Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Öncelikle herkese merhabalar. 2007 model 55.000 kmde CBF150'im var. Dün farkettim ki sinyallerim bozulmuş.Yani sinyali açınca yanıyor ama sönmüyor. Farlar da uzun olarak çalışmıyor ve ilginçtir sinyali açınca far hafif kısılıyor. Acaba başına böle bir şey gelen var mı daha önce? Elektrik aksamda mı sıkıntı var acaba, geçen yağmurda kaldı baya farın içine su kaçmış. Ondan mütevellit olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı mkayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar. 2007 model 55.000 kmde CBF150'im var. Dün farkettim ki sinyallerim bozulmuş.Yani sinyali açınca yanıyor ama sönmüyor. Farlar da uzun olarak çalışmıyor ve ilginçtir sinyali açınca far hafif kısılıyor. Acaba başına böle bir şey gelen var mı daha önce? Elektrik aksamda mı sıkıntı var acaba, geçen yağmurda kaldı baya farın içine su kaçmış. Ondan mütevellit olabilir mi?
    Sinyal ampüllerinden bir tanesi patlamış olabilir. Yanmayanı değiştirip tekrar deneyin. Far konusunu bilmiyorum.

Motosikleti
    CBF 150
    Sinyallerin ikisi de, arkalı önlü olarak sinyal verdiğimde yanıyor ve öyle kalıyor. Patlamışsa 4'ü birden patlamış olamaz heralde di mi?

Motosikleti
    henüz yok
    Arkdaşlar selam, yeni başlıyorum . Çok baktım en son fiyat vs değerlendirinxe cbf 150 ile başlamaya karar verdim. Henüz ehliyeti alamadım ama motoru aldım. Antreman olsun diye sanayide müsait alanlarda akşamları turluyorum. Yeni başlayanlar için sanırım çok ideal ve kullanması keyifli bir motor. 5-6 km kısa mesafe trafiğe çıkmak için ne kadar tecrübelenmek lazım? Direksiyon dersindeki ve ehliyet alacak kadar ywterliysek tafiğe çıkılırmı?. Yada motora ne kadar hakim olmak lazım trafikde sorun yaşamamak için?

Motosikleti
    Alıntı mkayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyallerin ikisi de, arkalı önlü olarak sinyal verdiğimde yanıyor ve öyle kalıyor. Patlamışsa 4'ü birden patlamış olamaz heralde di mi?
    4ü de yanıyorsa o vakit sorun sinyal rölesindedir. Kendiniz değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum alıp. Ama far konusu var birde.

Motosikleti
    cbf 150
    direksiyonu bir sekilde halledersin fakat turkiye trafiginde güvenli seyehat icin sınırsız bir tecrübe lazım
    asıl yapman gereken gözünü dört acmak ayık olmak kasmamak 1 km 10 km demeden en azından kaskı alışkanlık haline getirmek
    youtube da videolar var sürüş teknikleri kontra faln bakarsın omlara anladıgın kadarını test edersin ve zamanlada bütün bunlar yerleşicektir gereksiz sürat agresif sürüş tarzı bundan uzak dur haa birde gerektiğinde de kendini ve motoru ve durumu kurtarmak icin
    motosikletnin avantajlarını kullanmalısın bunun gibi şeyler aslında hersey biryana neyin yeterli olacagınıda kendin bulursun eninde sonunda
    Heaven bunu beğendi.

Motosikleti
    henüz yok
    2015 model sıfır aldığım Nissan xtrail araba var , aynı sorun ondada var). Cbf çindw toplanıyor ondan diycem ama heralde Japon kültürünü nyansıması bu. Tek kullanımlık vida...nasıl olıyorsa vida karşılığıda yalama oluyor . Başka yerden tekrar delik açmaya çalışıyorsun falan. Saçma bir olay ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direksiyonu bir sekilde halledersin fakat turkiye trafiginde güvenli seyehat icin sınırsız bir tecrübe lazım
    asıl yapman gereken gözünü dört acmak ayık olmak kasmamak 1 km 10 km demeden en azından kaskı alışkanlık haline getirmek
    youtube da videolar var sürüş teknikleri kontra faln bakarsın omlara anladıgın kadarını test edersin ve zamanlada bütün bunlar yerleşicektir gereksiz sürat agresif sürüş tarzı bundan uzak dur haa birde gerektiğinde de kendini ve motoru ve durumu kurtarmak icin
    motosikletnin avantajlarını kullanmalısın bunun gibi şeyler aslında hersey biryana neyin yeterli olacagınıda kendin bulursun eninde sonunda
    Sürat vs şu an çok uzak şeyler , amaç öğrenmek ve bir yerden bir yere ulaşabilmek.
    Bakalım ufak ufak kısa kısa çıkacağız trafiğe demekki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Herkese selam, bu akşam kısa mesafe 5-6 km trafiğe çıktım, pıtı pıtı sağdan sağdan sağ salim eve gelsim çok şükür. Tek sorun yokuşta kalkışlar, ve sağ şeridi çok kapatıp diğer motorcuların geçişinş engellemem oldu(

Motosikleti
    honda cbf 150
    beyler 2015 10binde yeni aldım 2. el olarak on lastıgın ordan vijk vijk ses alıyorum 2 3 saat kullanımdan sonra acaba lastıkler fazlamı ısınıyor belırlı aralıklarla geliyor sankı lastık donerken bıyerden saga yada sola cıkmısda frene degiyor gibi yarın servıse gıtmeyı dusunuyorum sizce ne olabılır .

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    ABEYLER SELAMÜN ALEYKÜM;
    Babamın 2009 CBF 150 motosikleti var. 21.000 km de. Zincir dişli seti değişecek. Dün Yamaha Bayine gittim zincir sordum 3 marka önerdi bana;
    -RK
    -D.I.D
    -CZ (Çekoslovak)>> Çekoslovak 50-60 tl daha ucuz olur dedi.

Sizler zincir değişiminde hangi markayı tavsiye edersiniz?

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler 2017 yılında cbf üretimden kalkıyor mu ? Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 2017 yılında cbf üretimden kalkıyor mu ? Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    Bi zahmet kalksın artık. Kabak tadı vermeye başladı. Yeni makyajlı bişiler bekliyoruz yada 250 si gelsin ...

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi zahmet kalksın artık. Kabak tadı vermeye başladı. Yeni makyajlı bişiler bekliyoruz yada 250 si gelsin ...
    Ramazan bey bende geçenlerde 2016 model kırmızı bir cbf aldım. Belki de son üretilen cbf benim ki olabilir

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Üretimden kalmasın ama değişsin artık

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABEYLER SELAMÜN ALEYKÜM;
    Babamın 2009 CBF 150 motosikleti var. 21.000 km de. Zincir dişli seti değişecek. Dün Yamaha Bayine gittim zincir sordum 3 marka önerdi bana;
    -RK
    -D.I.D
    -CZ (Çekoslovak)>> Çekoslovak 50-60 tl daha ucuz olur dedi.

Sizler zincir değişiminde hangi markayı tavsiye edersiniz?
    Ben çekoslovak kullanıyorum çok kaliteli çekoslovaklar bu işte uzman did kadar kaliteli buna emin ol.
    mete_han bunu beğendi.

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Arkadaşlar selamlar;
    2013 model CBF 150 kullanıcısıyım,
    Bir sorum olacak;
    Malum kış bütün hızı ile yaklaşmakta, motorumun üzerinde MICHELIN PILOT STREET lastikler var,ama kışın özellikle soğuk ve yağış konusunda daha verimli bir lastik (kış lastiği ) varmıdır, var ise tavsiyelerinizi rica edebilirmiyim.
    Daha önce scooter'ımda michlen city grip lastiklerim vardı bunlardan çok memnundum , böyle bir lastik var ise CBF için bilmek istedim.
    Bir de bu ANLAŞ'ın kış lastikleri nasıldır, kullanan bilgisi olan varsa sevinirim.
    Saygılar.

Motosikleti
    Özene bezene aldığım, alırken fazla vermeyi göze aldığım, piyasadaki toplasan 10 tane çıkmayacak 2014 model, 2015 Kasım trafiğe çıkışlı GRİ RENK cbf'imi satıyorum maalesef. Askere gidene kadar araba ile idare edecem. Sonra başka bir motor bakarız artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    abilerim.nasipse yıl sonu gibi cbf düşünüyorum.yeni kasa söylentileri ne kadar doğru.2017ye girerken 2016 modellerde indirim olur mu ?
    saygılar.

osman86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    aldığında iyiki almışım diyeceğin bi lastik anlas winter grip

mamidron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    kampanyaya gelll :D

https://honda.com.tr/satis-sonrasi/m...sit-kampanyasi

bu arada 2017 modeller hangi ayda satışa çıkar?

Motosikleti
    Alıntı mamidron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kampanyaya gelll :D

https://honda.com.tr/satis-sonrasi/m...sit-kampanyasi

bu arada 2017 modeller hangi ayda satışa çıkar?
    durun bakalım cbf lerin yerine 2017 de farklı bir kasa gelebilir, Honda CB190X diye bir mal getireceğe benziyor.
    mete_han bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler