Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bY_aLp teşekkürler bilgi için. O zaman bu sezon zincir yağını janttan ayıklamakla uğraşmıyıcaz demektir. Ne mutlu bize
    Zincir yağını akşamdan ya da motor park halinde 4-5 saat durmadan önce sıkarsanız, yağ solventin uçmasının ardından gayet koyu hal alıyor. Ben Castrol zincir yağı kullanıyorum daha hiç sıçrama yaşamadım. Ayrıca öyle az da sıkmam, hep eşim derki "kadın olsan kocanı batırırdın". Ama castrol sıktıktan sonra 5 ay geçse yapış yapış kalıyor. Pisliği çok çekiyor. Daha temizleme kısmına gelmedim bakalım o zaman neler olacak Zinciri söküp gazyağına basmayı bunun yanında dişliyi de küçültmeyi hazır tekeri sökmüşken de lastiği de değiştirmeyi bir seferde hepsini halletmeyi düşünüyorum. Ankara'da bu arada hava düzelicek galiba dediğimiz an kafamızdan kar boşanıyor ne zaman hava ısınacak merak ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    46 bizim motorlarda biraz büyük olmaz mı?
    Hayır 33 büyük olmuyor, ilk cbf imde 33 vardı. şimdi 46 kullanıyorum. Hatta 33 çok çelimsiz, çılız, küçük ve kötü duruyor. 46 daha dolgun. Motora daha fazla yakışıyor. Şekil olarak 33 le aynı olduğundan sırıtmıyor. Biraz yanlara geniş. Biraz yüksek ve 46 litre. Zaten bagaj hacminin büyük olması da en büyük artısı. İşte foto. Hele çanta demiri ile takarsanız, çanta demiri sele altı grenajlarıda koruma demiri işlevini de görüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:33 ----------

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağını akşamdan ya da motor park halinde 4-5 saat durmadan önce sıkarsanız, yağ solventin uçmasının ardından gayet koyu hal alıyor. Ben Castrol zincir yağı kullanıyorum daha hiç sıçrama yaşamadım. Ayrıca öyle az da sıkmam, hep eşim derki "kadın olsan kocanı batırırdın". Ama castrol sıktıktan sonra 5 ay geçse yapış yapış kalıyor. Pisliği çok çekiyor. Daha temizleme kısmına gelmedim bakalım o zaman neler olacak Zinciri söküp gazyağına basmayı bunun yanında dişliyi de küçültmeyi hazır tekeri sökmüşken de lastiği de değiştirmeyi bir seferde hepsini halletmeyi düşünüyorum. Ankara'da bu arada hava düzelicek galiba dediğimiz an kafamızdan kar boşanıyor ne zaman hava ısınacak merak ediyorum
    Saol yorumun için bende her seferinde bir gün önceden yağlayıp motoru hep mesela en az bir gece beklettim ama hem yapışma hemde bahsettiğin aşırı toz tutma konusunda castrolden pek performans alamadım, çok toz tuttuğundan zincir temizliği oldukça sıkıntılıydı. Ve en erken mutlaka 8-10 saat beklettiğim halde sıçrama castrolde ufak oranda da olsa yaşadım. Bu konuda repsol çok iyi idi. Castrol gibi toz da tutmuyordu ama pahalı. 150 ml 20 tl dediler burada bi yerde. Förch aldım. 500 ml 30 tl. İnşallah buda iyi çıkar. Bu gün yarın zinciri temizleyip yağlıyıcam. Sonucu yazarım.

Bu arada dün matura yedek depoya yeni geçmişken 30 tl lik benzin aldım. İbre yarıyı lütuf etti de biraz geçti bi zahmet. Bu zamlar devam ettikçe ne olacak halimiz bilmem. 2008 2009 da inanın motora koyduğum benzin camını sıkmaz dı ve sıkılmadan gezerdim. Bu sene halimiz ne olur bilmem. böyle giderse 2-3 ayada 5 tl olur. 4 kere daha 10 ar kuruş zam gelse al sana 5 tl. Yarın öbürgün motorun az yakmasınında bi esprisi kalmayacak çünki BENZİN PAHALI.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:41 ----------

Biraz önce tvs apaçhi kullanıcıları forumuna öylesine gireyim dedim yahu 107 kişi beğenmiş başlığı. Şaşırdım kaldım. Bizim cbf pek beğenilmiyor anlaşılan Şimdi hususi baktım, ybr yide 71 kişi beğenmiş, bizim matur en düşük notu alan matur
    F54 bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    birGarip..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ethem abi michilenden farklı bir lastiğin var galiba.46 çok büyük durur abi ya )
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abi michilenden farklı bir lastiğin var galiba.46 çok büyük durur abi ya )
    Arka Unilli çok kötü sadece dişli bi lastik vardı. Virajlarda çok kötüydü. Önde de michalen vardı. Bu gün arkayada michalen taktım. Michalenlerin keyfini çıkartacağım bu sezon inş

Yok sercan kardeşim. 2 sene kappa 33. Son bir senedirde 46 kullanmaktayım. 2 farklı cbf te kullanım konforunu da karşılaştırdık, görsel olarak ta nasıl durduğu konusunu da değerlendirdik. Sen bi yan yana 33 ile 46 yı cbf e montajlanmış olarak gör. Ona göre karar ver. Kesinlikle büyük değil. Hatta bana kalırsa 33 litre çelimsiz, 46 ya nazaran küçük ve zayıf ve oyuncak gibi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet buradan. Karamürsel deki cbf 150 sahiplerinin çoğunu tanıdığı sanıyordum fakat bu ilan sahibini çıkartamadım. Belki simayen bildiğimiz biridir. Sende Karamürsel veya Kocaeli civarındaysan, motora talip falan olursan beraber bakarız. Yardımcı olmak isterim.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    İlk motorumdan gündüz fotoları

Garip bunu beğendi.
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    PCX 125
    Arka Unilli çok kötü sadece dişli bi lastik vardı. Virajlarda çok kötüydü. Önde de michalen vardı. Bu gün arkayada michalen taktım. Michalenlerin keyfini çıkartacağım bu sezon inş

Yok sercan kardeşim. 2 sene kappa 33. Son bir senedirde 46 kullanmaktayım. 2 farklı cbf te kullanım konforunu da karşılaştırdık, görsel olarak ta nasıl durduğu konusunu da değerlendirdik. Sen bi yan yana 33 ile 46 yı cbf e montajlanmış olarak gör. Ona göre karar ver. Kesinlikle büyük değil. Hatta bana kalırsa 33 litre çelimsiz, 46 ya nazaran küçük ve zayıf ve oyuncak gibi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Evet buradan. Karamürsel deki cbf 150 sahiplerinin çoğunu tanıdığı sanıyordum fakat bu ilan sahibini çıkartamadım. Belki simayen bildiğimiz biridir. Sende Karamürsel veya Kocaeli civarındaysan, motora talip falan olursan beraber bakarız. Yardımcı olmak isterim.

ethem abi ben şimdi çerkezköydeyim.gebzeye gelme ihtimalim var.yada karamülsel ipekkağıda..bakalım hayırlısı..o zmn çok sık gelirim yanına inşallah..Mete_han gelmiş.çok kıskandım walla..resimlere hep bakarım kaçırmam da..bu motor hosuma gitti doğrusu..
    birGarip..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Hayırlı uğurlu olsun.Keşke bayide hemen 100 tl fazla verip Michlien taktırsaydınız.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun.Keşke bayide hemen 100 tl fazla verip Michlien taktırsaydınız.
    Benim zamanımda 2011 mayıs (Abi duroları alsakta satamıyoruz, o yüzden yerine sayamayız, kusura bakma) demişlerdi. Yani eğer bu arkdaşın aldığı bayide böyle diyorsa 2 teker x 100 tl = 200 tl Michalenler için.

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Valla sormak hiç aklıma gelmedi ya Pazartesi bir arayıp soralım Ama para da yok gerçi ilk taksidi ödeyip alacaktım

Ethem abinin dediği gibi duroları kim beğenip alacak Ona verceği para yerine 40 50 daha koyar michelin alır. Keşke şu honda bindirim yapaydıda üstüne michelin kullanaydı bizde böyle zorluk çekmezdik

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar teşekkürler çanta görselleri için çok işime yaradı valla 46 gözüme çok büyük geliyor ama motorun üstünde görmem lazım ve o kdar büyük bi çantaya ihtiyacım yok 38 filan bulmam lazım ama kappa filan çok pahalı bütçe yetmez netten buldum bi iki tane motosüperstore.com da filan onlara bakacağım mağazalarından filan artık =)

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Valla mont + kask koycaksan en azından 46 L şart diyorum ben. Benim 48 lik çantaya ben ordan burdan büküp koyuyorum montu yanına kaskı koyuyorum içine eldiven ön tafının ortası kilit zten önün yanlarıda ufak tefek boşluklar kalıyor. Ama mont koyacam dyorsan en az 46 şart derim. Yoksa bende 48lik almazdım boşuna

bahadirce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    herkese iyi pazarlar... cbf 150'mle fotoğraf çekmek henüz nasip olmadı. motoru alalı 20 gün oldu. 2011 model.
    havaların durumu, iş yoğunluğu derken bu zaman zarfında 150 km yaptım. bugün 150 km'yi görünce benzin aldım. 22 tl'ye fulledi.
    bu tutar normal midir?
    benzin lt. fiyatı 4,55 TL
    alınan lt. 4,84
    yani 100 km.ye 3,23 km yakmış oluyor değil mi?

bu arada ilk defa motor süren biri olarak 70 km gördüm en fazla. ortalama 5.000 devirde sürdüm motoru.
    ekonomi için motor almıştım. ancak sizin yazdıklarınıza göre çok yakmış oluyor benim motor.
    bir çözümü var mıdır, yoksa değerler normal midir ?
    AB rh (+)Biz rüzgarı hissetmeyi seçtik, klimayı değil...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    3.2 lt. uzun yolda benim fiesta 3.1 e kadar düşüyor.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar bu motorun herşeyini öğrenmek için eeen başından beri okumaya başladım 3-4 gündür okuyorum.125. sayfadayım..yıl 2007.bakalım ne zaman bitireceğim..eminim ki o zmn motora dair herşeyi öğrenmiş olurum...
    birGarip..

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı bahadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi pazarlar... cbf 150'mle fotoğraf çekmek henüz nasip olmadı. motoru alalı 20 gün oldu. 2011 model.
    havaların durumu, iş yoğunluğu derken bu zaman zarfında 150 km yaptım. bugün 150 km'yi görünce benzin aldım. 22 tl'ye fulledi.
    bu tutar normal midir?
    benzin lt. fiyatı 4,55 TL
    alınan lt. 4,84
    yani 100 km.ye 3,23 km yakmış oluyor değil mi?

bu arada ilk defa motor süren biri olarak 70 km gördüm en fazla. ortalama 5.000 devirde sürdüm motoru.
    ekonomi için motor almıştım. ancak sizin yazdıklarınıza göre çok yakmış oluyor benim motor.
    bir çözümü var mıdır, yoksa değerler normal midir ?
    motor rodajda fazla yakması normal 1000 km den sonra daha net sonuç çıkartırsın
    bu kawasaki bir başka dostummm

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.

Bugün havaların iyi olmasıyla motorumu depodan çıkardım. Tabi burda paylaşmadan da olmaz dedim. Sormak istediğim bişey var şuan motor 378 km'de. Sizce yağı değiştirmeli miyim? Temmuz trafiğe çıkışlı. Viteslerin geçişleri biraz sert ve deli gibi egzantrik sesi geliyor gaza basınca.
    Garip bunu beğendi.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormak istediğim bişey var şuan motor 378 km'de. Sizce yağı değiştirmeli miyim? Temmuz trafiğe çıkışlı. Viteslerin geçişleri biraz sert ve deli gibi egzantrik sesi geliyor gaza basınca.
    Yağını hiç beklemeden değiştir. Normal yağ değişim aralığı km olarak dolmadan önce 6 ay dolduysa km dolmasını beklemeden yağını değiştir. Şu an için ilk yağ değişimin 1000 km de. 1000 km dolmadığı halde 6 ay dan fazla geçtiği için yağını değiştir. Hatta ilk yağ değişimi bence 500 km de yapılmalı. Şahsi fikrim bu. Neyse. 500 km de daha dolmadığı halde 6 ayı yine geçmiş. Her şekilde o yağ yine değişmeli. Sonrada 1000 km de değiştirirsin. Ama sen pek gezmiyorsun sanırım. 1000 km olmadan yine 6 ay geçerse yine değiştirmelisin. Geçen temmuzda alınmış bir motor nasıl olurda daha 378 km de olur yahu Hiç gezmemişisin demektir. Yağı değiştirdiğinde vites geçişlerin yumuşayacak, duyduğun ekzantririk sesi de hissedilir seviyede azalacaktır.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Yağını hiç beklemeden değiştir. Normal yağ değişim aralığı km olarak dolmadan önce 6 ay dolduysa km dolmasını beklemeden yağını değiştir. Şu an için ilk yağ değişimin 1000 km de. 1000 km dolmadığı halde 6 ay dan fazla geçtiği için yağını değiştir. Hatta ilk yağ değişimi bence 500 km de yapılmalı. Şahsi fikrim bu. Neyse. 500 km de daha dolmadığı halde 6 ayı yine geçmiş. Her şekilde o yağ yine değişmeli. Sonrada 1000 km de değiştirirsin. Ama sen pek gezmiyorsun sanırım. 1000 km olmadan yine 6 ay geçerse yine değiştirmelisin. Geçen temmuzda alınmış bir motor nasıl olurda daha 378 km de olur yahu Hiç gezmemişisin demektir. Yağı değiştirdiğinde vites geçişlerin yumuşayacak, duyduğun ekzantririk sesi de hissedilir seviyede azalacaktır.
    Ben aldığımda 84 km'de falandı Ethem abi. Ekim gibi falan aldım geçen sene. Aldığım adam 72-73 yaşlarında bir dede. Plakada D(e)D(e) zaten anlaşılıyor az çok. 1 ay kadar bindim. 370 km'de depoya koydum. Bugün biraz gezindim sağa sola hasret giderdim. Bugünden sonra bineriz artık.
    Yağ ne koyalım abi 10-40W mı 10-50W mi. Sen ne tavsiye edersin. Sen ne dersen o. Egzantrik kasktan pek duyulmuyor ama camı falan açınca biraz rahatsız ediyo. Bakalım bir yağı değişsin. Abi seninkinde tekleme problemi var mıydı? Sürekli deniyorum ben ama şuana kadar ne tekledi ne arka fren ses yaptı. Maşallah diyelimde.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldığımda 84 km'de falandı Ethem abi. Ekim gibi falan aldım geçen sene. Aldığım adam 72-73 yaşlarında bir dede. Plakada D(e)D(e) zaten anlaşılıyor az çok. 1 ay kadar bindim. 370 km'de depoya koydum. Bugün biraz gezindim sağa sola hasret giderdim. Bugünden sonra bineriz artık.
    Yağ ne koyalım abi 10-40W mı 10-50W mi. Sen ne tavsiye edersin. Sen ne dersen o. Egzantrik kasktan pek duyulmuyor ama camı falan açınca biraz rahatsız ediyo. Bakalım bir yağı değişsin. Abi seninkinde tekleme problemi var mıydı? Sürekli deniyorum ben ama şuana kadar ne tekledi ne arka fren ses yaptı. Maşallah diyelimde.
    Ben ne dersem o konusu, benim böyle bi iddeam olmadı. Estafirulah. Fakat ben kendi uygulamamdan bahsediyim. 10w-50 veya 15w-50 olabilir bu mevsimden sonra. Artık havalar 15-50 kullanılabilecek kadar sıcak. Bende bi 1 ay içinde yağ değişimi yapacağım. Şu anki yağım 10-40. Sonraki yağım 15w-50 olacak. Hatta yağım elimde hazır. Shell advance VSX 15W-50.

Ben her yağ değişiminde motora 1 lt değil, 1100 gram, yani 100 gram fazla yağ koyuyorum. Bu benim uygulamam ve bir çok servisin önerisi ve uygulaması. 1 lt lik tam bi ambalaj boşalttıktan sonra 100 gramda başka bi ambalajdan ilave ediyorum.

Bende tekleme yok. Hiç te olmadı çok şükür. Arka frenimde de bi sorun yok. Bu iki sorunu hiç yaşamadım. Bu açıdan açıkçası sıfır 2011 model cbf alan bi kullanıcı olarak şanslıyım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler