Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    İlan sahibiyle arkadaşlar konuşmuşlar ama parlak bi netice alamadılar galiba bi kaç sayfa öncesinde görebilirsin

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar cbf 150 alemi
    40 gunluk alanya macerasından sivasa geri dondüm ee biraz zahmetın yanında birde yattık yolda iyimi
    konyanın duz yolunda akşehirde yagmurda ´polis denetımınden gectımde bi an dikkat dagılıp basıt bı vırajı gec farkedıp kaldırımın 1 m kadar yolda duran tasi goremeyınce olanlar oldu ve saga yattım bı tarafım kaldırımda kaldı amanın gıttım dedım ama şükürler olsun ful korumaydım ALLAH sakladı . burnum bıle kanamadan cıktım . egılen koruma demiri oldu bir iki cizik oda muhım degıl
    ya bazen kendıme inanamıyorum . oradan kalkıp benzinlikcide camurlarımı yıkayıp kayseriye kadar gittim
    tabı ailem sadece ilk vukuatımı biliyor . bu sonkıyle 3 oldu ALLAH dorduncusunden saklasın
    Geçmiş olsun, motosiklet kullanırken her daim dikkatli olmak lazım.

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim umrum olmaz bu işlerle. Motoru 70000dede satsam vereceğim adama göstericem servis kayıtlarını. Böyle bakımlı motor alabiliyorsa alsın. İddaa ediyorum benim motor 60000e dayandıgında şuanki 20000liklerden daha bakımlı olacak.
    Herkes senin gibi mi Yoksa iyi bir bakımla bizim motorun içi açılmadan 100 bini devirmesi lazım.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim, ben daha motoru almadan önce full korumamı almıştım. A2 ehliyetim de var tabi. Ayrıca 15 yıllık trafik deneyimim ve milyonun üzerinde otomobille kilometrem var. Zaten trafiğe önceleri bisikletle de çıkıyordum, eskiden bisiklet sporu ile ilgileniyordum. Hatta şu anda motorumdan daha değerli bir bisikletim bile var Motoru hiç yabancılamadım desem yeridir. Hemen kaynaştık. Ardından da motorsiklet sürüş teknikleri adında bir blog geçmişti forumda fırsat buldukça da okuyorum çok faydalı oluyor. Dediğiniz gibi de çok stres atıyorum motor üzerinde. Bu sıcakta durmadıktan sonra sorun yok ilk fırsatta size ulaşacağım. Hepinize güvenli ve zevkli sürüşler dilerim.
    Bilinçli adamın hali bir başka oluyor ama hala bizi trafikde adamdan saymıyorlar ya ona hala birşey diyemiyorum.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım aşağıdaki resimdeki paneli uygulamış oradaki kişi, bu panel orijinal Honda paneli değil.
    Kendi imkanları ile takmışa benziyor, o yüzden elektronik bazı işlemler yapmış olabilir.

Bizim aradığımız panel Honda'nın Hong Kong ve Çin'de CBF150'lere orijinal olarak takmış olduğu aşağıdaki panel, bu panelin bağlantısı bence bizim motordaki standart bağlantıya uyacağa benziyor:

Araştırma için teşekkürler bağlantısını vermiş olduğun sitede güzel bilgiler var
    Selamlar, üstteki resimde singapurlu arkadaş bizim mevcut göstergedeki üstte bulunan boşluğa sığacak bir devir saati bulduğunu ve isteyene takabileceğinden bahsediyor. Yani sanıyorum bizde boş bir kapak şeklinde ve altı boş. Yeni modellerde kullanılan devir saatli göstergeden de takmışlar. İşte onun fişinin tam olarak uyduğundan ve devir saatinin direk çalışıp çalışmadığından emin olamadık. Olmazsa o foruma da üye olup aklmızdaki soruları oraya sorayım. Ne de olsa adamlar bizim yapmak istediğimizi hali hazırda yapmış görünüyorlar. Hatta yeni tip gidondan da takmış olabilirler.

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bizim motorlarda standart marş prosedürü, 1/8 yada 1/4 gaz + marş + 20 saniye kısık rölantide duruncaya kadar gaz. Ben özellikle yaz aylarında bu şekilde hiçbir sorunla karşılaşmadım, seninde karşılaşmaman lazım. Ancak benim bile motor 5-6 gün yattıgında ufak bir jikle gerekebiliyor(yarıya kadar) çalıştırmak için...
    30 SN GAZ Vermezsem stop ediyor. çalışıyo jiglesiz çalışmasına da stop ediyor, motoru çalıştırmdan gaza basmak gerekli mi??

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar cbf 150 alemi
    40 gunluk alanya macerasından sivasa geri dondüm ee biraz zahmetın yanında birde yattık yolda iyimi
    konyanın duz yolunda akşehirde yagmurda ´polis denetımınden gectımde bi an dikkat dagılıp basıt bı vırajı gec farkedıp kaldırımın 1 m kadar yolda duran tasi goremeyınce olanlar oldu ve saga yattım bı tarafım kaldırımda kaldı amanın gıttım dedım ama şükürler olsun ful korumaydım ALLAH sakladı . burnum bıle kanamadan cıktım . egılen koruma demiri oldu bir iki cizik oda muhım degıl
    ya bazen kendıme inanamıyorum . oradan kalkıp benzinlikcide camurlarımı yıkayıp kayseriye kadar gittim
    tabı ailem sadece ilk vukuatımı biliyor . bu sonkıyle 3 oldu ALLAH dorduncusunden saklasın

Toprağım,geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.Bence sadaka vermelisin(bir tebessüm bile bazen bir sadaka oluverir)

Tekrar geçmiş olsun
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 SN GAZ Vermezsem stop ediyor. çalışıyo jiglesiz çalışmasına da stop ediyor, motoru çalıştırmdan gaza basmak gerekli mi??
    Hafif gazı açıp, sonra marşa basıyorum. Motosiklet 3-5 gün çalışmamışsa jikleyi de açıyorum. (Kışın zaten her kullanımda açıyorum)

Benim başıma gelen durum(sorun) şu: Motosiklet ışıklarda dururken bazen kendi kendine stop ediyor, niye ediyor bir türlü anlayamadım. Motosikletin sübap ayarı yeni yapıldı(usta bayağı bozulmuş dedi), karbüratöre bakıldı(usta temizdi dedi) ve rolanti ayarı yapıldı(hava ayarına dokundurtmadım, cihaz olmadığından)
    VE motor sıcakken dahi kendi kendine stop ediyor. Acemiyken ışıklarda stop ettirmem o kadar koymazdı, bu koymaya başladı

Bu ara motosiklet 6600 km de. Sübap ayarının bozulması garip geldi.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    @AydoganX

Benim jeton şimdi düştü. Resimleri göremediğim için anlamamıştım. Bizde Honda amblemi olan boş yere takmışlar devir saatini. Hatta taktıkları devir saatini de buldum. Biraz pahalı geldi. Sanıyorum resimlerde de anlatıyorlar volan 'ın olduğu yere bir mıknatıs koyup devir bilgisini bir başka parça aracılığıyla alıyor heralde. Ben öyle anladım. Ama yine de güzel olmuş. Komple yeni gösterge takmak için de yine bu mıknatıslı sistem gerekiyor olabilir. Çünkü devir sinyalinin göstergeye gelmesi için bir neden yok.

http://kosoeurope.com/shop/product_i...55960d1eb57c8a

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Arkadaşlar bugün itibariyle kymco agility 125 i sattım hayırlısıyla 1 saat sonrada honda cbf i aldım yarın elimde olacak motor bende cbf ci oldum nihayet Şimdi benim dikkat etmem gerek hususlar nelerdir motor sıfır yapmam gereken her harhangi bir husus varsa beni bilgilendirirseniz bana çok yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Burda da sıcaklık göstergelisinin montaj kılavuzu, bağlantısı çok zor değil

http://kosoeurope.com/shop/media/pdf...0-16000RPM.pdf

deviri ya bobinden ya da daha basiti buji kablosunun üzerinde kabloyu dolayarak elde ediyor. Hatta bir ek parça ile silindir kafa sıcaklığını da ölçebiliyor.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    @AydoganX

Benim jeton şimdi düştü. Resimleri göremediğim için anlamamıştım. Bizde Honda amblemi olan boş yere takmışlar devir saatini. Hatta taktıkları devir saatini de buldum. Biraz pahalı geldi. Sanıyorum resimlerde de anlatıyorlar volan 'ın olduğu yere bir mıknatıs koyup devir bilgisini bir başka parça aracılığıyla alıyor heralde. Ben öyle anladım. Ama yine de güzel olmuş. Komple yeni gösterge takmak için de yine bu mıknatıslı sistem gerekiyor olabilir. Çünkü devir sinyalinin göstergeye gelmesi için bir neden yok.

Peki birşey sorucam.

Bu linkteki göstergeyi,bizim motorlara ek olarak montaj yapmak mümkün olurmu...?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bu devir saatli gösterge panelini araştırdım. Uyduruk bir şey değilmiş, gündüz pek farkedilmese de gece mavi aydınlatması çok güzel yanıyormuş. Markası KOSO ve Taiwan malıymış. 1.5 saatlik operasyon ile devir saatini bağladıklarından bahsediyorlar. Herhalde voltmetre den bahsettiklerine göre devir sinyalini bulmak uğraştırıyor.

Bu adamlar bahsettiğine göre büyük ihtimal çalışacak fakat öyle tak çalıştır tarzında çalışacağını sanmıyorum.

http://www.singaporebikes.com/forums....php?p=6367962
    iyi yakalamışsın tebrikler...Aydoğandan bu performansı beklerdik ama olmadı...

ben bu singapur sitesine üye oluyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

@AydoganX

Normal olarak düşününce dediğin gibi devir sinyalinin göstergeye gelmesi için bir neden yok fakat ben şu ihtimal üzerinde duruyorum.

CBF150 motor blokları fabrikasyon olarak aynı çıktığı için (ya da ben öyle düşünüyorum) bu devir sinyalini ileten kablo gösterge panelinin arkalarına biryere kadar gelmiştir. Honda Türkiye maliyeti düşürmek için bu paneli takmadığı için gösterge panelini devir saatsiz olandan takmıştır.

Çünkü 2007 olan modellerinde bile hongkongda bu devir saatli olan paneller, resimlerinden anladığımız kadarıyla standart olarak geliyordu.

Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün itibariyle kymco agility 125 i sattım hayırlısıyla 1 saat sonrada honda cbf i aldım yarın elimde olacak motor bende cbf ci oldum nihayet Şimdi benim dikkat etmem gerek hususlar nelerdir motor sıfır yapmam gereken her harhangi bir husus varsa beni bilgilendirirseniz bana çok yardımcı olacaktır.
    Hayırlı uğurlu olsun. Sıfır motorda belli bir süre rodaj dönemi yaşarsın.
    İlk 1000 km. ani hızlanma yapma, sert kalkış yapma, sürekli yüksek devirlerde gezinme ve son hız olarakta 70-80'i geçmemeye çalış.

Rodajda iken uzun süre yüksek devir çeviren makineler sesinden biraz anlaşılıyor. Daha bir çıkırtılı çalışıyor (gibi geldi bana).

Sonuçta kullanma kılavuzunun dediğide rodajdayken sakin kullanım

Allah kaza bela vermesin, tekrardan hayırlı olsun...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif gazı açıp, sonra marşa basıyorum. Motosiklet 3-5 gün çalışmamışsa jikleyi de açıyorum. (Kışın zaten her kullanımda açıyorum)

Benim başıma gelen durum(sorun) şu: Motosiklet ışıklarda dururken bazen kendi kendine stop ediyor, niye ediyor bir türlü anlayamadım. Motosikletin sübap ayarı yeni yapıldı(usta bayağı bozulmuş dedi), karbüratöre bakıldı(usta temizdi dedi) ve rolanti ayarı yapıldı(hava ayarına dokundurtmadım, cihaz olmadığından)
    VE motor sıcakken dahi kendi kendine stop ediyor. Acemiyken ışıklarda stop ettirmem o kadar koymazdı, bu koymaya başladı

Benim sorum arada kaynadı. Var mı bilen arkadaşlar.
    Not: Bu saatten sonra devir göstermese de olur, ben dibi bulup ya da bulmadan(dibe yakın) vites değiştiryorum
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi yakalamışsın tebrikler...Aydoğandan bu performansı beklerdik ama olmadı...

ben bu singapur sitesine üye oluyorum...
    Önümüzdeki maçlara bakacağız Sağolsun (TheNightHawk) Murat abide araştırmacı bir kişilikteymiş.
    Biz bu paneli bulur takarız bence (inşallah)

@TheNightHawk
    Abi bu orijinal olan paneli ebayde falan bulamadım. Bu singapur sitesine bi sorabilirmisin? Online olarak, ebay gibi yada başka şekilde bu orijinal olan devir saatli gösterge panelini nasıl temin edebiliriz? Taobao sitesinden TR için alışveriş yapamıyormuşuz.

http://www.taobao.com/view_image.php...&dbId=db2&fv=9

Bu sitede direk satışı var ama taobao sitesinde olduğu için alamıyoruz.
    http://translate.googleusercontent.c...rALZaQSi7PfNrw

Resimde devir saatli göstergenin Honda orijinal parça kodunun ismide yazıyor, belki işimize yarar: 37100-KTT-C01

Aşağıdaki resme dikkat ederseniz 2 tane soket ile tüm panelin bağlantısı yapılıyor.
    Bu soketlerin giriş yerleri bizim motorda da fabrikasyon olarak vardır diye umut ediyorum.

@Mucit
    Rölanti ayarın düşük olabilirmi? İlk aklıma gelen sebep bu oldu.
    Ben 19.500 km.ye geldim henüz hiç subap ayarı yaptırmadım. Motorun çekişi, yakıtı herşeyi normal.

Motosikleti
    Önümüzdeki maçlara bakacağız Sağolsun (TheNightHawk) Murat abide araştırmacı bir kişilikteymiş. Biz bu paneli bulur takarız bence (inşallah)

.
    şimdi üye oldum bakınayım siteye biraz...nikim mete_han_Turchıa birazda oraları kurcalayayım...ne varsa sende var Aydoğan aga ...hadi son düzlükte bi sprint yap gari...

Welcome, mete_han_Turchıa.
    You last visited: 17-06-2010 at 10:31 PM
    Private Messages: Unread 0, Total 0.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail biz arada bir buluşmuyoruz her hafta buluşuyoruz. senin arada bir de olsa geldiğin oluyor
    Bu tespit doğru olmuş

Motosikleti
    Ben 19.500 km.ye geldim henüz hiç subap ayarı yaptırmadım. Motorun çekişi, yakıtı herşeyi normal.
    kanka cbfde sübap ayarı şart...10.000 de bir...ustalarımda aynı şeyi söylüyor...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi üye oldum bakınayım siteye biraz...nikim mete_han_Turchıa birazda oraları kurcalayayım...ne varsa sende var Aydoğan aga ...hadi son düzlükte bi sprint yap gari...
    Welcome, mete_han_Turchıa.
    You last visited: 17-06-2010 at 10:31 PM
    Private Messages: Unread 0, Total 0.
    Ver gazı, ver gazı
    Ben üye olalı 3 ayı geçmiş o siteye ama icraatim olmamış

Kod:
    AydoganX

REKLAM ALANI
    Motosikleti
    Benim sorum arada kaynadı. Var mı bilen arkadaşlar.
    Not: Bu saatten sonra devir göstermese de olur, ben dibi bulup ya da bulmadan(dibe yakın) vites değiştiryorum
    aga sele altında bez mez bişey varmı...hava sikülasyonuna bi baksana...ben 55.000 deyim marş motoru sorunu hariç stop etme durumu olmadı...ilk çalıştırma sorunum asla olmadı...hareket sonrası stop geçen pazar etti...denize gittiğimizde bakkala girdim nevale almak için arkadaşlar şaka yapıp benzini kapamışlar ilk defa tongaya geldim...

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler