Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ultima55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öneriniz için teşekkür ederim mücahit_89,

Araştırmalarım hala sürüyor, sanırım Lazer Vertigo alacağım çok olumlu yorumlar almaya başladım.
    ben ls2 almasaydım lazer alırdımbirde sıyah kaska alma sakıntekrar söliyimde sonradan kafan pişmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ls2 almasaydım lazer alırdımbirde sıyah kaska alma sakıntekrar söliyimde sonradan kafan pişmesin
    Vertigo aikido modeli vardı aklımda ama güneş olayı aklıma gelmemişti

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ismail bugünkü gezide er 6 denemişsin diye duydum. seni de kaybettik sayabiliriz

bütün gün gezdim ibre oynamadı ne güzel motorumuz var ya.

bu arada bakımdan sonra 70 km civarı hızda titreşim hissetmeye başladım. acep ne iştir?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail bugünkü gezide er 6 denemişsin diye duydum. seni de kaybettik sayabiliriz

bu arada bakımdan sonra 70 km civarı hızda titreşim hissetmeye başladım. acep ne iştir?
    ismailin niyeti bozması yakındır dikkat edin bakarak olun :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismailin niyeti bozması yakındır dikkat edin bakarak olun :D
    Sağolsun Fatihhoca verdi motoru (ER6N) kızılcahamamın yukarısına doğru bi çıkıp geldim. Toplasan 1 km. ancak sürebilmişimdir. Fakat aletteki hırçınlık dehşet, 2.viteste gazı çekince insanı neredeyse üzerinden atacak kadar seri bir alet.

Hem yakıt açısından hemde serilik açısından çok güzel bir motor, maddiyatı ayarlayabilsem bugün alırım ER6'yı ama şimdilik durumlar müsait değil

CBF150'nin tadını çıkarmaya bakıyorum. ER6'yı deneyince CBF150'den soğuyacağımı zannetmiştim ama henüz öyle bir belirti yok Umarım olmaz.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    zaten az kaldı atıyormuş üzerinden. benden kaçmaz birşey.

sakın şöyle basmalık asfaltta kullanma ismail. moralin bozulur iyice.

zaten er6 olan her fotoda motorun bir yerini inceliyorsun

jr. der ki: "her motosiklet güzeldir." büyük adammış valla

ilk defa bir geziye gelemedim. umarım bensiz de makara olmuştur

metehan abinin bulduğu parçacıdaki yan karenajların birşeyi uymuyo demişlerdi. hatırlayan var mı? vida mıydı, vida yeri miydi birşeydi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    zaten az kaldı atıyormuş üzerinden. benden kaçmaz birşey.

sakın şöyle basmalık asfaltta kullanma ismail. moralin bozulur iyice.

zaten er6 olan her fotoda motorun bir yerini inceliyorsun

jr. der ki: "her motosiklet güzeldir." büyük adammış valla

ilk defa bir geziye gelemedim. umarım bensiz de makara olmuştur

metehan abinin bulduğu parçacıdaki yan karenajların birşeyi uymuyo demişlerdi. hatırlayan var mı? vida mıydı, vida yeri miydi birşeydi.
    usta şimdi bu grenaj konusuna tecrubemle aydınlık getiriyim

benim çamurluk kırıldı gittim ordan aldım aynı tukkandan ve eski motorumda parca aldığımda bu vıda yerleri oturmadığı için deneye deneye aldımiki çamurluk aldım elime adamdan tekinde sol alt taraftakı vıda uymadı birisinde uydu

yani ne alırsanız alın tukkanlardan ınce detaylara dikkat ederek alırsanız ii olur...serviste zaten takıp veriyolar...

birde jr sana atıf olarak

müco derki; Her motor güzeldir,Kendi motorun hepsinden güzeldir....

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Arkadaşlar 2.300 de 1 aylık motorum, yağ koyma kapağındna terleme denilen olay yapmış normalmi 95 105 arası gidiyorum çevre yolu vsde uzun yol da yaptı sürekli bu hızlarda rodajdan sonra sıkıştırmayamı giriyo bu olay? az bir terleme kapağın girişinde az yağ mevcut

Birde orjinal arka çanta demiri var 3 kg demiş maksimum çatlatan vs var mı aranızda örn 10 kg yük koyup çantaya??

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2.300 de 1 aylık motorum, yağ koyma kapağındna terleme denilen olay yapmış normalmi 95 105 arası gidiyorum çevre yolu vsde uzun yol da yaptı sürekli bu hızlarda rodajdan sonra sıkıştırmayamı giriyo bu olay? az bir terleme kapağın girişinde az yağ mevcut

Birde orjinal arka çanta demiri var 3 kg demiş maksimum çatlatan vs var mı aranızda örn 10 kg yük koyup çantaya??
    Arka demirde topcase var bu cumartesi 25lt saksı gübresi koydumsorun olmadı
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

usta sen açıp kaparken orayı yağ yapmış olmıyasın orda terleme nasl olur ki?başkasıda açmış olabilir!

o arka demir 3.kg yazıyo evet!ama bende kappa 46 çanta var içinde 20-25 kg taşıdım çatlamadı genelde de ağır şeyelr koyarım sorun yok...10-15 kg ile çatlıyacak ta bişey değil ben güveniyorum yani.ama o ağırlıkla bir kazada yada düşme ne bilyim aksi bi olayda nolur bilmem..normal kullanımda sıkıntın olmasın...

taşıma kapasitesi 3.kg diyo ama zaten oraya taktığım canta 4 kg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka demirde topcase var bu cumartesi 25lt saksı gübresi koydumsorun olmadı
    bak benim gibi yapanlar çokmuş

Motosikleti
    Honda nc700xa

bak benim gibi yapanlar çokmuş
    Sen pazar alışverişinde annem ne bulduysa koydu dediğinden cesaretle bende koydum. klavuzu karga olanın ... yok yok körle yatan şaşı kalkar mıydı öyle oluyor işte ama sorun olmuyor doldurun catlarsa yeni topcase demiri takarsınız oda 6kg tartarmış ama oyle dediler honda bayiğinde.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen pazar alışverişinde annem ne bulduysa koydu dediğinden cesaretle bende koydum. klavuzu karga olanın ... yok yok körle yatan şaşı kalkar mıydı öyle oluyor işte ama sorun olmuyor doldurun catlarsa yeni topcase demiri takarsınız oda 6kg tartarmış ama oyle dediler honda bayiğinde.
    takıl bana haytını yaşada olurben denedim abi hatta ufak çoçuk için oraya bi koltuk bile düşünmedim değil

o arka demire 6 kilo taşır dediyseler bi 40-50 kg de o taşır heralde

Motosikleti
    Honda nc700xa
    takıl bana haytını yaşada olurben denedim abi hatta ufak çoçuk için oraya bi koltuk bile düşünmedim değil

o arka demire 6 kilo taşır dediyseler bi 40-50 kg de o taşır heralde
    Ufak aileler icin cocuk koltuğu koyarsın o demire

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    ilk defa yeni mesajlara tıkladığımda bu başlığı göremedim :D

ne oldu millet uyuyamıkaldınız :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk defa yeni mesajlara tıkladığımda bu başlığı göremedim :D

ne oldu millet uyuyamıkaldınız :D
    Valla bende sabah aynısını yazacaktım, sonra vazgeçtim, bakalım en fazla ne kadar sessiz kalacak bu topik diye düşünmüştüm

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bugün müco yok ondandır
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    [QUOTE=mücahit_89;2047765]usta sen açıp kaparken orayı yağ yapmış olmıyasın orda terleme nasl olur ki?başkasıda açmış olabilir!

o arka demir 3.kg yazıyo evet!ama bende kappa 46 çanta var içinde 20-25 kg taşıdım çatlamadı genelde de ağır şeyelr koyarım sorun yok...10-15 kg ile çatlıyacak ta bişey değil ben güveniyorum yani.ama o ağırlıkla bir kazada yada düşme ne bilyim aksi bi olayda nolur bilmem..normal kullanımda sıkıntın olmasın...

100 110 gidildiğinde kmlerce motor zorlanıyo ordan terleme ondan yapmıştır diye zannediyorum kt125tede öle yapıyodu

Arkadaşlar bildiğiniz gibi fren hidrolik sıvıları ortalama her yıl yada 2 yılda bir yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor. (DOT4 fren hidrolik yağı ile)

Fren performansının etkilenmemesi için bu tavsiye ediliyor.
    Sorum şudur, yetkili servislerde bakımlarını devam ettiren arkadaşlar, şu ana kadar servisiniz bu hidrolik sıvısını yeniledi mi?

Önemli NOT : Hidrolik yağının çok güçlü boya çözücü özelliği varmış. Çalışırken dikkatli olmak lazım

Yabancı bir sitede bazı resimler buldum fikir edinebilmemiz açısından:

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün müco yok ondandır
    walla bende bakyıorum öle dedim ne kadar sürcek sessizlikzatesitede bi cbf topiği var bide gezi topicleri başka birşeye bakmyıorum yada sağda solda cbfi övüyorum

aydoğanx;paylaşım için teşekkürler,benimde kafama çok takılan konulardan bitanesi bunun kontrolunu nasıl yapıcaz orda su hep duruyorve büyük ihtimal servislerde ona dikkat etmiyodur...2007 model olanlar bugune kadar bakımda değiştimi acaba?

birde ya şu ön diske wd49 sıktım gıcırdama geçsin diye şimdi firen sanki abs oldu ilk başta tutmuyo sonra tutar gibi yapıyo sonra hiç tutumuyone yapabilirim gidip yağ temizleyicimi almam lazım yoksa zincirleri gaz yağıyla temizliyoruz orayıda gaz yağıyla silsem halledermiyim...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ben daha önceki motorlarımdada ''biraz fazla titizimdir'' her 2.000 km de yağ/buji/hava filitresi/firen hidroliği/arka firen/motor takozu...Değişmesi gerekeni değiştiririm,temizlenmesi gerekenide temizlerim...

Biliyorum kendime işkence yapmaktayım,ama bende böyle kendimi huzurlu hisediyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:59 ----------

walla bende bakyıorum öle dedim ne kadar sürcek sessizlikzatesitede bi cbf topiği var bide gezi topicleri başka birşeye bakmyıorum yada sağda solda cbfi övüyorum

aydoğanx;paylaşım için teşekkürler,benimde kafama çok takılan konulardan bitanesi bunun kontrolunu nasıl yapıcaz orda su hep duruyorve büyük ihtimal servislerde ona dikkat etmiyodur...2007 model olanlar bugune kadar bakımda değiştimi acaba?

birde ya şu ön diske wd49 sıktım gıcırdama geçsin diye şimdi firen sanki abs oldu ilk başta tutmuyo sonra tutar gibi yapıyo sonra hiç tutumuyone yapabilirim gidip yağ temizleyicimi almam lazım yoksa zincirleri gaz yağıyla temizliyoruz orayıda gaz yağıyla silsem halledermiyim...

Müco disk için yanlış yapmışsın...WÜRTH kullanıcaktın,WD paslanmayı önler,zemini kayganlaştırır...

WÜRTH yağı söker atar hatta zincir temizliğinde en kaliteli sprey diyebilirim ''ben kullanıyorum''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler