Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı HanSOLO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar alısamda 2015-2016 düşük km alırım,bütçem yeterli fakat ekipman ve ehliyet alacağım akabinde. Motor almadan ehliyet sınavını geçemem diye korkuyorum.
    O zaman 7 8 bin civarında fiyatı var Pulsar'ın

Ben aldıklarımı sayıyım sana.

Cbf+ koruma demiri + yan ayaklık: nakit6340
    Plaka ruhsat 260
    Sigorta 275
    Lastik 350 tl
    Ekipman: mont kask dizlik bacak çantası eldiven = 1500

Ortlama 9.000'e mâl oldu bana. İkinci el ğulsar yerine cbf çok şahane olur.

Ben motoru almadan ehliyeti aldım. Kokay da sürdüm. Sonava mt07 ile girdim. Hayatımda hiç motor sürmemiştim ona rağmen ehliyetim var şu anda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıncık gibi cb300f var ama tr'ye getirmiyor köftehorlar.
    600 1000 bile var ama buralara gelmiyor. Aynı konforda olursa şahane olur. 300'den 600'e 600'den 1000'e. Doldur çantaları gez babam gez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf150
    Yaz geldi güzel turlamalar yapıyoruz 2 gün arayla 600 km yaptim. Uzun yol 7 8 bin devir yeri geldi 9 bile gördüm. 2 binde motor açılsın diyerek biraz da bastım tabi boşluk buldukça. 50 TL 300 km gitti. Normal kullanım da 50 TL 360 gitti. Yedeğe düştükçe benzin aldım. En fazla 18 kuruş yaktirdim. En az 13 kuruş yaktı. Bin bakımını serviste yaptırdim. Şimdi 2.500de kendimi yapıp 4 bine tekrar servis yapacagim.

fatihy1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z 250 sl
    https://youtu.be/xKwMPLDomos kolaçan adlı blogger yaptığı ölçüm. 1 lt ile 26 km ölçmüş.

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    hocam o videoyu izledim. hatta ybr 125 için de yapılmış aynı test. yanılmıyorsam o da 32-33 km gitmiş 1 litre ile. ama şu var. motor 80 km yol yapar gelir ısınmış bir motorda bu deneyi yaparsın. birde garajda duran motorda yaparsın. o anki hava durumu, trafik, sürücünün gaz tepkisi bu faktörler herşeyi değiştirir. sanmayın ki değişen cbf in yakıtı olur. ybr nin de çok bence o teste göre. ben artçılı 150, solo 190 km civarı şehir içi-dışı karışık tüketimi 10,5 olarak hesaplıyorum son 3 depodur, depo yedeğe düşünce fulluyorum. tıka basa dolduruyorum sallayarak. her seferinde ortalama bu veriyi elde ediyorum yani. ayrıca konumuzla alakasız olcak ama dün bir kaza videosu ve sonrasını gördüm. 290 civarı bi hızla yapılmış. Cbf i daha çok sevdim. İnazuma da gönlüm vardı ama artık yok gibi bişey. Hız iyi bişey değil, bu hızlar da bize yeter Hepiniz Allaha emanet olun

Motosikleti
    Honda CBF150
    Aynen bu hızlar bize yeter. Bana yetiyo en azından. Şimdilik. Uzun yolda belli olacak yetip yetmeyeceği. Gerçi ben yavaş yavaş gitmeyi severim o bakımdan sıkıntı yok ama bakalım. Yakında belli edecek kendini.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Merhabalar,

İlk motorum olan Cb125e ile 16400km tecrübeden sonra yolları ayırdık.
    2015 6800 km Cfb150 ile aranızdayım.

hakansamsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Çanta markası cox mu?

Yan çanta demirleri var gibi görüyorum kullandınız mı hiç.

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın.

Motosikleti
    honda cbf 150
    bayramda 247 km yol yapmışım.toplamda 30 TL yakmış benim motor.ortalama 2.4 lt.uzun yolda bayağı ekonomik olduğunu anladım.genelde 80-90 km ile gittim. ara ara 100 km. tek kişi kullandım hep. hız olayı bana yeterli. fazla hızlardan hep korkarım.üstelik motordan indiğimde de hiç bir yerim ağrımıyordu.konfor açısından 10 numara.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta markası cox mu?
    Yan çanta demirleri var gibi görüyorum kullandınız mı hiç.
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın.
    Sagolun. Yan çanta demiri yok. satın aldıktan sonra çanta demiri, maxem sl45 çanta (cox hoşuma gitmedi), koltuk kılıfı ve metzeler me22 lastik aldım. Satın aldığımda kafa koruma demiri, motor koruma demiri ve depo kılıfı vardı.

Hız olarak cb125e den çok farkı yok diyebilirim ama çook daha konforlu bir motor yormuyor, kullanması daha eğlenceli ve sele artçı ve kullanıcı için daha rahat.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hayırlı olsun tekrardan. Ben şekle pek önem vermediğim için ve ucuz olduğu için cox aldım. Şimdilik memnunum ama arka çanta demiri almam gerekiyor sanırım. Üstünde olan demire bağladım o da güven vermiyor hiç.

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    perşembe günü efe hondadan sıfır cbf 150 i aldım eve getirdim arkadaşlar şimdilik plaka ruhsat yok diye çıkarıp gezmiyorum sormam gereken bi konu var ruhsat için randevu alırken Şoförler odasından ARAÇ DOSYASI yazıyor ama nette bi yerde okudum buna gerek yok diyor trafik şubede takipçiden dilekçe yazdırmak yetiyormuş bu doğru mu acaba ?

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alırım bi MasşaAllah.

Yıkama, zincir temizliği + yağlama ile pırıl pırıl...

-

-

-

ilker_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    perşembe günü efe hondadan sıfır cbf 150 i aldım eve getirdim arkadaşlar şimdilik plaka ruhsat yok diye çıkarıp gezmiyorum sormam gereken bi konu var ruhsat için randevu alırken Şoförler odasından ARAÇ DOSYASI yazıyor ama nette bi yerde okudum buna gerek yok diyor trafik şubede takipçiden dilekçe yazdırmak yetiyormuş bu doğru mu acaba ?
    Ben direkt şoförler odasından doldurttum o evrakı. Dilekçeyi doldurtursun dışarda kabul etmezlerse ekstradan bi para daha vermen gerekecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Maşallahı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Maşallah cbf kronik yag yakmasA süper olicak bide arka disk fren olsa birazda hafif makyaj gerçekten güzel motor.Bende vardı yağa para vermekten yag eklemekten usanmistim garantiside bitmişti bazen motoru yakasım geliyordu.Bide enjeksiyon olsa süper olur son olarak kaliteli bir far sistemj

Motosikleti
    Honda CBF150
    Zaten bunlar olduktan yeni motor oluyo

Motosikleti
    inazuma,ybr 125 esd
    Maşallah, sıfır km cbf 150 almayı düşünüyorum, üzerindeki lastikleri nasıldır?

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar cbf yılbaşından sonra gelmicek diyorlar sizce şuan sıfır almak mantıklımı? seneye gelecek olan model büyük ihtimal 125 lik başka bir model olacak fiatıda euro 4 e uygunluk dolayısıyla artacak sizce seneye bu cbf ler dahamı değer kazanır yoksa piyasası düşermi ?

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı kadir3531 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah, sıfır km cbf 150 almayı düşünüyorum, üzerindeki lastikleri nasıldır?
    Aldığın anda değiştir derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf yılbaşından sonra gelmicek diyorlar sizce şuan sıfır almak mantıklımı? seneye gelecek olan model büyük ihtimal 125 lik başka bir model olacak fiatıda euro 4 e uygunluk dolayısıyla artacak sizce seneye bu cbf ler dahamı değer kazanır yoksa piyasası düşermi ?
    Bizim modellerin değeri yükselir eğer istediği satılı elde edemezse.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah, nazar değmesin.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    MAŞALLAH nazar değmesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler