Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Eğer hava çok çok sıcaksa yolda bir defa beş dakikalık bir mola verirsin, motorun aşırı ısınmasını engellersin. Onun dışında hiç bir sorun olmaz. Tek başımayken motor ne trafikte ne yolda hiç fazla ısınmadı, iki kişi sıcak havada uzun bir sürüşte belki çekiş kaybedebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı CaKiL18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki saolasin ztn şehir içinde kullanacagim için Çankırıda Ufak memleket. 2 kişi olarak en fazla 30 ile 40 km uzaklıga giderim.

ama birde motorsikleti ankaradan alip cankiriya getirces 130 km 2 kişi sorun
    olabilirmi bizim için ?
    Hayırlı olsun guzel gunlrde kullanın

Normalde 130 degil 530 da gitsen bi sorun olmaz ama anladıgım kadarı ilrsen alır almaz ilk olarak iki kişi 130 km gideceksin. eger oyleyse sık mola verin motoru fazla yormayın derim...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

nankör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer hava çok çok sıcaksa yolda bir defa beş dakikalık bir mola verirsin, motorun aşırı ısınmasını engellersin. Onun dışında hiç bir sorun olmaz. Tek başımayken motor ne trafikte ne yolda hiç fazla ısınmadı, iki kişi sıcak havada uzun bir sürüşte belki çekiş kaybedebilir.
    7500 km cbf kullandım ;
    Sıcak havalar da cbf 150 cc yi çok fazla sıkıştırmayın , üst kapak contasına zarar verirsiniz , conta yakar ve yağ sızıntısına neden olursunuz ...
    Bu topik te bu sorunu yaşayan arkadaşlar mevcuttur...
    araştıranlar görecektir.

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7500 km cbf kullandım ;
    Sıcak havalar da cbf 150 cc yi çok fazla sıkıştırmayın , üst kapak contasına zarar verirsiniz , conta yakar ve yağ sızıntısına neden olursunuz ...
    Bu topik te bu sorunu yaşayan arkadaşlar mevcuttur...
    araştıranlar görecektir.
    Kardeş tamam dogru söylüyosundur fakat motorda hareret göstergesi yok böyle bi durumda motorun tehlikeli derecede ısındıgını nasıl anlıycaz. Elle kontrol edelim desen tek kişi 15-20 km gittikden sonra bile elini motora degemiyorsun. Nasıl olacak bı iş..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş tamam dogru söylüyosundur fakat motorda hareret göstergesi yok böyle bi durumda motorun tehlikeli derecede ısındıgını nasıl anlıycaz. Elle kontrol edelim desen tek kişi 15-20 km gittikden sonra bile elini motora degemiyorsun. Nasıl olacak bı iş..
    hava soğutmalı olduğundan dolayı yapacak fazla bir şey yok...
    Vallaha ben didim - izmir dönüşünde bu sorun la karşı karşıya kaldım .
    Fazla uğraşmadım , problem ufak ken İzmir e döndüğümde hemen motosikleti temizleyip satışa çıkardım ..
    sattım gitti, ama satarken alıcıya durumu izah ettim .
    Sıcak havalar da çok sıkıştırmamasını özellikle anlattım.
    cbf 150 cc taş gibi motosiklet tir , fakat zayıf noktalından biri de bu dur
    ufak bir yağ soğutucu koysalardı , fiyatı 250-300 ytl fazla olsa idi keşke....

Motosikleti
    CBF-150
    Bana kalırsa sadece bu sebepten dolayı motor satılmaz. Okapak coktasının yerine daha kaliteli ısıya daha dayanıklı conta veya bi bakır conta ile degiştirildiginde sorun olmayacagı kanatindeyim... Önümüzde daha cok sıcak günler var Motorn garantisi bitmeden rahat bir sekilde kullanıyorum. Garantili diye kaldırıp taşa vurmuyorum tabi ama, aman bişi olacak diye el üstünde de tutmuyorum... Gerekli bakımlarını ve temizligini yaparak Orta sekerli kullanıyorum işde... Su ana kadar da memnunum ...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    sicak havalarda dikkatli olun bu sorunu 3 defa yasayan biri olarak sehir icinde ozellikle yasadiginiz bolge cok sicaksa beklemelerde vs durumlarda motoru kapatin..

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa sadece bu sebepten dolayı motor satılmaz. Okapak coktasının yerine daha kaliteli ısıya daha dayanıklı conta veya bi bakır conta ile degiştirildiginde sorun olmayacagı kanatindeyim... Önümüzde daha cok sıcak günler var Motorn garantisi bitmeden rahat bir sekilde kullanıyorum. Garantili diye kaldırıp taşa vurmuyorum tabi ama, aman bişi olacak diye el üstünde de tutmuyorum... Gerekli bakımlarını ve temizligini yaparak Orta sekerli kullanıyorum işde... Su ana kadar da memnunum ...

seni bilmem de ,,,
    ben satarım ,,,hiç uğraşmam....

Motosikleti
    CBF-150
    Tabi konu buraya gelince işler degişir Sat, yenisini al, maddi inkansızlıklar falan filan. Gerci garinti bitmişse de maddi yönden kaybın olur tabi ama degiştirme kadar olmaz.....

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t
    Merhaba,

Forumun daha önceki sayfalarını okumadan bir soru sormak istiyorum.

2 kişiyle(140 kg) uzun yolda max kaç km süratle "konforlu" bir yolculuk yapılabilinir.

Teşekkürler

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Kaan T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Forumun daha önceki sayfalarını okumadan bir soru sormak istiyorum.

2 kişiyle(140 kg) uzun yolda max kaç km süratle "konforlu" bir yolculuk yapılabilinir.

Teşekkürler
    Bu soruyu buraya yazdıgın için CBF150 için sordugunu kabul ederek cevaplıyorum..
    İki yada tek hiç farketmez CBF150 gercekten cok konfurlu bir motorsiklet. Ortalama hız olarak 90 km ile gitmen senin, artcın ve motorun için en uygun olanıdır. Zaten yola cıktıkdan kısa bir süre sonra sen de bunun farkına varırsın.
    Senin yoracak olan seyler ruzgar ve artcın aynı zaman da iyi bir morot sürücüsü degilse artcın yorar.. Hele birde benim babam gibi dizleri romatizmadan dolayı sızlar ve ikide bir,, bi rtarafına yatarak diger dizini oynat hareket ettirmeye calışırsa yolculuk içkenceye dönerr...

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    başlığı hortlatmayı deneyeyim bakalım işe yarayacak mı

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    just_oh,Yaradı Allah kaza bela göstermesin,motorun tertemiz.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    just_oh,Yaradı Allah kaza bela göstermesin,motorun tertemiz.
    amin. ilk alındığı günden fotolar o yüzden temiz ben hırs yaptım bu başlığı yeniden 1. sayfanın vazgeçilmezi arasına sokucam. yani inşallah hele bir trafiğe rahat rahat çıkmaya başlıyayım o zaman diğer cıbıfçılarla da tanışırız inşallah..

arkadaşlar herkese mrb. cbf 150 almayı bende düşünüyorum(ama gönlümde cbf 250 var ama malum maddi nedenler)... Şöyle bir sorum olacak bu makine ile hergün 100-110 km arası yol yapacağım ve ort. hızımında yaklaşık 90-110 km olması lazım... Ben 95 kg'yim... Düşündüğümü yapabilir miyim ? İstediğim performansı verir mi? Yoksa başka motorlara mı bakayım ? Yardımcı olur musunuz?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Boracalin
    Ben 75 kiloyum ve 450 km yol gittim cbf150 ile sadece 30dk. mola verdim ortalama hızım 110 idi ve hiç yorulmadım,eminim senide yormayacaktır.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    @ Boracalin
    Ben zorlanacağını sanmam rodajda olmasına rağmen 100 yaptım (dayanamayıp). rodajdan çıktıktan sonra 120yi görebileceğimi düşünüyorum. 90la gitmek çok rahat olur.

bu arada benim de aklıma şu yağ tüketimi meselesi takıldı dün de birisiyle konuştum nedir ne değildir ayrıntılı bir şekilde izah edebilecek var mı

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı just_oh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Boracalin
    Ben zorlanacağını sanmam rodajda olmasına rağmen 100 yaptım (dayanamayıp). rodajdan çıktıktan sonra 120yi görebileceğimi düşünüyorum. 90la gitmek çok rahat olur.

bu arada benim de aklıma şu yağ tüketimi meselesi takıldı dün de birisiyle konuştum nedir ne değildir ayrıntılı bir şekilde izah edebilecek var mı
    Arkadşlar benim motor suan 4650km oldu bakımlar dışında yag degiştirmedim 1000 ve 4000 km bakımlarında yaga eksiltme gibi bir sorunla karşılasmadım..

Borcalın kardeş CBF150 ile bu yolu çok rahat gideceginden emin olabilirsin.. Motorun radjını guzel yap. 4000 km bakımında ayarlarını yaptır daha sonra ön 15 lik dışli yerine 16 lık dişli tak. Bu senin son hızında 5.10 km artış saglayacak artı yakıt tuketimini düşürecektir.. Bu motor ile 150 kg olsan bile bu yolu cok rahat gider gelirsin
    Ayrıca bu topigi canlandırma istegine bende varım... Motr ile ilgili tüm sorun ve memnuniyetimizi buradan paylaşalım....

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    beyler yağ değişiminden sonra motor canavarlaştı 110 u zor yapan motor 120 yi görüyo ne iş !!!

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    ozzy73,Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine shell yağ koydum koymaz olaydım en fazla 105 yapıyordu motor hemen gittim yağı değiştirdim mobil koydum şimdi 4.viteste 110 yapıyor 5.viteste bekle 120 yapıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler