Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Bayide 2017 model cbf150 sıfır 1 ay önce 12100 lira fiyat verdiler plaka şu bu derken 13000 lirayı bulur. ocaktan sonra ülkeye gelecek yeni model araç fiyatları çok yüksek olacak. Cbf150 lere iyi bakın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    2012-2015 arası kırmızı cbf arıyorum.
    varsa satan telefon bıraksın.
    istanbul içi veya yakını

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar.

Lastik tavsiyesi istiyorum sizden.
    1 hafta kadar önce 2. motosiklet olarak CBF 150 aldım. Hem şehiriçi işimi görsün, hem de işe git gel olsun diye.
    CBF den baya memnunum konforlu az yakıyor vs. bildiğiniz şeyler.
    Fakat üzerinde orjinal lastikleri var. Hak verirsiniz ki hiç güven vermiyor.
    Winter Grip ile Pilot Street arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
    Yağmur yağışı sırasında motosiklet süren biri değilim açıkçası. İş yeri uzak sayılmaz. Tek vesait işe gidebiliyorum yağmur yağdığı zamanlarda.
    Fakat yağmur yağışı yoksa kullanıyorum. Yerler ıslak ya da kuru olsun farketmiyor.
    Bu yüzden sürdüğüm anlarda genelde yerler hafif ıslak, çamurlu ve baya kaygan oluyor bilirsiniz. Bu zeminde çok yol yapıyorum.
    Sizce hangi lastiği kullanmalıyım?
    Cevaplarsanız çok memnun olurum.
    Kazasız sürüşler dilerim :^)

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Lastik tavsiyesi istiyorum sizden.
    1 hafta kadar önce 2. motosiklet olarak CBF 150 aldım. Hem şehiriçi işimi görsün, hem de işe git gel olsun diye.
    CBF den baya memnunum konforlu az yakıyor vs. bildiğiniz şeyler.
    Fakat üzerinde orjinal lastikleri var. Hak verirsiniz ki hiç güven vermiyor.
    Winter Grip ile Pilot Street arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
    Yağmur yağışı sırasında motosiklet süren biri değilim açıkçası. İş yeri uzak sayılmaz. Tek vesait işe gidebiliyorum yağmur yağdığı zamanlarda.
    Fakat yağmur yağışı yoksa kullanıyorum. Yerler ıslak ya da kuru olsun farketmiyor.
    Bu yüzden sürdüğüm anlarda genelde yerler hafif ıslak, çamurlu ve baya kaygan oluyor bilirsiniz. Bu zeminde çok yol yapıyorum.
    Sizce hangi lastiği kullanmalıyım?
    Cevaplarsanız çok memnun olurum.
    Kazasız sürüşler dilerim :^)
    Pilot street orjinal lastiklerden hallice, eskiden Pilot sporty vardı onlar çok güzeldi maalesef street berbat kesinlikle tavsiye etmiyorum. Anlas capra var genel olarak beğenilen bir model bende yok ama ondan alabilirim.
    Weak are prey

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pilot street orjinal lastiklerden hallice, eskiden Pilot sporty vardı onlar çok güzeldi maalesef street berbat kesinlikle tavsiye etmiyorum. Anlas capra var genel olarak beğenilen bir model bende yok ama ondan alabilirim.
    Tavsiyenizi değerlendiricem. Fakat bahsettiğim şartlarda birkaç kullanıcı deneyimi dinlemem lazım karar vermem için.
    Varmı Bu 3 lastiği kullanan? artı ve eksileriyle nasıldırlar?

Anlas WinterGrip
    Anlas Capra
    Pilot Street
    <3 https://images.alphacoders.com/533/thumb-1920-533936.jpg

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    pilot street kullaniyorum yumusak hamurlu en fazla 12 bin km kullanabilirsin hemen asiniyor.yaz kis kullanicam diyorsan kisin hayal kirikligina ugrarsin.ama yazin kuru havalarda yol tutusu harika.diger lastikleri kullanmadim bilmiyorum.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pilot street kullaniyorum yumusak hamurlu en fazla 12 bin km kullanabilirsin hemen asiniyor.yaz kis kullanicam diyorsan kisin hayal kirikligina ugrarsin.ama yazin kuru havalarda yol tutusu harika.diger lastikleri kullanmadim bilmiyorum.
    12000 az değil bence. Fakat dediğim gibi yağmur sonrası sürüşte tutunma nasıl? Önemli olan bu benim için
    <3 https://images.alphacoders.com/533/thumb-1920-533936.jpg

Motosikleti
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12000 az değil bence. Fakat dediğim gibi yağmur sonrası sürüşte tutunma nasıl? Önemli olan bu benim için
    Kayıyor, ıslakta kışın kullanılacak lastik değil, özellikle ön lastik çok bırakıyor. Eskiden "sporty" modeli vardı bu lastiğin o çok iyiydi çok erken bitiyordu ama en azından yolu tutuyordu ama street için aynı şeyi söyleyemem "street" biraz daha uzun dayanıyor ama yaptığın masrafa değmez. Sporty'den sonra en memnun kaldığım lastik "Pirelli dura traction"dı ama o da artık üretilmiyor. Mitas MC 7 yada anlas capra deneyeceğim, anlas'ın "lastikleri iyi diyorlar" hem yerli üretim bu bakıma tercih edilebilir.
    mesmeyut bunu beğendi.
    Weak are prey

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler kullanıyorum 20000 km olmak üzere daha gider sıkıntı yok

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam gençler.
    2011 model 50 bin km de CBF 150 var. 2013 yılından beri motor bende. Aküsünü hiç değiştirmemiştim. 2 hafta önce motor gıy gıy yapmaya başladı çalışırken biraz zorlanıyordu. Neyse dedim artık akü ömrünü doldurmuş bi tane aldım. Taktım. Dokunduğum anda motor çalışıyordu. Sonra 2 hafta sürdüm bi sabah marş hiç dönmüyor. Ama röleden tık tık sesi geliyor. Dedim herhalde marş motoru gitti.
    Neyse sonra gittim bi tamirciye göstermeye, aküyü cihaz ile ölçtü sıkıntı yok sonra bi akü getirdi direk marşa deydirdi. Dedi ki rölede veya kablolarda sıkıntı olsa bak direk marş motoruna bağladığında dönmesi gerekiyor dedi. Ama hiç ses yok sanki orda yok. Marş motoru değişmesi lazım dedi
    Sonra aradı bir iki honda bayini marş motoru 225 230 tl dediler.

Yan sanayi alma, orjinal al falan diyor. Neyse sonra dedim adama kömürü bitmiş olmasın dedim. yok dedi. ok dedim ben netten sipariş verecem dedim yeni marş motoru çünkü nette orjinal 180 yl ye falan vardı.

Geldim iş yerine 25 tl ye kargo dahil CBF150 için marş kömürü kitini sipariş verdim. Geldi.Bu iki videoyu izleyerek bir iki püf noktasına da bakarak yeni marş motorunu söktüm. İçindeki kömür sıfırı görmüş. Bitmiş. Yenisi taktım. Ve motor marşa dokunur dokunmaz hemen zank diye çalışıyor.

Uzun lafın kısası bu tamirciler çok mu salak yoksa gerçekten her önüne gelen kendi çapında tamircilik mi oynuyor. Bana işçilik dahil 250 300 tl ye mal olcak şeyi ben 25 tl ye halettim.

Ercument bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012-2015 arası kırmızı cbf arıyorum.
    varsa satan telefon bıraksın.
    istanbul içi veya yakını
    Benim motorumu düşünürseniz 8200e satmayı düşünüyorum,fotoğrafları var zaten sitede,ilk sahibinden aldım bakımları serviste yapılmış kazasız çiziksiz makine

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .........

Uzun lafın kısası bu tamirciler çok mu salak ....
    Salak olur mu? Çok uyanıklar, sizin 100 TL. ye alacağınız malzemeyi 60 liraya alıyorlar. Bi de işçilik. Allah bereket versin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 mayıs ayından beridir üzerinde gelen stock lastikleri kullanıyorum. 16.000 km. oldu, bana mısın demiyor gavur. fabrika lastiklerine neden önyargılı yaklaşılır anlamış değilim!

Motosikleti
    MT-07
    Kaydığı için ve ıslakta güzel tutmadığı için olabilir mi?

Bir pilot street takıp, sonra kendin tekrardan yorumlayabilir misin? Sonra dua edersin bana

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 mayıs ayından beridir üzerinde gelen stock lastikleri kullanıyorum. 16.000 km. oldu, bana mısın demiyor gavur. fabrika lastiklerine neden önyargılı yaklaşılır anlamış değilim!
    Kanka sen Antalya'da yaşıyorsun sıcaklık ortalaması daha yüksek lastik daha çabuk ısınıyor, bizim gibi daha soğuk yerlerde lastik ısınmak bilmiyor odunun üstünde gidiyor gibiyiz, yazın ancak 20-30 km sürdükten sonra ancak ısınıp tutunmaya başlıyor o da asfalt iyiyse (yani çok nadiren). Kaliteli lastiklerle kıyas kabul etmez ne virajda ne frenleme de.
    Weak are prey

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İhtiyarla sonbahar gezileri.

Kendileri vakti zamanında ekmeği yenmiş,90,000 km'yi geçmiş bi dede olmasına rağmen hala yıllara meydan okuyor. Tabi güzelde yağ eksiltiyor,ama o kadar olsun

blueway2 ve levend84 bunu beğendiler.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaydığı için ve ıslakta güzel tutmadığı için olabilir mi?

Bir pilot street takıp, sonra kendin tekrardan yorumlayabilir misin? Sonra dua edersin bana
    aslında bi denemek lazım. denemeden bilemeyiz tabii

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka sen Antalya'da yaşıyorsun sıcaklık ortalaması daha yüksek lastik daha çabuk ısınıyor, bizim gibi daha soğuk yerlerde lastik ısınmak bilmiyor odunun üstünde gidiyor gibiyiz, yazın ancak 20-30 km sürdükten sonra ancak ısınıp tutunmaya başlıyor o da asfalt iyiyse (yani çok nadiren). Kaliteli lastiklerle kıyas kabul etmez ne virajda ne frenleme de.
    haklısınız. iklim önemli bir etmen.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    100 km de kaç litre yakıyorsunuz ?

bir depoyla 400-450 km. yapmaktayım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Uzun yolda sabit 60-80 arası 2.5 lite,basınca 4'ü geçiyor.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler