Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    dandik şerit almıştım hb den 1-2 liraya 50 saat uğraşmıştım ve sabaha atmıştı. gidip keiti nin düz şeritini aldım aletide içindeydi 5 dk da çektim 1 yıl oldu en ufak atma yok. yani ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya benmi çok becerikliyim yoksa o zaman şansıma mı oldu 20 dakka sürmedi cup motoruma şerit çektim ve 2 yıl oldu sapasağlam sıkıldım hatta yeşil renkten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

işte çektiğim şerit laptopun şarjı bozuk onda şerit çekerken resimler var onlarıda atardım ama bu var elimde şuanbu iki sene sonraki hali

mücahit resimdeki yer sütlücemi?
    [/X]:cat:[I][B]htokac[/B][/I]

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Cbf ciler yakıt tasarruf moduna girmiş ne iş.Şimdi aynayı izliyorum veneuzuellada bir depoyu fullemek 1 tl imiş ben bavulu hazırlıyorum
    HONDA

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çindeki devir göstergeli CBF150'lerde "ekonomi" modu var gösterge panelinde.
    Benim az önce belirttiğim "maksimum tork verilen devirde, en az yakıt" söylemine ters bir durum var.

şu lanet göstergede devir olsa gözümde daha bi yücelecek marka ve model...ama layık olmadığımızı düşündükleri için koymamışlar...bak piyasadaki kadranların benzin göstergelerinin çoğunun sağlıklı olmadığını ve garanti kapsamında değiştirmeleri gerektiğini düşünürsek o devir göstergesinede muhtemelen güvenemiyorlar...maliyetler artacağı için belkide...benim komplo teorim budur...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze günaydın yeni kalktım gözümün capağı ile pc actım foruma bakıyorum len ne bicim şey bu cekirdek gibi ama o bile bitiyor ne edecez biz bu düşünce ile

jr. bir depoyu hep devirli kulllandım 4. viteste bagırta bagırta 80 ne kadar cıkıp 5. vitese attım 351 km de yedge düştüm şimdide 20km de 2. 30km da 3. 40km de 4. vites ve 60km üzeri 5. vitese geciyorum ( bu değerleri bana Metehan vermişti fi tarihinde ) bakalım yakıt tüketimi ne olcak.

Birde allahtan metehan link vermişsin ha , üstün zekemı kullanıp ayrıntıları öğrendim gezi için Tamam ağalar bence gelcem Yuvacık gezisine gidek görek bakalım nasil olcak ama ilk toplu sürüşüm ve uzun yol tecrubem olcak Levent BP de kimler olcak burdan? Ben bu gün bir KGS edinim Birde şu levent BP ye nasil gidilir öğrenim.

Ya bu arada bizim dış cepheyi yapıyorlar kafamın icine edildi resmen... Keske kullak tıkacı alaydım. işe yarardı şimdi.
    Dostum mücahit erdi ve ben saat 09 da Levent BP de olucaz...aklında olsun... güzel keyifli gezi olacak

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İnşallah Metehan hocam müsait bir zaman olursa tabiki.

P
    inşallah akşam vakti sizlerin uygun gördüğü bir yerde buluşursak süper olur...

Çorum Angara arası uzak mı yav...bizim şanverenin gelme ihtimali yok mu...

Ya da ben Elmadağa gidicem...Elmadağ Çorum arası kaçkm acep...

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motoru aldıkdan sonra ilk defa bakımını yaptırdım lastikleri değiştim prelli marka çok fark ediyor insana ayrı bir güven veriyor o yumuşaklığı hissedebiliyorum ayrıca 2. vitese bazen zor geçiyordu o da yağdan dolayıymış şimdi çok rahat tıkır tıkır geçiyor sesi falan çok değişti birde motoru satan arkadaş hava ayarını çok açmış usta dediki bu motor da ısınma oluyormuydu bende evet aynı hızla giderken çin motorları benden daha az ısınıyordu hava ayarını da yapmış çok rahat çalışıyor dün a2 ehliyetimi de aldım şimdi motor gözümün içine bakıyor hadi uçur beni diye.. dün birde depoyu fulledim 41 tl tuttu yedekteydi biraz km de yapmıştım normalmi pompacı tamm ağğzına kadar fulledi.. bu arada lastikler 2009 üretimi
    hayırlı olsun ehliyetin artık kafan rahat gezersin...ama ehliyeti aldın ya polis de hayatta çevirmez...

hadi hayırlı olsun şimdi sorunsuz bi hale gelmişsin

ya dün bende depoyu fulledim 45 tl tuttudedim sanki tır deposubiraz yedekten kullanmıştım 11 küsür litre benzin aldı heralde ama fiyatlar artıyo valla neyse artık 1 ay benzinciye gitmem...uzun bi geziye gitmezsem tabi
    ben aldığımda 38 liraya taşana dek ful oluyodu hiç unutmam...

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jr. ile görüştüm ve bu şekilde yapacağız inş. şimdi birazcık daha kendi hesaplarımı yapayım ona göre gidip konuşacağım ve sıfır alacağım heyecan bastı yaaaa...
    en mantıklısı Anadolu cetelem zaten...eğer baban emekliyse anında çıkar...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

metehan hocam gel seni gufteciye götürelim gel. bu haftasonu gezi var ama ben katılamıyorum.
    gezisiz boş geçmeyin hafta sonlarını...oraların nesi menşur beyler hiç demiyonuz...

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri 110 aldım 50 ön 60 arka taktırmaya para vermedim usta babamın arkadşı zaten malzemeleride ustanın oğlu istanbuldan yolldı geliş fiyatından normalde ön 60 arka 70 miş
    fiyatla buradakilerle aynı...para vermedin ama bi çay parası 10 kaat toslasaydın...bir dahakine bi işin düşerse yüzün olur...el emeği önemli...

Alıntı brkcrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba lastik ile ilgili bir çok muhabbet dönüyor forumda;
    ben de pirelli mt 65 taktırdım 2 hafta önce ve geçen hafta kapalı alan eğitimine katıldım... lastiklerden kesinlikle çok memnunum; eğitimde 50 km/s ile giderken ani kontralar, yön değişimleri, ani frenlemeler, slolom vs... çalıştık ve bütün bunları yaparken beni en ufak bir tedirginliğe sokmadı, yol tutuşunda da herhangi bir problem yok.. hiç kayma, yolu bırakma yapmadı; önerim ırc vs... gibi servislerin önerdiği markalardansa pirelli tavsiye ederim hiç yoktan adı var ve deneyimim olumlu yönde...
    reklam gibi oldu ama lastikçi değilim sadece memnun kaldım
    Valla dostum bende pırellı olsun derdim hep...marka lastik takılsın isterdim ama neden ucuz olduğunu hiç çözemedim...galiba pırellı lastiklerde desen sorunu var...yani kuru havada yanaklardan az yatınca kayıyorlar...benimkiler farkettim...11.000 km oldu takılalı...kayıyor...bunu artık bariz hissediyorum

Alıntı semih varol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 modelini abim kullanıyor. Sağlam araba yakıtı az ama bi süre sonra bi yerlerinden ses gelmeye başlıo. Sesleri fazla kafasına takmasın derim ben. Yakıtı çok az İst. samsun 880 km 100 tl ye geldi abim . 90km hızı geçmeden. Bide bir dezavantajı araba küçük olduğu için motor sesi biraz içeri çok gelio. 206+ sanırsam alacağı güzel seçim Abime sorarım başka sorunu varmı bilgilendiririm allaha emanet olun
    Hacı çok vasat bir araba...tipik bir pejo...donanımları zayıf...motor güçsüz...bu araca dizel diye 27.000 lira...eder mi etmez...bildiğin 206 kasa aynısı ön makyajlı sadece...Bu Fransızlar var ya çok üçkattcı...207 ile arasında 3 milyor fark vardı keşke onu alsalardı...dediğin ses sorunlarını hep okuduk durduk ondan almadılar...satıcıda arkadaşıma 206+ plus alın diye tuturdu...yani dizel farkı 5000 tl...bayağı dolandık arkadaş sürüş olayını kaptı gibi...pazartesiye trafikte...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    şeritler güzelmiş bende yeşil takacam.
    motor için sticer nerden bulabilirim bulamassam eir back (yazılışını tam bilemedim ufak boya tabancalarıyla alev resimleri yapan ) yapanlara nasıl ulaşabilirim

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf ciler yakıt tasarruf moduna girmiş ne iş.Şimdi aynayı izliyorum veneuzuellada bir depoyu fullemek 1 tl imiş ben bavulu hazırlıyorum
    vavvv 1tl olsa türkiyede motor üstünden hiç inmezdim

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten zengin adamlar iiyice kısa kısa zengin oluyobizde kıstıkca kısıyoruz

evet aynayı bende isliyorum abi yok böle bişey ya 1 tl arabaların deposu fulleniyor bizim motorları düşünemiyorum orda olsam kesin 1200 cc bmw alırımvalla tam gezi yapılcak ülke motorumu kapatmam gece bile çalışır hiç durmam hiç

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

Alıntı htokac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit resimdeki yer sütlücemi?
    evet orası tam sütlüce cbf geldi cupu oraya garaja koydumarkadaşın garajında kuzu kuzu yatıyor

arkadaşlar yazdım ama tekrar yazıyım venezuellada arabaların deposunu fullemek 1 tlmotorlardan para almıyolar

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    CBF 150 Kardeşliği adında facebookta bir gurup kurdum katılımlarınızı bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

Mete abi başta sen sensiz tadı olamaz gurubun italyanlarınkinde paylaşmışın bişeyler onların türkçesi kıt sen bizim guruba gel (ne reklam yapıyorum ama nede olsa eski mesleğim )

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    zaten zengin adamlar iiyice kısa kısa zengin oluyobizde kıstıkca kısıyoruz

evet aynayı bende isliyorum abi yok böle bişey ya 1 tl arabaların deposu fulleniyor bizim motorları düşünemiyorum orda olsam kesin 1200 cc bmw alırımvalla tam gezi yapılcak ülke motorumu kapatmam gece bile çalışır hiç durmam hiç

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

evet orası tam sütlüce cbf geldi cupu oraya garaja koydumarkadaşın garajında kuzu kuzu yatıyor

arkadaşlar yazdım ama tekrar yazıyım venezuellada arabaların deposunu fullemek 1 tlmotorlardan para almıyolar
    arkadaşlar ben üç sene önce askerdeyken Hakkari nin Çukurca ilçesinde benzinin litresi 300 tl idi venezuellada kadar olmasada ona razıyız 3.760. tl nerde ben allahtan sadece hafta sonları biniyorum o yüzden bir veya bir buçuk ayda bir fulluyorum şimdi motorumu parlatmaya gideceğim bugun arkadaşlarla orduya gideceğiz iyice sileyimde ruzgardan sürtünme olayını en aza indireyim ki yakıtı az yaksın

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    [queto]jr. bir depoyu hep devirli kulllandım 4. viteste bagırta bagırta 80 ne kadar cıkıp 5. vitese attım 351 km de yedge düştüm şimdide 20km de 2. 30km da 3. 40km de 4. vites ve 60km üzeri 5. vitese geciyorum ( bu değerleri bana Metehan vermişti fi tarihinde ) bakalım yakıt tüketimi ne olcak.[queto/]

sonuç ne oldu abi kaç km gittin bu şekilde

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    bugun hava burada çok sıcak 100 km geçmedim ama motor çok ısınıyor normalmi yağını falan da yeni değiştim

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

son durum nedir kardeşim...yapabileceğim bir şey var mı...Söylemesi ayıptır Honda Türkiye Genel Müdürü Enver Dodanlının öz yeğeni kankamdır...her türlü ayarı veriririm itinayla...

..
    metehan kardeş ben sıfırdan vazgeçtim gibi adamlar fabrikada bile motor yok diyorlar kısmet olursa yarın ikinci el cbf bakcaz 2008 model 15000 km de 3000 lira ister ama hondanın servislerinden bile haberinin olmaması beni üzdü biraz anlayacağın adamlar beni aradılar hondadan konyada servisimiz yok ankaraya gideceksiniz diye ama burdaki servisin elinde de yetki belgesi var 2 senelik servislerinden haberleri yok ve dahada trajikomik olan bizim para söylenene göre hondanın hesabında ama 14 gündür motor yok ortalıkta yani uzun lafın kısası paramızla rezil olduk honda 14 günde kocaeliden konyaya bir tane motor gönderemedi çarşamba günü de parayı geri alacaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 ----------

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, para biriktirme işini beceremiyorum , taksitli almak istiyorum. Sizce nasıl olur ? Bir an önce almak istiyorum artık, çok bunaldım çoookk
    valla ben parasını da verdim ama motor yok kardeş honda güzel çalışıyor biz de bekliyos güzel iş ama benim gibi 100 kişi olsa 4100 lira nakit alacan eder 410.000 lira 15-20 gün beklet kullan parayı sonrada motor gelmedi isterseniz paranızı iade edelim diyecen güzel iş değil mi
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar iyi akşamlar,

bugün motorla gidiyorum motor bi sanki çekişten düştü ve hzım 90 ı geçtiği zaman titreşim oluyor motor sanki zorla gdiyor ve 100 kmyi geçmiyo acaba neden olur,gecen benzinimi herzamankinden farklı biyerden aldım ordan şüpheleniyorum valla anlamadım motor gitmiyo ve titriyo 100 kmye zorla çıkıyo daha da geçmiyo neden acaba?

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Merhaba CBF kullanıcıları.

Anlık bir kararla Tekar CBF150 almaya karar vermiş bulunmaktayım. Kısa bir süre sonra umarım forumun en aktif en canlı ortamına yeni CBF150'm ile adım atacağım

Herkese iyi forumlar dilerim.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    murat hayırdır? sen er6 f düşünürken neden regal aldın onu zaten anlamadım. şimdi de tekrar cbf diyorsun. hayırlısı olsun da regalden memnun kalmadın mı?

bir de regali neden 150lik aldın?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Büyük makinalar düşünüyordum ancak maddi durumlar yeterli olmadı. Hacim büyütmek için kendime 1 sene daha verdim.. 1 sene daha cbf kullanırım o sırada para biriktirip büyütürüm diye düşünüyorum.

5-5500 tl ye er-5 alabilirdim ancak onlarda çok yakıyormuş... cbf 250 zaten kullandığım için 150 den pek de bir farkı olmadığını biliyorum. ybr250 lerde pahalı geldi. Alınabilecek en uygunu CBF150 dedim.

Zaten yaklaşık 7000 km kullandığım bir makine. Beni hiç üzmemişti. Regal'den beklediğimi alamadım. Sorun çıkartıyordu sürekli. Uzun yola gitmeye korkuyordum. Fazlada yakıyordu.

Şimdi neden cbfini sattın o zaman diyeceksiniz. O makinada babamındı yani ben istediğim zaman alamıyordum. Ailevi nedenlerden ötürüde son zamanlarda hiç binemiyordum. Zaten regali de o yüzden almıştım.

Uzun lafın kısası aranıza tekrar katılıyorum Benim için önemli olanda bu...
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar bugün ankaranın güneyinde beynam ormanına gittim. asfaltsız ve dimdik yılan gibi kıvrılarak tırmanan bir yoldu. bozuk yolda ve ormanda en ufak tereddüt olmadan, altındaki motora sonuna kadar güvenerek ve inanarak gitmek kadar keyiflisi de yok. ve bir evren klasiği olarak motoruma biraz daha aşık oldum

bir sene olmasına 15 gün kaldı, aldım alalı gözüm başka motor görmüyor. aklım başka motorlara arada bir gitse de bir turluyorum yine aşık oluyorum. hem ne gerek var ki? bir senedir beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. bakalım daha uzun mesafelere sıra gelince değiştiririz belki. ama bu kadar yetenekli ve konforlu motordan sonra bizi ne keser sorusuna cevap kesinlikle enduro.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    cbf 150 leri bende merak etmeye başladım artık..sen güzel anlatıyorsun..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    murat hayırlısı olsun gönlünde biryerde cruiser varmış demek ki. performans ve rahatlık açısından kıyaslar mısın? beygir tork kaçtı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

mert abi geçen yibanın önündeki sen miydin ya? motorcu arkadaşın tekiyle muhabbet ediyordun. çanta takıyordu adam. biz de tam 1 metre arkanda giyinip motorları çalıştırıp gittik. serdar söyledi sonra serdarmert nikli arkadaştı diye.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat hayırlısı olsun gönlünde biryerde cruiser varmış demek ki. performans ve rahatlık açısından kıyaslar mısın? beygir tork kaçtı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

mert abi geçen yibanın önündeki sen miydin ya? motorcu arkadaşın tekiyle muhabbet ediyordun. çanta takıyordu adam. biz de tam 1 metre arkanda giyinip motorları çalıştırıp gittik. serdar söyledi sonra serdarmert nikli arkadaştı diye.
    Bendim evet Evren.. Çanta takıyordu yardım edeyim dedim senin Kanuni Breton 125 cc almış biri vardı.. sizde Chooper vardı öyle hatırlıyorum.. Hocam keşke konuşsaydık tanışsaydık serdar tanımış ama ben hiç algılıyamadım...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    vallahi ya işe bak abi 1 metre yakınıma gelmişsin hiç bakmadım bile alışmışım yibanın önü motorcu dolu oluyo diye.

suzuki intruder vardı elemanın arkasında. senin arkandaki bol çantalı cihaz da benimkisiydi.

kısmet olmadı ya

sen ne için gelmiştin?

murat kıyaslar mısın motorların konfor ve performansını

(dayan trabzon dayan! )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler