Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF için dişli lastik var mı? Kampa falan gidiyorum ara ara. Pilot Street takmak istemiyorum, üzerinde ki duro lastikler çok sıkıntılı.
    Pirelli dura traction işinizi görür.

Arazide bile çok memnun kalmıştım ybrde.

Her yola gelen bi lastik,tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli dura traction işinizi görür.

Arazide bile çok memnun kalmıştım ybrde.

Her yola gelen bi lastik,tavsiye ederim.
    zannediyorum artık gelmiyor traction modeli, motolastik.com ve lastikdeposu'na mail attım yanıt bekliyorum. Street daha önce kullandım orjinal duro lastiklerden halliceydi, o yüzden pilot street istemiyorum. eskiden sporty modeli vardı çok güzeldi 3-4 bin km'de bitiyordu ama yol tutan bir lastikti.
    Weak are prey

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2016 model 5binde motorum ile 2.36 lt yakıt tükettim.
    50-60 km sabit hız ile yol yaptım. ne abandım, ne de motoru ittirdim :D
    Acelem yoktu, sadece test amaçlı bursaya gidip geldim. Totalde 1 depo 550 km yol yaptım.
    Güzel hava ve 2-3 günlük bir izne denk gelirsem amacım 600 km nin üstüne çıkmam. ve çıkartacağıma da eminim.

http://<a href="https://hizliresim.c...P8.jpg</a></a>
    Hocam ybr aynaları mı bunlar? nasıl görüş? CBF'in sağ aynasında görüş 0 aynalar berbat, lastiklerle beraber bunu da çözmem lazım
    Weak are prey

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Arkadaslar selam,

Severek kullandığım motosikletimi yükseltmek amacıyla satıyorum. Suzuki Inazuma alacağım. Düsünenler linkten ulasabilirler.

Kask+Canta+Branda veriyorum. 1 yıl lastik ömrü var Michelin. Muayne Eylül 2018.

Niyeti kesin olan arkadaslara yardımcı olurum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9146029/detay/

Merhabalar.

56000 km de 2008 model bir CBF150 sahibiyim. 1000 km önce yeni motor yaptırdım piston ve sekmanlar değişti. Motor yaptırdıktan sonra şunlar meydana geldi;

Motorumda şuanda canımı sıkan 2 tane durum var.

1. si, ise şu; 1. vitese attım, debriyajı kavrama noktasına getirip orda tutup gaz verince bir ileri geri ileri geri durumu oluyor. yani motor ileri geri ileri geri yapıyor.
    bunun başka bi yan etkisi ise şu sanırım, 3 le gidiyorum 2 ye attım, debriyajı yavaş yavaş bırakırken kavrama noktasında beklersem taktaktaktaktaktaktaktak diye bir ses geliyor motordan.

2.si ise şu, mesela yolda gidiyorum ellerimi bırakırsam gidon sağ sol yalpa yapmaya başlıyor. bu normal değil çünkü başka cbf150ler kullanıyorum onlarda yok.

Ön lastiğim pirelli mt65, havası 28 bar, ve jantta yamukluk yok..

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Şu başlığı biraz canlandıralım.

Motorum 2014 model 68000 küsür km de. Motor çalışırken sıcak soğuk farketmiyo. Devir sabit durmuyo. Kendi kendine sürekli 1.5-2-2.5 devirleri arasına çıkıp iniyor. Servis veya bi tamirci olan bir yerde değilim. En azından sebebini anlasam bile yeterli. Örneğin çalıştırdım ısıttım rolantiye bıraktım. Devir saati sürekli aşağı yukarı oynayıp duruyor. Bunu neden yapar? Bir yerden motor hava alıyor lafını duymuştum. Sizce nedendir?

İkinci sorum ise benden önceki sahibi motoru sağa düşürmüş. Sinyalin etrafından çatlamış. Grenaj kırık. Komple ayrık değil ama belli bir yere kadar ayrılmış. Buna plastik kaynak tarzı birşey yaptırabilmem mümkün mü?

Son olarak sizce satsam piyasası ne eder? 2014 model 68000 de. Hasar kaydı yok. Kaza olarak da sadece bi kez düşük hızda sağa yatıp grenajı çatlatmış. Motor full koruma ve çanta demirli.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma F
    merhabalar cbf 150 olan motosikletim ile genel olarak 90 km yi geçmiyorum..
    motosikletin arka dişlisini büyüterek tork güçlendirmesi yapmak istiyorum rampalarda filan daha iyi olması için acaba bunun için arka dişli 45 yada 46 olan var mı yapan var mı yada bilgisi olan var mı başka neler yapabilirim...

hanzohattori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    sorun karbüratör, hava filtresi ile ilgili olmalı. 2014 model için 68000km biraz fazla. kırık karenajıda ekleyince satmakta epey zorlanırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu başlığı biraz canlandıralım.

Motorum 2014 model 68000 küsür km de. Motor çalışırken sıcak soğuk farketmiyo. Devir sabit durmuyo. Kendi kendine sürekli 1.5-2-2.5 devirleri arasına çıkıp iniyor. Servis veya bi tamirci olan bir yerde değilim. En azından sebebini anlasam bile yeterli. Örneğin çalıştırdım ısıttım rolantiye bıraktım. Devir saati sürekli aşağı yukarı oynayıp duruyor. Bunu neden yapar? Bir yerden motor hava alıyor lafını duymuştum. Sizce nedendir?

İkinci sorum ise benden önceki sahibi motoru sağa düşürmüş. Sinyalin etrafından çatlamış. Grenaj kırık. Komple ayrık değil ama belli bir yere kadar ayrılmış. Buna plastik kaynak tarzı birşey yaptırabilmem mümkün mü?

Son olarak sizce satsam piyasası ne eder? 2014 model 68000 de. Hasar kaydı yok. Kaza olarak da sadece bi kez düşük hızda sağa yatıp grenajı çatlatmış. Motor full koruma ve çanta demirli.
    sorun karbüratör, hava filtresi ile ilgili olmalı. 2014 model için 68000km biraz fazla. kırık karenajıda ekleyince satmakta epey zorlanırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı okanalpdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar cbf 150 olan motosikletim ile genel olarak 90 km yi geçmiyorum..
    motosikletin arka dişlisini büyüterek tork güçlendirmesi yapmak istiyorum rampalarda filan daha iyi olması için acaba bunun için arka dişli 45 yada 46 olan var mı yapan var mı yada bilgisi olan var mı başka neler yapabilirim...
    fabrikadan nasıl çıktı ise öyle kullanın. tek bir dişlinin çapını arttırmak bile birçok parçanın uyumunu bozar.
    ne zengin ol ne paşa
    gariban ol hayatını yaşa

dts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Arkadaşlar geçen gün zinciri gaz yağ ile yıkarken, ön balataya da sıktım. Ön fren tutmamaya başladı. Kurutmak için, 1 nci vites ile sık bırak, sık bırak yaparken ufacık ıslak zeminde kayıp düştüm. Lastik değiştireceğim. Tavsiyeniz nedir

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    selamlar artık cbf 150 üretmiyorlar bayide 4 tane kalmış beklesem fiyat düşer mi? Yoksa gider mi kararsız kaldım.

lastikler dublex mi?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Motorumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar artık cbf 150 üretmiyorlar bayide 4 tane kalmış beklesem fiyat düşer mi? Yoksa gider mi kararsız kaldım.
    euro 4 yuzunden 2018 model artik gelmez. fiyatlar da yukselir,dusmez. imkanınız varsa bence alin.

Abiler 2016 model 5 bin kilometre 5.500tl değişen parçası kazası vs olmayan bi cbf 150 alınır mı?
    Ercument bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı MertDastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler 2016 model 5 bin kilometre 5.500tl değişen parçası kazası vs olmayan bi cbf 150 alınır mı?
    Bence alınır.

Abilerim merhaba pazar veya pazartesi bi cbf 150 alacağım ama daha önce hiç motorsiklet kullanmadım ve nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum motor Kadıköy de benimle motora bakıp alıp almamam gerektiğini söyleyecek birisi olur mu acaba

Motosikleti
    Dominar 400
    Arkadaşlar selamlar ilk vitesli tecrübem CBF 150 ile olucak gibi. Başlangıç için gayet uygunmuş. 2016 10.000 km de bir tane var motoru almadan önce honda yetkili servisine götürüp ekspere sokucam içim rahat olsun diye. Bunun dışında sahibinin tutumu ve evrak olarak kayıtları konusundaki titizliğine dikkat edicem tabiikide. Peki motorun eksileri artıları yağ yakma gibi sorunları olsun genel düşünceleri olsun karşılaştığınız sorunlar olsun mesajımı okuyan arkadaşlar fikir beyan ederlerse cok hayra geçmiş olurlar

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar ilk vitesli tecrübem CBF 150 ile olucak gibi. Başlangıç için gayet uygunmuş. 2016 10.000 km de bir tane var motoru almadan önce honda yetkili servisine götürüp ekspere sokucam içim rahat olsun diye. Bunun dışında sahibinin tutumu ve evrak olarak kayıtları konusundaki titizliğine dikkat edicem tabiikide. Peki motorun eksileri artıları yağ yakma gibi sorunları olsun genel düşünceleri olsun karşılaştığınız sorunlar olsun mesajımı okuyan arkadaşlar fikir beyan ederlerse cok hayra geçmiş olurlar
    Merhaba motorun kronik sorunu yağ eksiltme dışında yok duman atmadığı sürece sıkıntı yok, ben 1.2 lt yağ koyuyordum yağ değişimine kadar eksik yağla motor çalışmıyordu yaklaşık 300 gm yağ eksiltiyordu.Uzun yola çok çıktım hiçbir sorun yaşamadım çok sağlam güvenilir bir motor,yurt dışına bile teredütsüz çıktım.Kazası falan olmasın grenajlarını kontrol ettir Şimdiden hatırlısı olsun.

dts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Arkadaşlar cbf 150 için ayna uzatma aparatı var mı bildiğiniz. Yada farklı bir ayna markası uyumlu

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Vaktinde bursa ışıklar motosikletten tanesini 10liraya almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

2011 model
    Kappa çantali
    Michelin lastikli
    Koruma demirli
    18000 km deki cbf 150 ne kadar eder?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaktinde bursa ışıklar motosikletten tanesini 10liraya almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

2011 model
    Kappa çantali
    Michelin lastikli
    Koruma demirli
    18000 km deki cbf 150 ne kadar eder?
    4500 maximum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler