama...47 tl ye çok iyi bulmuşsun sigortayı,hayırlı olsun yeni cigorta poliçen

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ahmet abi çantayı kaça aldın? izmittenmi aldın?
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi çantayı kaça aldın? izmittenmi aldın?
    Şişman motordan k.k na 12 ay taksitle 210 tl ye aldım...Körfez motor aynı şekilde 190 tl ye verirdim dedi...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Lastikleri önümüzdeki ay değiştireceğim,malum motoru alırken biraz borç yaptık...
    Bende degistiricem lastikleri aynen dediğin gibi bende borçluyum motoru kredi kartıyla aldım taksitleri odemeyle uğraşıyoruz hesaplı lastikten haberim olsun aga...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Bende degistiricem lastikleri aynen dediğin gibi bende borçluyum motoru kredi kartıyla aldım taksitleri odemeyle uğraşıyoruz hesaplı lastikten haberim olsun aga...
    michelinden başka lastik düşünmüyorum,onunda çifti 200 tl...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    michelinden başka lastik düşünmüyorum,onunda çifti 200 tl...
    Bende michelin düşünüyorum. Bende çiftini 180 tl ye buldum durumu duzeltsem alacam hemen...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Bende michelin düşünüyorum. Bende çiftini 180 tl ye buldum durumu duzeltsem alacam hemen...
    nerede buldun,ellerinde yeterince varmı... yarın yağış yoksa geleyim istanbula benim jantlara taktıralım hemen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler