Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu benim eski motorda yapıyordu, şimdiki motorda yapıyor. Yavaş yavaş sağ sola titreme yapıyor elleri bırakınca, ama git gide hızlanıyor bu titreme hareketi. Yani tutmamaya devam etsen sanki düşürecek gibi. Sebebini bende bilemiyorum. Ama anormal bi durum değil demek ki. 46 litre kappa çanta var. Çantasız kende denedim ama yine aynı titreşimi yapıyor. Demek ki anormal bir durum değil. Zaten normal sürüş kalitesinde bi olumsuzluk yok.
    ilk cbf imde ön lastiğim duro nun tel kırması ile yaşamıştım. şimdiki makinamda da balans makinasında sıfır hata çıkmasına karşın dalma yapıyor iki nedeni vardı birincisi ni denedik amortisör yağlarından biri diğerine göre az olabilirdi yağlar değişti sorun devam ediyor. jant üzerinde yaptıüım çok detay incelemede jantın göbekten problemli olduğunu düşünmeye başladım. 46 lık çantayı da söyleyen oldu denedim bişi değişmedi.. .
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Koca Edirne'de Castrol Power1 bulamadım. Çok canım sıkılmaya başladı bu şehirden servis yok parça yok aksesuar yok. Kimse bizi düşünmüyo.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sa arkadaşlar sıfır ucuz cbf150 jant alabşlecegim bir adres bilen varmı bilgilendirir seniz sevinirim.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    rialliden yapilan siparislerde kargo ucreti aliniyormu arkadaslar? birde uzun tur cami alanlar memnunmu acaba?
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rialliden yapilan siparislerde kargo ucreti aliniyormu arkadaslar? birde uzun tur cami alanlar memnunmu acaba?
    Tur camını tavsiye ederim, göğüs kısmına gelen rüzgarı baya kesiyor. Ben motorun dengesini bozabilir diye düşünüyordum ama tam tersine dengeyi daha da iyileştirdi. Tek sıkıntısı kaska gelen rüzgarın artmasında dolayı 70-80'den sonra kafada sallama yapması, ama aşırı değil.

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Evet rialli kargo ücreti alıyor.Bende senin sordugun turcamını aldım ordan, ondan biliyorum turcamına gelince gayet güzel cene kısmına kadar gelen ruzgarı engelliyor.İlk etapda alışık olmadagından kaska ruzgar alıyorsun lakin cok fazla bir sorun teşkil etmiyor,malzemeside kaliteli .Lakin motoru kitlerken aynalar turcamına temas ediyor bunun için gidonu cok az öne almakta fayda var.Fiyatıda eskisine göre uygun tavsiye ederim

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    İhtiyacı olan varsa 6000km de Duro larım kenarda duruyor.

İhtiyacı olana uygun fiyata çiftini verebilirim..

özel mesajla bana ulaşabilirsiniz.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba benim cbf 250 km " ye geldi sizce yağı degistirmelimiyim hangi yağı kullanmaliyim

Motosikleti
    CBF 150
    selamunaleykum forumun yeni üyesiyim atasehır tarafındayım cbf 150 orjınal canta demiri lazım elinde olan varsa ücretsiz verebilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

CBF 150 lerın ilk yag degisimi 1.000km de yapılıyor castrol yagını kullansan iyi olur

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.

barkın demek buraya geçmiş .
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    İnş olucak :)
    Arkadaşlar cbf 150 bakıyorum ama bir türlü karar veremedim iyisi hangisi diye 2. el almayı düşünüyorum İnternette önerebileceğiniz acaba var mı? Sahibinden veya başka bir yerden veya kendi motoru olabilir lütfen bilginiz varsa link yazar mısınız?

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı ANILman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbf 150 bakıyorum ama bir türlü karar veremedim iyisi hangisi diye 2. el almayı düşünüyorum İnternette önerebileceğiniz acaba var mı? Sahibinden veya başka bir yerden veya kendi motoru olabilir lütfen bilginiz varsa link yazar mısınız?

bende bir zamanlar böyle temiz 2nci el temiz motor arıyordum ,baktım sıfır fiyatı çekiyorlar gittim sıfır aldım . kafamda soru işareti kalmadı. tanıdığın ve bildiğin bir yerden almayacaksam bir aracı 2nci ele pek sıcak bakmam aslında ; bütçen kurtarıyorsa bence git sıfır al.iyi motoru zaten piyasada sana bana düşürmezler adamlar 24 saat sahibiden nokta com da nöbet tutuyorlar. burda birkaç arkadaşın motoru var, forumu biraz okursan irtibata geçebilirsin belki anlaşırsınız.
    bu efe mut'lu

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Castrol un hangi yağı bizim motora oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Bu arada benim motor giderek az yakıyor bu gun 10.1lt ile 404 km gittim önceden 350 km giderdim.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ANILman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bencede sıfır al ben 10 gün önce aldım şu an 250 km de belki abartıyorsun dersiniz ama inan şiir gibi süzülüyor yolda

Motosikleti
    Angaralı Yasemin
    hangi marka kullanıyorsunuz? 97 oktan denediniz mi? yarın cbf'im ile istanbul-ankara yolculuğuma çıkacağım,bu zamana kadar rasgele benzin aldım,depoyu full'leyeceğim analiz yapacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:29 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol un hangi yağı bizim motora oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Bu arada benim motor giderek az yakıyor bu gun 10.1lt ile 404 km gittim önceden 350 km giderdim.
    hangi marka ve çeşit benzini kullanıyorsunuz? kaç oktan? 97 oktan denediniz mi? benim cbf 10 lt ile 340km anca yapıyordu ,yarın otoyola +15TL ödeyip istanbuldan ankaraya cbf'im ile gideceğim,depoyu fulleyip analiz yapacağım,sizin kullandığınız Xmarka benzin ile benim cbf ne kadar km yapacak çok merak ediyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:37 ----------

Sevgili "cbf150"ci forum arkadaşlarım,yarın cbf'imle 400+ km otoyoldan istanbul ankara istikametine gideceğim, yakıt sarfiyat analizi yapacamAnaliz sonrası ; Hız ve daha az yakıt harcama konusunda tedbir olarak arka teker dişlisi değişikliğini düşünüyorum,yakıt normalin üzerinde yakıyor gibi çıkarımlarım var.Yüksek hızlarda çok bağırıyor motor 7500 devirde 100km/h anca gidiyor.Bu arka dişli'nin kaçlısını takayım sizce? Çukurovalı forum arkadaşımız 40lı arkadişli taktığını memnun olduğunu önceki sayfada mesajında daha önceki soruma cevaben söyledi,benim de gönlüm 40a kaydı
    ANKARALI Mt CBF üyeleri Ankarada 38-39-40-41 dişli nerden bulabilirim, Efe honda servisinde arka dişli değişikliği yapılıyor mu,benim cbf 2011 model,değişiklik motorun 2 yıllık garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur mu?

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk cbf imde ön lastiğim duro nun tel kırması ile yaşamıştım. şimdiki makinamda da balans makinasında sıfır hata çıkmasına karşın dalma yapıyor iki nedeni vardı birincisi ni denedik amortisör yağlarından biri diğerine göre az olabilirdi yağlar değişti sorun devam ediyor. jant üzerinde yaptıüım çok detay incelemede jantın göbekten problemli olduğunu düşünmeye başladım. 46 lık çantayı da söyleyen oldu denedim bişi değişmedi.. .
    Aynı sorun bende de var. Sebebini ve çözümünüde aramadım şimdiye kadar , çok rahatsız etmiyordu çünkü. Şimdi sizden de böyle şikayet gelince kafam takılmaya başladı
    Hatta takıntı yapmaya başladım.
    En son lastik değiştirdim yeni lastiklerle sanki daha da arttı gibi geliyor ?

---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

Alıntı CANTR06HONDA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Sevgili "cbf150"ci forum arkadaşlarım,yarın cbf'imle 400+ km otoyoldan istanbul ankara istikametine gideceğim, yakıt sarfiyat analizi yapacamAnaliz sonrası ; Hız ve daha az yakıt harcama konusunda tedbir olarak arka teker dişlisi değişikliğini düşünüyorum,yakıt normalin üzerinde yakıyor gibi çıkarımlarım var.Yüksek hızlarda çok bağırıyor motor 7500 devirde 100km/h anca gidiyor.Bu arka dişli'nin kaçlısını takayım sizce? Çukurovalı forum arkadaşımız 40lı arkadişli taktığını memnun olduğunu önceki sayfada mesajında daha önceki soruma cevaben söyledi,benim de gönlüm 40a kaydı
    ANKARALI Mt CBF üyeleri Ankarada 38-39-40-41 dişli nerden bulabilirim, Efe honda servisinde arka dişli değişikliği yapılıyor mu,benim cbf 2011 model,değişiklik motorun 2 yıllık garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur mu?
    Geçen sene nisan da aldım 2011 CBF150'yi. 43 dişli.

Rodajdan sonra 40 dişli taktım. Kısa süre sonra 38 ve usun süre 38 dişli ile kullandım.

Malum bizim modellerde devir kesici yok. 38 dişli ile benim motorum düz yolda 110km/s hıza çıkıyor ve devir 7500 den fazla artamıyor. Bayır aşağı ise 8000 devire gelerek 120'ye kadar çıkıyor hız. Çok dik ve uzun yokuşlarda 125'ide görmüşlüğü var ama fazlası yok. 38'lik dişli ile 4'üncü viteste düzde de , yokuş yukarıda kendini 100'e sabitliyor , yokuşun uzunluğu eğimi , motordaki yük , ağırlık çok birşey değiştirmiyor. 95-100 arası gidip geliyor 4'üncü viteste. 5'inci viteste ise 110-120 ile girdiğiniz rampada kısa sürede hız 100'e düşerek sizden 4'üncü vitesi istiyor. 38 dişli ile enduro yapmaya kalkarsanız yağlı çamurda 2'inci vitesi unutun , tork yetmiyor

Evelsi gün lastik değiştirirken baktım arka 38'lik arka dişli çok aşınmış. Tekeri sökmüşken 40 dişli ile değiştirdim.
    40 dişli ile ise durum şu şekilde ;
    Rampada tek kişi ile 4 istemiyor denilebilir. 5'te bile çekiş tatminkar. Hız düzde 100km/s , bayır aşağı 110km/s , çok zorlarsan 115km/s. Devir 7500 den sonra etkisini yitiriyor 7500 devirde hız 110km/s iken , 9000 devirde 115km/s. Ama bu hızlara çıkarken rüzgar faktörü etkisini yitirmiş oluyor 40 dişli ile hızlanması güzel.

Yakın zamanda yapılan bir değişiklik olduğu için sadece 38 ve 40 farkından bahsedebiliyorum. 40 Şehiriçi kullanımı için gayet güzel ama şehir dışına çıkınca insan 38 dişliyi aramıyor değil hani.
    Yakıt tüketimine gelince sürekli yüksek devirde kullandığım için dişliden bağımsız ben zaten bu Karakaçan'a her türlü 100km de 4 litre benzin yaktırıyorum
    CANTR06HONDA ve Garip bunu beğendiler.
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    Angaralı Yasemin
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var. Sebebini ve çözümünüde aramadım şimdiye kadar , çok rahatsız etmiyordu çünkü. Şimdi sizden de böyle şikayet gelince kafam takılmaya başladı
    Hatta takıntı yapmaya başladım.
    En son lastik değiştirdim yeni lastiklerle sanki daha da arttı gibi geliyor ?

---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

Rodajdan sonra 40 dişli taktım. Kısa süre sonra 38 ve usun süre 38 dişli ile kullandım.

Malum bizim modellerde devir kesici yok. 38 dişli ile benim motorum düz yolda 110km/s hıza çıkıyor ve devir 7500 den fazla artamıyor. Bayır aşağı ise 8000 devire gelerek 120'ye kadar çıkıyor hız. Çok dik ve uzun yokuşlarda 125'ide görmüşlüğü var ama fazlası yok. 38'lik dişli ile 4'üncü viteste düzde de , yokuş yukarıda kendini 100'e sabitliyor , yokuşun uzunluğu eğimi , motordaki yük , ağırlık çok birşey değiştirmiyor. 95-100 arası gidip geliyor 4'üncü viteste. 5'inci viteste ise 110-120 ile girdiğiniz rampada kısa sürede hız 100'e düşerek sizden 4'üncü vitesi istiyor. 38 dişli ile enduro yapmaya kalkarsanız yağlı çamurda 2'inci vitesi unutun , tork yetmiyor

Evelsi gün lastik değiştirirken baktım arka 38'lik arka dişli çok aşınmış. Tekeri sökmüşken 40 dişli ile değiştirdim.
    Rampada tek kişi ile 4 istemiyor denilebilir. 5'te bile çekiş tatminkar. Hız düzde 100km/s , bayır aşağı 110km/s , çok zorlarsan 115km/s. Devir 7500 den sonra etkisini yitiriyor 7500 devirde hız 110km/s iken , 9000 devirde 115km/s. Ama bu hızlara çıkarken rüzgar faktörü etkisini yitirmiş oluyor 40 dişli ile hızlanması güzel.

Yakın zamanda yapılan bir değişiklik olduğu için sadece 38 ve 40 farkından bahsedebiliyorum. 40 Şehiriçi kullanımı için gayet güzel ama şehir dışına çıkınca insan 38 dişliyi aramıyor değil hani.
    Yakıt tüketimine gelince sürekli yüksek devirde kullandığım için dişliden bağımsız ben zaten bu Karakaçan'a her türlü 100km de 4 litre benzin yaktırıyorum
    Çok teşekkür ederim ünsal bey,hayırlı günler dilerim.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Selam ben petrol ofisi 95 oktan kullanırım. Öper te performans daha iyi ama km az oluyor. En iyi sonuç bence uzun km oda po da ve shell de oluyor. Motor model 2010 36.000 km de ilk sahibiyim kurye değilim;)
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Slm arkadaşlar. Benim orjinal duro lastikler motorumda ama ben değiştirmek istiyorum ve michelin pilot sporty alacagim fakat bana dişsiz oldugu icin kayar gibime geldi çunki irc lastiklerede baktim onlar dişli. Bu nedenle kullanan arakadaslarimdan hangi lastigi almam konusunda yardim bekliyorum. Yanlis anlamayinda fiyat onemli degil performans onemli benim icin.
    Hepinize kazasız cezasız sürüşler diliyorum Hoşcakalın.
    Not:Çanakkaleye yolu düşen olursa beklerim. Ercan MALERİ,fesbukta ekleyebilirsiniz.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 38'lik fazla gelir tork çok düşer diye 40'lık aldım, zaten düzde 80-100 arası giderken çok bağırmasın yeter benim için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler