Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaaaaaaaaaaayyyyy, motor aldı havalara girdi
    Kendinizi tanıtmadınız daha...

ben elimi tutturmam...öpüşmem...çıplak sahnelerde figüran kullanmam...

formatım..."ucundan azcuk..."

hatırlar gibi oldum sizi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doktor_oni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    torunlar kusura bakmasın ama küresel ısınmaya sevineceğim neredeyse... sonunda gerçek sayılabilecek ilk şehir turumu attım. şu havalar bu hafta soğumasın sonra kar götürsün buraları kabul yahu...

cbf meraklılarına resimler...

dark07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor sade ve çok rahat görünüşü var alanlar güle güle kullansın birde göstergeler çok hoşuma gitti: (görünüşü dizaynı eksiklikler varmış sanırım ama olsun)cat: çok rahat sürüşü vardır eminim

Motosikleti
    CBF 150
    aldım kullanıyorum memnunum, almayı düşünenlere tavsiye ederim
    eksozun şeklini ve devir göstergesini kafaya takmayın keyili bir makine
    aslmda çok zor karar verdim fakat memnun kaldım....

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı EROLL88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastık degışimi gereklımı bunlarda her alan değiştiriyo
    Kullanım kılavuzuna bakıp okunursa CBF'nin bir asvalt motoru olduğu yazıyor..Hakkatende asvaltın hakkını veriyor maşallahı var...

Yukarıdaki yazıya atfen===> hafta sonu adananın karataş ilçesinde bulunan dalyana gittim yagmurlardan bir gün sonra..yol fena değildi ama sadece bir yerde çamur vardı giderken değilde geri dönüşte yine o çamurdan geçiyordukki herşey bir anda oldu bitti..Kendimizi yerde bulduk bacanagımla..Yer dediysek te yumuşak çamur zemin..Diyeceğim odurki...lastikler asvaltta 10 numara çamurda tırnakları olmadığından numara veresim gelmiyor..Siz siz olun camuru gördüğünüzde motordan inin geçtikten sonra motora binin..Düştüğümüz yer çamur zemin oldugundan motorda hasar oluşmadı katlanabilir yan ayaklıklar yan yatma esnasında motoru daha fazla yatırmamıştı..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Motosikleti
    YBR 125-CBF 150
    Merhaba arkadaşlar bir otomobil ve CBF 150 kullanıcısı olarak selam..
    Benim aptallıgımı anlatayım size bazılarına ders olsun istiyorum..
    Dün gece iki bira iceyim daha sonra arabama atlayayım evime gideyim demiştim,Sabahıda A2 ehliyeti kazandıgım icin B+A2 yapayım demiştim..
    Rahat rahat motosiklet ehliyetimde olsun istedigim yere korkmadan Giderim diyordum. Ama hayal oldu hepisi trafik çevirdi ve alkol kontrolü yaptı dirensekte nafile oldu 0.63 promil düşük ama kanunlar kabul etmiyor 0.50 kadar diyor. Ehliyeti kaptırdık. 6 aylıgına sabah A2 müracacadına gittim polis 6 ay sonra Alkolsüz gel verelim dedi. Kısmet degilmiş ne yapayım.. özet olarak
    Araba ve motor benim elim ayagımdı ama 6 ay beklemek lazım ne yapalım..Dersim bir daha alkol kullanmamak ve ya alkollu binmemek.. bir DAHA asla Şuanda kendimi Hapiste gibi hissediyorum Herkese ders olsun A2 ehliyete saatler kala alacagız dedik B ehliyet te gitti.

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

hayırlı olsun kardeşim

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu caberli sen alalı bayağı oldu daha yenimi 30km yaptın Benim bugün 2. günüm ilk gün 12km ikinci km 30 km toplamda 42km yaptım.Silkmedede 42km yanii bu arada motorun görüntüleri burda bakınız sayfa 5

http://www.motosiklet.net/forum/show...mis-27262.html

demek sende aldın motoru ha erdo hayırlı olsun
    ya ben öğrencilik işte derslerden falan kullanamıyom motoru zaten ehliyeti anca aldım
    zaten benim plaka ruhsatı da yeni yaptırmıştım
    o yüzden şimmdi alalı 2 ay kadar oluyo ben daha 120 km deyim
    ama 15 tatilde baya gezecem ilk iş memleketime gitmek zaten pazartesi günü izmirden bergamaya gezi düzenliyorum gelemk isteyen varmı
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    Hepinize selamlar saygılar sayın cbf 150 ailesi üyeleri!Ben İzmir'den Sabır.Ben de hayırlısıyla bir cbf 150 sahibi olacam 15 gün içinde.Ankaradan 150 kmlik ikinci el bir tane 2600ytlye..Sizce nasıl?Bence süperSizin sohbetlerinize katılmaktan deneyimlerimi paylaşmaktan büyük zevk alacağımdan adım gibi eminim.Motorumuz için güzel değil diyenlere fotoğraflar çok güzel cevap vermiş maşallah.Darısı benim bordo cbf min başına..
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    dün 2 defa yolda kaldım sebebi ise şundan aşşağıdaki resimdeki kırmızı düğmeyi her stop edişimde açık unutmuş motor çalışmadı bir kurye 2 pizzacı ancak yardım edebildi 2 defa kaldığım için aralıklı olarak.İşde daha önce motor kullanmadığımız için tecrubesizlik.komik değil arkadaşlar gülmeyin
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Arkadaşlar Honda'ya boşuna güvenmiyoruz; bakınız bir başka forumda takip ettiğimiz başlık.

En ucuz modeline bile böyle ihtimam göstermişlerse...

http://cbfturkiye.org/forum/viewtopi...er=asc&start=0

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Honda'ya boşuna güvenmiyoruz; bakınız bir başka forumda takip ettiğimiz başlık.

En ucuz modeline bile böyle ihtimam göstermişlerse...

http://cbfturkiye.org/forum/viewtopi...er=asc&start=0
    sorun ciddi
    bir sorun daha duydum karbüratör muslugu bile tikanmiş

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    arkadaşlar sizin cbflerdeki jigle çalışıyor mu? ben jigleyi açtığım zaman motor stop edio

ertug001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 250 CBX
    slm arkadaşım bu motoru tavsiye ediyormusun.ayrıca üretim yeri aslen neresi...en son söylediğin bir yazıyı anlamadım.yazı bu-->Bir hatırlatma; Honda dünya çapındaki üretiminde 2005 yılı itibariyle Asbest içeren parçalar kullanmıyor. burda nedemek istedin..asbest nedir..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Ne oluyor akıncılar gibi herkes motordan şikayetçii bunlar hurafe arkadaşalar orda 2000km ve üstü yapanlarda var ve sorunla karşılaşmamış olanlarda Birazda şans ve kullanma stili diyorum.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

doktor_oni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı mox2cn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizin cbflerdeki jigle çalışıyor mu? ben jigleyi açtığım zaman motor stop edio
    jigleyi sadece motoru ilk kez çalıştırmak ve ısıtmak için kullanıp kapatman gerekiyor. jiglebir şekilde rölantiden yiyor motoru çalıştırmak için. çalıştıktan sonra bir süre gaz verip jigleyi kapatırsan motor durmaz.

bugün başıma ne geldi yahu... istanbul yolunda 70le gidiyordum, motor gazı yememeye, pompalama şeklinde sarsmaya başladı, ahan da dedim z..tık... ne etçez tık diye dursa şimdi... sağa baktım sola baktım... baktım ki jigle açık kalmış... yahu hepsi 3-4 tane düğme var onlara da sahip çıkamıyoruz.

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam efekmi verdin resimlere nasıl böyle çok güzel çıkmış siyahı kıskandım doğrusu ama yanyana gelince kırmızı daha bir gösterişli canım
    yok abi efekt, güzellik bizzat motorumuza aittir. kaliteli bir gece çekimi sadece.
    Kullanım kılavuzuna bakıp okunursa CBF'nin bir asvalt motoru olduğu yazıyor..Hakkatende asvaltın hakkını veriyor maşallahı var...
    yaz da olsa yağmur lastiği şart... geçmiş olsun.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1510 KM deyim hiç bir şikayetim yok maşallah .

Motosikleti
    CBF 150
    merhaba arkadaşlar Ben de CBF 150 grubunda yer almama rağmen sessiz sessiz dinleyenlerdendim. Taaa ki bir konuda fikre ihtiyacım oluncaya kadar. benim aklıma takılan konu şu acaba motorumuza koruma demirinden başka hem alttan motora gelecek darbeleri engellemek için hem de daha hoş ( bana göre tabii) bir görüntü sağlamak için alttan Endurolarda olduğu gibi bir muhafaza koysak bunun motora bir zararı lur mu?

size daha sonra nasıl bir şey düşündüğümü göstereceğim fakat nasıl resim ekleyeceğimi bilmiyorum henüz :-(

herkese selamlar, bu arada ben de motorumla 400 km yapmış durumdayım ve olodukça mutluyum. Jikle ile ilgili sorun sanırım motorumuzun henüz rodaja girmemesinden kaynaklanıyor ama ben de serviste soracaklarımın arasına bunu ilk sıraya koydum...

hepinize selamlar, saygılar....

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Tüm kullanıcılara hayırlı olsun, cbf150 her ne kadar tarzım olmasa da yolum düştüğünde şöyle bir gözden geçirdim, fiyat olarak, kalite olarak ve 150 cc tamamlayıcı bir ota sınıfı özelliği ile gerçekten çok güzel bir motosiklet. Benim en çok dikkatimi çeken özelliği tork olayı. 1.2.3. viteste pati çektirmek hiç zor değil ;) Fiyat olarak çok cazip. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda aha kazık burda
    selam,motorum şu anda 178km rodajını doldurmaya daha çok vardı ama..dün yolda giderken motordan çaat diye bi ses geldi..taş falan mı geldi dedim..bi şey göremedim...bu günde yine giderken önde ki araç ani fren yapınca bende ani frenledim ve bi çatırdı daha geldi..az kalsın dengeyi kaybediyodum..indim baktım..
    motor silindiri çatlamış..şase ortadan ikiye ayrılmak üzere sanki 2 mm bi şey tutuyor...

)

)

nası şaka yaptım ama cbf cilerin rengi attı sanırım)
    taş gibi taş..nazar değmesin..atıma..

selam hakpek kardeşim...bende ehliye yok olmadığı için aralardan derelerden gidiyorum..çamur içinden de geçiyorum..ama hiç düşmedim..ön arka ayrı ayrı sapıtıyor ama düşmesine müsade etmiyorum..ööööyyle gidiyoruz..
    kazasız günler dileği hepimize bu arada geçmiş olsun

selam,doktor oni yazdı;
    bugün başıma ne geldi yahu... istanbul yolunda 70le gidiyordum, motor gazı yememeye, pompalama şeklinde sarsmaya başladı, ahan da dedim z..tık... ne etçez tık diye dursa şimdi... sağa baktım sola baktım... baktım ki jigle açık kalmış..

benim bildiğim jiğle açık olarak unutulmuşsa motor için büyük sorun olduğudur..geçmiş olsun peki nooldu sonra jiğleyi kapatınca normale döndümü motorun..
    bende bi 103 peco vardı bende açık unutmuştum sonra yolda arıza verdi..motor şişti..kullanılmaz hale gelmişti de...inşallah sende de öyle bi sorun olmamıştır..neme lazım bizde unuturuz falan..bilelim..
    bu yaştan sonra motor aldık sanırım ecelim geldi

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    CBF 150 yi yapan Çinli firmanin adresini buldum!
    1.http://www.sundiro.com/
    2.http://www.honda-sundiro.com/
    gerekli bilgiye buradan ve hondanin tr distribitör firmasinin sitesindende alabilirsiniz+NTV motokeyf programinin testine katilan bu motor 4 sübapli diye söylendi bunun teknik olarak verisini nette bulamadim dogrusu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler