Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu konuda haklısın. Ankara'da işinin ehli motosiklet elektriğinden anlayan düzgün bi usta bulsak aklımdaki plan tamamen bu aslında; mercekli xenon ve far çevresine led aydınlatma
    burda da bulamıyoruzki valla...yani güvenemiyorum...sitden cihan var zenon takma 50 tlgidip motorcuları dolaşsam sorsam dicek takarım tamam dicem sonra gözümün önünde cinayet işlicek deli olcam bende

kendim takıcam alet edevar var ama evden aşağıya insem direk cadde motoruda eve çıkarabilirim aslında 5. kat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    gecenlerde tam depomu fulledim ve bugün tam 200km de gitim benzinliğe doldurdum yine tam depo ve yakıtım 200km de 5,35 lt çıktı siz düşünün artık gerisini ama sakin kullanımla
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Ben CBF kullanıyorum , madde madde bana yakın olduğu için cevaplıyorum

-Motoru genelde haftasonları kullanacağım, Aynı şekilde kullanıyorum
    -Otoyolda sağ şeritden giden araçları rahatlıkla sollayabileceğim ve sabit hızla orta şeritden sıkıntı olmadan süreceğim makina, (cbf150 burda beni düşündürüyo...) Sağ şeritte 80 le giden araçları rampada bile sollarsın
    -Senede en az 1 en fazla taş çatlasın 3 kere uzun yol (yıllık izin, kurban, ramazan bayramları yani) yapabilirm, (ayrı zamanlarda ist-ege , ist - akdeniz, ist - doğu karadeniz olcak şekilde) Uzun yola çıkmadım ama , şileye çok giderim uzun yol gerçekten uzun olacaktır ama hız sınırlarına uymuş olursun
    -Boş yollarda biraz basınca sabit hızla zorlanmadan giden keyifli yolculuk ör: anadolu-rumeli kavağı, şile yolları gibi...(burda sanırım cbf250), Zaten hep basıyorsun genelde 100 -110 gibi şile yolunda gider gelirsin. cbf 250 de aşağı yukarı aynı gider sanırım
    -Ve alacağım motoru değiştirmicem ömürlük olcak yani... (burda herkes değiştirirsin diolar ama gerçekden hiç sanmıyorum) , o konu senin kararın

cbf150 alırsam haziranda cbf250 alırsam ağustosda olacak sanırım... ikinci el olacak tabiki. Sizin görüş ve önerileriniz... !!??

cbf250 için 2 ay beklemeye aradaki fiyat farkına değermi acaba ?!

üşenmeyip okuyup yardımcı olacak ark.lara şimdiden tşkler...

CBF 250 için parçası pahalı derler . Ben CBF 150 yi biliyorum ucuz kardeşim
    parçası ucuz herşeyide servislerde var .

Memnun muyum? evet

Bu arada CBF 250 ye hiç binmedim , binen anlatan arkadaşımda yok .
    Hadid kolay gele

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    ybr ile hyosunga bakmadım değil ... vespa academyden hyosung tavisye etmediler kanuniye distrübütörlük verdiler diye yoksa aklımda hyosung gt250 naked dehşet bi araç ama gel görki servis ve yedek parça sıkıntı olacağını hissettiğimden kafamdan sildim.

Neyse hız deliside değilim zaten sabit 100-110km gitsin bana yeter uzun yolda her gün yapmayacğıma göre... )) kararım cbf150 olcak gibi duruyor... O zaman haziranda alırım gibime geliyo... ;) Hazirandan sonra burdan kafanızı patlatırım artık !! :D

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ile hyosunga bakmadım değil ... vespa academyden hyosung tavisye etmediler kanuniye distrübütörlük verdiler diye yoksa aklımda hyosung gt250 naked dehşet bi araç ama gel görki servis ve yedek parça sıkıntı olacağını hissettiğimden kafamdan sildim.

Neyse hız deliside değilim zaten sabit 100-110km gitsin bana yeter uzun yolda her gün yapmayacğıma göre... )) kararım cbf150 olcak gibi duruyor... O zaman haziranda alırım gibime geliyo... ;) Hazirandan sonra burdan kafanızı patlatırım artık !! :D
    ohoo tamamdır al bi tane cbf hocam sendebende uzun yolda sabit hız diyince 140-150 dediniz sandım...

sabit 100-110 rahat gidersiniz hemde gitceğin yere kadar istersen hiç durma tabi sen yorulmazsanhemde mesela 100 tl mi benzin parası gitti cbf 150 ile nerdeyse yarı fıyatına gitceksin

hyosung gt250 naked bu motoru bende çok sevdim sadece koltuğu hoşuma gitmedi bi alternatif olarak söledim ama dediğiniz gibi servis yedek parça durumu sakat...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    mücahit usta işte benim taktığım sisler

görüntü gerçekten gece çok hoş yolunuz aydınlık yani

işte bu şekilde bağlı vede anahtarı görüyorsun grenajın üst kısmındaki plastik bölmede.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit usta işte benim taktığım sisler

görüntü gerçekten gece çok hoş yolunuz aydınlık yani

işte bu şekilde bağlı vede anahtarı görüyorsun grenajın üst kısmındaki plastik bölmede.
    akünü yiyip bitiren canavarlar bunlarmı

abi tam zamanında koydun şu sisleri yabende vazgeçmiş zenon alıcaktım fara

sisler güzel duruyor ama sarı ışık dimi...birde benim sitede gördüğüm sislerle aynı tip ne kadara almıştın bunları ve markası neydi...

bide bende grenaj koruma demiride var sisleri taksam onlara takarım tam farın aşağısına orda da güzel duruyor...seninkiler enduro gibi olmuş süper

bu arada çorluda neresi orası ya çok zevkli olur orda motorla gezmek...yoruldun otur piknik yap

bişey daha sorucam o anahtarı nasıl taktın oraya matkapla mı deldin?ben zenon ve led ışık takarsam bi iki anahtar koyucam oraya sanki kokpit gibi olcak güzel anahtar bakıyorum küçük ve hoş durucak bişey

Motosikleti
    transalp yavrusu
    mücahit görüntü on numara

sanayiden almıştım bunları çiftini 35tl ye markasını unuttum valla kutusunu attım ama kaliteli bişey değil ( aramızda kalsın takan usta bile hayret etti hellanın aynısı dedi vede dükana her gelen soruyodu süpermiş diye nerden aldın diye,, az önce carşıdan geldim gören kuryeler hemen cekiyo beni sağa başlıyolar sormaya kaça taktın nerden aldın fenalık geldi anlatmaktan valla yalan değil.)
    bunların ışığıda aynı bizim farın ışığı gibi ama gece görüntü çok hoş, işten geldim yorgun olmasam gecede cekerdim senin için ışığını ama şimdi değil ilerleyen günlerde atarım onuda, cbf in dinamosu bunları kaldırsaydı valla süper olurdu ilerde motorumu büyütürsem kesin böyle bişeyler eklerim , bu sisleri taktıktan sonra kendi kendime ben kendi ışığıyla nası kulanmışım bu motoru bugüne kadar dedim kendi kendime, 1 tanesini iptal etmeyi düşünüyorum ben, öylede deneyip yazarım sonucu.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    mücahit görüntü on numara

sanayiden almıştım bunları çiftini 35tl ye markasını unuttum valla kutusunu attım ama kaliteli bişey değil ( aramızda kalsın takan usta bile hayret etti hellanın aynısı dedi vede dükana her gelen soruyodu süpermiş diye nerden aldın diye,, az önce carşıdan geldim gören kuryeler hemen cekiyo beni sağa başlıyolar sormaya kaça taktın nerden aldın fenalık geldi anlatmaktan valla yalan değil.)
    bunların ışığıda aynı bizim farın ışığı gibi ama gece görüntü çok hoş, işten geldim yorgun olmasam gecede cekerdim senin için ışığını ama şimdi değil ilerleyen günlerde atarım onuda, cbf in dinamosu bunları kaldırsaydı valla süper olurdu ilerde motorumu büyütürsem kesin böyle bişeyler eklerim , bu sisleri taktıktan sonra kendi kendime ben kendi ışığıyla nası kulanmışım bu motoru bugüne kadar dedim kendi kendime, 1 tanesini iptal etmeyi düşünüyorum ben, öylede deneyip yazarım sonucu.
    fiyatı çok uygunmuş gerçekten ama dediğin gibi akuyu zorluyor sakat bi durum...

şimdi bunların ampulleri sarı senin sislerin benzeri tabi buda hellanın kopyası ama ampul h3 sis farı ampulu diyor farklımı acep...peki biliyormusun senin sislere zenon takılıyormu zenon taktıktan sonra görüntüyü düşünemiyorum harika durur çok güzel olmuş sisler ya

h3 olan sisler bunlar seninkisinin aynısı...
    http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı çok uygunmuş gerçekten ama dediğin gibi akuyu zorluyor sakat bi durum...

şimdi bunların ampulleri sarı senin sislerin benzeri tabi buda hellanın kopyası ama ampul h3 sis farı ampulu diyor farklımı acep...peki biliyormusun senin sislere zenon takılıyormu zenon taktıktan sonra görüntüyü düşünemiyorum harika durur çok güzel olmuş sisler ya

h3 olan sisler bunlar seninkisinin aynısı...
    http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105
    benim sislere zenon takılıyormu bilmiyorum açıkçası araştırmadım, ama bi yandan bunlarla uğraşaçağıma kendimce kıy paraya doğru düzgün bi zenon tak farın yerine diyorum ama oda bikaç yüz tl.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    benim sislere zenon takılıyormu bilmiyorum açıkçası araştırmadım, ama bi yandan bunlarla uğraşaçağıma kendimce kıy paraya doğru düzgün bi zenon tak farın yerine diyorum ama oda bikaç yüz tl.
    yok h4 uzun kısa zenon 100 tl okadar değil takmak sorun ve orjinal farı bozmak istemiyorum...tek sorun bunlarbide sisler bi enduro havası ve göresellik katıyor motora oda var

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    slm arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım 30 km ile giderken kadının biri önüme atladı ön firene dalınca motor kaydı sağ tarafa yattı bende bir şey yok kadında bağırdı falan onda da birşey yok kalktı gitti sonra ben motoru kaldırdım krenejda ufak sıyrık sinyal tırnakları içerden kırılmış direksiyon demirinde ufak bir yamulma var ufak tefek cizikler var allah beterinden saklasın cümlemizi bende bir sorun yok elimin üzerinde cizikler var birde motoru kaldırdım giderken istop etmeye başladı neden olabilirrr

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    mimoza geçmiş olsun. lastiklerin duro mu? allahtan motorumuz fazla masraflı değil. pırıl pırıl yaptırırsın 3-5 birşey atıp.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beyler son kararım gidip h4 uzun kısa zenon alıyorum sisler filan hem ayak bağı hemde orjnal görüntü bozuluyor

bu zenon takıp kenarları ledli yapma fikri süpermiş onlarada ayrı bi anahtar aç kapa süper olur...

arkadaşlar 100 tl h4 uzun kısa motorlu zenon alıyorum fiyat nasıl iyimi bugun gidip alıcam abi tak etti artık canıma...

Dur stop beraber alalım şu xenonu. Bende takıcam cbfme belki indirim falan yapar. Msn yada tel verde görüşelim kardeş

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Mimoza geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dun saat 06:30 sivastan cıktım yola avanos ve konyada verdım mola sonra sür makınayı alanya , Allah ne verdıyse rampa bayır bastım valla , acımadın , 798 km yolu 12 saaate kat ettim fotoda ekleyecegim ins
    Bravo ellvis valla cesaretine hayran oldum,bu uzunlukta bir yola tek başına çıkmak takdire şayan bir iş.Tekerine sağlık...
    Hep Pür Dikkat...

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Bravo ellvis valla cesaretine hayran oldum,bu uzunlukta bir yola tek başına çıkmak takdire şayan bir iş.Tekerine sağlık...[/QUOTE]

bu üçüncü yol tecrübem oldu , şükür bı aksılık cıkmadı , uzun yola cıkarken gıyım ,tedbır onemlı her seferınde bı seyler ögrenıyoruz .benımkı tek basına cılgınık olabılır , herkese tavsıyede edemem , gozunu karartıp cıkarsan bı sey umursaıyorsun

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım 30 km ile giderken kadının biri önüme atladı ön firene dalınca motor kaydı sağ tarafa yattı bende bir şey yok kadında bağırdı falan onda da birşey yok kalktı gitti sonra ben motoru kaldırdım krenejda ufak sıyrık sinyal tırnakları içerden kırılmış direksiyon demirinde ufak bir yamulma var ufak tefek cizikler var allah beterinden saklasın cümlemizi bende bir sorun yok elimin üzerinde cizikler var birde motoru kaldırdım giderken istop etmeye başladı neden olabilirrr
    Ferhat büyük geçmiş olsun. Daha büyük bir şey olmaması sevindirici.
    Direksiyon demiri (gidon borusu) tüm honda servislerinde vardır fiyatı çok uygun, 20 küsür lira olması lazım. Gerçi abimin motorundada o şekil bir yamukluk olmuştu. Boru anahtarıyla düzelttik o şekilde kullanıyor ama yenisini takmak yada taktırmak daha mantıklı.

Sinyallerde yine internetten veya honda servisinden taktırırsın.
    Kafaya takılacak şeyler değil motorcu adam ya düşmüştür ya düşecektir. Sende siftahı yapmışsın aman daha büyüğü olmasın.
    Her zaman full koruma ve full dikkat olmalıyız.

Ellerinde çizik olduğuna göre eldiven takmamışsın. Aman tüm korumalarını giymeden artık motosikletin selesine dahi oturma, çok ciddi konular bunlar adı üstünde kaza bu isteyerek olmuyor.

Daha büyük bir kaza olsaydı olabilecekleri dahi düşünemiyorum. 50 km.s ile asfalta sürten bir el düşünebiliyormusun? Bunları gözünün önüne getir ve tam koruma olmadan asla ama asla motosiklete binmeyelim
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tam aklımdaki ama önden birinin kobay olması lazım sonra bende uygulamayı düşünüyorum.
    pazar günü iki cbf 150 ye xenon takıyorum.
    ücret karşılığı tabi,
    el emeği ücret ister tabi,
    bir cbf 150 ye xenon
    diğerine ise xenon, korna, dörtlü sistemi, elcik koruması takacağım.
    eger xenon taktırmak isteyen olursa benimle irtibata geçebilir.
    0536 411 8715 cihan
    98 Beygir.....

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo ellvis valla cesaretine hayran oldum,bu uzunlukta bir yola tek başına çıkmak takdire şayan bir iş.Tekerine sağlık...

bu üçüncü yol tecrübem oldu , şükür bı aksılık cıkmadı , uzun yola cıkarken gıyım ,tedbır onemlı her seferınde bı seyler ögrenıyoruz .benımkı tek basına cılgınık olabılır , herkese tavsıyede edemem , gozunu karartıp cıkarsan bı sey umursaıyorsun [/QUOTE]

Cesaretine tam 5 ***** yıldız
    nice sorunsuz tolculuklar dileğiyle...bende inşallah temmuzda Çanakkale ardından da Eskişehir yamayı düşünüyorum bakalım zaman ne gösterecek...
    Hep Pür Dikkat...

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş gecmiş olsun, ALLAH beterınden saklasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler