Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Flood olcak ama motoru aldım , cuma günü inş bayiden çıkarcam. Alt koruma demiri taktırcam ama sizce kafa grenajını koruyana gerek var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Flood olcak ama motoru aldım , cuma günü inş bayiden çıkarcam. Alt koruma demiri taktırcam ama sizce kafa grenajını koruyana gerek var mı?
    Bence var. Ama gerekliliğin dışında daha iri, daha sağlam gösteriyor.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    kesinlikle var, hatta bence en gerekli olan kafa grenajı için olanı ( 3 kere düştüm far ve sinyallere koruma demiri sayesinde hiçbişey olmadı)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir aydır motorumu satmaya çalışıyorum, artık şunu çok iyi anladım ki CBF 150 kolay satılabilen bir motosiklet değil. Motorum 2014 model 18500 km'de ve fiyatı yüksek tutarsam haliyle pahalı geliyor, düşük tutarsam da bu sefer "kesin motorda bir sıkıntı vardır" diye aramıyorlar. Bir de düşük koyunca genelde parası olmayanlar arayıp vade teklif ediyorlar veya daha da düşürmeye çalışıyorlar. Gerçekten sıkıntı oldu bu motoru satmak. Ben de en son inadına fahiş fiyat koydum bakalım bu sefer ne olacak ?

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar bende cbf 150 alarak
    sizin aranıza katıldım tavsiyelerinizi beklerim

Topcase olarak 42lt nin üstü çirkinmi durur? Önerebileceginiz topcase var mı? Shad Sh45 kendi çanta demirine takılırmı herhangi bir aparat istemeden

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase olarak 42lt nin üstü çirkinmi durur? Önerebileceginiz topcase var mı? Shad Sh45 kendi çanta demirine takılırmı herhangi bir aparat istemeden
    Shad SH48 kullanıyorum, bence çirkin durmuyor. Hele ki arkadan çok daha güzel.

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shad SH48 kullanıyorum, bence çirkin durmuyor. Hele ki arkadan çok daha güzel.

http://i.hizliresim.com/v4jXB4.jpg
    Gayet Güzel Duruyor hocam peki fabrikadan çıkan orjinal demire takılmazmıydı gri renkte olan?

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar kaza yaptım agzım burnum yerinde kask sayesinde resim atarım yakında herkese guvenli surusler

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Geçmiş olsun aman dikkat edelim bu sıralar hayatını kaybeden motorsiklet sürücüleri çok duyuyorum.Zaten trafikte üstümüze oynayan çok, gözümüzü dört açmak gerekiyor .Önüme baktığımdan fazla aynalara ve sağ soluma daha çok bakıyorum .

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    sirkecide cbf 150 ler ıcın 60 tl ye satılan led ampuller var. alıp kullanan oldumu ? ışık şiddeti nasıl aydınlatması vs ??

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    arkadaşlar aranızda maxem marka top case kullanan varmı. ben yeni aldım topcaseyi. ama kilitleme mekanizması bir türlü kilitlenmiyor. her şekilde her konumda cantanın kapağı açık kalıyor kilitleme işlemini bir türlü yapamadım. maxem çanta kullanan varsa yardımcı olabiir mi

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    hocam ben bi yerde bahsettiğiniz gibi bir konuya denk gelmiştim.sanırım kilide bastırarak bişeyler yapılıyordu.bozuk değil.devamlı öyle bir kilitlenişi vardı.çantayı kullanan varmı diye aratın ben öyle denk gelmiştim sanırım bu kilitlenme olayına

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaslar foruma yeni katildim, hatta bu ilk mesajim Gectigimiz hafta cbf 150 aldim. Dizligimin depoyu cizeceginden endiseleniyorum, tuzla pendik civari depo kilifi bulabilecegim bir yer var mi? Deneyerek almak istiyorum.
    Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Herkese merhaba, forumda yeniyim. Bugün 2009 model cbf 150 motosikletimin debriyaj balatasını değiştirmek için işe koyuldum. Ee 30.000 km'ye geldi artık değiştirmek lazım dedim. (Tabi kendi fikrim). Yağı boşaltıp kapağı açtıktan sonraki görüntü linkteki gibi.
    http://hizliresim.com/kv7z0r

oldukça temiz gibi geldi bana. Sizin fikirlerinizi de almak isterim. Ancak yağ pompasını söktüm uygun anahtarla balatayı sökmeye kalktığımda beceremedim. O kadar sıkıydı ki insan gücü yetmiyor. Haftaya ustanın yanına gidip makineyle sökeceğiz artık. Neyse yağı ekledik (Shell 15w 50 advanced). 1 veya 2. vitesten boşa geçerken zorlanıyordu yada 1'den boşa atayım derken 2'ye geçiyordu. Şimdi dahada yumuşadı kolaylaştı. Yağ gerçekten hoşuma gitti. 17,5 TL oldukça da ucuz.Gelelim asıl konuya, uzun süredir şöyle bir sorunum var. 2. 3. 4. vites farketmez motorla yüksek devirlerde seyrederken gazı bırakıp tekrar açtığımda motor aniden gaz yemiyor sanki öksürüyor yada benzin yetmiyormuş o anda bişeye takılıyormuş da gaz yemiyormuş gibi oluyor. Daha sonra aniden düzelip devam edebiliyor. Daha önce başına gelen veya sebebinin ne olabileceğini bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Zaman ayırıpta okuyan herkese teşekkürler

Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf 150 yedek depo ile kaç km gidiyorsunuz ? Benim bugün benzin bitti , yedeği açtım 30 km gittim. Sonra benzincide 11 litre benzin aldı.Yani 2 lt. daha benzin varmış.Bu hesapta yedek depo ile 90 km gidilebiliyor doğru mudur ? yolda kalmayak sonra emin olayım diye soruyorum.

Alıntı OnlyJustice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, forumda yeniyim. Bugün 2009 model cbf 150 motosikletimin debriyaj balatasını değiştirmek için işe koyuldum. Ee 30.000 km'ye geldi artık değiştirmek lazım dedim. (Tabi kendi fikrim). Yağı boşaltıp kapağı açtıktan sonraki görüntü linkteki gibi.
    http://hizliresim.com/kv7z0r

oldukça temiz gibi geldi bana. Sizin fikirlerinizi de almak isterim. Ancak yağ pompasını söktüm uygun anahtarla balatayı sökmeye kalktığımda beceremedim. O kadar sıkıydı ki insan gücü yetmiyor. Haftaya ustanın yanına gidip makineyle sökeceğiz artık. Neyse yağı ekledik (Shell 15w 50 advanced). 1 veya 2. vitesten boşa geçerken zorlanıyordu yada 1'den boşa atayım derken 2'ye geçiyordu. Şimdi dahada yumuşadı kolaylaştı. Yağ gerçekten hoşuma gitti. 17,5 TL oldukça da ucuz.Gelelim asıl konuya, uzun süredir şöyle bir sorunum var. 2. 3. 4. vites farketmez motorla yüksek devirlerde seyrederken gazı bırakıp tekrar açtığımda motor aniden gaz yemiyor sanki öksürüyor yada benzin yetmiyormuş o anda bişeye takılıyormuş da gaz yemiyormuş gibi oluyor. Daha sonra aniden düzelip devam edebiliyor. Daha önce başına gelen veya sebebinin ne olabileceğini bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Zaman ayırıpta okuyan herkese teşekkürler
    by senenin başında ben de 2007 model aldım. bahsettiğiniz gaz kesme ya da öksürme bende de oluyor. ustaya sordum karbüratörlüdür bu olu dedi eski sahibine sordum onda da oluyormuş ama sebebini çözememiş.
    yakıt beslemesi vy ateşleme. hayatımda bir istisna yapıp motorsikletin bu huyunu çok irdelemeyecem
    sizdeki her devir aralığında yapıyor mu ?

Alıntı MaviAlbatros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    by senenin başında ben de 2007 model aldım. bahsettiğiniz gaz kesme ya da öksürme bende de oluyor. ustaya sordum karbüratörlüdür bu olu dedi eski sahibine sordum onda da oluyormuş ama sebebini çözememiş.
    yakıt beslemesi vy ateşleme. hayatımda bir istisna yapıp motorsikletin bu huyunu çok irdelemeyecem
    sizdeki her devir aralığında yapıyor mu ?
    1 veya 2. viteste düşük devirde yaptığıda oluyor 5 vites 6000 7000 devirde yaptığıda. Servisteki ustaya gösterdiğimde normal olduğunu bu motorlarda güç değilde tork olduğundan dolayı devri tamamlayamadığı zaman yapar dedi. Bende çok üstüne gitmeyi düşünmüyorum normal olmasa usta motoru alıp incelerdi diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı jabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 yedek depo ile kaç km gidiyorsunuz ? Benim bugün benzin bitti , yedeği açtım 30 km gittim. Sonra benzincide 11 litre benzin aldı.Yani 2 lt. daha benzin varmış.Bu hesapta yedek depo ile 90 km gidilebiliyor doğru mudur ? yolda kalmayak sonra emin olayım diye soruyorum.
    Yedek depoda hesap yapmadım ama bildiğim kadarıyla yedek 3 litre, bu da ortalama 90 km'ye tekabül ediyor diye düşünüyorum. Sen yinede şansını fazla zorlama yedeğe düşersen 90 demeden gir bir istasyona
    jabir bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    yedek 3 litre litreye sert kullanımda 35 sakin ekonomi devrinde 42 yi gördum 2.cbf im daha oncede rakamlar yakalşık bu sekılde ıdı
    jabir bunu beğendi.

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    Arkadaşlar ikinci el bir cbf almaya karar verdim. Fiyat donanım konularında sıkıntım yok, ancak motorsiklet ilminden çok anlamam. Nelere dikkat etmeliyim almadan ? Servise götürüp baktırmayı hemde normal yap değişimini fln yaptırmsyı düşünüyorum almadan. Bu yeterli olurmu ? Bir sıkıntısı varsa servis anlayabilirmi ?
    Yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, herkese iyi bayramlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler