Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jr. coyote çakal demek ;) ama nasıl bir çakalsa artık :D

döndüm karabüke, dün akşam ankara bugün karabük cankurtaranda kar yağıyordu :d

ayrıca artık ben pes ettim tüm sayfaları okumaktan muhabbetlere ortadan dalacağım artık :D
    aynen ekmel valla bu hafta bende cok yogunum adam akıllı takıp edemıyorum baslıgı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ben geldim...yahu takip etmek sorun değilde yazmak bazen çok zor geliyor...bir kaç gün ara verdim kusura bakmayın...mesele foruma bağımlı olmak bu topiğe bakmadan güni bitirememek...ulan dedim göbek bağım bu forumdamı kesildi...çok vakit alıyor beyler inanın...birde sorulara cevap yazmak istiyorum yorgun oluyorum istediğim şeyleri yazamıyorum canım sıkılıyor...pmdede aynı şeyler...makina ile alakalı soruyorlar...topiği takip ediverin deyip sallıyorum bazen napim...bu cbf 150 arayanlara bana yönlendiren kimse onu öpücüklere boğacağım... adam siteye girer girmez bana pm atıyor...napim ne edim...abi zaten kafam 1500...kimseyede mırın kırın edip sallamak istemiyorum ama şu an aynı anda 7-8 arkadaşa cbf 150 alımı (0 ve 2.el ) yardımcı olmaya çalışıyorum...abi sizlerle burada vakit geçirmek güzelde işin içine araştırma konuşma girince benim özel hayat yalan oluyor...siteye ara verem diyorum o da olmuyor ..bu ortamdan kopulmuyor...

bugün yağımı değiştirdim...makina 2700 kmde 150 gr yağ yakmış normalmi değilmi siz karar verin...ıphone alcaktım mobil almış bulundum...ıphone 28 lira mobil 20 lira...deniycem bakalım...850 grda..

makinayı bugün işyerime götürdüm...garaja basınclı makina alındı black & decker basıncla bi yıkadım makinayı Allah sizi inandırsın makina yumuşadı sanki hamam girip keselenmiş gibi oldu...suyu dayadım her yere...suyla çıktı çoğu kir...sonra köpük fırça gazyağı ile bi parlatmaya çalıştım...ince temizlik sayılmaz aslında ama şimdi artık istediğim şeyler oldu artık temizliğe asılıcam boş zamanlarımda...

Makinam tarihinin en temiz günlerini yaşıyor...

Motora benzedi...

Ama bu taraftan koruma demirinin değişmesi gerektiği belli oluyor...boyatmıcam ama daha uzun olanla değiştiricem...

Paslı egsoz nolcak beyler...bişey yapılamaz değilmi artık...

nihayet dişli setini ve arka balatayı değiştirdim...süper oldu yav...orıngle artık 100.000 görücem gibi...bakın detaylarda ince temizlik yok...daha parlıycak işallah...taktım...elciğide çıkardımmı yazın erdiyle mücahidi tokatlıycam...

Makina her şekil uzun yola hazır ve nazırdır efendiler...

Yağ değişiminden sonra vites mübarek sanki debriyajsız geçicek gibiydi...

cbf 150 bu...boru mu soru mu beyler...uçak mübarek...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    vaybe makina kendine gelmişişte cbf farkı 50.000 kmde bir bu bakımı yaparsan motor hala sapasağlam ilk günkü gibikoruma demirlerini ve eksozu boyarsan makina sıfır sankibirde elcikler varken makina gaz yemiyomu neden çıkarınca tokatlıcan bizi

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaybe makina kendine gelmişişte cbf farkı 50.000 kmde bir bu bakımı yaparsan motor hala sapasağlam ilk günkü gibikoruma demirlerini ve eksozu boyarsan makina sıfır sankibirde elcikler varken makina gaz yemiyomu neden çıkarınca tokatlıcan bizi
    koruma demiri değişcek hacı...elcikte alışkanlık diyelim...yağmurlar geçsin...hava biraz ısınsın onlarda çıkar...ama sarı çizmelerinden vazgeçmem arkedeş...

bişeyi farkettin dimi mücahit...benim makina ara hızlanmalarda tepkiyi çok vermiyor...atak durumu yok...neden anlamıyorum...sende Karaburunda söyledin ya bana...motor gitmiyor sanki ama son hızlarda hepinize takıyor o da ilginc...sen makinanla 125 gördünmü artcımken hatırlıyon dimi...az az makinaları açın beyler...az kökleyin...ara ara dip gaz....

Erdi napıyor Allah bilir...makina debriyaj balatası falan istemesin 250 km de...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Metehan mobilin hangi yağını koydun? 15-50 mi? 15-40 mı?

Birde sen zinciri normal motor yağı ile yağlıyorsun gibime geldi.
    Jantı batırmış, zincir muhafazasıda hakeza aynı

Bende ilk başlarda motor yağını yağdanlığa doldurup sıkıyordum zincire ama baktım gün geçtikçe arka jantın hali berbat oluyor. Mecbur zincir spreyine dönüş yaptım.
    Mobilin zincir spreyini kullanıyorum 400 ml. fiyatıda 17 yada 18 liraydı.
    Tavsiye ederim. Akşam garaja çektikten sonra sıkarsan sabaha kadar bekleyince sıçratma yapmıyor. Jantlar temizlediğin gibi tertemiz kalıyor.

Egzosuda sprey boyayla kolayca boyayabilirsin. Sökmesi çok basit zaten azıcık elin anahtar tutsun yahu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişeyi farkettin dimi mücahit...benim makina ara hızlanmalarda tepkiyi çok vermiyor...atak durumu yok...neden anlamıyorum...
    Ben bunun sebebini biliyorum.
    +100kg farkı

Ankaranın Cinnah yokuşunu Muratla birlikte çıkmaya başladık,
    Murat yokuşun ortasına gelmeden pırrrrrr yanımdan geçti gitti.
    Ben 95 kiloyum, Murat ise 65 kiloymuş. Aradaki 30 kilo fark azmı
    Garibim cbf daha ne yapsın
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    koruma demiri değişcek hacı...elcikte alışkanlık diyelim...yağmurlar geçsin...hava biraz ısınsın onlarda çıkar...ama sarı çizmelerinden vazgeçmem arkedeş...

bişeyi farkettin dimi mücahit...benim makina ara hızlanmalarda tepkiyi çok vermiyor...atak durumu yok...neden anlamıyorum...sende Karaburunda söyledin ya bana...motor gitmiyor sanki ama son hızlarda hepinize takıyor o da ilginc...sen makinanla 125 gördünmü artcımken hatırlıyon dimi...az az makinaları açın beyler...az kökleyin...ara ara dip gaz....

Erdi napıyor Allah bilir...makina debriyaj balatası falan istemesin 250 km de...
    ya senin motorda evet aralarda kalkışta sanki ölü gibi bi sorun vardır kesinama son hız ve seyir hali baya iievet benım motorla 125 goruyorum hatta rahat 120 çıkıyo motor emre baya ii kullanmış rodajda bellı

valla erdi 450 km olmuş bugun soledı bana oda alıştı artık cbf'e

aydoganx sana katıluyorum mete abi herşeyı hazır beklıyokoruma demirlerini sök eksozu sök 5 tl sprey boya al motor sıfır gibi olsun dimi ama

aydoganx mete abinin motoru bende kullandım kalkışlarda bi sorun var hatta vites değiştirip gaza bastığında motor sanki gitmek istemiyor azcık abi sen bunu sormadın mı hiç servisine yaw

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    motorun kıstan beri yenı yıkama fırsatın oldu herhalde metehan karedeş
    bu rada tag yakma olayının halen devam edıyor olması bı garıp ama sen cok gazlıyon herhalde ALLAH ne verdiyse köklüyorsundur herhalde ( aşırı ve anı ve süreklılık arzeden dutrumların netıcesınde yag yakıyor olabılırsın
    motoru yenı rektefe ettın yag yakması benım aklıma baska bı sey getırmıyor

elın degmısken arka jantıda gaz yagıyla fırcalasydın usta bıraz daha parlardı bu arada
    motoru kat kat cılalıyıp parlatma modası basladı butun cbf lerın yası kac olursa olsun aynı görünmesi lazım

Motosikleti
    şimdilik yok
    Ben geldim...yahu takip etmek sorun değilde yazmak bazen çok zor geliyor...bir kaç gün ara verdim kusura bakmayın...mesele foruma bağımlı olmak bu topiğe bakmadan güni bitirememek...ulan dedim göbek bağım bu forumdamı kesildi...çok vakit alıyor beyler inanın...birde sorulara cevap yazmak istiyorum yorgun oluyorum istediğim şeyleri yazamıyorum canım sıkılıyor...pmdede aynı şeyler...makina ile alakalı soruyorlar...topiği takip ediverin deyip sallıyorum bazen napim...bu cbf 150 arayanlara bana yönlendiren kimse onu öpücüklere boğacağım... adam siteye girer girmez bana pm atıyor...napim ne edim...abi zaten kafam 1500...kimseyede mırın kırın edip sallamak istemiyorum ama şu an aynı anda 7-8 arkadaşa cbf 150 alımı (0 ve 2.el ) yardımcı olmaya çalışıyorum...abi sizlerle burada vakit geçirmek güzelde işin içine araştırma konuşma girince benim özel hayat yalan oluyor...siteye ara verem diyorum o da olmuyor ..bu ortamdan kopulmuyor...

bugün yağımı değiştirdim...makina 2700 kmde 150 gr yağ yakmış normalmi değilmi siz karar verin...ıphone alcaktım mobil almış bulundum...ıphone 28 lira mobil 20 lira...deniycem bakalım...850 grda..

makinayı bugün işyerime götürdüm...garaja basınclı makina alındı black & decker basıncla bi yıkadım makinayı Allah sizi inandırsın makina yumuşadı sanki hamam girip keselenmiş gibi oldu...suyu dayadım her yere...suyla çıktı çoğu kir...sonra köpük fırça gazyağı ile bi parlatmaya çalıştım...ince temizlik sayılmaz aslında ama şimdi artık istediğim şeyler oldu artık temizliğe asılıcam boş zamanlarımda...

Makinam tarihinin en temiz günlerini yaşıyor...

Motora benzedi...

Ama bu taraftan koruma demirinin değişmesi gerektiği belli oluyor...boyatmıcam ama daha uzun olanla değiştiricem...

Paslı egsoz nolcak beyler...bişey yapılamaz değilmi artık...

nihayet dişli setini ve arka balatayı değiştirdim...süper oldu yav...orıngle artık 100.000 görücem gibi...bakın detaylarda ince temizlik yok...daha parlıycak işallah...taktım...elciğide çıkardımmı yazın erdiyle mücahidi tokatlıycam...

Makina her şekil uzun yola hazır ve nazırdır efendiler...

Yağ değişiminden sonra vites mübarek sanki debriyajsız geçicek gibiydi...

cbf 150 bu...boru mu soru mu beyler...uçak mübarek...
    vay vay vayyyyyy İHTİYAR DELİKANLI gelmiş hehe saka bı yana dayu ıyı olmus be cıhaz vallam kendıne gelmıs benımkınınde ıhtıyacı var bu hafta ankara hep yagmurlu hep yagmurlu camur ıcınde garıbım bızde angaralı cbf tayfası olarak cumartesı gunu hamam organızasyonu yapıp yıkasak düldülleri amma hos olur vallam haa bu arada nedır bu mobıl1 cılgınlıgı cbfcıler yagda mobıl1e mı donus yapıyo nedır ben rasgele aldım ondan sonra ismail ve şimdide hacı abı hey masallah dayayalım mobıl1lerı ellam

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    güzel çok hoş
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende ilk başlarda motor yağını yağdanlığa doldurup sıkıyordum zincire ama baktım gün geçtikçe arka jantın hali berbat oluyor. Mecbur zincir spreyine dönüş yaptım.
    Tavsiye ederim. Akşam garaja çektikten sonra sıkarsan sabaha kadar bekleyince sıçratma yapmıyor. Jantlar temizlediğin gibi tertemiz kalıyor.

Egzosuda sprey boyayla kolayca boyayabilirsin. Sökmesi çok basit zaten azıcık elin anahtar tutsun yahu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 ----------

+100kg farkı

evet dayu ya acıkk anahtar tutuversene yaw
    kesınlıkle ismailcim cinnah yokusunu senden arkadan gelıp rahatlıkla cıktım cıkarım cıkıyorum ancak bunun nedenı kesınlıkle kılo farkından oldugunun kanatındeyım bende bıde bu olayı duz yolda denemek lazım asıl o zaman farkı anlayabılırız zannımca

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dayu ya acıkk anahtar tutuversene yaw
    kesınlıkle ismailcim cinnah yokusunu senden arkadan gelıp rahatlıkla cıktım cıkarım cıkıyorum ancak bunun nedenı kesınlıkle kılo farkından oldugunun kanatındeyım bende bıde bu olayı duz yolda denemek lazım asıl o zaman farkı anlayabılırız zannımca
    Kilo düz yolda da farkettirir abi
    senin düzde 110 yaptığın yerde ben 100 anca yaparım
    Rejime başlayacam
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kıstan beri yenı yıkama fırsatın oldu herhalde metehan karedeş
    bu rada tag yakma olayının halen devam edıyor olması bı garıp ama sen cok gazlıyon herhalde ALLAH ne verdiyse köklüyorsundur herhalde ( aşırı ve anı ve süreklılık arzeden dutrumların netıcesınde yag yakıyor olabılırsın
    motoru yenı rektefe ettın yag yakması benım aklıma baska bı sey getırmıyor

elın degmısken arka jantıda gaz yagıyla fırcalasydın usta bıraz daha parlardı bu arada
    motoru kat kat cılalıyıp parlatma modası basladı butun cbf lerın yası kac olursa olsun aynı görünmesi lazım
    İnanmıycan ama aynen öyle tüm kış boyunca galiba 1 kez yalandan su tuttum...ilk basınclı su yemesi 6 aydır...

Yağ yakma olayı var usta aslında hepsinde...ama yağ değiştiren değerli arkadaşlarım ölçüm yapmayı es geçiyorlar...sıkıştırmasanda durum 50-100 gr arası standarda bağlamış durumda...ve normal siyor servis...

rektefiye olalı 11.000 km oldu usta ...

makina dediğin pis olmayacak usta...genclere özendim vallahi...

vay vay vayyyyyy İHTİYAR DELİKANLI gelmiş hehe saka bı yana dayu ıyı olmus be cıhaz vallam kendıne gelmıs benımkınınde ıhtıyacı var bu hafta ankara hep yagmurlu hep yagmurlu camur ıcınde garıbım bızde angaralı cbf tayfası olarak cumartesı gunu hamam organızasyonu yapıp yıkasak düldülleri amma hos olur vallam haa bu arada nedır bu mobıl1 cılgınlıgı cbfcıler yagda mobıl1e mı donus yapıyo nedır ben rasgele aldım ondan sonra ismail ve şimdide hacı abı hey masallah dayayalım mobıl1lerı ellam
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel çok hoş
    hoşgeldin birader...bayağıdır yoksun özlettin kendini...

Yav makinayı yıkadım gidiyorum arka fren bi kendine geldi...dedim noluyo sanki arka balatammı değişti...değişim öncesi yıkattım ya...

hacı valla artık motorex ıphone grup fantazisi yapıcam...

Rejime başlayacam

tamam hacı kilo farkı varda ilk hızlanmalarda bariz bir güc kaybı var ne alakaysa...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya senin motorda evet aralarda kalkışta sanki ölü gibi bi sorun vardır kesinama son hız ve seyir hali baya iievet benım motorla 125 goruyorum hatta rahat 120 çıkıyo motor emre baya ii kullanmış rodajda bellı

valla erdi 450 km olmuş bugun soledı bana oda alıştı artık cbf'e

aydoganx sana katıluyorum mete abi herşeyı hazır beklıyokoruma demirlerini sök eksozu sök 5 tl sprey boya al motor sıfır gibi olsun dimi ama

aydoganx mete abinin motoru bende kullandım kalkışlarda bi sorun var hatta vites değiştirip gaza bastığında motor sanki gitmek istemiyor azcık abi sen bunu sormadın mı hiç servisine yaw

hacı boya ile oluyormu egsoz işi bilmiyordum...şu 800 dereceye kadar dayanıklı olan zımbırtılardanmı diyorsunuz...valla uğraşmak lazım...kim uğrraşcak şimdi yav...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 ----------

+100kg farkı

15 40 galiba hacı...emin değilim valla bişey verdiler ama ney bakmadım...

zinciri spreylede değilde gresle yağlıyorum...ama srevis uzak olunca 250-300 kmde bir oto servislerin birin egirip yağdanlıklarını isteyip yağı dayıyorum...

ondan kalan bir pislik var jantlarda...aha şimdi işi gücü bırakıp garajda makinamı temizleyebilirim...şimdi rahatladım hacı...şu diz örtüsünü kaldırdım artık...tek dizliğimi çıkardım onla idare edicem...

hacı anahtar manahtar beni uğraştırma alışmışım hazıra ben...

Motosikleti
    şimdilik yok
    Rejime başlayacam
    hehe evet aga sen en ıyısı rejıme gır o zaman %100 performans alırsın mete dayuyada dıcem rejıme gır dıye emme bıraz zor gıbın bu vakıtten sonra

Motosikleti
    hehe evet aga sen en ıyısı rejıme gır o zaman %100 performans alırsın mete dayuyada dıcem rejıme gır dıye emme bıraz zor gıbın bu vakıtten sonra
    ipin ucu kaçınca artık eski kilona dönemiyorusn... motoru bıraksam var ya 100 kilo olurum...spor güzel birşey...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    metehan hocam ağır diye yokuş aşşağı o hızları gördü

motor temizlenmiş ama parlamamış.

"cilala beni metehan...CİLALA BENİ!" diye bağırıyor

kırmamak lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:31 ----------

bugünkü gezmemle 4004 km oldum

zaten çekişinden çok memnunum, bir de cuma günü yağı ve hava filtresi sıfırlanınca roketlerden roket beğeneceğim. maşallah hule ne güzel motor yapmışlar ya camı açıp açıp süzüyorum cabaf' ımı
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    jrcım cila işini mücahit halledecek sağolsun...ama henüz bu durumdan kendisinin haberi yok..."okursa insafa gelir artık bi el atar kankisine...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    jrcım cila işini mücahit halledecek sağolsun...ama henüz bu durumdan kendisinin haberi yok..."okursa insafa gelir artık bi el atar kankisine...
    evet valla haberim yoktuama bendeki cila güzelmiş emre sağolsun yav kaç ay oldu motoru alalı hala adama duva ediyom maşallah nazar deymez inşabi hatırlatta ilk buluşmada cilayı getırıyımde senin yaşlı cbfi estetikle gençleştirelimsıfır gibin olur valla

Motosikleti
    Tamam hacı bi parlatak düldülü..sizin makinaların yanında benimki harbiden dökülüyor...ama hep söylerim önemli olan ciğeri...

ben çıkıyorum beyler...görüşmek dileğiyle...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aha camdan size de baktırayım

MAŞALLAH' ı da okuyun...heh tamamdır

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    güvenlik var

yağmura yakalandım motor pis diye brandayı örtmedim. şimdi inip temizleyip örttüm. çantalar üzerinde duruyor. ben kilidi şasiden geçiriyorum yine de tekeri söküp gitmesin dayılar diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler