Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama gerçekten WÜRTH bir denemenizi tavsiye ederim,bu konuda gerçekten iddialıyım,yağı resmen kusturuyo...

Zinciri temizlerken diş fırçası ile içten WÜRTH yardımıyla kısık bir şekilde sıkarak sonuna kadar püskürtmene gerek yok,çok ince cılız bir şekilde sık ve fırçala ardından bez yardımıyla kurula ve tekrar WÜRTH sık busefer fırçalama tekerleği çevirerek spreyi sık,10dk. bekle,ardından kurula.

Sonuç: Bembeyaz zincir ve tertemiz ardından yağla...

Buarada gazyağınada karşı değilim onuda söyleyim
    bu würtü praktikerde bulabilirmiyim sırf bu kadar övdüğün için alıcamçünkü zinciride temizlemem lazım ikisi için olmuş olur...

birde balataların yağı emdiğini düşünmüyroum ya yağı emicek olsa yolda neler neler geliyo balatalara hele kışın muhtelmelen temizlenir daha yeni balatayı değiştirmiyim şimdi baya bi ömrü var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:16 ----------

ahanda buldum büyük ihtimal bu würt işimi halledicek

http://www.sahibinden.com/wurth_fren...QQdisplayitem?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu würtü praktikerde bulabilirmiyim sırf bu kadar övdüğün için alıcamçünkü zinciride temizlemem lazım ikisi için olmuş olur...

birde balataların yağı emdiğini düşünmüyroum ya yağı emicek olsa yolda neler neler geliyo balatalara hele kışın muhtelmelen temizlenir daha yeni balatayı değiştirmiyim şimdi baya bi ömrü var

Müco WÜRTH'ü akşam motoru park ederken kullan balatanda,eğer dediğim gibi temizlenmesse,bana ağzına geleni sayabilirsin hatta hesap adresini veririsin kaçparaya aldıysan ben sana parasını gönderirim.

Daha nedeyim artık
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Müco WÜRTH'ü akşam motoru park ederken kullan balatanda,eğer dediğim gibi temizlenmesse,bana ağzına geleni sayabilirsin hatta hesap adresini veririsin kaçparaya aldıysan ben sana parasını gönderirim.

Daha nedeyim artık

estğfrllah velevki işe yaramasın tavsiyen için bile minnettarım ki işe yarıyacağını biliyorum dedemin garajı bu markadan cila vs malzeme dolu hepsını almanyadan getirmiş kalitesini biliyorum

praktiker bauhause bakıcam aksam iş çıkısı alırım heryerını temızlerım

Daha nedeyim artık
    Abovv yüzde kaç hisse alıyosun würth'ten

Şaka bir yana diğer zincir yağlama topiğinde würth en çok övülen markaydı. Henüz zincir yağını kullanmak nasip olmadı. Elimdeki mobil ve motul zincir spreyi stoğu tükendikten sonra würth zincir spreyi deneyeceğim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Beyler ben motoru servise goturdugumde zinciri yağlamışlar ama maşallah bol keseden koymuşlar benim arka cant yarısı siyah oldu resmen... Bunu nail temizlerim bu würt bu işe yarar mı? lastiğe temasında sorun olur mu?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben motoru servise goturdugumde zinciri yağlamışlar ama maşallah bol keseden koymuşlar benim arka cant yarısı siyah oldu resmen... Bunu nail temizlerim bu würt bu işe yarar mı? lastiğe temasında sorun olur mu?
    yok abi bu tip temizliyiciler sorun çıkarmaz diye biliyorum zaten o canttaki yağları çıkarmanın iki yolu var gaz yağı yada würth

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Würth orada da işe yarar yaramasına da yazık oralarda boşuna heba etme bu spreyi.
    1 litre gazyağı al. (pompa satışı 2-3TL arası bişey) ufak bir beze sür ve sil, tertemiz yapacaktır. Kalan gazyağıda artık uzuunca bir süre seni idare eder.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Würth orada da işe yarar yaramasına da yazık oralarda boşuna heba etme bu spreyi.
    1 litre gazyağı al. (pompa satışı 2-3TL arası bişey) ufak bir beze sür ve sil, tertemiz yapacaktır. Kalan gazyağıda artık uzuunca bir süre seni idare eder.
    tamamen katılyıorumyazık würth'ü gerekli olduğunda kullanırsın benim gibi mesela

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Abovv yüzde kaç hisse alıyosun würth'ten

Şaka bir yana diğer zincir yağlama topiğinde würth en çok övülen markaydı. Henüz zincir yağını kullanmak nasip olmadı. Elimdeki mobil ve motul zincir spreyi stoğu tükendikten sonra würth zincir spreyi deneyeceğim.

Heee şöyle söyleyim WÜRTH'ün zincir yağınıda kullandım,malesef yağ kaliteli ama zinzirden akıp gidiyo çok sık yağlamak gerekiyor,yağı için aynı övgüyü yapamıcam malesef
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    yok abi bu tip temizliyiciler sorun çıkarmaz diye biliyorum zaten o canttaki yağları çıkarmanın iki yolu var gaz yağı yada würth
    temizleme spreyi kullanıyordum, geçenlerde motorla uğraşırken ıslak mendille elimi siliyordum, atacakken canta bi sürdüm resmen parlattı :D 4-5 tane ıslak mendil ile jantı ilk günkü haline getirdim ben bile şaştım :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    cbf150
    Ben de po nun motor yağını alacaktım ama yokmuş, würth ün 10-40 motor yağını aldım.

Baktım şöyle iyidir filan diye bahsediliyor, söyleyeyim dedim.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkdaşlar bende gittim praktikere bauhause a ama würt bulamadım yok dedi anca internetten bulursun şaşırdım neyse onun benzeri bir marka varmış onu aldım ama bu balata temizliyiciler lastiğe bi zarar verirmi acaba?

benim aldığım bu...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ön tekerin ortasındaki somunları sök teker çıkar abicimtakarken sağlam sık yanlız yolda tek tekere kalkmak zorunda kalma
    mücahit bu da işini görür ha würt ha förç

ama bu yağ sökme spreyi değil sanırım. olayı başka bunun. wd40 dunyadaki en ince yağ. böyle paso sık sen freni o hemen ucar gider zaten.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit bu da işini görür ha würt ha förç

ama bu yağ sökme spreyi değil sanırım. olayı başka bunun. wd40 dunyadaki en ince yağ. böyle paso sık sen freni o hemen ucar gider zaten.
    ben sordum adama aynısı dedi dediğin gibi ha furt ha durt

ya freni sıkıyorum sıkıyorum sanki geçmiyodu gelirken bunu sıktım bi fark belirdim fren sağlamlaştı hafiften ama bunu sıkıyorum tertemiz oluyor diskin üstünde bişey kalmıyor ama sonra freni sıkınca tekrar balatadakı yag geliyor böle sıka sıka gidericezşimdi sıktım sabaha kadar dursunbirde arka çant zincirde denedim onuda temizliyor süngerle prille çıkaramadığım yağı spreyle ellemeden akıtıyor yani yağ kir psilik temizler diyo görevini yapıyor...belki würt daha iyidir ama bulamadım...buda zaten 6 lira bişey ve yarım kilo o yüzden aldım yoksa almazdım

aslında br ihtimal daha var aydoganx in dediği gibi balata yağı emmiş olabilir...yada balatayı değiştirmem gerekebilir...

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok

ya freni sıkıyorum sıkıyorum sanki geçmiyodu gelirken bunu sıktım bi fark belirdim fren sağlamlaştı hafiften ama bunu sıkıyorum tertemiz oluyor diskin üstünde bişey kalmıyor ama sonra freni sıkınca tekrar balatadakı yag geliyor böle sıka sıka gidericezşimdi sıktım sabaha kadar dursunbirde arka çant zincirde denedim onuda temizliyor süngerle prille çıkaramadığım yağı spreyle ellemeden akıtıyor yani yağ kir psilik temizler diyo görevini yapıyor...belki würt daha iyidir ama bulamadım...buda zaten 6 lira bişey ve yarım kilo o yüzden aldım yoksa almazdım

aslında br ihtimal daha var aydoganx in dediği gibi balata yağı emmiş olabilir...yada balatayı değiştirmem gerekebilir...
    mücahit dostum bence hiç riske atmaya gerek yok aynı seyi bende yapmıstım zamanında yanlıslıkla gazyagı mazot tuzruhu karısımını bılmeden farketmeden hem balatalara hemde zincir ve arka jantta kunlandım ve sonuç nanay fotolarını eklemıstım bı ara bence al yenı bı balata ısın garantı olsun cıkanlarıda zımparala at kenara yedek olarak dursun

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?

Müahit birde benzinle deneyebilirsin,benzinle ıslattığın bir bezle diski iyice sil ve tekeri bir iki tur döderip freni sık böylece balatayada resir edecektir,birkaç defa aynı işlemi tekrarlarsan sorun kalmaz.fren de en iyi temizliği benzin sağlar..
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit dostum bence hiç riske atmaya gerek yok aynı seyi bende yapmıstım zamanında yanlıslıkla gazyagı mazot tuzruhu karısımını bılmeden farketmeden hem balatalara hemde zincir ve arka jantta kunlandım ve sonuç nanay fotolarını eklemıstım bı ara bence al yenı bı balata ısın garantı olsun cıkanlarıda zımparala at kenara yedek olarak dursun
    eyw hocam sağolasın bugun denedim bir zararı yok zaten balata temizleyici adı üstündeyarında hallolmazsa gidip balata alıcaz artık dediğin gibi öbürüde yedek olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:15 ----------

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müahit birde benzinle deneyebilirsin,benzinle ıslattığın bir bezle diski iyice sil ve tekeri bir iki tur döderip freni sık böylece balatayada resir edecektir,birkaç defa aynı işlemi tekrarlarsan sorun kalmaz.fren de en iyi temizliği benzin sağlar..
    abi benzinin litresi olmuş 3.7gramını bile oraya sürmem varsın firen tutmasın

şaka bi yana doğru temizler ama galiba benim balata bu wd40'ı iice içine çekti,çünkü disk tertemiz oluyor üstünde bişey kalmıyor ama sonra sürünce aynı hafiften yağlandı...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    "abi benzinin litresi olmuş 3.7gramını bile oraya sürmem varsın firen tutmasın"

tabi lam aynen katılıyorum. beze süreceğimiz benzinle biz bi 50 km daha gideriz

tam benim kafada adamsın hahaha
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "abi benzinin litresi olmuş 3.7gramını bile oraya sürmem varsın firen tutmasın"

tabi lam aynen katılıyorum. beze süreceğimiz benzinle biz bi 50 km daha gideriz

tam benim kafada adamsın hahaha
    yanibezdeki benzini koklatsam 50 km gider kokluyo benzini

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkeze günaydın,

Hafta içi ilk kez motorla geldim iş pantolonune cantaya koymuştum ceket getirmedim şirketin tuvaletinde de ünüformamı ( Takımı ) giydim hic renk vermedim

Herhalde alıp allah ne verdiyse girişmek gerekecek

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temizleme spreyi kullanıyordum, geçenlerde motorla uğraşırken ıslak mendille elimi siliyordum, atacakken canta bi sürdüm resmen parlattı :D 4-5 tane ıslak mendil ile jantı ilk günkü haline getirdim ben bile şaştım :D
    Ne diyorsun hemen bu gun denerim valla

arkdaşlar bende gittim praktikere bauhause a ama würt bulamadım yok dedi anca internetten bulursun şaşırdım neyse onun benzeri bir marka varmış onu aldım ama bu balata temizliyiciler lastiğe bi zarar verirmi acaba?

benim aldığım bu...

Hadi hayırlı olsun valla mucahit ne adamsın aklına taktımı hemen olcak cok araştırmacı hemen uygulamacı gördüm valla seni almasan aksam uyuyamazdın herhalde Hayırlı olsun...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler