Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Maşallah güzel duruyor. Çantaya takılma fazla. Kaskı alıyorsa sorun yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    sadece kaskı alıyor işte mont alcam bugün yarın onu da koyabilseydin iyiydi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eski motorum baya memnundum 2014 sıfır almistim ama 90 üzerine çıkınca makinanin canı çıkıyor resmen motor küsüyor.Biraz seri kullandim devirli kullandim bu yuzddn 43.000 de satmam gerekti.Kullanan arkadaşlara 90 üzeri kullanmayı tavsiye etmem motor sağlığı açısından. 90 km hızda şahsen yetmiyor ben genelde bu kurala uyamadim kurye olarak kullandım parça vs gerçekten işletim bedeli en düşük motor diyebilirim.Çok güzel makina ama çok hassas gercekten zorlamamak gerekiyor.Kuralına göre kullanirsan benım rahat 100.000 im var diyor ama racing motor gibi kullanayım dersen motor çabuk elden cikıyor.Bu çoğu hava soğutmalı motor için geçerli gerçi. Rulmanlar falan zorlamaya gelmeyecek tarzda sakın kullanınca insanı hiç üzmüyor.karburatorlu çok basit bir yapıda sorunsuz.Acaba 2017 için euro 4 ile enjeksiyon ve beraberinde yenilik gelir mi zira hep aynı motor bunalttı yıllardır bide yağ yakma aşırı oluyor onuda çözeeler insallah

Motosikleti
    Honda CBF150
    2018'de euro 4'e geçmesi zorunlu. Belki cbr'daki 125lik makineyi buna entegre ederler belki. Güzelde bi fiyat koyarlarsa değme keyfine.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Aramızda 400 km.de yedeğe düşen varmı?

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    ben motoru alalı daha o kadar olmadı. ama aldığım abi 250 olunca depoyu tekrar doldurduğunu söyledi. 250 olunca fulleyip deniycem bakalım

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda 400 km.de yedeğe düşen varmı?
    Bende düştü. Şimdi tekrar deniyorum.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende düştü. Şimdi tekrar deniyorum.
    Geçen yanlışkla 43 diş arka alacağıma 42 diş almışım. Taktıktan sonra farkettim, şu an ilk depoyu deniyorum 400 km. de yedeğe düştü düşecek.
    Bakalım ikinci depoyuda denedikten sonra netleşecek.

Bu arada 42 diş şehir içi kullanımda epey sardı beni.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Benimki orijinal ama. Değiştirme yapmadım ve rodajda olduğu için 5000 devri geçmedim o şekilde yaptı.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Ben yaklaşık bir sene 16 dişli kullandım.Tekrar 15 döndüm eziyet etmişim motora hız 5km düştü ama bastımı devir saatini dibe dayıyor.16 dişte gaz sürekli fazla açık gidiyor benzin sarfiyatı artıyo motorun omrude kısalır.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yaklaşık bir sene 16 dişli kullandım.Tekrar 15 döndüm eziyet etmişim motora hız 5km düştü ama bastımı devir saatini dibe dayıyor.16 dişte gaz sürekli fazla açık gidiyor benzin sarfiyatı artıyo motorun omrude kısalır.
    Arka dişli ufaldığı zaman, ön dişli büyetmeye göre tam tersi oluyor. Az yakıyor, motor rahatlıyor, trafikte vites araları uzuyor.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişli ufaldığı zaman, ön dişli büyetmeye göre tam tersi oluyor. Az yakıyor, motor rahatlıyor, trafikte vites araları uzuyor.
    Aynı şey hız artıp güç düşüyor güç olmadiktan sonra hız artmasının bi anlamı yok.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şey hız artıp güç düşüyor güç olmadiktan sonra hız artmasının bi anlamı yok.
    Dağa bayıra sürmüyorsan gücün azaldığı pek fazla anlaşılmıyor. Bana trafikte çok iyi geldi. Yanlışlıkla değiştirdim iyikide değiştirmişim.
    405 km.de yedeğe düştü. Bu gün depoyu doldurdum. 100 km.de 2.87 Litre yakmış oldu. 53.000 km. cbf kullanmışlığım var 3 litrenin altına hiç düşmedim.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Yarın motorumla artık bi kavuşuyum. Biraz yol yapıyım geziyim. Yatmaktan bi hal aldı motor. Sürebildiğim kadar sürücem yarın bakalım kaç km yol yapacam. Hatta uzun yol bile yapabilirim. Gidebildiğim kadar gidip sonra geri dönecem tabi rodajı da düşünerek yapacam bunu. Bi dolduramadık rodajını

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    Arkadaşlar tekrar selam. Motoruma ilk yakıtı bugün aldım. Aldığım kişi sürekli kilometreyi sıfırla. 250 olunca git depoyu doldur bide zinciri yağla demişti. dediği gibi yaptım. 262 kmdeyken depoyu fulledim. 41,81 tl yakıt aldım. sanırım 5,13 dü litre fiyatı. şu an 15-16 kuruş civarında bir yakıt görüyorum. ama hiç sakin kullanmadım desem yeridir. tapa gaz değil ama 8 bin devire yakın kullandım genel olarak. motoru sevdim. benim normal sürüşümle daha da az yakacağını düşünüyorum. mt revenge kaskıma da alıştım. kafa ölçüm 59 du ancak netteki araştırmalara ve tecrübelere güvenerek xl aldım kaskı. şu an tam oluyo diyebilirim. sonraki depo dolduruşumda tekrar verileri yazcam. sağlıcakla kalın

interstate60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    IRON883
    59 ölçüye nasıl xl alıyosun? zaten pedler 2 haftada gevşiyor, senin m-l alman gerekirdi bence. 1 yıl sonra kask kafanda çok rahat oynama yapar

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    hocam bende öyle biliyordum.denedim aşırı sıkı oldu. birde nette bu kaskı araştırdığımda herkes kaskın yapısı gereği arkaya doğru uzun bir yapısı olduğunu, normal ölçüden 1 beden büyük almayı önermiş.yanaklarım dahi hafifi sıkı duruyo.ptesiden beri 272 km kullandım. halen bu formda kask. belki de haklısınız. tecrübe edicez artık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    evet arkadaşlar kesin bir bilgi olmamakla birlikte seneye cb150f getirebilirler

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar kesin bir bilgi olmamakla birlikte seneye cb150f getirebilirler
    konuyu biraz detaylandırır mısınız?

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bende 2016 model cbf var. Orjinal ön ve arka dişli nedir bilen var mı?

Hız-Devir ilişkisinde deviri rahatlatmak istiyorum. Arkayı 1 diş küçültüp önü 1 diş büyütürsem istediğim sonucu elde edebilir miyim?

Çekişten çok kaybetmek de istemediğim için 1 er diş benim isteğimi karşılar diye düşündüm. Bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa gerçekten çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler