Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze günaydın,

Hafta içi ilk kez motorla geldim iş pantolonune cantaya koymuştum ceket getirmedim şirketin tuvaletinde de ünüformamı ( Takımı ) giydim hic renk vermedim
    Günaydın.

Bende ilk başta işyerime motorumla gelirken kimse görmesin beni motor kıyafetleri içinde vs. diye düşünüyordum ki gel zaman git zaman bu düşüncem değişti.

Artık elimde kask, üstümde korumalı mont, altımda korumalı pantolon ile full koruma işyerime rahat rahat dalıyorum (işyerimde ise takım elbisem ile çalışıyorum) valla emin ol mesai arkadaşlarından birçoğunun içi giderek bakıyor olacaktır.

Rahat olmak lazım. Senin için tuvalette üst baş değiştirmek zor olsa gerek, ben alt katlarda atıl durumda kullanılmayan bir depo buldum bizim şirkette orayı soyunma kabini olarak kulanıyorum

Sana tek lazım olan üstünü kolay değiştirebileceğin bir oda diye düşünüyorum.

Zaten belli bir süre gelip gittikten ve motorun trafikteki rahatlığına alıştıktan sonra istesende artık otobüse binemiyorsun
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ohbe ön fren neymiş abi ön fren olmadan motorun zevki çıkmıyoşimdi evden buroya geldim ön fren eski haline geri döndümaşallah...

hiç bukadarını beklemiyodum valla diskte balatada ne varsa söktü attı demek ha würth ha förch bi farkı yokmuşikiside alman malı...baya bi kaldı bunuda kenarı koycam ve böle dağ bayır gezersem arada sıkıcam on diske çünkü orası hep acık temizlik istiyor fren performansıda artar böylece tavsiye ederim...ve sadece 6 tl baya ucuzmuş....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohbe ön fren neymiş abi ön fren olmadan motorun zevki çıkmıyoşimdi evden buroya geldim ön fren eski haline geri döndümaşallah...

hiç bukadarını beklemiyodum valla diskte balatada ne varsa söktü attı demek ha würth ha förch bi farkı yokmuşikiside alman malı...baya bi kaldı bunuda kenarı koycam ve böle dağ bayır gezersem arada sıkıcam on diske çünkü orası hep acık temizlik istiyor fren performansıda artar böylece tavsiye ederim...ve sadece 6 tl baya ucuzmuş....
    Müco hani bana dua etmemişsin,sen bide onun WÜRTH'ünü bulsaydın balataları bali gibi yapıcaktı...

Sorunun çözülmesine sevindim
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müco hani bana dua etmemişsin,sen bide onun WÜRTH'ünü bulsaydın balataları bali gibi yapıcaktı...

Sorunun çözülmesine sevindim
    eyw etmemmiettim tabiki...ama würth almadım diye kızarsın dedim

valla süper oldu adama sordum işe yarrmı abi aynısı dedi sadece başka amrka ama buda alman..ve senin anlattığın gibi arka çantta çıkmayan yağlar kirler akıp gidiyor ama yine senin önerdiğin gibi yapıcam hafif hafif sıkıp temizlicem öbür türlü ısraf olur...birde 500 ml 6 tl cok ucuz...

tekrar sağolasın dün sen onu sölemesen gidip gaz yağıyla temizlicektim...ama bu süper oldu hatta herkes bundan alıp kullansın tertemiz yapıyor demir sıfır gibi oluyor elimi sürdüğümde anlaşılıyor

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın.

Bende ilk başta işyerime motorumla gelirken kimse görmesin beni motor kıyafetleri içinde vs. diye düşünüyordum ki gel zaman git zaman bu düşüncem değişti.

Artık elimde kask, üstümde korumalı mont, altımda korumalı pantolon ile full koruma işyerime rahat rahat dalıyorum (işyerimde ise takım elbisem ile çalışıyorum) valla emin ol mesai arkadaşlarından birçoğunun içi giderek bakıyor olacaktır.

Rahat olmak lazım. Senin için tuvalette üst baş değiştirmek zor olsa gerek, ben alt katlarda atıl durumda kullanılmayan bir depo buldum bizim şirkette orayı soyunma kabini olarak kulanıyorum

Sana tek lazım olan üstünü kolay değiştirebileceğin bir oda diye düşünüyorum.

Zaten belli bir süre gelip gittikten ve motorun trafikteki rahatlığına alıştıktan sonra istesende artık otobüse binemiyorsun
    Cekindiğim yok canım hatta burda benden onceki arkadaş vardı GSR600 var onda o konuda sorun yok milletinde dibi düşüyor nazar değmese bari... Tuvallette bizim şirkettin en güzel yeri orası cami tuvalleti gibi degil aslinda aşagıda garajda yer vardır belki hic sormadım bana ordan bir dolap falan versinler istiyimde

Mücahit Frenine kavuşmana sevindim...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    arkadaşlar bir şey soracaktım motorun yağını değiştirirken eski yağ boşaltılıp içerisinin benzinle temizlenmasinde bir sakınca olurmu.yani benzinle temizledikten sonra yeni yağı koysam diye düşündüm eski yağdan eser kalsın istemiyorum..

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Mücahit zincir yağı olarak ne kullanıyorsun?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir şey soracaktım motorun yağını değiştirirken eski yağ boşaltılıp içerisinin benzinle temizlenmasinde bir sakınca olurmu.yani benzinle temizledikten sonra yeni yağı koysam diye düşündüm eski yağdan eser kalsın istemiyorum..
    Ferhat mantıken güzel olur aslında karterin içi tamamen temizlenir.
    Fakat çok önemli ve tehlikeli bir nokta varki; içeriye benzin doldurduktan ne sonra ne yaparsan yap o benzinden bir miktar karterde kalır tamamını boşaltamazsın.

Bu da yeni koyacağın yağın kimyasal özelliğini bozabilir.

Bu yüzden ben sıcak bakmıyorum bu fikre.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    abi siz benzini bedava mı alıyosunuzorası benzınle sılınırmı yabenzının listresi 3.7 ben temızlıyım orayaı oraya surceğin benzini bana ver

şaka bi yana kendi mantığımda oraya benzın surmesen ıı olur!

birde yağ iyice boşalsın 20 dk bekle bu uzun ama iyice süzülür yağ sonra basınclı havayla içine bas havayı bas havayı ne yağ kalır ne bişey

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Biri benzini beze sürmeye kıyamaz,birde benzinle şanzımanı yıkar

Arkadaşım bence güzel olur ama,çok benzin harcarsın gereksiz olur onun yerine yağı boşalttıktan sonra motorun tıpası açık halde bekle biraz dibe süzülsün.

Ardından motoru ''sola'' doğru yatır birazdaha aktığını görüceksin,motoru o şekilde tut...

yanlız yağ değiştirirken motorla gezindikten sonra park haline alıp 15dk. sonra yağı değiştirirsen yağın daha akışkan olduğunu görüceksin...

kolay gelsin

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit zincir yağı olarak ne kullanıyorsun?
    mobil kullanıyorum ve çok memunun hiç gevşeme yapmıyor hemde orjinal zincirle başka denemedim yağ olarak..

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Benim süper servisim diske wd 40 sıktı. Ön frenim tutmuyodu. Sonra tanıdık bi araba tamircisinde würth ün balata spreyi ile işi halledim. Ondan kelli akünün asit hortumu kopmuş.Çok önemli bişey değil.Gösterdim servise adam tamam kablonun payı varmış uzattım dedi.Geçen açtım ki hala kesik duruyo. Artık servise gidonumu çevirmem. 30 lira işçilik almasını biliyolar. motor elimde kalsa da kendi bakımımı kendim yaparım.Servis ücreti 5 lira olsa yine vermem. :@

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim süper servisim diske wd 40 sıktı. Ön frenim tutmuyodu. Sonra tanıdık bi araba tamircisinde würth ün balata spreyi ile işi halledim. Ondan kelli akünün asit hortumu kopmuş.Çok önemli bişey değil.Gösterdim servise adam tamam kablonun payı varmış uzattım dedi.Geçen açtım ki hala kesik duruyo. Artık servise gidonumu çevirmem. 30 lira işçilik almasını biliyolar. motor elimde kalsa da kendi bakımımı kendim yaparım.Servis ücreti 5 lira olsa yine vermem. :@
    kardeş servisinin bu durumunu hondaya bildir bi mail at bence...olurda okadar olurmu ya honda servisi sonuçta...

birde würt cidden süper bişey ya...adamı bile temizler valla

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    kardeş servisinin bu durumunu hondaya bildir bi mail at bence...olurda okadar olurmu ya honda servisi sonuçta...

birde würt cidden süper bişey ya...adamı bile temizler valla
    Garantisi var diye boyun eğdim zaten ağustos da 2 sene dolacak. Ben zaten Honda ya sinirliyim. işçilik ücretini oraya asmışlar 27. bilmem kaç kuruş.İşçilik dediği de bi yağ değiştirip oraya buraya wd 40 sıkma. Zinciri bile doğru düzgün gerdiremiyolar.Eve geldim o somunlarda boşluk vardı ben kapattım.Her motosikletin ustası kendi sahibidir bence...

Motosikleti
    cbf150
    Garantisi var diye boyun eğdim zaten ağustos da 2 sene dolacak. Ben zaten Honda ya sinirliyim. işçilik ücretini oraya asmışlar 27. bilmem kaç kuruş.İşçilik dediği de bi yağ değiştirip oraya buraya wd 40 sıkma. Zinciri bile doğru düzgün gerdiremiyolar.Eve geldim o somunlarda boşluk vardı ben kapattım.Her motosikletin ustası kendi sahibidir bence...
    Maalesef kimileri işlerini özenli yapmıyorlar.

Ben de zincirimi ince yağ(dişli yağı) ile yağlıyorum ama en ufak yağmurda bizim yağ yerinde yok, yani zincirde ama orta sehpa yağdan görünmüyor. Ne iştir anlamadım.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ya şimdi benimkide garantide ben 72 tl 8.000 bakımı verdim ama okadar koymadı neden adam heryerine heryerine baktı plakalık sağlam değildi tekrar çıkardı matkapla deldı ugraştı ve bunu gibi rotüşlar yapınca dedim bu parayı alsın koymaz bana ama senin usta sakatmış...ustadan ustaya değişiyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:23 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef kimileri işlerini özenli yapmıyorlar.

Ben de zincirimi ince yağ(dişli yağı) ile yağlıyorum ama en ufak yağmurda bizim yağ yerinde yok, yani zincirde ama orta sehpa yağdan görünmüyor. Ne iştir anlamadım.
    hocam ne yağı koyuyorsun markası ne...azcık suda gdermi o yağ...benim yağı temizlemeye kalkıyorum basınclı suyla yıkıyor arkadaş yağ hala orda...

Çok doğru söyledin

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ya şimdi benimkide garantide ben 72 tl 8.000 bakımı verdim ama okadar koymadı neden adam heryerine heryerine baktı plakalık sağlam değildi tekrar çıkardı matkapla deldı ugraştı ve bunu gibi rotüşlar yapınca dedim bu parayı alsın koymaz bana ama senin usta sakatmış...ustadan ustaya değişiyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:23 ----------

hocam ne yağı koyuyorsun markası ne...azcık suda gdermi o yağ...benim yağı temizlemeye kalkıyorum basınclı suyla yıkıyor arkadaş yağ hala orda...
    Evet haklısın.ustadan ustaya değişiyor.Ben bi de yaşımn küçük olmasına bağladım. Ayrıca ben castrolün chain max ini kullandım.Zincire yapışıyor.Çok kaliteli güzel bi sprey.Ama tozlu topraklı yollarda zincir çabuk kirleniyor.Şimdi İnce yağ kullanıyorum onun da dediğiniz gibi etkisi kısa ama zincir temiz kalıyor.O kullanım tarzı,yerine göre tercih edilmelidir bence..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:44 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru söyledin
    eyvallah

Bu arada arkadaşlar bugün yeni yakıt tüketimi rekorumu kırdım
    317 km. yolu. 8,15 lt benzinle gitmişim
    Yani 2,57 lt / 100km.

150-200 km. civarı Ankara - Kızılcahamam arası 90 km/h ortalama ile grup sürüşüydü.
    Geri kalan kilometreler ise işe git gel yoğun trafikte, dur kalklar, ve boş yollarda 100-110 km/h ile elde edilmiştir.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    benim 2,6 lt/100 km rekorumu geçmişsin ismail hayırlı olsun. ama şöyle bir sorun var. biz iki kişi biniyoruz
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler