Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarı hiç sürmedim ama Hero'nun Karima 200 modelini bi müddet kullanmıştım. O da çok keyifli bi aletti. Hava filtreli,karbüratörlü,ayak marşlı kara düzen bi motor. 130 stabil gidip,140'ta kesiciye çok rahat giriyordu. Ucuzken almak lazımdı bi tane

Tvs,bu commuter segmentinde en performanslı motordur benim gözümde. Distribütör yüzünden markanın yüzü biraz unutuldu ama efsanedir hala bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Abi,nakit para varsa çinli bence alınmaz. Ha,bütçe azdır,karta taksitle,senetle falan alınacaktır o zaman sıfır çinli tabi ki alınabilir. Hiç yoktan iyidir. Hor kullanmadan,tatlı tatlı sürünce drift,wolf,lifanın bazı modelleri çok güzel iş görür. Ama biraz zorla hemen su koyar. Çirkin ama tripli sevgili gibiler kısacası

Ama ybr-cbf-tvs kullanırken canına okurdum aletlerin tık demezlerdi. Adamlar gerçekten güzel yapmışlar. Şimdi bizim ihtiyar ybr ile devam ediyorum. Zinciri-debriyaj balatasını değiştirince stabil rüzgarsız yolda 120'yi tık diye görüyor. Çalındı,bulundu,canına okundu hala yıkılmadı ayakta.

Bu 2014'ten Tvs ile.
    https://i.resmim.net/i/FB_IMG_1480199399737.jpg

2013'ten Ybr
    https://i.resimyukle.xyz/R0IWC7.png

İhtiyarın son hali;
    https://i.resmim.net/i/Screenshot_1-3.png

Not: Benim gibi yarım yamalak,sadece kaskla montla sürmeyin.
    Uğurum inşaAllah daha iyi motorlara binersin,kazasiz belasiz..

Hero firmasi karizma modeline biraz revizyon ve guncelleme yapsa idi gercekten tutardi.

Yag sogutma,yarim yamalak karenaj yerine tam naked dizayn,4 valf sistemi,arka disk fren,mt25 benzeri gidon,sade bir gosterge vs.

Fotodaki cbf600 sahibi forum dan birisi mi?
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hero firmasi karizma modeline biraz revizyon ve guncelleme yapsa idi gercekten tutardi.

Yag sogutma,yarim yamalak karenaj yerine tam naked dizayn,4 valf sistemi,arka disk fren,mt25 benzeri gidon,sade bir gosterge vs.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Amin abi,hepimiz inşallah.

Karizma bence yeterli bi motor da yarım karenaj çirkin duruyordu Ben kara düzeni seviyorum küçük motorlarda. Ne kadar detay o kadar sıkıntı

Cbf 600 Erdem abi'nin (Lucas nickli) motoru Levet abi.
    levend84 bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Merhaba Ege bölgesinde cbf150 için önerebileceğiniz, işinin ehli usta varmı? Teşekkürler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    15.01.2007 den beri cbf var..son cbfmi geçen sene Ağustos da 2016 15.000 km de Manisadan aldım 20 bine...şu an 21200 oldu..zincir seti halen orjinal şaka gibi...bunuda 70-80 bine getirip yine yenileriz...yani cbfsiz bir hayat düşünemiyorum...yeri asla dolmuyor...selam sevgiler tüm cbf150 cilere...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.01.2007 den beri cbf var..son cbfmi geçen sene Ağustos da 2016 15.000 km de Manisadan aldım 20 bine...şu an 21200 oldu..zincir seti halen orjinal şaka gibi...bunuda 70-80 bine getirip yine yenileriz...yani cbfsiz bir hayat düşünemiyorum...yeri asla dolmuyor...selam sevgiler tüm cbf150 cilere...
    Şu motorun kasasini hiç ellemeden,arkaya disk fren,alt motoru 200cc yapip şu haliyle piyasa sürseler deli gibi satar..

Ama nerde öyle zencide beyaz tabak

Akşam akşam önce CBF sonra haliyle mete_han ağa geldi. Ne yapıyordur küstürmüşler midir acaba yine dedim içimden.

2 senedir motursuzum valla. Uzak kaldık buralardan.

Selam olsun tanıyan, tanımayan herkese.

merhaba selamlar sevgili cbf150 kullanıcıları.

2008 cbf150 sahibiyim. ancak her eski kasa cbf sahibi gibi fardan şikayetçiyim. son zamanlarda sürekli far kesiyor. hatta ampulün camını bile kırıyor.

konuda biraz baktım ama bulamadım. bu far sistemini direk aküden besleyecek şekilde yapan ya da başka şekilde çözen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı balzevuv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba selamlar sevgili cbf150 kullanıcıları.

2008 cbf150 sahibiyim. ancak her eski kasa cbf sahibi gibi fardan şikayetçiyim. son zamanlarda sürekli far kesiyor. hatta ampulün camını bile kırıyor.

konuda biraz baktım ama bulamadım. bu far sistemini direk aküden besleyecek şekilde yapan ya da başka şekilde çözen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?
    CBF150' nin par ampulü patlattığını hiç görmedim desem yeridir. Kim nasıl fardan şikayetçi anlamadım, tek kusuru fazla aydınlatmaması olabilir.

Daha kaliteli markaların ampullerini deneyin. Phillips - Bosch - VARTA - NARVA gibi markaları deneyip kullanın, 35W-35W tercih edin. Sorun yaşamamanız gerek. Sorun yaşamaya devam ederseniz konjektör arızasından şüphelenmelisiniz.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF150' nin par ampulü patlattığını hiç görmedim desem yeridir. Kim nasıl fardan şikayetçi anlamadım, tek kusuru fazla aydınlatmaması olabilir.

Daha kaliteli markaların ampullerini deneyin. Phillips - Bosch - VARTA - NARVA gibi markaları deneyip kullanın, 35W-35W tercih edin. Sorun yaşamamanız gerek. Sorun yaşamaya devam ederseniz konjektör arızasından şüphelenmelisiniz.

2010 üzeri modelse sıkıntı yoktur. 2010 öncesi aydınlatma beslemesini aküden almadığı için dalgalı akım oluyor. rolentilerde neredeyse sönecek gibi oluyor. led falan da olmuyor mecbur orj ampülü takmak gerekiyor.

eski modellerde direk aküden bağlayan var mı acaba. ben bişeyler yapıcam ama daha önce yapan varsa nasıl çözdü onu merak ediyorum.

Motosikleti
    Cbf150
    Selam arkadaşlar altı yıl sonra tekrar cbf150 aldım. Özlemişim onla yol yapmayı.
    Fotoğrafı yüklemek istedim ama beceremedim sistem hala eski düzenmiş

Bende de 2010 model var. Sürekli ampul kesiyor. Hatta sıkıldım artık kısalar yanmıyor uzun süredir değiştirmiyorum.

Benim ayrıca bir sorum olacak . Eski kasaların sticker larını nereden bulabilirim. Motoru boyamak yada moyatmak istiyorum ama o yeni sticker ları hiç beğenmiyorum. Orjinali gibi görünsün istiyorum fakat internette araştırdığım kadarıyla hiç bir yerde yok.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    arkadaşlar merhaba bundan 2 ay kadar önce 2012 model bir cbf aldım bildiğiniz gibi bu motorun farı kontak açılınca direkt yanıyor ben bunu marş yapınca yanacak şekilde ayarlamak istiyorum abim elektronikçi işlemleri o yapacak ama nasıl bir role transistor vb. şeyler kullanacağımızı bilmiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bundan 2 ay kadar önce 2012 model bir cbf aldım bildiğiniz gibi bu motorun farı kontak açılınca direkt yanıyor ben bunu marş yapınca yanacak şekilde ayarlamak istiyorum abim elektronikçi işlemleri o yapacak ama nasıl bir role transistor vb. şeyler kullanacağımızı bilmiyoruz yardımcı olursanız sevinirim
    Motorun sigorta kutusundan sadece motor çalışırken 12 volt gelen bir sigorta bulup bir bacağından röle tetiklemesi için kablo çekilebilir diye düşünüyorum (Sadece tetikleme için - asıl güç aküden gelecek). Sonra da röleyi far ile ilgili kabloya bağlarsınız. Röleyle far arasına da sigorta atarsanız daha güvenilir olur. Röle + sigortayla çözülebilir diye düşünüyorum.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı MekoZeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sigorta kutusundan sadece motor çalışırken 12 volt gelen bir sigorta bulup bir bacağından röle tetiklemesi için kablo çekilebilir diye düşünüyorum (Sadece tetikleme için - asıl güç aküden gelecek). Sonra da röleyi far ile ilgili kabloya bağlarsınız. Röleyle far arasına da sigorta atarsanız daha güvenilir olur. Röle + sigortayla çözülebilir diye düşünüyorum.
    Bu mesajı abime ileteyim tesisatı yapacak olan o çünki

Benim cbf 150 nin yakıt tüketimi çok yüksek arkadaşlar ne yapabilirim acaba 5.94litre yakiyor 100km de cildirmalik sanki araba sürüyorum ist avrupa yakası karbüratör hava ayari yapabilecek bi usta var mı bildiğiniz motora ondan şüpheleniyorum da

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Ahanda bende BMW F 650 satıp geri geldim 2017 cbf ile herkese merhaba
    mertowski ve Ercument bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Bir cbf in diskini eminim böyle görmediniz.

https://www.instagram.com/reel/C1EEF...RlODBiNWFlZA==

Bakımlarınızı eksik bırakmayın

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Far + kablosunu kesip bir anahtar koyun olsun bitsin. Canınız ne zaman isterse o zaman açarsınız farı.
    Açlığın her şeyi bastırdığı bir yerde yok edilemeyen tek şey onur ve saygıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler