Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    işte öyle motoru alıp teker stopıe teknik artistik çalışacaksın...ama hırpalanmış olacakki düştüğünde ağlamayacaksın yandım motorum diye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte öyle motoru alıp teker stopıe teknik artistik çalışacaksın...ama hırpalanmış olacakki düştüğünde ağlamayacaksın yandım motorum diye...
    çocuk en son kazasında baya bi hırpalanmıştı... bende ona baya güzel bir fiyat teklif ettim 2 hafta önce... ama o beni mahfetti bende onu öle kadar saklayacağım dedi... zaten şimdi km yok ama 100 000 olmuştur... ben satarken bile yağ yakıyordu.... ama granajsız ve büyük dişli ile farklı bir şekilde bin,le bilirdi.....şuan sadece motoru çalışıyor...ön kısım yok gibi bişey...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    son müşteri hesabı yani...ben 2.motor almak nasip olursa (büyük cc) bu düldülü satmayı düşünmüyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son müşteri hesabı yani...ben 2.motor almak nasip olursa (büyük cc) bu düldülü satmayı düşünmüyorum...
    mete ilk mz vardı alman 1991 model 251 .... motoru sattıktan 6 sene sonra tekrar buldum... şimdi köyde her seyi faal durumda yatıyor.... kullanmayıp oğlum poyraz a hediye edeceğim... elimdeki ybr yiide ölümsüzleştirmek istiyorum..cbf 250 yi satınca eşim hediye olarak almıştı.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

CBF 150 yağ yakma sıkınısı ile ilgili

Selam dostlar. Servis müdürüm ile görüştüm. Bu problemin tek nedeni servislerin kullandığı yağ imiş. Bize periyodik gelen hiç bir cbf150 de bu şikayet yokmuş.Piyasada bulunan 2 zamanlı veya dizel yağları bi şekilde 4 zamanlı ve benzinli adı altında kullanıyolarmış. Motorlarda bu nedenle yağ yakıyolar. Yapılacak tek şey şu imiş ;

1) Yağınızı ikibinde bir değiştirin
    2) Kullanılan yağ 20 / 50 olmalı
    3) Yağın mutlaka benzinli ve dört zamanlı olduğundan emin olun.
    4) Bizim servis Shell marka kullanıyomuş ve hiç problem yokmuş.

Saygılarımla.

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete ilk mz vardı alman 1991 model 251 .... motoru sattıktan 6 sene sonra tekrar buldum... şimdi köyde her seyi faal durumda yatıyor.... kullanmayıp oğlum poyraz a hediye edeceğim... elimdeki ybr yiide ölümsüzleştirmek istiyorum..cbf 250 yi satınca eşim hediye olarak almıştı.....
    mz 251 ...adı bile yeter...kelebek gibi uçar arı gibi sokar...bi ara emaneten kullanmıştım...her kalkış tekere kalkıyordu...debriyajı bi türlü ayarlayamazdım...

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar. Servis müdürüm ile görüştüm. Bu problemin tek nedeni servislerin kullandığı yağ imiş. Bize periyodik gelen hiç bir cbf150 de bu şikayet yokmuş.Piyasada bulunan 2 zamanlı veya dizel yağları bi şekilde 4 zamanlı ve benzinli adı altında kullanıyolarmış. Motorlarda bu nedenle yağ yakıyolar. Yapılacak tek şey şu imiş ;

Saygılarımla.

bizim Konşuk Motorla Anesmotoru bi tokuşturalım bakalım...ilginc bir cevap oldu...

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    metehan abi yine tokuşturuyorsun ortalığı.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    kanka baksana koca Anes (eski Özen Motor) böyle bir sorun yok derse bunu azcık kaşımak lazım...aslında bu yazdığı önemli bir şey...Hakan Beyin konuya hakim olmadığını bildiğimden sorun yok...belkide servisi değiştiririm hacı ...mevzu yağsa...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saygılarımla.
    ben 20/50 yağ kullandım ve gördüm günümü, servislerde bidonla satılan o yağ çok kötü bir yağ ayrıca hiçbir sentetik koruyucu özelliği yok bildiğimiz madeni yağ, bence cbf e bu yağ çok kalın servisler bu yağın litresini 10 tl ye satıyor oysa 2 tl bile değil bir varilden dünyanın barasını kazanıyorlar olan motorlara oluyor bu yağı kaldırsın honda...adam akıllı sentetik bir yağ koyun arkadaşlar..shell 10/40 olabilir castrol 10/50 po 10/40 kışın bunlardan hangisini isterseniz koyun yazında 15/50 koyun huzurunuz kaçmasın....

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 20/50 yağ kullandım ve gördüm günümü, servislerde bidonla satılan o yağ çok kötü bir yağ ayrıca hiçbir sentetik koruyucu özelliği yok bildiğimiz madeni yağ, bence cbf e bu yağ çok kalın servisler bu yağın litresini 10 tl ye satıyor oysa 2 tl bile değil bir varilden dünyanın barasını kazanıyorlar olan motorlara oluyor bu yağı kaldırsın honda...adam akıllı sentetik bir yağ koyun arkadaşlar..shell 10/40 olabilir castrol 10/50 po 10/40 kışın bunlardan hangisini isterseniz koyun yazında 15/50 koyun huzurunuz kaçmasın....
    Ben Cgl 'ye bile 10-50 koyuyorum,hiç eksiltme yok değişim 7000km

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Cgl 'ye bile 10-50 koyuyorum,hiç eksiltme yok değişim 7000km
    gökhan zaten bu yağlar en az 4000 makinayı korur ama 2000 de bir değişimde bence fuzuli karter tapasına yuvasına yazıksök tak ondan sonra tornalık tesviyelik...

gökhan zaten bu yağlar en az 4000 makinayı korur ama 2000 de bir değişimde bence fuzuli karter tapasına yuvasına yazıksök tak ondan sonra tornalık tesviyelik...
    Murat, hiç zorlamıyor karter tapası kaymak gibi motora ayağımla asılıp rahatça çıkıyor.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Murat, hiç zorlamıyor karter tapası kaymak gibi motora ayağımla asılıp rahatça çıkıyor.
    2005 deki 0 aldığım wave geldi aklıma, halen kullanmaktayım aynısından şimdilik,karter yuvası 24000 de yalama olmuştu yaptırmadım tıpa düşmedi ama düşseydi yanacaktı motor her bin km de yağ değiştirirsen olacagı bu..öyle bişiy oldumu teflonla görüyorum işimi..

2005 deki 0 aldığım wave geldi aklıma, halen kullanmaktayım aynısından şimdilik,karter yuvası 24000 de yalama olmuştu yaptırmadım tıpa düşmedi ama düşseydi yanacaktı motor her bin km de yağ değiştirirsen olacagı bu..öyle bişiy oldumu teflonla görüyorum işimi..
    22,800km oldu 10,000 km yapıverdim 6 ayda Murat, inşallah ilerde lazım olmaz

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    22,800km oldu 10,000 km yapıverdim 6 ayda Murat, inşallah ilerde lazım olmaz
    altındaki makina taş gibi belki garip gelecek ama cbf le aynı şaseyi kullanıyor olabilir hep aklımda bi ara inceleyeceğim, benim ehliyet alırken kullandığım eletti o sağlam makinadır çan çindir ama sağlamdır..

altındaki makina taş gibi belki garip gelecek ama cbf le aynı şaseyi kullanıyor olabilir hep aklımda bi ara inceleyeceğim, benim ehliyet alırken kullandığım eletti o sağlam makinadır çan çindir ama sağlamdır..
    Egsoz sesi berbat olmasa daha kullanırım ama değiştireceğim bende senin gibi yaza, İnnova 125i'yi beraber alırız.Egsoz sesi iyiyse alınır ama Cbf150'nin gücü olmadan nasıl kafa tutacağız bu Cbf 150'ye aklım almıyor

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Egsoz sesi berbat olmasa daha kullanırım ama değiştireceğim bende senin gibi yaza, İnnova 125i'yi beraber alırız.Egsoz sesi iyiyse alınır ama Cbf150'nin gücü olmadan nasıl kafa tutacağız bu Cbf 150'ye aklım almıyor
    ben innova yada tekrar cbf farketmez yaza alıcam bişiy şimdi kışın olmuyor ya ...yağmurda çamurda ..

Wave'den Cbf 150'ye,sonra da innova'dan Cbf 150'ye mi bineceksin yani

Motosikleti
    cbf150
    Bende km yapamamaktayım, ailem sağolsun. Şehir dışına dahi çıkmam yasak.
    Ama buna rağmen 4000 km de iken bor power koydum ve o motor 3000 de yağ değişimine uğramıştı. Artık 7000 de filan değiştiririm. O da bu gidişle bir seneyi bulacak ama bakalım...
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende km yapamamaktayım, ailem sağolsun. Şehir dışına dahi çıkmam yasak.
    Ama buna rağmen 4000 km de iken bor power koydum ve o motor 3000 de yağ değişimine uğramıştı. Artık 7000 de filan değiştiririm. O da bu gidişle bir seneyi bulacak ama bakalım...
    Sakın ha yağ katıklarına güvenip değişim periyodunu uzatayın. Katık koymayı bilmiyor mu koskoca yağ firmaları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler