Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Umarım dediğimiz gibi keyifle kullanırız ilginiz ve mesajınız için teşekkürler zaten çok az kullanabildim henüz km 250 rölanti durduğu yerde kendi kendine yükseliyor 4000 e kadar çıkıyor 1000 km bakımını beklesem mi servise gitsem mi bilmiyorum 60 km hızı ve 6000 deviri geçmeden kullanıyorum daha önce kullanmadığım için başka bi sorun var mı bilemiyorum bir de lastik meselesi var Pirelli dura traction alayim dedim piyasada yok mezeler 22 düşünüyor um ne dersiniz tercih doğru mudur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Alıntı musery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım dediğimiz gibi keyifle kullanırız ilginiz ve mesajınız için teşekkürler zaten çok az kullanabildim henüz km 250 rölanti durduğu yerde kendi kendine yükseliyor 4000 e kadar çıkıyor 1000 km bakımını beklesem mi servise gitsem mi bilmiyorum 60 km hızı ve 6000 deviri geçmeden kullanıyorum daha önce kullanmadığım için başka bi sorun var mı bilemiyorum bir de lastik meselesi var Pirelli dura traction alayim dedim piyasada yok mezeler 22 düşünüyor um ne dersiniz tercih doğru mudur
    hocam jigle açık kalmış olmasın?

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba arkadaşlar bugün aranıza 0 km honda cbf alarak katıldım , daha önceleri mondial 100 cup,ybr,cygnusl ve honda cbf 250 kullandım aslında motor kullanmak istemiyorum ama 2.5 aydır aradiğim bütün araçlar patates çıkmasından dolayi bugün artik sonra damlayı taşırdım koskoca yazım heba oldu ve bir hışım ile gidip aldım geldim.

Umarım yakıtsal olarak üzmez bizi ..

Motosikleti
    2017 HONDA CBF150
    selamun aleyküm arkadaşlar ön frenim bianda boşaldı ve çok az derecede tutuyor tutmuyor diyebiliriz bi motorcuya sordum ön fren alt üst seti değişmesi gerekiyor dedi sizce bunun için değişmesi normal mi sadece hava yapmış olamaz mı yada hidrolik bitmiş ?

Merhabalar,

Sıfır CBF 150 almayı düşünüyorum. 30 yaş üstü ve/veya altı, 34 plaka için sigorta en düşük ne kadardır? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar yorum yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Merhaba
    Arkadaşlar cbf 150 depo yan grenaj sticker nerden bulabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    cbf 150
    o olur dostum 1 2 veya 2 1 gecişler icin shell 15 50 kullanıyorum ya ayı icin

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı cihat demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Arkadaşlar cbf 150 depo yan grenaj sticker nerden bulabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum kazasız belasız sürüşler dilerim
    Hocam zor bulunur maalesef servise sorun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Her kafadan bir ses çıkıyor verdikleri cd'de ise bu yazıyor ;

RODAJ
    ilk 500 kilometrede daha fazla özen göstererek
    motosikletinizin gelecekteki güvenilirliğini ve
    performansini garanti altina almış olursunuz.
    Bu süre içinde, motosikleti tam gaz vererek çalıştırmaktan ve ani hızlanmalardan kaçının.

Dedikleri ise ;

ilk yağ değişimi 1000 km ve 4 5 6 bin devirleri geçmeden vites atın 5. vites'de ise max 6 bin devire gelin

Motosikleti
    honda cbf 150
    Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi bulunmuyor kısmet bakacağım bir çaresine farklı bilgilerimizi paylaşmak üzere Hoşçakalın

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    1 haftadir plaka çıkartamadık iyi mi yok sigorta sitesi gider yok o sigorta şirketi fiyati tavana çeker yok öyle olur poliçe kesilir gelmez vs vs sabir sabir sabir

msafacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Herkese selamlar, 2013 model temizinden bir CBF alarak bende aranıza katıldım. Şuan için canımı sıkan tek konu ilk aracım olması ve 29 buçuk yaşında olmam nedeniyle çıkan 800-1000 TL arası sigortalar. Ama yıllardır hayalini kurduğum ilk motorumu almış bulunmanın mutluluğu paha biçilemez.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı msafacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, 2013 model temizinden bir CBF alarak bende aranıza katıldım. Şuan için canımı sıkan tek konu ilk aracım olması ve 29 buçuk yaşında olmam nedeniyle çıkan 800-1000 TL arası sigortalar. Ama yıllardır hayalini kurduğum ilk motorumu almış bulunmanın mutluluğu paha biçilemez.
    Merak etme hocam 23 yaşındayim 17 yaşından beri 6 tane motorum oldu sigortalari hep 1 yıl olmadan bozduruldu o yüzden indirim değilde bindirim tarifesindeyim '16 cbf 150 640 liraya sigorta yaptırdım en uygunu güneş sigorta çıktı ethica 568 teklif verdi 3 gün poliçeyi kesmek ile uğraştık ve mail atıp fiyatta düzenleme olduğunu 1xxx lira ödemem gerektiğini belirtince güneş sigortaya yöneldik.

Bu arada bulunduğu il'deki Honda Bayisinden sadece ben mi memnun değilim ?

Arkadaşlar Merhabalar. Cbf 150 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım. 1 Hafta oldu alalı ve şu anda 236km'deyim. Rodajını elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.

Karşılaştığım bir sorun var sizlerle paylaşmak istediğim. Motoru ilk aldığımda depoyu fulledim (60 TL aldı ). Şu anda 236 km'deyim ve benzin göstergesi ortanın 2-3 tık yukarısında. Motorun altına geçen gün baktığımda bir kaç damla yağ-benzin karışımı birşey gördüm ve detaylı inceleyince bunun 3 adet bulunan tahliye hortumlarından ince ve uzun olanında damlattığını gördüm. Kokladığım zaman benzin gibi kokuyor ama rengi kahverengi ve kaygan. Bunu sürekli yapıyor.
    Servis ile görüşmemde bunun depoyu fazla doldurmuş olmamdan çalkalanma durumunda taşan benzin veya güneşte bırakıyorsanız buharlaşan benzin veya buharlaşan yağ olduğunu belirttiler.

Yukarda belirttiğim durumu ciddiye almam gerekiyor mu acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    2017 HONDA CBF150
    Arkadaşlar merhaba. Bu sabah motorum marş almadı marşa bastıkça tok bir ses veriyor marş almıyordu vurdurarak çalıştırdım sizce problem nedir acaba yardımcı olur musunuz?

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı JettoPistole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar. Cbf 150 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım. 1 Hafta oldu alalı ve şu anda 236km'deyim. Rodajını elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.

Karşılaştığım bir sorun var sizlerle paylaşmak istediğim. Motoru ilk aldığımda depoyu fulledim (60 TL aldı ). Şu anda 236 km'deyim ve benzin göstergesi ortanın 2-3 tık yukarısında. Motorun altına geçen gün baktığımda bir kaç damla yağ-benzin karışımı birşey gördüm ve detaylı inceleyince bunun 3 adet bulunan tahliye hortumlarından ince ve uzun olanında damlattığını gördüm. Kokladığım zaman benzin gibi kokuyor ama rengi kahverengi ve kaygan. Bunu sürekli yapıyor.
    Servis ile görüşmemde bunun depoyu fazla doldurmuş olmamdan çalkalanma durumunda taşan benzin veya güneşte bırakıyorsanız buharlaşan benzin veya buharlaşan yağ olduğunu belirttiler.

Yukarda belirttiğim durumu ciddiye almam gerekiyor mu acaba? Şimdiden teşekkür ederim.
    dert etmene gerek yok dostum asagıdakı tahliye hortumları fazlalıklar icindir zaten depoyuda fulleyım derken abartma 13 litre zaten anca gecme onu yeter

Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dert etmene gerek yok dostum asagıdakı tahliye hortumları fazlalıklar icindir zaten depoyuda fulleyım derken abartma 13 litre zaten anca gecme onu yeter
    Teşekkürler Hocam cevabınız için. Bir daha ki benzin almamda dikkat edeceğim. 300km gittik daha anca yarı oldu depo. Abartmışız sanırım.

Motosikleti
    CBF 150 | Honda
    İyi günler abilerim, 23 yaşında bi kardeşinizim ve ilk motorum olan honda cbf 150'yi bundan yaklaşık 2 ay kadar önce aldım.
    Şuan motor 1600 küsür kilometrede.
    Son derece memnunum, fakat motorlardan pek anlamam.
    Bu motoru çok iyi tanıyan ve bana bazı konularda yardımcı olacak abilerim var mıdır, var ise özelden mesaj atar mısınız ?

ve birde sormak istediğim birşey var,
    şimdi ben ilk bakımı henüz yaptırmadım. Evet biliyorum tamam kızmayın. :D
    Servis bana ilk bakım için 70 tl gibi bir fiyat verdi, bana çok geldi bu fiyat.
    Sizce de öyle midir ?
    Servis : Honda Marmara servisi, (Avcılar tarafındaki)

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Felix F. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler abilerim, 23 yaşında bi kardeşinizim ve ilk motorum olan honda cbf 150'yi bundan yaklaşık 2 ay kadar önce aldım.
    Şuan motor 1600 küsür kilometrede.
    Son derece memnunum, fakat motorlardan pek anlamam.
    Bu motoru çok iyi tanıyan ve bana bazı konularda yardımcı olacak abilerim var mıdır, var ise özelden mesaj atar mısınız ?

ve birde sormak istediğim birşey var,
    şimdi ben ilk bakımı henüz yaptırmadım. Evet biliyorum tamam kızmayın. :D
    Servis bana ilk bakım için 70 tl gibi bir fiyat verdi, bana çok geldi bu fiyat.
    Sizce de öyle midir ?
    Servis : Honda Marmara servisi, (Avcılar tarafındaki)
    Otosevere gidin (şirinevler). Ama telefonla arayıp randevu almayı unutmayın; ilk sıradan girersiniz. İlk bakımda işçilik alınmaz ama siz geçirmişsiniz, ne olur bilmiyorum. Gidip sorabilirsiniz.

msafacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar cbf ile ilk uzun yolumu yapmış bulunuyorum. Bursa- Ankara arası gidip geldim eşimle birlikte. Toplamda da 1000 km yaptım motorla. Biraz yorucu oldu ama bol mola vererek sıkıntısız bir şekilde seyahati tamamladık. Motor çok şükür bir sıkıntı çıkarmadı. Ortalama hızım 90 km 'ydi. Sonuç olarak ilk uzun yol seyahatim Eskişehir Sivrihisar arası dümdüz iğrenç ve sıkıcı yol hariç mutlu sonla tamamlandı bu arada motorum 12000 km oldu. bakım zamanı geldi. bursa honda servisi 150 TL civarı tutar dedi normal midir? birde gösterge aydınlatmam kesildi. ustalar gözümü korkuttu işçiliği çok tutar diye. sanırım cbflerde sık sık ampul patlatma kronikmiş. artık bakacağız bir çaresine. herkese bol cbfli günler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    FAR AMPÜLÜ SÜREKLİ PATLIYOR?
    Arkadaşlar ve Abilerim merhaba;
    Babamın Cbf 150 motoru var.Far Ampülü (Kısa far)ben değiştiriyorum o patlıyor ben değiştiriyorum o patlıyor. Sebebi nedir acaba? Uzun farda bişe yok sadece kısa patlıyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler