Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    120 ıle yanımda gıden cbf gordum yanı basabılen var kısa bı sure bakıstık
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    [QUOTE=cbr125cbr;2607956]
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bırak öyle kalsın Bobber yapanlar özellikle paslandırıyor, eskitiyor. Sizin oralarda bir şey ler olmuş, Goldwing de paslandıysa, asit yağmurları dedikleri şey gerçek oluyor sanırım :( Bu arada vazelin iyi gelir diye duymuştum bir fıkrada
    illa babaya yıkatacan bulaşıkları
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 dan bu yana 35000 kmdir cbf150 kullanıyorum. Bu motor aşırı rüzgarların olmadığı, eğimsiz bir yolda sabit 110 ile çok rahat gider. Ancak bu devirli kullanımdır ve motoru uzun vadede sıkıntıya sokar. Motorun hasar görmesi için illaki redline içerisine girmesi gerekmez. Redline'a uzun süre girmek, ani şekilde yağlama azlığına bağlı olarak sorunlar yaratabilir (bkz gt250r serisi) Motoru 6000 ve ya 8000 devir kullanmak arasındaki fark, motorun ömrüne yansır. Eğer motorun tam gaz açmana rağmen 100ü geçmiyorsa sorun vardır. Ben rüzgarsız bir havada, gazı %75-80 açık tutarak sabit 100km/s ile gidebiliyorum. Bu motorun da maksimum gideri budur, 100ü geçecekseniz direk motoru satın, gidin comet 250, cbr250r falan alın. Boşu boşuna motor ömrünü kısaltmayın.
    Aynen bende 2012 model cbf aldım motor şu an 2000km de düz yolda rüzgar yok ise 100 ile 110 km hızı rahat bir şekilde gidebiliyorum. Eğer motor 100 km hızı geçmiyorsa gerçekten problem var demektir. Eğimli yollarda 120 - 125 km hıza kadar çıktım ama motor için sakıncalı bence motora zarar veriyor. cbf 150 için max hız bence 110km olmalı

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı byokko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende 2012 model cbf aldım motor şu an 2000km de düz yolda rüzgar yok ise 100 ile 110 km hızı rahat bir şekilde gidebiliyorum. Eğer motor 100 km hızı geçmiyorsa gerçekten problem var demektir. Eğimli yollarda 120 - 125 km hıza kadar çıktım ama motor için sakıncalı bence motora zarar veriyor. cbf 150 için max hız bence 110km olmalı
    bazen 100 bile fazla olduğunu düşünüyorum en ideali 85/90 maksimum ne siz nede motor yorulacak

Motosikleti
    cbf 150
    aslında doğru olabilir. zaten geneldede o hızlarda kullanıyoruz. Birde ben motoru alalı 45 gün oldu orjinal lastikleri ve zinciri haricinde bence motor problemsiz gibi duruyor.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    motorun çekişinde problem yok zaten hızı sevmem. kendim 93 kiloyum artçım genelde benimle gezer oda 110 kilo düşünün artık o kadar kahrımızı çekiyor ama 100 den sonra gaz kesiyor . motoru resmen 100 de sabitlemişler.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı byokko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında doğru olabilir. zaten geneldede o hızlarda kullanıyoruz. Birde ben motoru alalı 45 gün oldu orjinal lastikleri ve zinciri haricinde bence motor problemsiz gibi duruyor.
    arka frende ses var benim tek sorun o burdaki hondada biraz nazlı yapmamak için yokuşa sürüyor dur bakalım ne olacak

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka frende ses var benim tek sorun o burdaki hondada biraz nazlı yapmamak için yokuşa sürüyor dur bakalım ne olacak
    Naza söze bakarsan yapmamak için yokuşa sürer tabiki

Servise 3 gidişinde de bu sorunu servis kağıdına yazdır ve düzeltilmesini iste. Muhtemelen 3. gidişinde jantı ya da kampanayı değiştireceklerdir. Bir sorun 3 kez art arda servis kağıdına girilirse mal ayıplı mal statüsüne girer. Serviste bunu istemez. Kuralına göre oyna

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Naza söze bakarsan yapmamak için yokuşa sürer tabiki

Servise 3 gidişinde de bu sorunu servis kağıdına yazdır ve düzeltilmesini iste. Muhtemelen 3. gidişinde jantı ya da kampanayı değiştireceklerdir. Bir sorun 3 kez art arda servis kağıdına girilirse mal ayıplı mal statüsüne girer. Serviste bunu istemez. Kuralına göre oyna
    2.kez gittiğimde servis kağıdı doldurdular fakat nüsha vermediler istediğim halde tarihlerini biliyorum 2 sefer daha gidecem muhtemelen anlamadıkları için yapamayacaklar onlarda israrlı bir şekilde isteyecem artık

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    ilk yağ değişimi 1000 km.de yada 6 ay dolduğunda.bunu zamanında yapmak motordan birşey eksiltmez uzun ömür için 100-200 yada 500 kmde yağ değişimine gerek yok.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    beyler bizim motorun yag sınıfı neydi SJ miydi?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Yakıt tüketimine son noktayı koyuyorum arkadaşlar.

Motorun yakıt tüketimini hesaplarken sadece sabit hızda gittiğinizi dikkate almayın. Ara hızlanmalarda gaz kolunu ne kadar çevirdiğiniz çok önemli. Şehir içinde yardıra yardıra hızlanarak 80km hıza sabitlerseniz, yavaş hızlanan birine oranla daha fazla yakarsınız. Alın size örnek dahada başka açıklaması yoktur:

Benim iş ev arası gidiş geliş 60km. Bunun 55km si düz otoban. Otobanda 80 ve 100 km ile farklı şekillerde kullandım.

1 depo ile 5500 devirde vites atarsanız;

Ara hızlanmalarda sakin, 80km/s ile: 520km
    Ara hızlanmalarda agresif, 80km/s ile: 480km
    Ara hızlanmalarda sakin, 100km/s ile : 450km
    Ara hızlanmalarda agresif, 100km/s ile : 420km gidiyor.

5500 devirde vites atmak demek, agresif veya sakin kullanmak demek değildir. Gaz kolunu 1/4 açarak ta, tam gaz vererek te 5500 e çıkabilirsiniz. Ben sakin kullanımda 2/4, agresif kullanırken 3/4 gaz açarım. CBF150 de en uygun vites değiştirme devri 5500 dür.

Eğer motoruz ile ara hızlanmalarda tam gaz gidiyor, 8000-9000 devir 110-120km ne varsa yardırıyorsanız, 420 kmden aşağı düşmeniz oldukça kabul edilebilir. Hatta 390 larda bitebilir deponuz. Bu normaldir.

Ancak buna rağmen dediğim şekilde kullanıyorsanız, yanılıyorsunuzdur. Çünkü seri üretim bir motor, aynı kullanım şartlarında asla bir depoyla 70-80km fark yaratmaz. Diğer kullanıcılarla kendinizi eşit şekilde değerlendirmeyin, çok şüpheleniyorsanız benzin istasyonunuzu değiştirin, benzin hortumlarınızı sızıntıya karşı kontrol edin, buji ve karbüratöre bir baktırın. Bunun haricinde bu motorun yukarıdaki şartlardan daha farklı ( +-%10) yakması imkansızdır.
    süper bir analiz olmuş.seni tebrik ediyorum..Fiat albea da ben yapmıştım böyle bir analiz.yol bilgisayarı sayesinde.ancak sen herşeyi deneyerek görmüşün.rakamlar da orantılı..tebrikler..
    birGarip..

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    ben bu sorunumu çözüme ulaştırdım nihayet servis 4 tane jant taktı ses kesilmedi ilk jantımı tornaya gönderip kampana kısmını düzelttirdi bugün motora takıldı ses kesildi
    ya sev ya terket...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu sorunumu çözüme ulaştırdım nihayet servis 4 tane jant taktı ses kesilmedi ilk jantımı tornaya gönderip kampana kısmını düzelttirdi bugün motora takıldı ses kesildi
    hadi gözün aydın.sevindim senin adına.yazılanalrı takip ettiğimiz için biliyoruz sıkıntını
    birGarip..

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi gözün aydın.sevindim senin adına.yazılanalrı takip ettiğimiz için biliyoruz sıkıntını
    inşallah aynı sorunu yaşayan kardeşlerimize bi yol gösterebilirim.Gerçektende sinir bozucu bi sesdi
    ya sev ya terket...

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arka frende ses bende de oldu servisde balata deyişti yine ses gelirse jant tı deyiştireceğiz dediler suan ses yok olursa yıne servis yolu gözükecek

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

Rialliden aldığımuzun siperlik elime ulaştı.
    Bedeninize gelen rüzgarı kesiyor ama kaskının vizörüne iki kat rüzgar vurduğunu söyleyeblirim. Allahtan kask iyi
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Uzun siperlik ile cbf 150 alien'a benzetiyorum.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    kısa camda hiç sürmedim aldığım gibi uzun siperlik takıldı kaska yüklü miktarda hava vurduğunu ve kafam geriye doğru yaslandığından biliyorum hava muhalefeti nedeniyle bir kaç gündür binemiyorum balatayı temizlediler başta ses gelmedi sonra uzun yol yaptıktan sonra diğer motordaki arkadaşım sesin tekrar geldiğini söyledi dur bakalım ne yapcaz

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    kısa camda hiç sürmedim aldığım gibi uzun siperlik takıldı kaska yüklü miktarda hava vurduğunu ve kafam geriye doğru yaslandığından biliyorum hava muhalefeti nedeniyle bir kaç gündür binemiyorum balatayı temizlediler başta ses gelmedi sonra uzun yol yaptıktan sonra diğer motordaki arkadaşım sesin tekrar geldiğini söyledi dur bakalım ne yapcaz
    arkadaşım o ses balata temizlemeyle geçmez servise gittiğin zaman sesini yükselt biraz git gel git gel sizinlemi uğraşıcam değiştirin şu jantı diye benden demesi
    ya sev ya terket...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler