Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ilgnç birşey oldu..hava soğuktu bende can sıkıntısına işyerimin önünd eolan makinamı tam jigle ile ısıtayım dedim..ve sonra işyerime girdim..sonra unutmuşum ulan olcka işmi ..15 dakka sonra ulan bu ses nerden geliyor diyorum yüksek rölanti sesi..benim cbf böğürüyomuş... işte eyle..
    Aman hocam sıkıntı olmasın dikkat bu konu açılmışken hocam ben 1 hafta çalıştırmıyorum motoru hava buz gibi olduğunda diyorum bir kendi kendine ısınsın hem akü bitmesin diye jigle ile çalıştırıyorum ilk başta 3 bin devir alıyor sonra 4 5 olduğunda devir jigleyi kapatıyorum kendi kendine çalışması için tabi 3 4 dakikayı buluyor bu olay yanlış değil demi
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2013senesinin 11.ayında 0 km aldığım motor ilk arızasını verdi.Motor tek marşda çalışıyor.Sinyaller ve korna çalışıyor.uzun far kısa far selektör ve saatler yanmıyor.Ya sigortada problem var.Yada kutup başları gevşedi..Başka bir yere bakmalımıyım.Saygılar....

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, benim aklıma birşey takıldı . Ben motoru ilk çalıştırmada illaha çikleyi çekmem gerekiyor hava sıcak olsa bile bunun sebebi nedir ?

1 senedir cbf150 kullanıyorum, cok soguk havalara haricinde tek marşla çalıştı. aşırı soğuk havalarda jikleyi 1 dakika çekmem yeterli oluyor.

açıkçası sicak havalarda bile jikle çekmek, bir soruna işaret ediyor.

Beyler eski cbf imi verip yeni bir mondial almali miyim?

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çalıştırırken az gaz açarsan jiklesiz çalışabilir. Motor sıcakken de jikle istiyorsa karbüratör ayarlarında sıkıntı var derim.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Ben gaz vermeden çalıştırdığımdan dolayı hocam çalışmamısı bundan olabilir

Bu arada her yıl olduğu gibi bu yılda bir hayale girip 2030 KM'deki motorumu öğlen satmış bulunmaktayım.Gerçekten 2013 yılında 2013 model YBR ESD vardı.CBF mi YBR ESD mi derseniz kesinlikle CBF 150
    hokahey
    TheNightHawk

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 2015 model sifir almistim 2 bakim gordu..5000 km de istanbulda sehir ici kullaniyorum 1 depoda 290 km yi gorursem dua ediyorum iyi yaptim diye.

is yerim 2600 metre..bi abiye dedigimde motor henuz tam isinmadan vardigin icin fazla yakiyor dedi.motoru iyice isitmadan cikmamama ramen..biraz hak verdim..bide benzini tam dolduruyorum silme.
    Usta çok az km yapıyorsun sıkıntı olmasın motorunda.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

valla bende kapildim bi honda sevdasina ybr mi sattim ve bugun itibari ile 2016 17 cikisli 480 km de cbf aldi. ybr yi sattigima pismanmiyim evet neden seri ve kivrakligi cbf den iyiydi ama konfor ve surus keyfi on numara cbf nin... sizden ricam cbf nin uzeride dandik bi lastik var ve birazda yagmur yaginca kaymamak icin elli takla attim yolda bana bir tastik onerirmisiniz ozellile sularda kaymamak icin yagmur olmasada mutlaka sulu bir yer denk geliyor bizim camlicada...saygilar

Arkadaşlar, uzun araştırma sonucunda bende bir cbf 150 aldım, motorum 2015 12. ay trafiğe çıkışlı ve şu an 9600 km.
    Şimdiii
    İlk yaptığım şey lastiği değiştirmek oldu. Burada okuduğum ve ortak algı ya Michelin Pilot Street ya da metzeler idi ve ben metzeler lastik taktırdım.
    Motorumda motor koruma demiri ve shad sh 40 hariç birşey yok.
    Aksesuar tavsiyeleriniz nelerdir? özellikle telefon tutucu,far takımı, telefon için usb şarjı,sis farı ve yan çanta hakkında ki tavsiyeleriniz nelerdir

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Merhabalar 14t ön dişli nerden bulurum hangi motorunki uyar yardim bekliyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman hocam sıkıntı olmasın dikkat bu konu açılmışken hocam ben 1 hafta çalıştırmıyorum motoru hava buz gibi olduğunda diyorum bir kendi kendine ısınsın hem akü bitmesin diye jigle ile çalıştırıyorum ilk başta 3 bin devir alıyor sonra 4 5 olduğunda devir jigleyi kapatıyorum kendi kendine çalışması için tabi 3 4 dakikayı buluyor bu olay yanlış değil demi
    ben jiglede genelde maksimum 2 dakika tutuyorum..sonra bir dakikada kendi rölantisinde takılıyor..bu arada çıkış hazırlıkları vs yapıyorum..yani 3 dk net beklerim hep..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

geçen ay 2016 model 2700 km de aldım,sigorta yaptırmadığım için binmiyordum bugün binmeye başladım ve motor kompreserö girince bir uğultu geliyor,alırken servise göstermemiştim ama bu sesi test ederken farketmedim,bugün servise götürdüm onlarda ses var dediler her 10 motordan 2 sinde olur dediler,ne yapacaz diyince motoru açmamız lazım dediler sizce şu an ne yapmalıyım,motor tüm bakımlarını eski sahibi aksatmadan servisinde yaptırmış,art niyetli biri değildi ilk motoru ve şimdi araba almak için satmıştı bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

merhaba,belirttiğiniz sesin kaynağını çözebildinizmi?

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    SELAMLAR, YENİ CBF KULLANICISIYIM. MERHABA DEMEK İSTEDİM. UZUN ARAŞTIRMALARDAN SONRA YENİ ALDIM. ŞİMDİ DE TOPCASE, ZİNCİR KİLİT, DİSK KİLİT, YOLCU KASK VB. ARAŞTIRIYORUM. FİAT VE KALİTE DENGELİ OLARAK.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Artık bir cbf sahibi olduğumuza göre burda paylaşıma başlayarak sizi bunaltabilirim.
    Motoru 1500 km de polis memuru (yunus)dan, tayini sebebi ile cibil cibil aldım. iş ev derken ilk uzun yolu bugün yaptık.
    Arap atlarının peşine, kara kaçanım ile takıldım. Geriden çizgiyi göğüslesekde, varış noktasına her türlü vardık :D
    Akyazı - Davlumbaz yaylası, gerçi ben yaylaya çıkmadan önce bolu sınırına kadar düz yolda biraz gazladım.

Ateşi yaptık. çızbızları paylaşmıyoruz. çaydan bir yudum içtik hemen gazladık zaten :(

Şehrin verdiği stresi cıbıl ayakla toprağa ilettik. ileti raporu gelmedi ama faydası olmuştur inşallah :D

Artislik yapıp uzandık ama göründüğü kadar zevkli değil. soğuk :D

Kardelenle biraz sohbet ettik. Çıktığı varmış. kısmet nilüfere artık :D

Büyükler liginde bir küçük arkadaş

Yaylaya kadar güzel hava eşliğinde çık, dönüşte sanki gökyüzü delinmiş gibi yağmur yağsın.
    Motor don sık yıkamada yıkanır gibi yıkandı. Oooo mis :D , tekerleri daha değiştiremedim.

Çoğunlukla 2. vites tın tın gittik. 3e ne zaman cesaret etsek motor yanladı. bizde tamam karakaçan sakin ol dedik.
    Beton yola teker değince de gaza geldik. yapıştır 4-5 70-80 km hız, motor yine yanladı. karakaçan dedi. senin gibi sahibin. :D
    Kuru zemine ve güneşe gelince de kendiliğinden ara ara çoştu namızsız 110 da rahatça gördük.

Full depo yola çıktım. Sakaryadan bolu sınırına kadar gittim. U yapıp hendek tarafından yaylaya gidecek arkadaşları yakaladım. fazla yakmadı.
    yayla girişine geldiğimde depo yarımdı. ondan sonra resmen içti. 2 vites böğürtmenin faydaları. gerçi 1 de çığlık 3 de baygınlık geçiriyordu.
    en temizi kazasız belasız, düşmeden, uçmadan 2. vites gitmekdi. bizde öyle yaptık.

Kazasız belasız ufak gezimizi de yapmış olduk.
    Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    mete_han bunu beğendi.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Cuma günü bende aldım sıfır KM CBF 150. Yeni başladım o yüzden en ideali budur diye düşünüp aldım. Şu anda 200 KM'ye geldi. Bayiden çıkartıp benzinliğe girdim 57 TL'de pompa attı 60'a tamamladık. Yedekte ya da karbüratörde benzin vardı sanırım. Benzinden sonra Ankara Motomekanik'e gidip lastikleri değiştirdim hemen. Üstündeki lastiklerin kötü olduğunu bi çok yerde okumuştum yağmurda kayarsın demişlerdi. İyiki değiştirmişim bugün yağmur vardı Ankara'da.

Şu rodaj işini bitirip yüksek hızlara ve uzun yolculuklara başlamak için sabırsızlanıyorum. Sanırım bununla bayağı yol yapacam gibi geliyor.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü bende aldım sıfır KM CBF 150. Yeni başladım o yüzden en ideali budur diye düşünüp aldım. Şu anda 200 KM'ye geldi. Bayiden çıkartıp benzinliğe girdim 57 TL'de pompa attı 60'a tamamladık. Yedekte ya da karbüratörde benzin vardı sanırım. Benzinden sonra Ankara Motomekanik'e gidip lastikleri değiştirdim hemen. Üstündeki lastiklerin kötü olduğunu bi çok yerde okumuştum yağmurda kayarsın demişlerdi. İyiki değiştirmişim bugün yağmur vardı Ankara'da.
    Şu rodaj işini bitirip yüksek hızlara ve uzun yolculuklara başlamak için sabırsızlanıyorum. Sanırım bununla bayağı yol yapacam gibi geliyor.
    göstergede kırmızı alana girmediğin sürece 80-100 aralığında çok iyi gidiyor. acelen yoksa 80 le git. ideal seviyede yakarsın.
    Gerçi bende daha yeni 2 depo bitirdim. bir düz yol bir arazi, rampa vs. zorlarsan lıkır lıkır içiyor.

Lastikler facia, resmen düşmemek için kendimi kasıp duruyorum. motor düşük model ve yüksek km olsa, acımam
    ama çil çil olunca insan kıyamıyor. bir kere işe giderken 80-90 km hızla araba sollayıp, sağ şerite yatarak geçeyim derken,
    arka tarafın kayması ile uykum açıldı. iyi topladım. ışıklarda tebrik aldık ama ben düşmediğime daha çok sevindim.

bugünde bolu da sağlam ıslandık. arazide 2. vites 30 km hız ile tın tın gittim. 3-4 kere kaydı.
    ıslan beton zeminde de 60 km hızda yine gezme yaptı. kuru zemine çıkınca sıkıntı yok. 90-100 yapıştırıp gidiyorum.
    ancak o gezmeler, kaymalar virajlarda acaba düşermiyim diye sürekli tedirgin ediyor. inşalah yere kapaklanmayız.
    maaşa kadar sabun teker ile idare edecez, dikkat edecez artık.

sanada hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda CBF150
    Çok hız meraklısı değilim uçuyum kaçıyım derdinde değilim. Acil durumda bana yetebilsin gerisi önemli değil zaten. 80 zaten bu tarz motor için yeterli bi hız. Otobanda da üzmez hem.

Merak ettiğim arka ve yan çantaları ve demirleri tecrübe ilerleyince mi taktırsam yoksa şimdi mi taktırsam bilemedim.

Sende yeni aldın herhalde Tolga Can sana da hayırlı olsun.

Bugün Anlara yağmurlu ve çok rüzgarlı olmasaydı işe motorla gelecektim ama bayağı iyi rüzgar var. 2.5 tonluk arabayı yolda tutmaya zorlandım biraz önce motorda ne olurdu düşünemiyorum.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Merhaba arkadaslar sıfır ayarında 2. el cbf arayanlar için motosikletim satılıktır ilanda detaylı bi şekilde yazdım ama daha detaylı bilgi de isterseniz ilandaki telefon numarasından ulasabilirsiniz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9125295/detay/

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hız meraklısı değilim uçuyum kaçıyım derdinde değilim. Acil durumda bana yetebilsin gerisi önemli değil zaten. 80 zaten bu tarz motor için yeterli bi hız. Otobanda da üzmez hem.
    Merak ettiğim arka ve yan çantaları ve demirleri tecrübe ilerleyince mi taktırsam yoksa şimdi mi taktırsam bilemedim.
    Sende yeni aldın herhalde Tolga Can sana da hayırlı olsun.
    Bugün Anlara yağmurlu ve çok rüzgarlı olmasaydı işe motorla gelecektim ama bayağı iyi rüzgar var. 2.5 tonluk arabayı yolda tutmaya zorlandım biraz önce motorda ne olurdu düşünemiyorum.
    Honda cbf150 de şöyle bir olay var. Parçalar gırla, düşsen bile çok rahat grenajları ucuza alabiliyorsun. Bi bakkalda satmıyorlar.
    Demir oluşu daha iyi bence, ben hemen taktırdım. kamp seven biri olduğum için, arazide gezen biriyim. yan yatma halinde en azından hasar oranı %50 den aşağıda olur. Demirler korur. diğer arazi motorumdan biliyorum. faydası var. bence taktır. zarardan çok yararları var. bu motorda olmazsa olmaz lastikler. onları değiştirde, diğerlerini aydan aya değiştirirsin. şuan ben öyle yapıyorum. gerçi benim lastikler sona kaldı :D
    mete_han bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbf150 de şöyle bir olay var. Parçalar gırla, düşsen bile çok rahat grenajları ucuza alabiliyorsun. Bi bakkalda satmıyorlar.
    Demir oluşu daha iyi bence, ben hemen taktırdım. kamp seven biri olduğum için, arazide gezen biriyim. yan yatma halinde en azından hasar oranı %50 den aşağıda olur. Demirler korur. diğer arazi motorumdan biliyorum. faydası var. bence taktır. zarardan çok yararları var. bu motorda olmazsa olmaz lastikler. onları değiştirde, diğerlerini aydan aya değiştirirsin. şuan ben öyle yapıyorum. gerçi benim lastikler sona kaldı :D
    Lastikleri bayiden çıkarttıktan yaklaşık yarım saat sonra değiştirdim. Çünkü çok olumsuz şeyler okudum. Motor koruma demiri var ama far ve arka demirler henüz yok. Honda bayisi yüksek fiyat verince ordan almak istemedim açıkçası ama motor korumayı hemen aldım çünkü daha acemeyim belli mi olur dedim taktırdım.

1 saat önce işten geldim eve girmeden motorun başına gittim bi çalıştırıyım özledim keratayı dedim. Pazardan bu yana yatıyor. Maşallah tık demedi. Sabah işe motorla mı gitsem diye düşünmeye başladım şimdiden. Hava durumuna bağlı olarak işe gidicem
    Yavaş yaşa yaşlı öl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler