Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mamidron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durun bakalım cbf lerin yerine 2017 de farklı bir kasa gelebilir, Honda CB190X diye bir mal getireceğe benziyor.
    bahsettiğiniz model bu mu?

sinka251 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar;
    2013 model CBF 150 kullanıcısıyım,
    Bir sorum olacak;
    Malum kış bütün hızı ile yaklaşmakta, motorumun üzerinde MICHELIN PILOT STREET lastikler var,ama kışın özellikle soğuk ve yağış konusunda daha verimli bir lastik (kış lastiği ) varmıdır, var ise tavsiyelerinizi rica edebilirmiyim.
    Daha önce scooter'ımda michlen city grip lastiklerim vardı bunlardan çok memnundum , böyle bir lastik var ise CBF için bilmek istedim.
    Bir de bu ANLAŞ'ın kış lastikleri nasıldır, kullanan bilgisi olan varsa sevinirim.
    Saygılar.
    ben pilot street almayı düşünüyordum iyi değilmi bu lastik ?

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Ben 2 hafta önce ANLAŞ MB50 WINTER GRIP taktırdım,daha önce de 2 takım michelin eskittim,kesinlikle anlaş daha iyi çıktı,keşke daha önce bu lastikten taktırsaymışım,gram kayma yok virajda da süper yatıyor,bir de dişli lastik motor mübarek SCRAMBLER gibi durdu,çok memnun kaldım,şiddetle tavsiye ederim.

Bir cbf 150 kullanıcısı olarak aranıza katılmış bulunmaktayım. 250.000 km, 10 sene deneyimim var. Cok kaza bela atlattim ancak bunlar bana büyük tecrübe kattı. Tek parca halinde şu zamana kadar geldik.

Herkese merhaba.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes merhaba.

2016 model 4.000 km cbf 150 ile aranızdayim.

Oldukça tecrübeli bir motorsiklet kullanıcısıyım.

Bu arada cbf190x içimi titretti. Keşke turkiyeye gelse.

Selamlar herkese acil bi noktada yardıma ihtiyacım var ;

cbf150 koruma demiri montajında alt koruma demirinin motorla şase bağlantısındaki vidaya sabitlemek için kullanılan vida ve somunu sökemedim ters pasomu diye düşündüm bilgi verebilecek bir arkadaş varmı sökmek için ne yapabilirim?

Kazasız belasız iyi sürüşler , sağolun

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Vay be cbf 150 nin halen 0 km cıktığını bilmek güzel 256 sayfalar inşallah şu 190 lık makina gelir herkes biraz daha iyi bir motora sahip olur makina güzele benziyor...
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu ihtimalden bahsetmiştim inşallah diyorum....

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/162236-honda-bunu-getirirse-sasirmayin-cbf-190-r.html

.

serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı ServetCan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese acil bi noktada yardıma ihtiyacım var ;

cbf150 koruma demiri montajında alt koruma demirinin motorla şase bağlantısındaki vidaya sabitlemek için kullanılan vida ve somunu sökemedim ters pasomu diye düşündüm bilgi verebilecek bir arkadaş varmı sökmek için ne yapabilirim?

Kazasız belasız iyi sürüşler , sağolun
    motor şase bağlantıları hepsi düz civatadır

aodabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Herkese merhaba ,bugün aranıza katıldım cbf 150 ile ilk motosikletim olarak yol arkadaşlığına başladık.Hiç tecrübem yok ehliyet alındı yardım etmek isteyen varsa seve seve kabul ederim allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip eylesin

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Arkadaşlar merhaba uzun süredir foruma giremiyordum
    minsk 125 ile başlayan cgl125 cbr 125 kullanan ve cbf150 ile devam eden birisiyim
    en son cgl yi sattıktan sonra kısa sureli çinli faciası yaşadım ve hondaya dönüş yaptım
    2016 hazıranda sıfır kırmızı cbf150 yi almış bulunmaktayım
    su an 5100 km civarlarında 1000 ve 4000 bakımları 65 ve 85 tl ye yaptırdım.
    sunu soylemek istiyorum her cc den motor kullandım cok km yaptım ama cbf kadar titreşimsizini görmedim.
    cbf i akmadan bajaj 150 f-s arasında kaldım fakat guvenemediğimden cbf aldım.
    5100km boyunca sadece 65+85=150 tl masraf ettim motoruma
    extra olarak koruma demiri ve tankped taktım.
    oncelikle 0 alınan bi motorda neden yan ayakcak olmadıgını anlayamadım mecbur parasını verdik bayıye taktırdık.
    konyadan aldım konya servis kalitesini ve ilgisini begenmedım.
    5100 km boyunca yaklasık 2000km uzun yol yaptım.genel olarak 2 kişi cıktım uzun yola bu sure zarfında cok ciddi ruzgar olmadıkca 90-100km hızla seyrettim.
    hız için almadım motoru tabiki ama genel olarak uzun yolda tek kişi 100km hızla seyredebiliyorum max hız ise 120 km hız yaptım.gerisi gelirdi gelmezdi bilemem ama bence 100 hızla sabit gidebilmek yeterli olmalı.
    motorun olumlu yonlerini yazmanın anlamı yok bence bilen biliyor ama ben olumsuzluklardan bahsedecegim

1)zincirde gevseme sıkıntısı yasadım belli bir sure gergin kalıp sonra kendini salmıştı 2-3 kere kendım gerdım ama fayda etmemişti.4000 bakımda soyledım yanlış işlem yaptıgımı ogrendım bu sorunun benden kaynaklandıgını anladım.

2)on rüzgarlığı ne yaptıysam zırıltısını kesemedım.servis yaptım dedi dahada arttı.buna çözüm varmıdır ve nedir?

3)1. vitesten 2. vitese geçerken sert kullanımda ciddi bir ses geliyor kullan duzelir dediler düzelme olmadı olacağınıda zannetmiyorum.

4)2005 yılınca sıfır cgl125 aldık orjinal lastiğiyle yaklaşık 15000 km bindim iyi değildi ama idare ediyordu.
    fakat cbf150 nin lastikleri çok kötü çinli faciasında bile çinlinin astiği bu kadar kötü değildi.

5)kontakta 3-4 kere sorun yaşadım anahtarı cevirmede sokup cıkarmada zorlandığım oldu yağlayınca geçti tabi ama bu kadar sık olması beni hayal kırıklığına uğrattı

6)çok nadirde olsa arada stop etme sorunuyla karsılaştım motorun soguk olmasına bağlayıp hiç irdelemedim

7)yakıt olarak normal yakacagını düşünerek aldım fakat fazla yaktığını düşünüyorum.her zaman depoyu full doldurup yedeğe gecene kadar biner ve tekrar doldurururum.cgl125le aynı miktar yakıt almakta cgl bir depo ile 330-350 km giderken benım tahminim cbf in 300 km gitmesi benim için yeterli olacaktı fakat 275 km hiç gecemedim.ozellikle en şaşırtıcı durum uzun yolda bunun 220-230 km kadar düşmesi.
    sizce bu rakamlar normalmidir?

8)on freni sert sıktımmı hurt hurt diye sürekli ses geliyor servis sprey sıktı sıkıntı yok dedi 10 km sonra eski haline dondu kendi ustam ise balatalarda mı hidrolikte mi birseyde boşluk var az eskit değiştirirken hallederiz dedi.

9)bu bana göre bir olumsuzluk motorun olumsuzlugu değil tabi ki.1. vites aralıgı cok kısa keske daha uzun olsaydı.

sorunlarımı yaşayan çözüm arayan yada bulan varsa tecrubeni bilgilerini aktarırsa cok memnun olurum

Saygılar

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    2014 model, 2015 Kasım trafiğe çıkışlı 6200 km'de GÜMÜŞ GRİ cbf sahibi olmak isteyen varsa görüşelim. Piyasada bir benzeri daha yok. Arasanızda 2014 gri bulamazsınız. Toplamda 10 tane bile getirilmedi bilginize.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Motorum daha 200 km ama uzun bir süre beklediği için yağını değiştirmek istedim servisten honda 10w-40 yağını ve tapa vidasını aldım değiştirdim çıkan yağ 200 km olmasına rağmen siyahtı yağ sonrası ses ve vites geçişlerinde rahatlama hissettim servis kesilikle 1 lt ısrarcı bazıları 200ml daha ekle diyolar kazarsız kalıp zaman içerisindeki durumuna göre eklicem.
    Aynı zamanda anlaş kışlık lastik taktırmayı düşünüyorum.ayrıyetten topcase içinde fiyat aldım ama kaç lt taksam bilemedim düşünme aşamasındayım tavsiye'ye her zaman açığım herkese kazasız belasız günler

bonus

Benim CB 125 e vardı ona anlaş lastik takmıştım yolu iyi tutuyor mu bilmiyorum sakin sürerdim hep ama bikaç kez ani fren yaptım iyi duruyordu

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı aodabasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum daha 200 km ama uzun bir süre beklediği için yağını değiştirmek istedim servisten honda 10w-40 yağını ve tapa vidasını aldım değiştirdim çıkan yağ 200 km olmasına rağmen siyahtı yağ sonrası ses ve vites geçişlerinde rahatlama hissettim servis kesilikle 1 lt ısrarcı bazıları 200ml daha ekle diyolar kazarsız kalıp zaman içerisindeki durumuna göre eklicem.
    Aynı zamanda anlaş kışlık lastik taktırmayı düşünüyorum.ayrıyetten topcase içinde fiyat aldım ama kaç lt taksam bilemedim düşünme aşamasındayım tavsiye'ye her zaman açığım herkese kazasız belasız günler

http://i.hizliresim.com/oEL3Yq.jpg

bonus
    http://i.hizliresim.com/2jM1y0.jpg
    Selam aodabası kardeşim ben aşağı yukarı bir ay önce anlaş mb 50 winter grib lastik taktırdım,şunu söyleyeyim daha önce iki takım michelin eskittim,ama kesinlikle anlaş 10 gömlek üstün çıktı michelenden,kesinlikle tavsiye ederim,pişman olmazssın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı aodabasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/oEL3Yq.jpg

bonus
    http://i.hizliresim.com/2jM1y0.jpg
    Ayrıca motor yağında da ben shell advance ax7 kullanıyorum tam sentetik yağ,ve kesinlikle diğer yağlara göre daha kaliteli,vites geçişleri çok yumuşak oluyor debriyaj desen serçe parmağınla bile kullanabilirsin o kadar yumuşak yani ;)

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam aodabası kardeşim ben aşağı yukarı bir ay önce anlaş mb 50 winter grib lastik taktırdım,şunu söyleyeyim daha önce iki takım michelin eskittim,ama kesinlikle anlaş 10 gömlek üstün çıktı michelenden,kesinlikle tavsiye ederim,pişman olmazssın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Ayrıca motor yağında da ben shell advance ax7 kullanıyorum tam sentetik yağ,ve kesinlikle diğer yağlara göre daha kaliteli,vites geçişleri çok yumuşak oluyor debriyaj desen serçe parmağınla bile kullanabilirsin o kadar yumuşak yani ;)
    Teşekkürler cevap için yorumunuz benim için etkili oldu başka kullanıcılarda iyi şeyler söyledi o yüzden anlaş taktırcam inşallah.
    Yağ için aklımda bulunsun 1000km bakımını servis yapacağından diğer bakımda o yağı denicem

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende 2500 km de nc700 s ile takas karşılığında almıştım geçen sene Ağustosunda..sadace 2000 de bir yağ değişimi 4000 de bir ana bakım ve ön balata değişimi hariç herhangi bir masraf yapmadım...aldığımda lastiği mişlen yapmıştım onu katmazsak..arka balatam daha bitmedi..zincir setim daha değişmedi..mayıs 2015 çıkışlı makina şu an 14500 de..aktif kullanıyorum...

zincir setimin ömrü 20 bin civarı...

unutmayın arka balatalar için spacy arka balatalarını kullanabilirsiniz orjinal 35 lira..doğu batı honda da orjinal ön balata yanısıra yan sanayi balata da var müşteriye seçenek..o da 25 lira..

debriyaj balatamı ise 92 binde sattığım cbf de bile bitirmemiştim..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5.viteste son gaza dayayinca, bu şekilde giderken saliselik kesiklikler meydana geliyor. Sebebini bilen var mıdır acaba?

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba uzun süredir foruma giremiyordum
    minsk 125 ile başlayan cgl125 cbr 125 kullanan ve cbf150 ile devam eden birisiyim
    en son cgl yi sattıktan sonra kısa sureli çinli faciası yaşadım ve hondaya dönüş yaptım
    2016 hazıranda sıfır kırmızı cbf150 yi almış bulunmaktayım
    su an 5100 km civarlarında 1000 ve 4000 bakımları 65 ve 85 tl ye yaptırdım.
    sunu soylemek istiyorum her cc den motor kullandım cok km yaptım ama cbf kadar titreşimsizini görmedim.
    cbf i akmadan bajaj 150 f-s arasında kaldım fakat guvenemediğimden cbf aldım.
    extra olarak koruma demiri ve tankped taktım.
    oncelikle 0 alınan bi motorda neden yan ayakcak olmadıgını anlayamadım mecbur parasını verdik bayıye taktırdık.
    konyadan aldım konya servis kalitesini ve ilgisini begenmedım.
    5100 km boyunca yaklasık 2000km uzun yol yaptım.genel olarak 2 kişi cıktım uzun yola bu sure zarfında cok ciddi ruzgar olmadıkca 90-100km hızla seyrettim.
    hız için almadım motoru tabiki ama genel olarak uzun yolda tek kişi 100km hızla seyredebiliyorum max hız ise 120 km hız yaptım.gerisi gelirdi gelmezdi bilemem ama bence 100 hızla sabit gidebilmek yeterli olmalı.
    motorun olumlu yonlerini yazmanın anlamı yok bence bilen biliyor ama ben olumsuzluklardan bahsedecegim

1)zincirde gevseme sıkıntısı yasadım belli bir sure gergin kalıp sonra kendini salmıştı 2-3 kere kendım gerdım ama fayda etmemişti.4000 bakımda soyledım yanlış işlem yaptıgımı ogrendım bu sorunun benden kaynaklandıgını anladım.

2)on rüzgarlığı ne yaptıysam zırıltısını kesemedım.servis yaptım dedi dahada arttı.buna çözüm varmıdır ve nedir?

3)1. vitesten 2. vitese geçerken sert kullanımda ciddi bir ses geliyor kullan duzelir dediler düzelme olmadı olacağınıda zannetmiyorum.

4)2005 yılınca sıfır cgl125 aldık orjinal lastiğiyle yaklaşık 15000 km bindim iyi değildi ama idare ediyordu.
    fakat cbf150 nin lastikleri çok kötü çinli faciasında bile çinlinin astiği bu kadar kötü değildi.

5)kontakta 3-4 kere sorun yaşadım anahtarı cevirmede sokup cıkarmada zorlandığım oldu yağlayınca geçti tabi ama bu kadar sık olması beni hayal kırıklığına uğrattı

6)çok nadirde olsa arada stop etme sorunuyla karsılaştım motorun soguk olmasına bağlayıp hiç irdelemedim

7)yakıt olarak normal yakacagını düşünerek aldım fakat fazla yaktığını düşünüyorum.her zaman depoyu full doldurup yedeğe gecene kadar biner ve tekrar doldurururum.cgl125le aynı miktar yakıt almakta cgl bir depo ile 330-350 km giderken benım tahminim cbf in 300 km gitmesi benim için yeterli olacaktı fakat 275 km hiç gecemedim.ozellikle en şaşırtıcı durum uzun yolda bunun 220-230 km kadar düşmesi.
    sizce bu rakamlar normalmidir?

8)on freni sert sıktımmı hurt hurt diye sürekli ses geliyor servis sprey sıktı sıkıntı yok dedi 10 km sonra eski haline dondu kendi ustam ise balatalarda mı hidrolikte mi birseyde boşluk var az eskit değiştirirken hallederiz dedi.

9)bu bana göre bir olumsuzluk motorun olumsuzlugu değil tabi ki.1. vites aralıgı cok kısa keske daha uzun olsaydı.

sorunlarımı yaşayan çözüm arayan yada bulan varsa tecrubeni bilgilerini aktarırsa cok memnun olurum

Saygılar
    Selam Fatih sevim kardeşim; öncelikle kontak sorununu şöyle çözersin,wd40 sprey ile kontağın içine biraz sıkman yeterli 5 dk. İçerisinde sıfır gibi olduğunu göreceksin,
    İkincisi depo kilidine de uygulayabilirsin;
    Var ise top case kilidine de uydulayabilirsin ;)
    Yakıt konusuna gelince kullanıma bağlı artar tabiki ama 275 km'den fazla gitmesi lazım; bence bir karbüratör temizliği ve de ayarı yaptır, buji ve hava filtresini kontrol et, eskidi ise yenisi ile değiştir,
    Ben şöyle örnek vereyim istersen normal kullanımda bir depo ile ortalama 420 km yapıyorum,devirli kullanımda ise 340 - 350 km arası değişiyor.
    En son bir ay önce karbüratörün kirli olduğunu düşünerek sonax yakıt sistem ve karbrütör temizleyici 250 ml. Sıvıyı depoyu fulleyip üzerine ilave ettim, belki inanmayacaksın ama 490 km yol gittim bir depo ile,bu ürün bütün yakıt sistemini ve de karbrütörü temizledi,hatta ürünü kullandıktan sonra bujiyi söküp baktım pırıl pırıldı,egzos deliği normalde siyah olur ya ürünü kullandıktan sonra o siyahlığın bile temizlendiğini gözlerimle gördüm.
    Vites geçişlerin sert ise büyük ihtimal yağ ile alakalıdır,ben shell Ax7 10/40 tam sentetik yağ kullanıyorum ve şöyle söyleyeyim kesinlikle bariz fark var diğer yağlara göre, ites geçişleri debriyaj yumuşacık,şiddetle tavsiye ederim.
    jumper bunu beğendi.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Selam Fatih sevim kardeşim; öncelikle kontak sorununu şöyle çözersin,wd40 sprey ile kontağın içine biraz sıkman yeterli 5 dk. İçerisinde sıfır gibi olduğunu göreceksin,
    İkincisi depo kilidine de uygulayabilirsin;
    Var ise top case kilidine de uydulayabilirsin ;)
    Yakıt konusuna gelince kullanıma bağlı artar tabiki ama 275 km'den fazla gitmesi lazım; bence bir karbüratör temizliği ve de ayarı yaptır, buji ve hava filtresini kontrol et, eskidi ise yenisi ile değiştir,
    Ben şöyle örnek vereyim istersen normal kullanımda bir depo ile ortalama 420 km yapıyorum,devirli kullanımda ise 340 - 350 km arası değişiyor.
    En son bir ay önce karbüratörün kirli olduğunu düşünerek sonax yakıt sistem ve karbrütör temizleyici 250 ml. Sıvıyı depoyu fulleyip üzerine ilave ettim, belki inanmayacaksın ama 490 km yol gittim bir depo ile,bu ürün bütün yakıt sistemini ve de karbrütörü temizledi,hatta ürünü kullandıktan sonra bujiyi söküp baktım pırıl pırıldı,egzos deliği normalde siyah olur ya ürünü kullandıktan sonra o siyahlığın bile temizlendiğini gözlerimle gördüm.
    Vites geçişlerin sert ise büyük ihtimal yağ ile alakalıdır,ben shell Ax7 10/40 tam sentetik yağ kullanıyorum ve şöyle söyleyeyim kesinlikle bariz fark var diğer yağlara göre, ites geçişleri debriyaj yumuşacık,şiddetle tavsiye ederim.
    ön rüzgarlıkta sizde benım yasadığım sorunu yaşadınız mı yasadıysanız çözümünüz ne oldu

bahsettiğiniz km ler arasında cok fark var motorumda sorun oldugunu düşünmekteyım

gerekli ayarlamalar için ustama gidecegim

bahsetiğiniz sonax urunu tam olarak adı nedir nerden temin edebilirim?
    yardımcı olursanız sevinirim
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler